Zespół Szkół Mechanicznych
 
jesteś tu: strona główna
szukaj:
Powiadom znajomego
Jeżeli znasz kogoś, kogo może zainteresować ta strona, powiadom go o niej.

Twoje imię/nazwisko/pseudonimAdres e-mail znajomego 
 

SZTANDAR SZKOŁY

   
     Zespół Szkół Mechanicznych przyjął zaszczytne imię Zesłańców Sybiru, a tym samym obowiązek przekazania kolejnym pokoleniom młodych Polaków prawdy o odwadze, cierpieniach i ofiarności zesłańców, o ich tragicznych kolejach losu.
Sztandar szkoły dla społeczności szkolnej jest symbolem Polski, symbolem Małej Ojczyzny, jaką jest szkoła i jej najbliższe środowisko. Dla środowiska lokalnego jest znakiem rozpoznawczym szkoły. 
 
Płatem Sztandaru jest tkanina o wymiarach 100 cm x 100 cm. Boki Sztandaru, z wyjątkiem boku przytwierdzonego do drzewca, są obszyte złotą frędzlą.
Awers to płat tkaniny w kolorze zielonym. Na tym tle w centralnym miejscu umieszczone jest logo szkoły, czyli srebrna zębatka, a w nią wpisane jest logo Związku Sybiraków. Nad logami widnieje napis w kolorze starego złota łukiem: ZESPÓŁ SZKÓŁ MECHANICZNYCH IM. ZESŁAŃCÓW SYBIRU.
Rewers to płat tkaniny podzielony poziomo na białe i czerwone pola. Centralnie umieszczony jest wizerunek orła białego. Nad godłem umieszczony jest łukiem srebrny napis: „BÓG HONOR OJCZYZNA NAUKA”. 
Głowica Sztandaru, wykonana ze złotego metalu, składa się z godła Rzeczypospolitej Polskiej. Drzewce Sztandaru są wykonane z drewna toczonego. Na drzewcu umieszczone są gwoździe honorowe.
 
   
 
Ostatnio dodane zdjęciawięcej ...
Losowe zdjęcia z galeriiwięcej ...
XIV KONKURS EKOLOGICZNY „PSZCZELARSTWO W POLSCE”
Essel Propack - wycieczka
Debata ekologiczna
Otrzęsiny 2009
Dzień sportu 2012
Pożegnanie klas czwartych
Uroczystość Zakończenia Roku Szkolnego ZSZ 2013
2010.10.01 65-lecie Zespołu Szkół Mechanicznych
SPORT W MECHANIKU 2013/2014