Zespół Szkół Mechanicznych
 
jesteś tu: strona główna
szukaj:
Powiadom znajomego
Jeżeli znasz kogoś, kogo może zainteresować ta strona, powiadom go o niej.

Twoje imię/nazwisko/pseudonimAdres e-mail znajomego 
 

Koniec Roku Szkolnego 2013-2014. Początek wakacji:)

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">Koniec Roku Szkolnego 2013-2014. Początek wakacji:)</font></h3>
      Dziś zabrzmiał ostatni dzwonek roku szkolnego 2013/2014. Na tę chwilę długo czekała młodzież. Po uroczystościach związanych z zakończeniem roku w obecności kadry pedagogicznej wręczono 15 świadectw z biało-czerwonym paskiem za bardzo dobre wyniki w nauce, a otrrzymali je m.in.:

 
Basta Mateusz
Pęczkowska Dominika
Wachowicz Damian
Liwak Nikola
Szałachowski Maciej
Górski Aleks
Drabina Justyna
Andrzejewska Patrycja
Czernik Sylwia
Czerwiński Marcin
Ptaszkiewicz Kamila
Rosiński Sebastian
Owczarek Krzysztof
Felix Barbara
Piątek Ewelina

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce.
Następnie uczniowie udali się do swoich klas po odbiór świadectw. Od dziś uczniowie mają dwa miesiące wakacji.
Z tej okazji życzymy Wam samych słonecznych dni.
 
 
Nowy rok szkolny 2014/2015 rozpocznie się w poniedziałek, 1 września 2014 r.

Zobacz zdjęcia w galerii

Koniec Roku Szkolnego 2013-2014

ŚWIĘTO WOLNOŚCI

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">ŚWIĘTO WOLNOŚCI</font></h3>
      W 2014r. obchodzimy 25-lecie wyborów z 4 czerwca 1989r. Uczestnictwo w nich sprawiło, że pokonaliśmy komunizm.
By uczcić to wydarzenie, uczniowie Mechanika spotkali się na Starym Rynku, wraz z uczniami innych szkół wzięli udział w interaktywnej akcji tworzenia żywej flagi państwowej. Na kartkach napisali życzenia dla Polski, które wrzucili do specjalnie przygotowanych 40 urn.
5 czerwca 2014r.  przedstawiciele uczniów uczestniczyli w Gali zorganizowanej przez Wojewodę Lubuskiego Jerzego Ostroucha pod hasłem „Ale nam się wydarzyło”, która odbyła się w Teatrze im. J. Osterwy. Uhonorowano tam parlamentarzystów z 1989r. wybranych do Sejmu z ramienia Solidarności. Była to wspaniała lekcja patriotyzmu.
 
Tekst i foto: Krystyna Płaczek

Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości

      W dniach 30 maja - 1 czerwca 2014 roku W Zespole Szkół Mechanicznych we Wrześni odbyły się Finał Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości. Uczniowie Mechanika Maciej Szałachowski i Krzysztof Owczarek uzyskali tytuł finalisty. Przez wszystkie etapy od eliminacji po finał olimpiady towarzyszyła naszym wychowankom Pani Danuta Kołodzińska.
 
Tekst i foto: Danuta Kołodzińska

Światowy Dzień Bez Tytoniu

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">Światowy Dzień Bez Tytoniu</font></h3>
 

Światowy Dzień bez Papierosa

 

Od 1988 roku Światowa Organizacja Zdrowia (World Health Organization) organizuje 31 maja Światowy Dzień bez Tytoniu. Choć mało osób o tym wie, dzień ten od 1991 roku jest obchodzony również w Polsce. W tym dniu miliony palaczy na całym świecie stara się powstrzymać od palenia papierosów. Dzień ten jest elementem planu Europy wolnej od dymu tytoniowego, który to plan został przyjęty na Konferencji WHO w 1988 roku.

PRÓBNY EGZAMIN ZAWODOWY 2014

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">PRÓBNY EGZAMIN ZAWODOWY 2014</font></h3>
      W dniach 21 i 23 maja 2014 odbył się próbny egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe dla klasy 2K. Uczniowie musieli zmierzyć się z częścią pisemną, jak i praktyczną egzaminu. W tym roku szkolnym zdawać oni będą egzamin z kwalifikacji A.30 Organizacja i monitorowanie przepływu zasobów i informacji w procesach produkcji, dystrybucji i magazynowania. Wyniki egzaminu pokazują sporą wiedzę w tym zakresie, ale też kilka elementów nad którymi będziemy jeszcze pracować.
 
Tekst i foto: Renata Kaput

Szkolenie z zakresu oczyszczania spalin w pojazdach użytkowych

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">Szkolenie z zakresu oczyszczania spalin w pojazdach użytkowych</font></h3>
     14 maja 2014r. w świetlicy szkolnej uczniowie klas I e i II e mechanik pojazdów samochodowych wzięli udział w szkoleniu na temat "Ad Blue w pojazdach użytkowych", podczas którego dowiedzieli się o technologii, budowie, przyszłości systemów oczyszczania spalin w pojazdach użytkowych. Szkolenie przeprowadził Technical Consultant Trainer Pan Robert Mrozek z firmy Bilsteingroup. Szkolenie zorganizował dla uczniów p. Mariusz Grusza.
 
Tekst: Mariusz Grusza

PRAWYBORY EUROPEJSKIE 2014

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">PRAWYBORY EUROPEJSKIE 2014</font></h3>
Dzień 20.05.2014r. był dniem PRAWYBORÓW  EUROPEJSKICH W MECHANIKU.
W związku ze zbliżającymi się wyborami do Parlamentu Europejskiego uczniowie, nauczyciele, pracownicy naszej szkoły wzięli udział w głosowaniu na ugrupowania polityczne startujące do PE. Mając na ceku kształtowanie postaw obywatelskich wśród młodzieży p. Krystyna Płaczek i p. Leszek Sokołowski przygotowali działania edukacyjne na temat zasad i znaczenia udziału obywateli w wyborach demokratycznych.
 
Udział wzięło 293 osoby – ważne głosy oddało 266.
Była to niezwykle interesująca lekcja demokracji.
 
Tekst: Krystyna Płaczek

Matura 2014

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">Matura 2014</font></h3>
      W poniedziałek 5 maja punktualnie o godzinie 9:00 maturzyści Zespołu Szkół Mechanicznych rozpoczęli pierwszy z trzech pisemnych egzaminów.
Z czym zmierzyli się tegoroczni maturzyści? "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego i "Potop" Henryka Sienkiewicza królowały na Maturze 2014. 
 

Lekcje z ZUS

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">Lekcje z ZUS</font></h3>
       Klasa IIT wzięła udział w drugim ogólnopolskim etapie pilotażu projektu edukacyjnego „Lekcje z ZUS", który skierowany jest do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. Organizatorem projektu jest Zakład Ubezpieczeń Społecznych przy współpracy i wsparciu Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej.

