Zespół Szkół Mechanicznych
 
jesteś tu: strona główna
szukaj:
Powiadom znajomego
Jeżeli znasz kogoś, kogo może zainteresować ta strona, powiadom go o niej.

Twoje imię/nazwisko/pseudonimAdres e-mail znajomego 
 

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017-2018

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017-2018</font></h3>
      W piątek 22 czerwca 2018r. w Zespole Szkół Mechanicznych w Gorzowie Wielkopolskim,w obecności p. Jana Kaczanowskiego – wiceprzewodniczącego Rady Miasta, p. Krystyny Wiśniewskiej – przedstawiciela Lubuskiego Kuratora Oświaty, p. Magdaleny Łabuzy – inspektora Wydziału Edukacji UM Gorzowa Wielkopolskiego, podczas uroczystości pożegnania absolwentów Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 5, dyrektor Zespołu Szkół Mechanicznych Piotr Kruk wraz z Robertem Różalskim przedstawicielem FELGEO podpisali porozumienie o współpracy. 

POCZET SZTANDAROWY

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">POCZET SZTANDAROWY </font></h3>
      Poczet sztandarowy Zespołu Szkół Mechanicznych im. Zesłańców Sybiru brał udział w uroczystościach związanych z rocznicą IV wywózki, które odbyły się 19 czerwca 2018r na cmentarzu przy ulicy Żwirowej. W czasie czwartej wywózki (maj-czerwiec 1941) na wschód pojechała głównie ludność ze środowisk inteligenckich, pozostali jeszcze uchodźcy, rodziny kolejarzy, rodziny osób aresztowanych przez NKWD w czasie drugiego roku okupacji, wykwalifikowanych robotników oraz rzemieślników. 

Z WIZYTĄ W HOLDING-ZREMB GORZÓW S.A.

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">Z WIZYTĄ W HOLDING-ZREMB GORZÓW S.A.</font></h3>
      13 czerwca 2018r. uczniowie klasy trzeciej mechanik – monter maszyn i urządzeń, którzy niebawem staną przed wyborem dalszej drogi zawodowej zwiedzili zakład „HOLDING – ZREMB – Gorzów S.A.”. Podczas wycieczki uczniowie zapoznali się z wyrobami, ich procesem produkcji oraz parkiem maszynowym zakładu. 

DOBRA PRAKTYKA W MECHANIKU

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">DOBRA PRAKTYKA W MECHANIKU</font></h3>
 Fundacja Fundusz Współpracy, Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie oraz Mazowiecki Kurator Oświaty dostrzegli i docenili działania Zespołu Szkół Mechanicznych im. Zesłańców Sybiru w Gorzowie Wielkopolskim, który od wielu lat jest organizatorem zajęć w ramach Projektu MŁODY INŻYNIER. Projekt od pierwszej edycji, wspiera swoim patronatem Marszałek Województwa Lubuskiego Pani Elżbieta Anna Polak. 
Na uroczystej gali w Warszawie zostały wręczone dyplomy potwierdzające DOBRĄ PRAKTYKĘ w konkursie ogólnopolskim SZKOŁA ZAWODOWA NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI.

WAKACJE BEZ ZAGROŻEŃ

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">WAKACJE BEZ ZAGROŻEŃ</font></h3>
       7 czerwca klasa 1T wraz z wychowawcą uczestniczyła w VI Konferencji Młodzieżowej pod hasłem „Wakacje bez zagrożeń”, przygotowanej przez Fundację „Czysta Woda”, która odbyła się w Filharmonii Gorzowskiej. Wydarzenie miało pokazać młodym ludziom, jak uchronić się przed zagrożeniami w czasie letnim. 

SZKOŁA-AMBASADOR PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">SZKOŁA-AMBASADOR PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO</font></h3>
      Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce składa na ręce Pana Dyrektora szczególne podziękowania za udział Pana Szkoły w programie „Szkoła-Ambasador Parlamentu Europejskiego" (EPAS).
      Jestem przekonany, że młodzież uczestnicząca w programie pogłębiła swoją wiedzę o Unii Europejskiej, a w szczególności o Parlamencie Europejskim; mogła też dowiedzieć się, czym jest obywatelstwo europejskie.

WIZYTA PRZEDSTAWICIELI FIRMY „HOLDING – ZREMB – GORZÓW S.A.”

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">WIZYTA PRZEDSTAWICIELI FIRMY „HOLDING – ZREMB – GORZÓW S.A.”</font></h3>
      29 maja 2018r. do Zespołu Szkół Mechanicznych przybyli Pan Sylwester Kubała – Dyrektor ds. Marketingu i Handlu oraz Pan Dawid Möglin – z-ca Dyrektora. Panowie spotkali się z uczniami klas trzeciej technik mechanik oraz trzeciej mechanik – monter maszyn i urządzeń, którzy objęci są patronatem Firmy.

CZY POTRZEBNY JEST SAMORZĄD?

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">CZY POTRZEBNY JEST SAMORZĄD?</font></h3>
             Czy samorząd jest potrzebny? Czy decydujemy o jego losie? Na te pytania 25 maja 2018r. w Zielonej Górze uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych im. Zesłańców Sybiru odpowiedzi szukali wspólnie z marszałek Elżbietą Anną Polak, europosłem Dariuszem Rosatim oraz burmistrzem Krosna Odrz. Markiem Cebulą, podczas debaty o roli samorządu w naszym życiu. Debatę zorganizował Lubuski Urząd Marszałkowski w Zielonej Górze.
Nasi uczniowie Aleksandra Matuszek zajęła II miejsce, a Olaf Bednarz IV w quizie wiedzy o samorządzie i Konstytucji. GRATULUJEMY!!!

Więcej informacji o debacie >>>TUTAJ<<<
 
Tekst: Piotr Kruk
Foto: Krzysztof Kubasiewicz

PROFILAKTYKA NOWOTWORÓW

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">PROFILAKTYKA NOWOTWORÓW</font></h3>
     Wojewódzka Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Gorzowie Wlkp. rozpoczęła cykl zajęć warsztatowych na temat profilaktyki raka jąder i raka piersi, adresowany do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych z terenu miasta Gorzowa. Celem przedsięwzięcia jest budowanie świadomości istnienia nowotworów, przełamywanie tabu, nauka samobadania, a przede wszystkim zwrócenie uwagi na profilaktykę, która może uratować życie. 

KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA</font></h3>
      Dnia 22 maja w naszej szkole odbył się konkurs pięknego czytania literatury europejskiej w języku angielskim.
Głównym celem konkursu było rozbudzenie wśród uczniów zainteresowania literaturą obcą jak i podniesienie poziomu umiejętności językowych.

PRZERWA NA CZYTANIE W MECHANIKU

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">PRZERWA NA CZYTANIE W MECHANIKU</font></h3>
       11 maja w Gorzowie odbyła się kolejna edycja lubuskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie pt. „III Przerwa na czytanie”. Akcję zorganizowała Biblioteka Pedagogiczna WOM w Gorzowie Wlkp. w ramach XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, by promować czytelnictwo, zwrócić uwagę na wartość czytania, a przede wszystkim przekonać dzieci i młodzież, że czytać można w dowolnym miejscu i o każdej porze.

DZIEŃ EUROPY

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">DZIEŃ EUROPY</font></h3>
      W Zespole Szkół Mechanicznych im. Zesłańców Sybiru tegoroczne obchody Dnia Europy zostały podzielone na dwa etaty. Drugi etap – i jednocześnie finał zabawy – został zorganizowany 10 maja 2018r., a wzięły w nim udział reprezentacje klas pierwszych i drugich technikum.
      Uczniowie musieli przygotować m.in. flagę wylosowanego kraju UE, czy prezentację znanej osoby pochodzącej z danego państwa. Jedna z konkurencji polegała również na rozpoznaniu produktu charakterystycznego dla wybranego kraju UE.

MATURA 2018

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">MATURA 2018</font></h3>
      Po majówce uczniowie rozpoczynają zmagania z egzaminem maturalnym. Na pierwszy ogień idzie język polski 4 maja. Kolejne obowiązkowe pisemne egzaminy odbędą się odpowiednio 7 maja z matematyki, 8 maja z języka angielskiego. W międzyczasie maturzyści będę musieli jeszcze dwukrotnie zasiąść przed komisją egzaminacyjną podczas ustnych egzaminów z języka polskiego i wybranego przez siebie języka obcego.

ŻYCZENIA DLA MATURZYSTÓW

    
Drodzy Maturzyśći! 
 
Wszystkim absolwentom Zespołu Szkół  Mechanicznych
im. Zesłańców Sybiru
życzymy dużo szczęścia i pomyślności
w realizowaniu swoich marzeń i pragnień
                        a przede wszystkim:
 
 • Dumy z wyniku – mamy nadzieje i głęboko wierzymy, że ten uzyskany przez Was pozwoli Wam osiągnąć planowane cele.
 • Polotu - jesteśmy, pewni, że Wam go nie zabraknie!
 • Prostych pytań i jasnych odpowiedzi – aby uzyskany wynik był jak najbliżej tego wymarzonego, by mógł otworzyć Wam drzwi do kierunku i uczelni, na którym/ której szczególnie Wam zależy.
 • Odpowiedzi zgodnych z kluczem – tak, tak – pamiętajcie, by nie przesadzić z polotem.
 • Siły - by nie zabrakło jej Wam w tym egzaminacyjnym maratonie.
 • Skupienia - byście mogli w pełni wykorzystać wiedzę, którą macie w głowach.
 • Spokoju - byście mogli napisać maturę na 100% możliwości, a złe emocje nie pokrzyżowały Wam planów.
 • Zmieszczenia się w czasie – by mieć pewność, że zrobiliście wszystko, co w Waszej mocy.
 • Wytrwałości - w dążeniu do celu oraz realizacji swoich planów i marzeń, nie tylko szkolnych.

Dyrekcja
Wychowawcy oraz Rada Pedagogiczna

OBCHODY ŚWIĘTA KONSTYTUCJI 3 MAJA

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">OBCHODY ŚWIĘTA KONSTYTUCJI 3 MAJA</font></h3>
       3 maja 1791 roku Sejm Czteroletni uchwalił ustawę zasadniczą ustalającą podstawy ustroju I Rzeczpospolitej, znaną jako Konstytucja 3 Maja.
     Konstytucja 3 Maja była pierwszą w Europie, a drugą po konstytucji Stanów Zjednoczonych spisaną ustawą zasadniczą na świecie. Ustawa Rządowa z 3 maja 1791 r. stanowiła zwieńczenie reform Rzeczpospolitej podjętych w okresie obrad Sejmu Czteroletniego (1788-1792).
      W tym roku mija 2267 lat od tego wydarzenia.

POŻEGNANIE KLAS MATURALNYCH ROCZNIK 2014-2018

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">POŻEGNANIE KLAS MATURALNYCH ROCZNIK 2014-2018</font></h3>
 27 kwietnia 2018r. w Zespole Szkół Mechanicznych im. Zesłańców Sybiru odbyło się pożegnanie uczniów klas czwartych. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście, rodzice, nauczyciele. Maturzystów żegnał dyrektor szkoły Piotr Kruk wraz z wychowawcami: p. Anetą Krzemińską-Przystajko, p. Edytą Kamińską i p. Mariuszem Grusza. Po wystąpieniu dyrektora maturzystom wyróżniającym się w nauce, sporcie, pracy społecznej i 100 procentowej frekwencji, zostały wręczone świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe, statuetki i dyplomy. Wszystkim absolwentom gratulujemy wyników i życzymy zdania matury, mądrych wyborów życiowych i powodzenia w dalszym życiu.
 
Link do galerii >>>TUTAJ<<<

UNIA EUROPEJSKA JAKIEJ NIE ZNACIE

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">UNIA EUROPEJSKA JAKIEJ NIE ZNACIE </font></h3>
 (Szkolny konkurs zorganizowany w ramach obchodów Dnia Europy Programu EPAS)
 
      Dzień Europy coraz bliżej! W tym roku szkolnym jego obchody postanowiliśmy podzielić na dwa etapy. Pierwszy z nich – wielki test wiedzy o Unii Europejskiej – już za nami!
 

„CO WAŻNEGO W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM - WYBRANE ZAGADNIENIA Z ZAKRESU EKOLOGII I ENERGETYKI ORAZ GOSPODARKI ODPADAMI”

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">„CO WAŻNEGO W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM - WYBRANE ZAGADNIENIA Z ZAKRESU EKOLOGII I ENERGETYKI ORAZ GOSPODARKI ODPADAMI”</font></h3>
        Dnia 26 kwietnia 2018r. klasa 3T (technik spedytor) uczestniczyła w lekcji zrealizowanej w ramach programu EPAS „Co ważnego w Parlamencie Europejskim - tematy i wyzwania (Wybrane zagadnienia z zakresu ekologii i energetyki oraz gospodarki odpadami)”.

SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY</font></h3>
 Tradycją szkoły stał się Szkolny Konkurs Ortograficzny pt. Mistrz Ortografii Mechanika. Również w tym roku znaleźli się śmiałkowie, którzy postanowili zmierzyć się z niełatwą polską ortografią.
O tym, że język polski do najłatwiejszych nie należy mogli się przekonać uczestnicy tegorocznej edycji, która  miała miejsce 26 kwietnia 2018r.

MECHANIK PSZCZOŁOM NA RATUNEK - ROZDANIE NAGRÓD W XIX KONKURSIE EKOLOGICZNYM

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">MECHANIK PSZCZOŁOM NA RATUNEK - ROZDANIE NAGRÓD W XIX KONKURSIE EKOLOGICZNYM</font></h3>
 Akcja „Ratujmy pszczoły” w Mechaniku
           
      Pszczelarze na całym świecie obserwują tajemnicze i nagłe przypadki ginięcia pszczół. Zmniejsza się także drastycznie liczba pszczelich rodzin, a średnia wieku pszczelarzy niepokojąco rośnie. Pszczołom zawdzięczamy nie tylko miód. Są one kluczowe dla produkcji żywności, ponieważ to one zapylają rośliny, które spożywamy.                              Pszczoły, trzmiele motyle, osy, muchówki i inne owady, pracują od świtu do nocy zapylając rośliny uprawne i dziko rosnące. Co trzecia łyżka pokarmu, który spożywamy, zależy od ich aktywności. 

KONKURS ,,WIEDZY O KONSTYTUCJI RP”

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">KONKURS ,,WIEDZY O KONSTYTUCJI RP”</font></h3>
 ,,Granice konstytucyjnej wolności jednostki, najważniejsze prawa konstytucyjne, konstytucja a prawo międzynarodowe, jakie prawa i obowiązki wynikają z tego dokumentu?” - Wiedzą na ten temat zdecydowanie mogą pochwalić się  uczniowie z klasy IIIK Klaudia Kubiak, Grzegorz Krycki, Dawid Lipiński, którzy wzięli udział w konkursie ,,Konstytucja  RP” pod patronatem Marszałek Elżbiety Anny Polak.

SPOTKANIE GORZOWSKICH SYBIRAKÓW W ZSM

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">SPOTKANIE GORZOWSKICH SYBIRAKÓW W ZSM</font></h3>
 Z okazji 25. rocznicy odsłonięcia Pomnika Ofiar Stalinizmu w Zespole Szkół Mechanicznych im. Zesłańców Sybiru w Gorzowie Wlkp. odbyło się spotkanie gorzowskich Sybiraków.
 
Tekst: Związek Sybiraków Koło w Gorzowie Wielkopolskim
Foto: Tomasz Walorski

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU NA POMNIK OFIAR STALINIZMU

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU NA POMNIK OFIAR STALINIZMU</font></h3>
W Zespole Szkół Mechanicznych im. Zesłańców Sybiru w Gorzowie Wlkp. nagrodzeni zostali laureaci konkursu plastycznego "Pomnik Ofiar Stalinizmu w oczach uczniów". Dziękujemy fundatorom nagród: Prezes Koła Związku Sybiraków w Gorzowie Wlkp., Lubuskiej Kurator Oświaty oraz Dyrektorowi Zespołu Szkół Mechanicznych w Gorzowie Wlkp. Gratulujemy laureatom.
Tekst: 
 Związek Sybiraków Koło w Gorzowie Wielkopolskim
Foto: Tomasz Walorski
 

XLIV OLIMPIADA INNOWACJI TECHNICZNYCH I WYNALAZCZOŚCI

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">XLIV OLIMPIADA INNOWACJI TECHNICZNYCH I WYNALAZCZOŚCI</font></h3>
      W dniu 20.04.2018r. w Zespole Szkół Budowlanych w Zielonej Górze odbyły się eliminacje okręgowe Olimpiady Innowacji Technicznej i Wynalazczości. Drużyna z naszej szkoły zdobyła 2 miejsce, a uczniowie którzy ją reprezentowali: Przemysław Okapiec, Olaf Gołębiowski i Michał Diakowicz uzyskali tytuł Finalista Okręgowy Olimpiady Innowacji Technicznej i Wynalazczości.
Drużynę przygotowała Danuta Kołodzińska.
 
Tekst: Danuta Kołodzińska

MŁODY INŻYNIER Z SP 15

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">MŁODY INŻYNIER Z SP 15</font></h3>
 Piątkowy poranek (20 kwietnia) był dla uczniów klas 7b i 7c bardzo ciekawy, ponieważ odwiedzili Zespół Szkół Mechanicznych w Gorzowie Wlkp.
        Dyrektor tej szkoły – pan Piotr Kruk oraz pracownicy przygotowali mnóstwo atrakcji, m. in. stanowiska specjalistyczne, przy których wykonywane były, specjalnie dla naszych uczniów, doświadczenia fizyczne i chemiczne.
 
 

DEBATA DOTYCZĄCA AKTUALNYCH PROBLEMÓW UNII EUROPEJSKIEJ

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">DEBATA DOTYCZĄCA AKTUALNYCH PROBLEMÓW UNII EUROPEJSKIEJ</font></h3>
     19 kwietnia 2018 roku w naszej szkole dobyła się uczniowska debata, którą przygotowały i poprowadziły młodsze ambasadorki Programu EPAS – Basia, Nikola i Ola.
W tym roku wiodącym tematem debaty były problemy Unii Europejskiej w kontekście ogłoszenia brexitu przez Wielką Brytanię.
 

E-TWINNING z HISZPANIĄ I SŁOWACJĄ

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">E-TWINNING z HISZPANIĄ I SŁOWACJĄ</font></h3>
       W naszej szkole realizowaliśmy  projekt e-Twinning ze szkołami partnerskimi z Hiszpanii, Słowacji oraz  Zespołu Szkół Ekonomicznych w Gorzowie Wlkp. z Polski. Głównym tematem projektu "We are what we eat" był zdrowy styl życia. Szkoła otrzymała wyróżnienie oraz Odznakę Jakości za projekt. Certyfikaty zostały wręczone osobiście uczniom przez dyrektora szkoły Piotra Kruka.
 

