Zespół Szkół Mechanicznych
 
jesteś tu: strona główna
szukaj:
Powiadom znajomego
Jeżeli znasz kogoś, kogo może zainteresować ta strona, powiadom go o niej.

Twoje imię/nazwisko/pseudonimAdres e-mail znajomego 
 

ODSŁONIĘCIE I POŚWIĘCENIE TABLICY UPAMIĘTNIAJĄCEJ NADANIE IMIENIA ZESŁAŃCÓW SYBIRU ZESPOŁOWI SZKÓŁ MECHANICZNYCH

      20 kwietnia bieżącego roku w kościele Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Gorzowie Wlkp. odbyła się uroczystość odsłonięcia i poświęcenia tablicy upamiętniającej nadanie imienia Zesłańców Sybiru Zespołowi Szkół Mechanicznych.
Uroczystość rozpoczęła się Mszą świętą, którą celebrowali: ksiądz Infułat, Kanonik, prof. dr hab. Roman Harmaciński, ksiądz Kanonik Proboszcz parafii NMPKP Grzegorz Polowczyk, Kapelan Sybiraków ksiądz Kanonik Henryk Jacuński oraz wikariusz z parafii Katedralnej, a zarazem nasz katecheta ksiądz Tadeusz Petrus.
Msza święta była kontynuacją uroczystości jubileuszowych Zespołu Szkół Mechanicznych. Obecne były również władze miasta z Panem Wiceprezydentem Januszem Dreczką, Lubuski Kurator Oświaty Pani Ewa Rawa, przedstawiciele Sybiraków z Panią Prezes Oddziału Związku Sybiraków Jadwigą Ostrowską i Prezes Koła Związku Sybiraków Panią Marią Dratwińską, przedstawiciele organizacji i stowarzyszeń oraz  poczty sztandarowe szkół współpracujących z Sybirakami i oczywiście cała społeczność naszej szkoły, która w zwartym szyku przemaszerowała spod budynku szkoły na miejsce uroczystości.
W imieniu fundatorów tablicę odsłonił przedstawiciel Sybiraków, a zarazem nasz absolwent Pan Henryk Jarmołowicz. Po odsłonięciu i poświęceniu tablicy Pani Maria Dratwińska odczytała Akt przekazania Kaplicy Matki Boskiej Sybiraków w opiekę uczniom, przekazując go na ręce Pani Dyrektor Janiny Grzecznowskiej i podkreślając, że pamięć o Sybirakach musi trwać, a modlitwa za nich jest naszą powinnością.
Po zakończeniu Mszy świętej uczestniczyliśmy w pięknym i wzruszającym montażu poetyckim przygotowanym przez uczniów naszej szkoły.
Dziękując wszystkim za przybycie Pani Dyrektor Janina Grzecznowska podkreśliła, że będziemy godnie opiekować się kaplicą i strzec takich wartości jak: wrażliwość, uczciwość, patriotyzm i poszanowanie praw innego człowieka.

Zobacz zdjęcia w galerii

ODSŁONIĘCIE I POŚWIĘCENIE TABLICY

 
Ostatnio dodane zdjęciawięcej ...
Losowe zdjęcia z galeriiwięcej ...
Rola pracodawców w świetle zreformowanego kształcenia zawodowego
V konferencja branży metalowej-Szkoła dla Rynku Pracy
SZLACHETNA PACZKA Z MECHANIKA
Wigilia 2010
VI konferencja branży metalowej - Droga do kariery zawodowej
MISTRZOWIE GORZOWA 2010/2011 W UNIHOKEJU
Święto Niepodległości 2013
Dzień z językiem niemieckim
1Dzień Wiosny 2013 w ZSM
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W ZSM