SUKCESY EKOLOGICZNE

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">SUKCESY EKOLOGICZNE</font></h3>
     Z okazji Dnia Ziemi 29 kwietnia 2014 r. w sali sesyjnej Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp. Odbyła się uroczystość wręczenia nagród w konkursach ekologicznych, jakie odbyły się w naszym mieście w poprzednim roku.
W konkursie „Zielona szkoła – zielone przedszkole zbieramy baterie” zajęliśmy – I miejsce
W konkursie „Zbieramy makulaturę" zajęliśmy - II miejsce
Za szczególne zaangażowanie w akcji „Sprzątanie Świata” (zebraliśmy 3740 kg odpadów) zostaliśmy wyróżnieni zaproszeniem do pizzerii "OK".
 
Tekst i foto: Helena Niczyj

POŻEGNANIE KLAS MATURALNYCH

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">POŻEGNANIE KLAS MATURALNYCH</font></h3>

Zobacz zdjęcia w galerii

POŻEGNANIE KLAS MATURALNYCH 2014

Zbiórka żywności

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">Zbiórka żywności</font></h3>
      Już po raz piąty uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych w Gorzowie Wlkp. przeprowadzili przedświąteczną zbiórkę produktów  żywnościowych dla osób najbardziej potrzebujących. Przekazanie żywności Stowarzyszeniu im. Brata Krystyna odbyło się 16 kwietnia 2014r.
Młodzież z Mechanika zebrała kilkadziesiąt kilogramów żywności.
Cieszy nas fakt, że Zespół Szkół Mechanicznych nie pozostaje obojętny na los drugiego człowieka.
 
Tekt i foto: Renata Kaput

Recenzja spektaklu „Ballady i romanse. Laboratorium romantyczności”

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">Recenzja spektaklu „Ballady i romanse. Laboratorium romantyczności”</font></h3>
      Jedenastego kwietnia wraz z klasą udałem się do Teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wlkp. na spektakl w reżyserii Rafała Matusza pt. „Ballady i romanse Mickiewicza. Laboratorium romantyczności”. 
Sztuka odbyła się w sali kameralnej i miała formę lekcji otwartej,  w której obserwatorami, a także uczestnikami byli widzowie. Nie była ona odzwierciedleniem konkretnego dzieła poety,  a połączeniem wielu utworów, które miały ukazać nowy sposób wyrażania emocji.

Konkurs-Poznaj swoje prawa w pracy - etap ogólnopolski

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">Konkurs-Poznaj swoje prawa w pracy - etap ogólnopolski</font></h3>
      Dnia 8 kwietnia 2014r. Angelika Tomczyk z klasy 2T brała udział w finale  ogólnopolskiego  konkursu  wiedzy o prawie pracy dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych  "Poznaj swoje prawa w pracy".  Konkurs odbył się w Warszawie w Pałacu Kultury. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na podobnych konkursach. 
 
Tekst i foto: Ewa Golińczak-Bogdan

Kolejne spotkanie w ramach eTwinning

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">Kolejne spotkanie w ramach eTwinning</font></h3>
      Uczniowie ZSM wraz z koordynatorką projektu Edytą Kamińską przygotowali paczkę z różnymi gatunkami miodów, którą wysłali do partnerskiej szkoły w Hiszpanii -Centre Integral de FP Ilerna .
Hiszpanie  podczas audiokonferencji odgadywali jakie są to miody.
Lekcja cieszyła się dużym zainteresowaniem a przy tym była bardzo ciekawa i zabawna.
 
Tekst: Edyta Kamińska

Projekt młody inżynier

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">Projekt młody inżynier</font></h3>
       09 kwietnia w Zespole Szkół Mechanicznych odbyły się już drugie zajęcia w ramach projektu MŁODY INŻYNIER. Projekt honorowym patronatem objęła Marszałek Województwa Lubuskiego Pani  Elżbieta Polak. Adresatami  projektu są  dzieci i młodzież z  Przedszkola nr 2, Szkoły Podstawowej nr 15 oraz Gimnazjum nr 7 w Gorzowie Wielkopolskim. Inauguracja zajęć  odbyła się 27 marca 2014r. wykład inauguracyjny Bajkowy Świat Techniki wygłosił prof. Wojciech Kacalak z Politechniki Koszalińskiej.  

Wycieczka do centrum logistyczno-dystrybucyjnego BMW w Słubicach

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">Wycieczka do centrum logistyczno-dystrybucyjnego BMW w Słubicach</font></h3>
      W piątek 4 kwietnia 2014 roku odbyła się kolejna wycieczka zawodoznawcza zorganizowana dla klas drugich technik logistyk i technik spedytor. Dzięki uprzejmości rodzica jednego z uczniów klasy 2K – pana Artura Wilkus – uczniowie mogli zapoznać się z pracą w Regionalnym Centrum Dystrybucji BMW w Słubicach. Wycieczka rozpoczęła się mini wykładem pana Wilkusa na temat sytemu informatycznego SAP, który został przez niego wdrożony w BMW. 

Zbiórka Publiczna na rzecz Hospicjum Św. Kamila

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">Zbiórka Publiczna na rzecz Hospicjum Św. Kamila </font></h3>
 Zbiórka Publiczna na rzecz Hospicjum Św. Kamila odbyła się w czwartek 3 kwietnia w godz. 8:00 - 20:00. Zebrane do puszek pieniądze zostaną przeznaczone na pomoc osobom chorym. Kwestowało aż 1200 wolontariuszy, w tym 24 uczniów ZSM. Każdy z nich posiadał legitymację, oznakowaną puszkę i naklejki dla ofiarodawców. Tych wspaniałych, bezinteresownych ludzi spotkać można było na terenie całego miasta Gorzowa.

Dni przedsiębiorczości w Mechaniku

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">Dni przedsiębiorczości w Mechaniku</font></h3>
       Dnia 2 kwietnia 2014r.  w szkole obchodzony był  ogólnopolski "Dzień Przedsiębiorczości" objęty  patronatem Prezydenta RP organizowany przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Młodzież z naszej szkoły miała możliwość odbywania jednodniowych praktyk w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim, Komendzie Straży Pożarnej, Gorzowskiej Lecznicy Specjalistycznej w Gorzowie Wlkp. oraz w Grupie Raben pod Poznaniem.

Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości</font></h3>
      Dnia 28.03.2014r. w Gorzowie odbyły się eliminacje okręgowe II stopnia już XL Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości. Uczestnicy rywalizowali zarówno w indywidualnie jak i zespołowo. Miło nam poinformować, że w obydwu konkurencjach zajęliśmy czołowe miejsca, a dokładnie:
 
Wyniki indywidulne                      
 I miejsce - Krzysztof Owczarek
III miejsce - Maciej Szałachowski
VI miejsce - Jakub Ryglewicz 
 
Wyniki zespołowe
I miejsce-  Zespół Szkól Mechanicznych w Gorzowie Wlkp.
 