XIX KONKURS EKOLOGICZNY - "PSZCZELARSTWO W POLSCE"

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">XIX KONKURS EKOLOGICZNY - "PSZCZELARSTWO W POLSCE"</font></h3>
      W tym roku odbyła się XIX edycja konkursu ekologicznego „Pszczelarstwo w Polsce” pod patronatem Marszałka Województwa Lubuskiego. Konkurs o zasięgu województwa lubuskiego przebiega w dwóch etapach. W etapie szkolnym wzięło udział ok. 400 uczniów.  Etap wojewódzki odbył się 18 kwietnia 2018r. w Zespole Szkół Mechanicznych. 
 

PODSTAWY PROGRAMOWANIA NA AKADEMII IM. JAKUBA Z PARADYŻA

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">PODSTAWY PROGRAMOWANIA NA AKADEMII IM. JAKUBA Z PARADYŻA</font></h3>
      18 kwietnia 2018r. uczniowie klasy III A technik mechanik wzięli udział w zajęciach z podstaw programowania na Akademii im. Jakuba z Paradyża, które poprowadziła pani dr Aleksandra Radomska-Zalas. Uczniowie zapoznali się również z ofertą edukacyjną i bazą Wydziału Technicznego uczelni. Zajęcia zorganizował dla uczniów p. Mariusz Grusza.
 
Tekst i foto: Mariusz Grusza

FINAŁ KONKURSU „POZNAJ SWOJE PRAWA W PRACY”

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">FINAŁ KONKURSU „POZNAJ SWOJE PRAWA W PRACY”</font></h3>
       18.04.2018r. w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbył się etap centralny V edycji konkursu wiedzy o prawie pracy i bhp dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych „Poznaj swoje prawa w pracy”, organizowanego przez Państwową Inspekcję Pracy.
W etapie centralnym każde województwo mogło reprezentować trzech uczestników. Lubuskie reprezentowały pod opieką p. Ewy Golińczak-Bogdan aż dwie uczennice naszej szkoły  tj. Daria Czyżak z klasy III T i Natalia Tarczyńska z klasy II K.
 

SZKOLENIE-CZUJNIKI STOSOWANE W MOTORYZACJI

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">SZKOLENIE-CZUJNIKI STOSOWANE W MOTORYZACJI</font></h3>
 17 kwietnia 2018r. w Auli szkolnej uczniowie klas II e i III e mechanik pojazdów samochodowych wzięli udział w szkoleniu na temat czujników stosowanych w motoryzacji (Halla, indukcyjnych) oraz omówione zostały zagadnienia dotyczące odczytywania sygnałów oscyloskopowych. 
 

LEKCJA EUROPEJSKA - CZYM JEST PARLAMENT EUROPEJSKI?

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">LEKCJA EUROPEJSKA - CZYM JEST PARLAMENT EUROPEJSKI?</font></h3>
    16 kwietnia 2018r. w klasie III e Zasadniczej Szkoły Zawodowej przeprowadzono lekcję „ Czym jest Parlament Europejski? ” w ramach programu edukacyjnego EPAS. Uczniowie zapoznali się z broszurami Biura Informacyjnego Parlamentu Europejskiego w Polsce, zawierającymi najważniejsze informacje dotyczące zasad działania i kompetencji PE. 
 

KONFERENCJA " PRZEMYSŁ 4.0"

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">KONFERENCJA " PRZEMYSŁ 4.0"</font></h3>
 13 kwietnia 2018 roku uczniowie klasy 1A Technik Mechanik wraz z opiekunami Iwoną Żuk i Piotrem Krukiem uczestniczyli w konferencji naukowej pod patronatem JM Rektora Akademii im. Jakuba z Paradyża Prof. dr hab. Elżbiety Skorupskiej-Raczyńaskiej. Tematem tegorocznej Konferencji był „PRZEMYSŁ 4.0”.  Algorytmizacja problemów oraz digitalizacja procesów i urządzeń.

 

78 ROCZNICA ZBRODNI KATYŃSKIEJ

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">78 ROCZNICA ZBRODNI KATYŃSKIEJ</font></h3>
 Uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych im. Zesłańców Sybiru wraz z dyrektorem Szkoły Piotrem Krukiem oddali hołd zamordowanym 78 lat temu w lesie pod Katyniem ponad 20 tysiącom polskich obywateli, uznanych za „wrogów władzy sowieckiej”. Co roku w kwietniu wspominamy tragiczne wydarzenia z kart historii polskiego narodu.
 
 

WYCIECZKA DO HEIDE PARKU

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">WYCIECZKA DO HEIDE PARKU</font></h3>
      Dnia 12 kwietnia 2018r. uczniowie Zespołu Szkól Mechanicznych udali się na wycieczkę krajoznawczą do Heide Parku , parku rozrywki, który znajduje się w mieście Soltau w Niemczech. Celem wycieczki było zapoznanie uczniów z geografią Niemiec, gdyż przejeżdżaliśmy przez wiele ciekawych okolic na terytorium landu Sachsen- Anhalt, o których przewodnik opowiadał wiele interesujących rzeczy. 

VIII EDYCJA KONKURSU PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">VIII EDYCJA KONKURSU PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ</font></h3>

Zobacz zdjęcia w galerii

VIII EDYCJA KONKURSU PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ

PUBLICZNA ZBIÓRKA NA HOSPICJUM IM. ŚW. KAMILA W GORZOWIE WLKP.

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">PUBLICZNA ZBIÓRKA NA HOSPICJUM IM. ŚW. KAMILA W GORZOWIE WLKP.</font></h3>
 12 kwietnia w godzinach od  08.00 do 19.00 odbyła się kolejna zbiórka publiczna na Hospicjum im. św. Kamila w Gorzowie Wlkp.
     Ponad tysiąc wolontariuszy z oznakowanymi puszkami zachęcało mieszkańców do pomocy finansowej osobom dotkniętym chorobami nowotworowymi, którzy pozostają pod fachową opieką hospicyjną.  Wśród kwestujących byli również uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych z klas: IVK, IIK, Iae.
 

