Zespół Szkół Mechanicznych
 
jesteś tu: strona główna
szukaj:
Powiadom znajomego
Jeżeli znasz kogoś, kogo może zainteresować ta strona, powiadom go o niej.

Twoje imię/nazwisko/pseudonimAdres e-mail znajomego 
 

Zespół Szkół Mechanicznych rozpoczął cykl uroczystości związanych z jubileuszem 70-lecia placówki.

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">Zespół Szkół Mechanicznych rozpoczął cykl uroczystości związanych z jubileuszem 70-lecia placówki.</font></h3>
       W piątek 11 września 2015 roku o godzinie 10:00 w Katedrze gorzowskiej została odprawiona uroczysta Msza Św.  z okazji 70 – lecia   Zespołu Szkół Mechanicznych w Gorzowie Wielkopolskim. 
Był to jeden z punktów harmonogramu uroczystości jubileuszowych jakie zostały zaplanowane z okazji jubileuszu.
We Mszy św. wzięli  udział zaproszeni goście, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, uczniowie, emerytowani pracownicy oraz  poczty sztandarowe; Miasta Gorzowa Wielkopolskiego oraz Związku Sybiraków w Gorzowie Wielkopolskim.
      Mszę Św. koncelebrowaną odprawił  ksiądz proboszcz parafii katedralnej dr Zbigniew Kobus, który w homilii powiedział o znaczącej historii Zespołu Szkół Mechanicznych, jak również wskazał na wartości, które Zespół Szkół Mechanicznych od 70 lat pielęgnuje.  Wymienił wśród nich: zaufanie, odpowiedzialność oraz  wartości moralne.
W  procesji z darami, które nieśli  uczniowie Mechanika znalazły się: chleb, owoc winogrona,  świece – każdy z darów miał określoną symbolikę, która została odczytana przez lektora.
      Po Mszy p.o. dyrektora szkoły p. Piotr Kruk podziękował za wspólną modlitwę, podkreślił, że wartości, o których w homilii mówił ks. Kobus są w Zespole Szkół Mechanicznych pielęgnowane i zaufanie jakim obdarzyli nas rodzice uczniów jest doceniane i uwzględniane w pracy wychowawców, nauczycieli oraz dyrekcji Szkoły. 
Następnie głos zabrał wiceprezydent Gorzowa Wielkopolskiego p. Janusz Dreczka. W swoim wystąpieniu podsumował historyczne dokonania Zespołu Szkól Mechanicznych, podziękował za trud włożony w  edukację i wychowanie 70 pokoleń. Na koniec złożył  życzenia wszelkiej pomyślności dyrekcji, nauczycielom, pracownikom oraz uczniom gorzowskiego Mechanika.
  
Tekst: Piotr Kruk
FotoL Tomasz Walorski, Mariusz Grusza
 

Zobacz zdjęcia w galerii

Uroczystości 70-lecia Zespołu Szkół Mechanicznych

 
Ostatnio dodane zdjęciawięcej ...
Losowe zdjęcia z galeriiwięcej ...
Wycieczka do HTMP Poland
Koniec Roku Szkolnego 2011-2012
Prezentacja robota przez studentów z Politechniki Poznańskiej
KONFERENCJA - TECHNOLOGIA CNC TECHNOLOGIĄ PRZYSZŁOŚCI
POŻEGNANIE KLAS MATURALNYCH 2014
VI konferencja logistyczna – „Logistyka w sporcie”