Krzysztof i Maciej będą reprezentować okręg w eliminacjach ogólnopolskich. 

Gratulacje dla zwycięzców i p. Danuty Kołodzińskiej - opiekuna uczniów.

Targi Techniki Motoryzacyjnej - wycieczka edukacyjna

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">Targi Techniki Motoryzacyjnej - wycieczka edukacyjna</font></h3>
      Dnia 28.03.2014 r. młodzież z klas Ie, IIe, IIIe, IIA wraz z opiekunami uczestniczyła w wycieczce do Poznania.
Celem wycieczki było zwiedzenie największych w Polsce i tej części Europy, Targów Techniki Motoryzacyjnej. Uczniowie zobaczyli najnowszą ofertę m.in. sprzętu do napraw, diagnostyki, narzędzi, akcesoriów, wyposażenia, czy też części zamiennych. Największy jednak podziw i zachwyt wywołały samochody, w tym 55 po raz pierwszy zaprezentowanych, motocykle, kampery. Wycieczka była udana, wszyscy wrócili bardzo zadowoleni.
 
Tekst i foto: Krystyna Płaczek

Paczka dla Ukrainy

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">Paczka dla Ukrainy</font></h3>
      W połowie marca Samorząd Uczniowski ogłosił akcję pomocy Ukrainie. Po kontakcie z gorzowskim oddziałem Caritas została nam podana informacja o rodzinie, która potrzebuje naszej pomocy – jest to wielodzietny dom (dzieci w wieku szkolnym). SU postanowił oprócz żywności zakupić artykuły szkolne. Członkowie SU zebrali fundusze i zakupili potrzebne towary. Oprócz potrzebnych rzeczy członkowie SU wysłali pocztówki z pozdrowieniami od naszych uczniów. Dnia 31/03/2014 roku paczka została przesłana do potrzebującej rodziny.
 
Tekst i foto: Renata Kaput

VI konferencja logistyczna – „Logistyka w sporcie”

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue"> VI konferencja logistyczna – „Logistyka w sporcie”</font></h3>
       W piątek 28 marca 2014 roku odbyła się w Zespole Szkół Mechanicznych w Gorzowie Wielkopolskim, kolejna, szósta już konferencja branży logistycznej. Do tej pory w Zespole Szkół Mechanicznych zostało zorganizowanych dwanaście konferencji branżowych.
 
Tematem konferencji, którą swym patronatem objął Pan Tadeusz Jędrzejczak - Prezydent Miasta Gorzowa Wielkopolskiego, była LOGISTYKA W SPORCIE.

Wycieczka zawodoznawcza - w firmie Handel International Spedition Poznachowski Sp. z o.o.

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">Wycieczka zawodoznawcza - w firmie Handel International Spedition Poznachowski Sp. z o.o.</font></h3>
      Dnia 26.03.2014 uczniowie klasy IIT uczestniczyli w wycieczce zawodoznawczej zorganizowanej przez wychowawcę klasy p. Mariusza Kaput. Uczniowie zapoznali się z pewnymi aspektami pracy spedytora w firmie Handel International Spedition Poznachowski Sp. z o.o. w Gorzowie Wlkp.

Dzień wiosny

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">Dzień wiosny</font></h3>
     21 marca w auli szkolnej klasa IIK zorganizowała zabawę pod hasłem „ Pierwszy Dzień Wiosny w ZSM”. Do udziału w niej zaproszono całą społeczność szkolną, a więc uczniów i nauczycieli. Organizatorzy przygotowali coś i dla umysłu (wiosenne dyktando) i dla ciała (taniec, karaoke, przeciąganie liny). Całość okraszona była dużą porcją śmiechu i wspaniałego humoru.
 
Tekst i foto: Renata Rzemieniecka-Pióro 

Moto Pasje z Automobilklubem Gorzowskim

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">Moto Pasje z Automobilklubem Gorzowskim</font></h3>
       W poniedziałek 17 marca 2014 roku uczniowie klas IIT, IIIK oraz IIIe wzięli udział w spotkaniu pt. „Moto Pasje z Automobilklubem Gorzowskim”, zorganizowanym przez Pana Mariusza Kaput.
Prezes Zarządu Pani Monika Budnik opowiedziała m.in. o działalności Automobilklubu Gorzowskiego oraz o tym, w jaki sposób można popularyzować  motorsport, dzięki czemu uczniowie będą mogli aktywnie wspomagać AG.
Pani Prezes przypomniała również o celach Klubu, w tym m.in. o:

Olimpiada z przedsiębiorczości - pierwszy krok w biznesie

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">Olimpiada z przedsiębiorczości - pierwszy krok w biznesie</font></h3>
      Dnia 6 marca 2014r. Maciej Szałachowski brał udział w zawodach okręgowych  IX edycji Olimpiady Przedsiębiorczości pod hasłem Własna Firma. Zawody odbyły się  na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.  Maciej zdobył certyfikat uprawniający do egzaminu "Young MBA"  w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz  bezpłatny kurs e-learning "Biznes Plan". Serdeczne gratulacje dla Macieja.
 
Tekst i foto: Ewa Golińczak-Bogdan

DZIEŃ KOBIET

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">DZIEŃ KOBIET</font></h3>
      "Nie wyobrażamy sobie świata uczuć i delikatności bez udziału kobiet - są poezją tego świata". Pod takim hasłem 7 marca w uczniowie starszych klas by umilić ten wyjątkowy dzień, wręczyli każdej z Pań symboliczny kwiatek życząc zarazem by usmiech zawsze gościł na ich twarzy.
 

XII Targi Absolwent

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">XII Targi Absolwent</font></h3>
       W dniach 4-5 marca 2014r. (wtorek – środa) odbyły się już XII Targi Edukacyjne Absolwent 2014. Tak jak w latach poprzednich i w tym roku nie mogło zabraknąć na nich Mechanika.
Zespół Szkół Mechanicznych przedstawił bogatą ofertę dydaktyczno-edukacyjną, obejmującą nauczanie w zakresie zawodów:
 
 TECHNIKUM 4 – letnie
- technik mechanik,
- technik spedytor,
- technik logistyk,
ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA - 3 letnia
- mechanik pojazdów samochodowych,
- monter maszyn i urządzeń, z możliwością uzyskania uprawnień spawacza.
 
     
Wszystkich zainteresowanych nauką w naszej szkole zapraszamy na
 
DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI,
 26 kwietnia (sobota) od godz. 10:30.
 