LEKCJA EUROPEJSKA - POLITYKA UE I STANOWISKO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO WOBEC MIGRACJI

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">LEKCJA EUROPEJSKA - POLITYKA UE I STANOWISKO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO WOBEC MIGRACJI</font></h3>
      11 kwietnia 2018 r. uczniowie z klas 1A (technik mechanik) i 1 K (technik logistyk) wzięli udział w lekcjach europejskich pt. Polityka Unii Europejskiej i stanowisko Parlamentu Europejskiego wobec migracji. Lekcje zostały przeprowadzone przez panią Ewę Jankowską w ramach realizacji programu EPAS.
      Celem lekcji było zapoznanie uczniów z rozmiarem i przyczynami masowej migracji do Europy, jak również pogłębienie wiedzy na temat współczesnych wyzwań Unii Europejskiej.
           

DOPALAM SIĘ SOBĄ

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">DOPALAM SIĘ SOBĄ</font></h3>
    10.04.2018r. w naszej szkole odbyły się zajęcia profilaktyczne na temat uzależnień. W trakcie spotkań młodzież biorąca w nich udział uzyskała wyczerpująca wiedzę na temat szkodliwości zażywania dopalaczy. Przygotowane w tym celu i wykorzystane w trakcie zajęć filmy oraz prezentacja w sposób obrazowy przedstawiły ten problem. Uczniowie wzięli udział w dyskusji. Program zrealizowany był przy współpracy z funkcjonariuszami Wydziału Prewencji KMP w Gorzowie Wlkp. W zajęciach udział wzięła klasa Ia, IK , IA, IT.
 
Tekst: pedagog : Aneta Krzemińska-Przystajko.

LOSOWANIE PAŃSTW NA DZIEŃ EUROPY!

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">LOSOWANIE PAŃSTW NA DZIEŃ EUROPY!</font></h3>
 W dniach 10 – 12 kwietnia 2018 r. młodsze ambasadorki programu EPAS – Basia i Nikola – przeprowadziły w naszej szkole losowanie państw na Dzień Europy. W losowaniu wzięli udział przedstawiciele uczniów z klas pierwszych i drugich technikum. Wyniki losowania prezentują się następująco: klasa 1 A - Szwecja, klasa 1 K – Polska, klasa 1 T – Francja, klasa 2 A - Czechy, klasa 2 K – Dania, klasa 2 T - Austria.
 

DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY 2018

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY 2018</font></h3>

Zobacz zdjęcia w galerii

DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY 2018

ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA</font></h3>
          7 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia. W naszej szkole organizowany był on w tym roku przy okazji Dnia Otwartego, na który zaprosiliśmy gimnazjalistów z miasta i regionu. Goście oprócz poznawania budynku szkoły, jej oferty edukacyjnej i zdobywania informacji o interesujących zawodach, mogli posilić się zdrowymi kanapkami, pysznym miodem oraz posłuchać jak ten miód powstaje.

INFORMACJE Z PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO - RUMUNIA

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">INFORMACJE Z PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO - RUMUNIA</font></h3>
  Dnia 07.04.2018r. uczniowie klasy II A zmienili wystrój gabloty poświęconej Parlamentowi Europejskiemu. Uczniowie przedstawili najnowsze informacje o pracach Parlamentu, a także sylwetkę europosłanki z Rumunii Renety Weber, która pracuje w Parlamencie Europejskim od trzech kadencji.
 
Tekst i foto: Krystyna Płaczek

XI KONFERENCJA LOGISTYCZNA

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">XI KONFERENCJA LOGISTYCZNA</font></h3>
      XI KONFERENCJA LOGISTYCZNA odbyła się w piątek 6 kwietnia w Zespole Szkół Mechanicznych. Jej otwarcia w imieniu Prezydenta Miasta,dokonała p. Magdalena Łabuza - inspektor Wydziału Edukacji UM. Tematem konferencji była LOGISTYKA W JEDNOSTKACH ADMINISTRACYJNYCH I GOSPODARCZYCH. Logistykę Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego przedstawił p. Paweł Lechowicz. Logistykę obsługi mieszkańców miasta przedstawiła p. Bogumiła Popkowska.

ŻYCZENIA WIELKANOCNE 2018

 

„ORZEŁ BIAŁY – NASZA DUMA” OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">„ORZEŁ BIAŁY – NASZA DUMA” OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY</font></h3>
   Włączając się w obchody upamiętniające 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, Kancelaria Senatu zorganizowała ogólnopolski konkurs plastyczny pod patronatem marszałka Senatu „Orzeł Biały- nasza duma”.                                    
Celem konkursu było zainteresowanie młodzieży znaczeniem symboli narodowych, a także popularyzacja wiedzy o godle narodowym. Konkurs ma charakter 2- etapowy. Naszą szkołę reprezentowały : Klaudia Kubiak (IIIK), Kamila Wiśniewska (IK), Klaudia Głuchy (IK), Gruse (IK).
 

Z WIZYTĄ W ŚRODOWISKOWYM DOMU SAMOPOMOCY W BRZOZOWCU

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">Z WIZYTĄ W ŚRODOWISKOWYM DOMU SAMOPOMOCY W BRZOZOWCU</font></h3>
     W środę 28 marca 2018r. grupa wolontariuszy z klasy IV K wraz z dyrektorem Zespołu Szkół Mechanicznych im. Zesłańców Sybiru w Gorzowie odwiedziła przyjaciół ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Brzozowcu. Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych złożyliśmy podopiecznym ŚDS najserdeczniejsze życzenia, a dyrektor przekazał na rzecz Domu 21 tomową encyklopedię.

DZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI 2018

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">DZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI 2018</font></h3>
 Kolejny raz nasza szkoła wzięła udział w Dniu Przedsiębiorczości. W Tym roku odbyła się piętnasta edycji  Dnia  przedsiębiorczości, gdzie Patronat Honorowy objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. 
Program Dzień Przedsiębiorczości sprzyja podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej. Wybrani uczniowie naszej szkoły z klasy 1A i 1K wzięli udział w jednodniowych praktykach.

DZIEŃ NOWYCH TECHNOLOGII W EDUKACJI

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">DZIEŃ NOWYCH TECHNOLOGII W EDUKACJI</font></h3>
 21 marca 2018r. w Zespole Szkół Mechanicznych im. Zesłańców Sybiru w Gorzowie Wielkopolskim odbył się zainicjowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej a zorganizowany przez p. Mariusza Gruszę  „Dzień nowych technologii w edukacji”. 