     

eTwinning

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">eTwinning</h3>
Uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych  klas 3K oraz 3T biorą udział w programie e-twinning. Projekt dotyczy wymiany informacji na temat kultury, przyrody oraz języka. Szkoła, która towarzyszy nam w projekcie pochodzi z Hiszpanii  a dokładniej z Lleida. Większość spotkań odbywa się na zasadzie konferencji online.  Cały program został podzielony na części:

Mam haka na raka

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">Mam haka na raka</h3>
      26.02.2014 r. w Zespole Szkół Mechanicznych odbyły się spotkania profilaktyczne klas pierwszych na temat chłoniaka. Kampanię „Mam haka na raka ”propagowali uczniowie I LO. Uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych dowiedzieli się czym jest chłoniak, jak się objawia i gdzie można się zbadać.  Zdeklarowali się również, że przekażą zdobyte informacje na spotkaniu innym osobom np. rodzicom. Koordynatorem spotkań była pedagog Aneta Krzemińska-Przystajko.
 
Tekst: Aneta Krzemińska-Przystajko

Doradztwo zawodowe

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">Doradztwo zawodowe</h3>
      Dnia 19 lutego odbyły się zajęcia w zakresie doradztwa zawodowego  dla klas IV technikum przeprowadzone przez panie z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej na temat „ Zainteresowania – predyspozycje zawodowe”. 
 
Link do Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej >>TUTAJ<<
 
Tekst: Ewa Golińczak-Bogdan

Warsztaty dziennikarskie

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">Warsztaty dziennikarskie</h3>
      Uczniowie klasy 2T podczas ferii zimowych w dniach 04-05 lutego 2014 roku brali udział w warsztatach dziennikarskich pt: ,,Jakimi predyspozycjami powinien wyróżniać się dziennikarz’’ zorganizowanymi  przez Klub Pracy przy Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Gorzowie Wlkp. 
 

Studniówka Gorzowskiego Mechanika

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">Studniówka Gorzowskiego Mechanika</font></h3>
 1 lutego 2014 r. tradycyjne w Hotelu Mieszko odbyła się studniówka maturzystów Zespołu Szkół Mechanicznych.
Na balu studniówkowym bawili się uczniowie z  klas: IV A technik mechanik - wychowawca Edyta Łuszczewska, IV K technik logistyk - wychowawca Aneta Krzemińska-Przystajko i IV T technik spedytor - wychowawca Renata Kaput .
 
 

Konferencja „Transplantacja – drugie życie”

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">Konferencja „Transplantacja – drugie życie”</font></h3>
      31 stycznia br. w sali konferencyjnej Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp.  odbyły się Lubuskie Obchody Ogólnopolskiego Dnia Transplantologii pod hasłem „Transplantacja – drugie życie”. Konferencja skierowana była do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, konsultantów medycznych oraz przedstawicieli samorządu terytorialnego.
 

Podsumowanie Szlachetnej Paczki w Filharmonii Gorzowskiej

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">Podsumowanie Szlachetnej Paczki w Filharmonii Gorzowskiej</font></h3>
      31 stycznia 2014r. w Filharmonii Gorzowskiej podsumowano XIII edycję Szlachetnej Paczki. To ogólnopolski projekt, który  przed świętami Bożego Narodzenia pomaga rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej.
Podczas uroczystości, zaproszeni goście poznali wszystkie etapy projektu Szlachetna Paczka. Na uroczystości zostały wręczone podziękowania darczyńcom reprezentującym różne instytucje i placówki edukacyjne m. in. naszej  szkole.

Konkurs z przedsiębiorczości

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">Konkurs z przedsiębiorczości</font></h3>
      30 stycznia o godz. 10:50 odbył się w naszej szkole I etap IV edycji konkursu z "Przedsiębiorczości”  zorganizowany przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wlkp. II etap- finał konkursu odbędzie się 27 marca w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej. Trzymamy kciuki za naszych uczniów!
 
Tekst i foto: Wioleta Wangryn-Borucka

Szkoła to nie tylko nauka, czyli o życiu na seansie filmowym

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">Szkoła to nie tylko nauka, czyli o życiu na seansie filmowym</h3>
       Dnia 23 stycznia 2014 klasy: 2T i 2K uczestniczyły w jednym z cyklu spotkań z serii: „Kino na temat” organizowanego przez kino Helios oraz Gazetę Wyborczą.
Uczniowie mogli obejrzeć film pt.: „Przytul mnie”, który porusza temat cyberprzemocy. 
Film opowiada o grupie nastolatków u progu dorosłości. 
Sara jest wrażliwa i spokojna, dobrze się uczy i jest chwalona, czego nie można powiedzieć o jej kolegach, których interesuje wszystko poza nauką.

Charytatywnie dla schroniska

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">Charytatywnie dla schroniska</font></h3>
 Zima - jak wszyscy wiemy to okres mrozów i śniegu.
Dni, a tym bardziej noce, są zimne i trudne do zniesienia nie tylko dla ludzi, lecz również dla czworonogów.
Samorząd Uczniowski postanowił więc 15.01.2014 roku zorganizować zbiórkę pieniędzy na rzecz gorzowskiego Schroniska dla bezdomnych zwierząt.

Próbnych egzaminów zawodowych cd.

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">Próbnych egzaminów zawodowych cd.</h3>
      W dniach 21 i 24 stycznia 2014 odbył się próbny egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe dla klasy 2K. Uczniowie w tym roku szkolnym zdawać będą egzamin z kwalifikacji A.30 Organizacja i monitorowanie przepływu zasobów i informacji w procesach produkcji, dystrybucji i magazynowania. Wyniki egzaminu pokazały, że uczniowie mają dużą wiedzę z zakresu pierwszej kwalifikacji, ale również wiele rzeczy do powtórzenia i uzupełnienia. Do egzaminu pozostało jeszcze dużo czasu i uczniowie muszą go wykorzystać efektywnie.
 
Tekst: i foto Renata Kaput

Przedstawienie wyników projektu INT Lernen

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">Przedstawienie wyników projektu INT Lernen</h3>
      W dniu 15 stycznia 2014 siedziba BBW Bildungszentrum we Frankfurcie nad Odrą była miejscem, gdzie odbyło się kolejne spotkanie mające na celu przedstawienie wyników projektu INT Lernen.
Wraz z ostatnim spotkaniem eskpertów, które odbyło się w dniach 18.11 – 22.11.2013, dobiegł końca etap opracowania dokumetacji projektu INT Lernen. 

Wigilia w Domu Pomocy Społecznej

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">Wigilia w Domu Pomocy Społecznej</font></h3>
      Kolędowanie uczniów Zespołu Szkół Mechanicznych z mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Podmiejskiej Bocznej to już ponad 30-letnia tradycja. W tym roku również w wigilijny poranek  uczniowie z klasy III K i II K wraz z opiekunem p. Ewą Pasierbowicz udali się do mieszkańców domu, aby w ten wyjątkowy dzień wnieść w ich życie promień radości, życzliwości i uśmiechu.
 

Szlachetna paczka

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">Szlachetna paczka</font></h3>
       Wspólnie z liderem organizacji „Szlachetna Paczka” w Gorzowie Wlkp., Panią Moniką Mielec klasa IIIK zaplanowała już drugi rok z rzędu akcję pomocy potrzebującej rodzinie z Nowin Wielkich. Za zebrane fundusze zakupiono artykuły spożywcze, środki czystości, słodycze, artykuły szkolne oraz upominki dla dzieci z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Przygotowane paczki zostały wręczone rodzinie w sobotę 22 grudnia 2013r. Wszystkim członkom rodziny zostały przekazane życzenia świąteczne i noworoczne od klasy IIIK wraz z wychowawcą Panią Małgorzatą Kaczałko. Rodzina była bardzo wdzięczna i wzruszona, a dzieci cieszyły się z otrzymanych prezentów. 
 
Tekst: Małgorzata Kaczałko
Foto:

Konkurs-Poznaj swoje prawa w pracy - etap regionalny

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">Konkurs-Poznaj swoje prawa w pracy - etap regionalny
      18 grudnia 2013 r. w Zespole Szkół Elektronicznych i Samochodowych w Zielonej Górze rozstrzygnięto etap regionalny konkursu PIP „Poznaj swoje prawa w pracy”. Celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy dotyczącej przepisów prawa pracy wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych. W eliminacjach na szczeblu regionu uczestniczyło 26 laureatów etapu szkolnego z 13 lubuskich szkół.
Nasza uczennica Angelika Tomczyk z klasy 2T zdobyła w konkurskie II miejsce i tym samym kwalifikując się do etapu centralnego w Warszawie.  Nagrodą  był aparat fotograficzny NIKON.
 
Tekst i foto: Ewa Golińczak-Bogdan

Spotkanie wigilijne

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">Spotkanie wigilijne</font></h3>
      Tradycyjnie już ostatniego dnia przed przerwą świąteczną w szkole organizowane są spotkania wigilijne.
Dzień rozpoczęliśmy jak zwykle zajęciami, by następnie uczniowie wraz z wychowawcą mogli spotkać się w "swoich" klasach, połamać opłatkiem, złożyć sobie życzenia i we wspólnocie klasowej spędzić razem kilka chwil. Punktualnie o godzinie 14:00 wszyscy obecni jak i emerytownai nauczyciele spotkali się w dużej, pięknie przystrojonej sali na uroczystości wigilijnej.
 

Świąteczna zbiórka żywności

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">Świąteczna zbiórka żywności</font></h3>
      Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia Samorząd Uczniowski ZSM jak co roku zorganizował zbiórkę żywności dla rodzin potrzebujących. Akcja ponownie zakończyła się ogromnym sukcesem, ponieważ młodzież Zespołu Szkół Mechanicznych chętnie odpowiedzieli na apel, pobili zeszłoroczny rekord i zebrali ponad 150kg produktów dla potrzebujących.
      Przekazanie żywności Stowarzyszeniu Pomocy Bliźniemu im. Brata Krystyna odbyło się 18 grudnia 2013 roku. Uczestniczyli w nim: opiekunka świetlicy środowiskowej Justyna Grzywna, wice dyrektor Zespołu Szkół Mechanicznych Piotr Kruk, opiekun Samorządu Uczniowskiego Renata Kaput oraz przedstawiciele uczniów ZSM.
 
Tekst i foto: Renata Kaput

Oskar Zawodowy - KOWEZIU

 
    
 
 
Zespół Szkół Mechanicznych w Gorzowie Wielkopolskim oraz Grupa RABEN zajęli pierwsze miejsce w kategorii transport i gospodarka magazynowa w II edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Szkoła dla rynku pracy”
          6 grudnia 2013 roku w Warszawie w Hotelu Apart odbyło się wręczenie statuetek Oskarów Zawodowych dla szkół, które zajęły pierwsze miejsca w II edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Szkoła dla rynku pracy”, realizowanego w ramach projektu „Doskonalenie podstaw programowych kluczem do modernizacji kształcenia zawodowego”.   W konkursie wzięło udział w 38 szkół z Polski w 10 kategoriach.
 

Akcja Mikołajowa czapka

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">Akcja Mikołajowa czapka</font></h3>
      Jak co roku 6 grudnia, za zgodą Dyrekcji ZSM, Samorząd Uczniowski ogłosił akcję związaną z Mikołajową czapką, która w tym dniu miała magiczną moc zwolnienia z odpowiedzi ustnej. Wielu uczniów skorzystało z tej okazji i na korytarzach widać było wiele głów z czerwono - białymi nakryciami głowy. Z roku na rok przybywa chętnych do brania udziału w tej zabawie, dlatego myślimy, że w następnym roku uda się ją zorganizować ponownie.
Tekst Renata Kaput

Uczennica Zespołu Szkół Mechanicznych – Stypendystką Prezesa Rady Ministrów

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">Uczennica Zespołu Szkół Mechanicznych – Stypendystką Prezesa Rady Ministrów</font></h3>
Uczennica Zespołu Szkół Mechanicznych – Stypendystką Prezesa Rady Ministrów
      Dominika Pęczkowska – uczennica klasy III K z naszej Szkoły znalazła się wśród 109 uczniów z województwa lubuskiego, którzy otrzymali stypendium Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2013/2014. Te wyjątkowe wyróżnienia lubuskim uczniom wręczył wojewoda Jerzy Ostrouch.
Wojewoda Jerzy Ostrouch - powiedział - ”Jestem dumny i zaszczycony, że mogę dziś wręczyć stypendia Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji Narodowej jednym z najlepszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych w województwie lubuskim. Wasz osobisty sukces to również sukces nauczycieli, wychowawców i rodziców”.

Heppening TZN

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">Heppening TZN</font></h3>
      2 grudnia 2013 roku na boisku szkolnym podczas długiej przerwy, Oddział Terenowy w Gorzowie Wielkopolskim Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii zorganizował happening.
Był on jednym z działań projektu „Obudź się” – aktywność jako alternatywa dla uzależnień realizowanego w ramach Miejskiej Kampanii Edukacyjno – Informacyjnej – „Obudź się”.

Próbny egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">Próbny egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe</h3>
      Dnia 26 listopada br. odbył się próbny egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe dla klas 4K oraz 4T. Uczniowie obu klas, w ciągu 180 minut, musieli rozwiązać zadania z części praktycznej egzaminu. Wyniki poznamy wkrótce.
 