WIOSNA, WIOSNA, WIOSNA ACH TO TY

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">WIOSNA, WIOSNA, WIOSNA ACH TO TY</font></h3>
 21marca tradycyjnie powitaliśmy wiosnę. Z tej okazji pięknie przystroiliśmy szkołę i przewidzieliśmy na ten dzień mnóstwo atrakcji. Na pierwszych lekcjach uczniowie wcielili się w rolę nauczycieli i prowadzili zajęcia. Następnie wszystkie klasy spotkały się w sali gimnastycznej, gdzie odbył się wiosenny turniej. Do jury zaproszeni zostali: Pani Wicedyrektor Iwona Żuk, Pani Pedagog Aneta Krzemińska – Przystajko, Pan Łukasz Aniśkiewicz, Pani Marta Sarwa i przedstawicielka klasy organizującej - Weronika Olszewska. 

MŁODY INŻYNIER 2018

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">MŁODY INŻYNIER 2018</font></h3>
 W poniedziałek 19 marca br. w Zespole Szkół Mechanicznych im. Zesłańców Sybiru w Gorzowie Wielkopolskim odbyły się po raz piąty zajęcia w ramach Projektu MŁODY INŻYNIER. Projekt swym patronatem objęła Pani Elżbieta Anna Polak – Marszałek Województwa Lubuskiego. Tym razem uczestnikami zajęć były dzieci z Przedszkola nr 25 w Gorzowie Wlkp. oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 i Gimnazjum nr 4 z Gorzowa Wielkopolskiego, których na wstępie przywitał dyrektor Szkoły Piotr Kruk i zaprosił do przygody w świecie techniki.

GLOBAL MONEY WEEK 2018

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">GLOBAL MONEY WEEK 2018</font></h3>
 Urząd Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF) zaangażował się po raz czwarty w międzynarodową akcję  Global Money Week , która odbyła się w dniach 12-18.03.2018.
Tegoroczny Światowy Tydzień Pieniądza odbył się pod hasłem „Pieniądze się liczą”.
W naszej szkole wykonane i wyświetlone zostały prezentacje na powyższy temat  oraz opracowane  i  porozwieszane w budynku szkoły  plakaty.
 W akcję zaangażowała się klasa 1K.
 
Tekst: Ewa Golińczak-Bogdan

GORZOWSKI DZIEŃ Z MATEMATYKĄ

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">GORZOWSKI DZIEŃ Z MATEMATYKĄ</font></h3>
 Stowarzyszenie Nauczycieli Matematyki Oddział Lubuski we współpracy z dyrektorami szkół zorganizowało 12 marca 2018 roku Gorzowski Dzień z Matematyką. Z tej okazji zaplanowano trzy spotkania obfitujące w ciekawe propozycje dla dzieci i młodzieży gorzowskich szkół:
 • dla klas VI-VII szkół podstawowych – „Pierwsze popołudnie matematyczne” w Szkole Podstawowej nr 20;
 • dla II i III klas gimnazjalnych – „Zrób sobie matematyka” w II Liceum Ogólnokształcącym;
 • dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych – „Matematyczne Rondo Cafe” w IV Liceum Ogólnokształcącym w godzinach 16.00 -19.00;

TYDZIEŃ PATRONA W ZESPOLE SZKÓŁ MECHANICZNYCH

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">TYDZIEŃ PATRONA W ZESPOLE SZKÓŁ MECHANICZNYCH</font></h3>
 W związku z przypadającą 5 marca 2018r. drugą rocznicą nadania Zespołowi Szkół Mechanicznych w Gorzowie Wielkopolskim imienia Zesłańców Sybiru, obchodzony był w Szkole Tydzień Patrona.
Z tej okazji w dniach od 5 do 9 marca we wszystkich klasach zostały przeprowadzone lekcje wychowawcze poświęcone zagadnieniom związanym z Syberią, zsyłkami na Sybir oraz Sybirakami.

8 MARCA DZIEŃ KOBIET

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">8 MARCA DZIEŃ KOBIET</font></h3>
 W Zespole Szkół Mechanicznych w Gorzowie Wielkopolskim nie zapomniano o przypadającym  8 marca Dniu Kobiet.
Tego dnia w Szkole od samego rana uczniowie klasy II A wręczali kwiaty i składali życzenia wszystkim Paniom pracującym i uczącym się w Mechaniku.
Uczniowie złożyli życzenia i osobiście wręczyli kwiaty Paniom w Środowiskowym Domu Samopomocy w Brzozowcu.
 

WYSTAWA „WOŁYŃ 1943. WOŁAJĄ Z GROBÓW, KTÓRYCH NIE MA”

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">WYSTAWA „WOŁYŃ 1943. WOŁAJĄ Z GROBÓW, KTÓRYCH NIE MA”</font></h3>
     W środę 7 marca 2018r. w Zespole Szkół Mechanicznych im. Zesłańców Sybiru pan Jarosław Palicki – przedstawiciel Gorzowskiej Delegatury IPN – otworzył wystawę poświęconą Zbrodni Wołyńskiej. Wydarzenie to - zaliczone do jednej z najokrutniejszych masowych zbrodni w XX wieku - wciąż jest trudnym tematem nie tylko dla historyków. Zbrodnia Wołyńska była bowiem czystką etniczną przeprowadzoną przez ukraińskich nacjonalistów i dotknęła przede wszystkim ludność polską 
z województw wschodniej II Rzeczypospolitej.
 

KONKURS „POZNAJ SWOJE PRAWA W PRACY”

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">KONKURS „POZNAJ SWOJE PRAWA W PRACY”</font></h3>
      Dnia 7.03.2018r. w Zespole Szkół Elektronicznych i Samochodowych w Zielonej Górze odbył się finał etapu regionalnego konkursu wiedzy o prawie pracy i bhp dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych ,,POZNAJ SWOJE PRAWA W PRACY", organizowany przez Państwową Inspekcję Pracy - Okręgowy Inspektorat Pracy w  Zielonej Górze.

 

II GORZOWSKIE TARGI EDUKACYJNE

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">II GORZOWSKIE TARGI EDUKACYJNE</font></h3>
     II Gorzowskie Targi Edukacyjne „Szkoły i pracodawcy” pod patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty już za nami. Targi odbyły się w dniach 6-7 marca 2018r. w hali sportowej OSiR-u przy ul. Słowiańskiej. Podczas targów zaprezentowało się ponad 60 wystawców, wśród których znajdowały się szkoły ponadgimnazjalne, przedstawiciele biznesu i organizacji pracodawców oraz gorzowskie uczelnie. 
 