Tekst i fot:o Renata Kaput

II miejsce w Konkursie SIMP – TECHNIK ABSOLWENT 2013

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue"> II miejsce w Konkursie SIMP – TECHNIK ABSOLWENT 2013</font></h3>
DAWID KOWALKOWSKI - absolwent Technikum nr 5 – technik logistyk w Zespole Szkół Mechanicznych w Gorzowie Wielkopolskim, zajął II miejsce w VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu o Nagrodę Dyplom Prezesa SIMP dla absolwentów średnich szkół technicznych „Technik Absolwent 2013r”.  
Celem konkursu „Technik Absolwent Roku” jest promowanie najlepszych uczniów oraz szkół zawodowych w środowisku szkolnym, technicznym, uczelniach oraz w społeczeństwie.

Konkurs-Poznaj swoje prawa w pracy

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">Konkurs-Poznaj swoje prawa w pracy
      Dnia 25.11.2013r.  odbył się etap szkolny  konkursu "Poznaj swoje prawa w pracy"- organizatorem jest  Państwowa Inspekcja Pracy . Udział wzięli uczniowie  z klas II,III i IV technikum. Finaliści przechodzą do kolejnego etapu - gratulacje.  Dziękuję uczniom za udział w konkursie i życzę dalszych sukcesów na  kolejnych etapach.  Opiekun grupy Ewa Golińczak-Bogdan.
 
Tekst: Ewa Golińczak-Bogdan

JABŁKO ZAMIAST PAPIEROSA

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue"> JABŁKO ZAMIAST PAPIEROSA
21. listopada obchodziliśmy Światowy dzień rzucania palenia tytoniu. Zapoczątkowany w USA w 1974 roku miał zachęcać do zaprzestania palenia papierosów. Od 1991 roku obchodzony jest również w Polsce, w każdy trzeci czwartek listopada. W Zespole Szkół Mechanicznych w tym roku przebiegał pod hasłem „Jabłko zamiast papierosa”. Podczas długiej przerwy dziewczęta z klasy II T zachęcały do zrezygnowania z zapalenia papierosa, częstując w zamian słodkimi jabłkami. Akcji towarzyszyły piosenki, których treści zachęcały do porzucenia tego uzależnienia. Na witaminki skusiły się również te osoby, które z nałogiem tytoniowym nie mają nic wspólnego, zachęcając tym samym do zdrowego trybu życia. Akcję zorganizowała pani Ewa Pasierbowicz wraz z pielęgniarką szkolną.
 
Tekst:  Ewa Pasierbowicz

Zbiórka na Hospicjum

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">Zbiórka na Hospicjum</font></h3>
       Na przełomie października i listopada w „Mechaniku” Samorząd Uczniowski ogłosił zbiórkę funduszy na rzecz Hospicjum Św. Kamila w Gorzowie Wlkp. W tym roku szkolnym SU postanowił nie rozprowadzać cebulek żonkili w ramach akcji „Pola Nadziei”, a w zamian za to zorganizować w szkole zbiórkę symbolicznych złotówek do puszki. 
Jak zwykle pracownicy i uczniowie ZSM stanęli na wysokości zadania i chętnie brali udział w akcji. Udało się uzbierać troszke pieniążków, które zostały przekazane placówce 18 listopada 2013 roku.
 
Tekst: Renata Kaput

Podsumowanie projektu INT-LERNEN

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">Podsumowanie projektu INT-LERNEN</font></h3>
      Po raz kolejny w dniach 18-22 listopada spotkały się grupy eksperckie w siedzibie bbw Bildungszentrum Frankfurt (Oder) GmbH by tym razem podsumować przebieg zajęć jakie prowadzone były przez nauczycieli z ZSM na bazie wypracowanego wcześniej ze stroną niemiecką Curriculum jaki i części praktycznej jaką tandemy odbyły w zakładzie Mechanicznym „MESTIL” spółka z o.o. Nabyta wiedza w szkole pozwoliła stworzyć dokumentacje techniczną i finalny produkt z wykorzystaniem maszyn do obróbki skrawaniem co było celem jaki postawili sobie eksperci i pracodawcy. Kolejnym etapem konsultacji, podsumowania były rekomendacje i wskazówki jakie przedstawił Pan Grzegorz Szarowski z f-bb z Berlina do kończącego się projektu. Obszerne wnioski z projektu przedstawione będą w lutym 2014 roku gdzie zbiorą się wszyscy uczestnicy projektu.
 
Tekst: Tomasz Walorski

VI konferencja branży metalowej - Droga do kariery zawodowej

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">VI konferencja branży metalowej - Droga do kariery zawodowej</font></h3>
      W piątek 15 listopada 2013r. w Zespole Szkół Mechanicznych w Gorzowie Wlkp. odbyła się VI Konferencja branży metalowej pod patronatem Prezydenta Miasta Gorzowa Wlkp. pana Tadeusza Jędrzejczaka.
Tematem konferencji była „ Droga do kariery zawodowej”, a celem spotkania było wykreowanie umiejętności wykorzystania technik twórczego rozwiązywania problemów oraz stosowania metodyki zapewniającej osiąganie sukcesów zawodowych.
 
 

VII Konkurs Informatyczny Bóbr

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">VII Konkurs Informatyczny Bóbr</font></h3>
      Dnia 12 listopada uczniowie klasy IIA wzięli udział w VIII edycji Międzynarodowego Konkursu Informatycznego "Bóbr".
Bóbr to polska nazwa powołanego do życia w 2004 roku na Litwie międzynarodowego konkursu Bebras z zakresu informatyki oraz technologii informacyjnej i komunikacyjnej. 
Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych.

Święto Niepodległości

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">Święto Niepodległości</font></h3>
      11 listopada 1918 roku po 123 latach niewoli  Polska na nowo pojawiła się na mapach Europy. Dla upamiętnienia rocznicy odzyskania niepodległości w 1937 roku w tym dniu  ustanowiono święto narodowe, które przez długie lata było nieobchodzone, przywrócono je  dopiero w 1989 roku.
W bieżącym roku przypada 95 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. By upamiętnić ten wyjątkowy dla Polaków dzień klasa IIA pod opieką wychowawczyni p. Ewy Jankowskiej przygotowała uroczysty apel.

Konferencja popularnonaukowa

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">Konferencja popularnonaukowa</font></h3>
       W środę 06 listopada 2013 klasa IA pod opieką p. Edyty Łuszczewskiej uczestniczyła w konferencji popularnonaukowej pt. „Biblia Brzeska w 450-lecie wydania przekładu. Historia, język, kultura”, która odbyła się w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Z. Herberta. 
 

I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Szkoła dla rynku pracy” w II edycji konkursu

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Szkoła dla rynku pracy” w II edycji konkursu</font></h3>
      Zespół Szkół Mechanicznych w Gorzowie Wielkopolskim kształci techników logistyków i techników spedytorów od roku 2007. W procesie dydaktycznym ważną rolę odgrywają także wizyty studyjne oraz wycieczki zawodoznawcze.
 