WYCIECZKA DO FABRYKI SAMOCHODÓW UŻYTKOWYCH VOLKSWAGEN POZNAŃ

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">WYCIECZKA DO FABRYKI SAMOCHODÓW UŻYTKOWYCH VOLKSWAGEN POZNAŃ</font></h3>
 6 marca klasa 1 T wraz z wychowawcą panią Ewą Pasierbowicz, nauczycielem przedmiotów zawodowych panią Martą Sarwą i kierownikiem zajęć praktycznych panem Stanisławem Skryckim uczestniczyła w wycieczce edukacyjnej do Fabryki Samochodów Użytkowych Volkswagen Poznań.

OLIMPIADA WIEDZY O BIZNESIE I INNOWACJACH

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">OLIMPIADA WIEDZY O BIZNESIE I INNOWACJACH</font></h3>
      Dnia 2 marca 2018r. uczniowie klasy IIIK Klaudia Kubiak, Sara Łukomska i Grzegorz Krycki wzięli udział w szkolnym etapie Olimpiady Wiedzy o Biznesie i Innowacjach, organizowanej  przez Stowarzyszenie Instytut Nowych Technologii w Łodzi. Głównym celem Olimpiady jest upowszechnianie wiedzy z zakresu szeroko rozumianej gospodarki i biznesu wśród młodych ludzi. Życzymy powodzenia.
 
Tekst i foto: Ewa Golińczak-Bogdan

EPAS – TYM RAZEM FRANCJA!

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">EPAS – TYM RAZEM FRANCJA!</font></h3>
       W czwartek 1 marca 2018r., w ramach realizacji programu Szkoła – Ambasador Parlamentu Europejskiego, uczniowie klasy 1 T: Weronika, Wojtek i Bartek pod opieką wychowawcy – pani Ewy Pasierbowicz – przygotowali gazetkę w gablotce EPAS. Tym razem – oprócz informacji na temat bieżącej działalności Parlamentu Europejskiego – uczniowie zamieścili również ciekawostki dotyczące Francji.
 
Tekst: E. Jankowska
Foto: E. Jankowska

BĘDĘ ABSOLWENTEM TECHNIKUM I CO DALEJ?” '

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">BĘDĘ ABSOLWENTEM TECHNIKUM I CO DALEJ?” '</font></h3>
      Uczniowie klas IV Zespołu Szkół Mechanicznych im. Zesłańców Sybiru w Gorzowie Wlkp. uczestniczyli 28 lutego i 01 marca 2018r. w warsztatach zawodoznawczych na temat: „BĘDĘ ABSOLWENTEM TECHNIKUM I CO DALEJ?” prowadzonych przez pracowników Zespołu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Gorzowie Wlkp. Przyszli absolwenci zostali wyposażeni w wiedzę niezbędną do rozpoczęcia studiów lub pracy i kariery zawodowej.
 
Tekst: Monika Wysocka

"WSPÓLNIE O KONSTYTUCJI''

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">"WSPÓLNIE O KONSTYTUCJI''</font></h3>
      W poniedziałek 26 lutego 2018r. pod hasłem "Wspólnie o Konstytucji′′ w Bibliotece imienia Zbigniewa Herberta odbyło się otwarte spotkanie dyskusyjne przed referendum ogólnokrajowym, dotyczącym nowej Konstytucji RP. Gorzów Wielkopolski to kolejne miasto, w którym zorganizowano spotkanie w sprawie referendum. 

SUKCES W KONKURSIE "BUDUJEMY RAZEM"

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">SUKCES W KONKURSIE "BUDUJEMY RAZEM"</font></h3>
      Klasa 1K wzięła udział w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Fundację Honor Pomagania Dzieciom z siedzibą w Warszawie pod hasłem „BUDUJEMY RAZEM II”. Cel konkursu, to zbiórka środków na budowę Europejskiego Centrum Hipoterapii dla Dzieci z Autyzmem. Konkurs rozpoczął się 15 stycznia 2018r. i trwał do 19 lutego 2018r.
 
 

WICEPREZYDENT RADOSŁAW SUJAK Z WIZYTĄ W MECHANIKU

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">WICEPREZYDENT RADOSŁAW SUJAK Z WIZYTĄ W MECHANIKU</font></h3>
        W czasie ferii zimowych 17 lutego 2018r. gościliśmy w Szkole Pana Radosława Sujaka – wiceprezydenta Gorzowa Wielkopolskiego i Panią Izabelę Piotrowicz – absolwentkę naszej Szkoły. Obecnie radną Rady Miasta Gorzowa Wlkp., pełniącą jednocześnie obowiązki kierownika Wydziału Zamiejscowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze z siedzibą w Gorzowie Wielkopolskim.
 
 

WARSZTATY DZIENNIKARSKIE W MCK OHP

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">WARSZTATY DZIENNIKARSKIE W MCK OHP</font></h3>
      Podczas ferii zimowych 14-15 lutego 2018r. Alicja Gruse i Julia Drozd z klasy 1K reprezentowały naszą szkołę w warsztatach dziennikarskich organizowanych przez Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Gorzowie Wlkp.
Warsztaty prowadzili  Gorzowscy  dziennikarze  telewizyjni, radiowi oraz  prasowi. Odsłaniali  tajniki swojego zawodu, a młodzież  mogła zorientować się, czy taka praca w przyszłości, może być spełnieniem ich marzeń zawodowych.
 
Więcej o warsztatach: >>>TUTAJ<<<
 
Tekst: Ewa Golińczak-Bogdan

75 rocznica RZEZI WOŁYŃSKIEJ

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">75 rocznica RZEZI WOŁYŃSKIEJ</font></h3>
 W piątek 9 lutego poczet sztandarowy naszej Szkoły oraz uczniowie klas II K i III K wraz z dyrektorem Szkoły p. Piotrem Krukiem oraz nauczycielka historii p. Ewą Jankowską uczestniczyli w uroczystości, która odbyła się w parku Siemiradzkiego w Gorzowie. Odsłonięta została tablica poświęcona pamięci ofiar rzezi wołyńskiej. Została zawieszona na kamieniu, który znajduje się na wysokości wejścia do amfiteatru. 

ODDALI HOŁD POLAKOM DEPORTOWANYM NA SYBIR

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">ODDALI HOŁD POLAKOM DEPORTOWANYM NA SYBIR</font></h3>
     W czwartek 8 lutego uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych Im. Zesłańców Sybiru wraz z dyrektorem i pocztem sztandarowym uczcili pamięć Polaków wywiezionych na Sybir. 10 lutego 1940 NKWD rozpoczęła masowe wysiedlenia polskich obywateli z Kresów Wschodnich. Choć od tych tragicznych wydarzeń minęło już 78 lat, to pamięć o nich wciąż jest żywa. 
 