 

Zobacz zdjęcia w galerii

Oskar Zawodowy - KOWEZIU

Halloween

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">Halloween</font></h3>
      W dniu  31 października w uczniowie zorganizowali w szkole nietypowy dzień Halloween.  Wymyślono konkurs na najlepszą dynie, a w zasadzie najlepszą rzeźbę z dyni. Jak widzicie na zdjęciach fantazji i talentu naszym uczniom nie brakuje. Wygrała klasa 3a pani Bożeny Kaczmarek, która w nagrodę otrzymała Pizze. Wszystkim uczestnikom gratulujemy.

Tekst: Tomasz Walorski

Spektakl "Życie jest snem"

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">Spektakl "Życie jest snem"</font></h3>
     Teatr im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim już od XI sezonów przygotowuje spektakle dla młodzieży z gorzowskich szkół w ramach Miejskiej KampaniiEdukacyjno-Informacyjnej” Obudź się.

Również w tym roku Zespół Szkół Mechanicznych mógł zobaczyć przygotowany spektakl, tym razem aktorzy zmierzyli się ze sztuką barokowego dramatopisarza Pedro Calderona de la Barcy. Jak przedstawienie zostało odebrane przez młodzież naszej szkoły możemy się przekonać po przeczytaniu recenzji jednego z uczniów- Damiana Wachowicza z klasy IIK.

WF z klasą - obrady okrągłego stołu

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">WF z klasą - obrady okrągłego stołu</font></h3>
      Do ogólnopolskiej akcji "WF z klasą" - jako jedyna szkoła w mieście - przystąpił gorzowski "Mechanik". Chce walczyć z opuszczaniem przez uczniów lekcji wychowania fizycznego. Pomysłów powstało wiele; niestety, większości z nich nie uda się wcielić w życie, bo nie będzie na nie pieniędzy.
"WF z klasą" ma zwiększyć aktywność fizyczną uczniów, a także zmienić myślenie o lekcjach wychowania fizycznego w szkołach. Każdy uczestnik projektu ma zorganizować Sportowy Okrągły Stół, na którym uczniowie i nauczyciele zadecydują, co zrobić, aby ulepszyć lekcje wuefu i zachęcić młodzież i dzieci do ćwiczenia.

Dzień z językiem angielskim

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">Dzień z językiem angielskim</font></h3>
       Dnia 25 października 2013 roku odbył się Dzień Języka Angielskiego, w którym brały udział klasy  I-III Technikum.
Konkurs dotyczył wiedzy na temat kultury i historii krajów anglojęzycznych. Klasyfikacja końcowa ukształtowała się następująco.

I miejsce:  klasa III K
II miejsce: klasa I K
III miejsce: klasa II A

Uczniowie zostali nagrodzeni słownikami i książkami sponsorowanymi przez wydawnictwo Pearson Longman.
 
Tekst i foto: Edyta Kamińska

Dzień z językiem niemieckim

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">Dzień z językiem niemieckim</font></h3>
      Dnia 21 października 2013 r odbył się konkurs z okazji Dnia Języka Niemieckiego, w którym uczestniczyły po 2 osoby z klas I, II I III technikum. Uczniowie brali udział w 3 konkurencjach, przygotowanych przez nauczyciela języka niemieckiego Małgorzatę Miśkiewicz.  Uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać quiz dotyczący znajomości Niemiec, wykonać plakat do podanego przysłowia oraz zaprezentować go w języku niemieckim, a także przedstawić scenkę do podanego hasła. 
 

Otrzęsiny i integracja klas pierwszych

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">Otrzęsiny i integracja klas pierwszych</font></h3>
      18 października w piątek odbyły się otrzęsiny klas pierwszych. Po raz pierwszy na uroczystość zostali zaproszeni rodzice uczniów klas pierwszych.
Nad całością imprezy czuwał Samorząd Szkolny pod opieką p. Renaty Kaput oraz klasa IIK, która w ubiegłym roku zajęła I miejsce i w tym zajmowała się sprawnym przebiegiem poszczególnych konkurencji.
Już od progu szkoły zebranych witały uczennice, częstując przybyłych przepysznymi ciastami upieczonymi przez uczniów, koreczkami i kanapkami.
 
 

Wybory Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">Wybory Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego</font></h3>
 Na przełomie września i października zostały ogłoszone wybory klasowe,  których celem było wybranie kandydata klasy na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Do opiekuna Samorządu Uczniowskiego pani Renaty Kaput wpłynęło pięć kandydatur. Wybrani kandydaci mieli przygotować program wyborczy, który został przedstawiony Samorządowi w dniu wyborów.

W drogę do PRL-u - wystawa motocykli

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">W drogę do PRL-u - wystawa motocykli</font></h3>
     Dnia 16 października br. uczniowie klasy Ie, IIIT, IVT odwiedzili jedne z centrów handlowych w Gorzowie Wlkp., by móc uczestniczyć w wystawie motocykli.
W czas PRL-u wspaniale wprowadził nas Pan Sławomir Kaczorowski opowiadając niezwykłe historie związane z motocyklami, tym bardziej, że z każdym eksponatem wiążą się ciekawe wspomnienia.

SPORT - kolejny medal dla Mechanika w „5 piłkarskich” dziewcząt

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">SPORT - kolejny medal dla Mechanika w „5 piłkarskich” dziewcząt</font></h3>
      Reprezentantki Zespołu Szkół Mechanicznych w składzie:  Wojciuszkiewicz Katarzyna IIIK, Kościów Anna IIIK, Andrzejewska Patrycja IIIK, Wróbel Aleksandra IIK, Żłobińska Daria IIK, Klimek Paula IIT, Stawowa Karolina IIT, Juszkiewicz Angelika IVT, Zachareń Klaudia IK, Bogusz Agata IK zdobyły brązowy medal w „5 piłkarskich” dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych! GRATULUJEMY. 
 
Tekst: Maciej Suchocki

Dzień Edukacji Narodowej

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">Dzień Edukacji Narodowej</font></h3>
       14 października to Dzień Komisji Edukacji Narodowej – święto wszystkich nauczycieli. Z tej okazji 11 października odbyła się uroczysta akademia, w której uczestniczyli: Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, pracownicy administracji i obsługi oraz uczniowie klas pierwszych.
Spotkanie rozpoczęła pani dyrektor Janina Grzecznowska, która złożyła wszystkim nauczycielom serdeczne życzenia z okazji ich święta, podziękowała za zapał, energię oraz wysiłek, jaki wkładają w żmudny proces wychowania młodzieży. 

Kolejny etap projektu INT-LERNEN w Mechaniku

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">Kolejny etap projektu INT-LERNEN w Mechaniku</font></h3>
     Od poniedziałku 7 października Mechanik gości delegacje trzech uczniów z opiekunem z bbw Centrum Kształcenia we Frankfurcie n. Odrą. Wraz z kolegami z polskiej strony tworzą tandemy polsko-niemieckie uczestnicząc w zajęciach teoretycznych odbywających się w Zespole Szkół Mechanicznych. W ramach projektu  INT-Lernen "Ponadgraniczny rozwój kompetencji kadr kształcących z zakresu mechaniki oraz elektryki na przykładzie regionu przygranicznego Wschodnia Brandenburgia – Polska Zachodnia" uczniowie z Niemiec przez cały tydzień nabywają wiedzę z zakresu konwencjonalnej obróbki maszynowej, poznając nowoczesne metody, narzędzia i procesy technologiczne.  

SPORT - 3 miejsce Mechanika w biegach sztafetowych

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">SPORT - 3 miejsce Mechanika w biegach sztafetowych</font></h3>
      Trzecie miejsce w Gorzowie zdobyli dla Mechanika nasi biegacze w sztafetowych biegach przełajowych, które odbywały się w ramach Gorzowskiej Spartakiady Młodzieży.
Skład brązowych medalistów: Gawlik Piotr IT, Świtalski Mateusz IIIK, Bocianowski Łukasz IIe, Grabiński Adrian IIIT, Machnicki Mateusz IVA, Bobowski Martin IIK, Weryński Mateusz IIIe, Lechocki Grzegorz IK, Karsz Adam IT, Niesłuchowski Damian IA.
Gratulujemy!
 
Tekst: Maciej Suchocki

TYDZIEŃ W ARCHIWUM PAŃSTWOWYM

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">TYDZIEŃ W ARCHIWUM PAŃSTWOWYM</font></h3>
       Archiwum Państwowe w Gorzowie Wlkp.w październiku zorganizowało akcję edukacyjną pt. ‘Tydzień w Archiwum Państwowym”.
11 października 2013r.w  spotkaniu udział wzięły uczennice z naszej szkoły –  Ewelina Koziara IV T oraz  Joanna Sokołowska III T.
      Po krótkim wykładzie o działalności Archiwum przeprowadzono quiz dotyczący historii Gorzowa Wlkp., uczennice uczestniczyły także w grach historycznych. Na zakończenie wszyscy zwiedzili nowy budynek Archiwum Państwowego- cały obiekt, włącznie ze strefami zamkniętymi na co dzień dla użytkowników.
 
Tekst i foto: Krystyna Płaczek

VII Marsz Rodziny dla Trzeźwości

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">VII Marsz Rodziny dla Trzeźwości</font></h3>
      28.09.2013 o godz 16.00 z pod pomnika Jana Pawła II, ruszył marsz Trzeźwości, który przebiegał ulicami Gorzowa i dotarł na plac przy Katedrze. W marszu wzięły udział  nie tylko organizacje trzeźwościowe. Uczestnicy przybyli z województwa lubuskiego, zachodniopomorskiego, a nawet z opolskiego. Jak co roku nie mogło zabraknąć przedstawicieli Zespołu Szkół Mechanicznych, którzy maszerowali pod opieką pani Anny Czeczewicz-Zalewskiej. Marszowi towarzyszyła Gorzowska Orkiestra Dęta. Na placu przed katedrą odczytano apel w sprawie rodzin, następnie odbyła się uroczysta msza, poczas której wręczono medale społecznym działaczom trzeźwościowym .

Dbaj o miejsce pracy i nauki

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">Dbaj o miejsce pracy i nauki</font></h3>
      23 września br. pod hasłem „Dbaj o miejsce pracy i nauki”, w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece w Gorzowie Wlkp. odbyła się konferencja poświęcona bezpieczeństwu i profilaktyce w szkołach i miejscach zatrudnienia. To pierwsza tego typu inicjatywa Departamentu Ochrony Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego oraz Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy.
 

Sprzątanie Świata 2013

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">Sprzątanie Świata 2013</font></h3>
      W czwartek 26.09.2013 uczniowie Mechanika w porozumieniu z Nadleśnictwem Bogdaniec zorganizowali i wzięli udział w akcji „Sprzątanie Świata”. Tradycyjnie sprzątaliśmy las przy ulicy Dobrej w Gorzowie Wlkp. Zebraliśmy ogromną ilość odpadów, z czego największą część stanowiły opony. Niestety w tym roku pogoda nie była dla nas przyjazna - lał deszcz. Mimo to wzorowo wykonaliśmy nasze zadanie.
 
Gratulacje! Szczególna pochwała dla pierwszaków. 

Tekst: Helena Niczyj
Foto: Mariusz Grusza

Wycieczka do Przelewic

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">Wycieczka do Przelewic</font></h3>
      W nagrodę za naszą działalność ekologiczną Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta ufundował nagrodę w formie opłaty za transport na wycieczkę do miejsca przyrodniczego.
Wybraliśmy Przelewice. Wycieczka odbyła się 19 września 2013r.
Klasy IIe, IIK i przedstawiciele klas IK i IT pod opieką p. Heleny Niczyj, Elżbiety Łapkowskiej i Magdaleny Brussy zwiedziły Ogród Dendrologiczny.
Żółto-czerwone liście drzew, spadające orzechy, kasztany i żołędzie wprowadziły nas we wspaniały nastrój złotej polskiej jesieni.

Narodowe Czytanie Fredry

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">Narodowe Czytanie Fredry</font></h3>
      W piątek  6 września 2013 klasa IVA Zespołu Szkół Mechanicznych w Gorzowie Wielkopolskim pod opieką p. Edyty Łuszczewskiej wzięła udział w ogólnopolskiej akcji  „Narodowe Czytanie Fredry”, która odbyło się w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Z.  Herberta w Gorzowie Wielkopolskim.
 
 
 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">Rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014</font></h3>
    2 września punktualnie o godzinie 8:00 w Zespole Szkół Mechanicznych zabrzmiał Mazurek Dąbrowskiego oznajmiając rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2013/2014. Dyrektor mgr Janina Grzecznowska powitała nauczycieli, pracowników szkoły i uczniów, kierując szczególnie ciepłe słowa do pięciu nowych klas, które rozpoczęły naukę w naszej szkole. Po uroczystości delegacja pod kierownictwem Dyrektora  udała się do Filharmonii Gorzowskiej, gdzie odbyła się Miejska Inauguracja nowego Roku Szkolnego.
 
Ostatnio dodane zdjęciawięcej ...
Losowe zdjęcia z galeriiwięcej ...
Święto Niepodległości 2013
Dzień sportu 2012
1Dzień Wiosny 2013 w ZSM
Wycieczka do HTMP Poland
Dzień sportu 2012
POŻEGNANIE KLAS MATURALNYCH 2014
Pożegnanie klas czwartych
SPRZĄTANIE ŚWIATA 2011 pod hasłem „Lasy to życie – chrońmy je”