 

BEZPIECZNE FERIE

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">BEZPIECZNE FERIE</font></h3>
      W ostatnim tygodniu przed feriami zimowymi w Zespole Szkół Mechanicznych odbył się cykl spotkań z funkcjonariuszami Straży Miejskiej. Na spotkaniach w klasach przedstawiciele Straży poinformowali uczniów o konsekwencjach za zachowanie, które jest niezgodne z przepisami regulującymi sprawy porządku publicznego.
 

ODKRYJ W SOBIE TALENT

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">ODKRYJ W SOBIE TALENT</font></h3>
      6 lutego 2018r. uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych uczestniczyli w warsztatach „Odkryj w sobie talent” zorganizowanych przez Akademię im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim. Celem warsztatów było pokazanie sposobów na kreowanie swojej przyszłości, odkrywanie swoich mocnych i słabych stron oraz talentów.

KONKURS PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">KONKURS PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ</font></h3>
      Dnia 6 lutego 2018 roku w naszej szkole odbył się szkolny etap konkursu  „Przedsiębiorczość” organizowany przez Wydział Ekonomiczny AJP oraz  Koło Naukowe CREATiV w Gorzowie Wlkp.  Udział wzięło 19 uczniów Technikum nr 5, kolejny etap odbędzie się  na  Akademii im. Jakuba z Paradyża.
Życzymy powodzenia.
 
Tekst i foto: Ewa Golińczak-Bogdan

STUDNIÓWKA MECHANIKA 2018

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">STUDNIÓWKA MECHANIKA 2018</font></h3>
      03 lutego 2018r. w sali restauracyjnej Hoteliku LORD odbyła się studniówka maturzystów Zespołu Szkół Mechanicznych im Zesłańców Sybiru.
Na balu studniówkowym bawili się uczniowie z  klas: IV K technik logistyk - wychowawca Aneta Krzemińska-Przystajko, IV T technik spedytor - wychowawca Edyta Kamińska i IV A technik mechanik - wychowawca Mariusz Grusza.
 
 

DZIEŃ POJEDNANIA

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">DZIEŃ POJEDNANIA</font></h3>
        Uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych im. Zesłańców Sybiru w Gorzowie Wlkp., pamiętają, że 30 stycznia to ważny dzień w historii Gorzowa Wielkopolskiego. Tego dnia 1945 roku ówczesny Landsberg opuścili jego mieszkańcy, to także początek polskiego osadnictwa. Te wydarzenia przypomina "Dzień Pamięci i Pojednania". 
 
 

KONKURS WIEDZY MITOLOGICZNEJ

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">KONKURS WIEDZY MITOLOGICZNEJ</font></h3>
    W dn.30.01.2018r. odbył się Konkurs Wiedzy Mitologicznej skierowany do uczniów klas pierwszych.  W Konkursie wzięło udział 13 uczestników z klas: 1A-2uczniów,1K-7uczniów,1T-4uczniów.Obejmował on dwa testy wiedzy z zakresu mitologii starożytnej Grecji i Rzymu ,za których bezbłędne rozwiązanie można było otrzymać maksymalnie 81 pkt. Najlepszymi okazali się: Bajko Bartek z kl.1T; Marcel Sołtysiak z kl.1T oraz Julia Szulc z kl.1K.
Gratulujemy zwycięzcom i uczestnikom Konkursu!!!

SPOTKANIE ZE STRAŻAKAMI

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">SPOTKANIE ZE STRAŻAKAMI</font></h3>
 W dniu 25.01.2018r. uczniowie klasy 2K wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielem Straży Pożarnej, st. kpt. Panem Andrzejem Węsierskim. Uczniowie poznali charakterystykę pracy strażaków, dowiedzieli się jak wygląda akcja gaśnicza od strony organizacyjnej-logistycznej oraz wysłuchali wielu ciekawych historii związanych z akcjami gaśniczymi z naszego miasta. Ważnym elementem wizyty było przedstawienie działania czujników gazy i czadu jakie można zamontować w naszych domach, by podnieść bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich.
 
Tekst i foto: Marta Sarwa

AKCJA EWAKUACJA

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">AKCJA EWAKUACJA</font></h3>
 W czwartek 25 stycznia 2018 roku o godzinie 10:00  przeprowadzono w Gorzowie Wielkopolskim próbę syren alarmowych, w trakcie której odbyły się ćwiczenia ewakuacyjne dla młodzieży z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3 oraz z Zespołu Szkół Mechanicznych. Szkoły, w których przeprowadzono próbną ewakuację, są kolejnymi placówki objętymi programem ćwiczeń, prowadzonych przez służby prezydenta miasta, straż pożarną i policję. Podobne próby odbywają się na terenie całego miasta od dwóch lat. Do tej pory wzięło  w nich udział 953 gorzowskich przedszkolaków (z siedmiu przedszkoli) i 5 373 uczniów (z 12 szkół).

„JAK SKUTECZNIE PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO MATURY”

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">„JAK SKUTECZNIE PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO MATURY”</font></h3>
 19 stycznia 2018 roku uczniowie klas czwartych i trzecich technikum wraz z opiekunami wzięli udział w warsztatach  „Jak skutecznie przygotować się do matury”  zorganizowanych przez Stowarzyszenie Nauczycieli Matematyki Oddział Lubuski. Zajęcia poprowadził Pan Dariusz Kulma – nauczyciel matematyki i pasjonat nauczania, który uzyskał tytuł Nauczyciela Roku 2008.
 
 

XXXI OLIMPIADA WIEDZY EKONOMICZNEJ

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">XXXI OLIMPIADA WIEDZY EKONOMICZNEJ</font></h3>
      W piątek 12 stycznia 2018r. o godzinie 11:00 w Komitetach Okręgowych w całej Polsce odbył się etap okręgowy XXXI Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej pod hasłem „Wyzwania współczesnego rynku pracy”. Zawody dla naszego okręgu odbyły się w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze, a naszą szkołę reprezentowała Julia Dera (IIIt). Zawody okręgowe miały charakter pisemny i składały się z trzech elementów: jednego pytania o charakterze ogólnym nawiązującego do hasła przewodniego Olimpiady, zadania o charakterze obliczeniowym oraz 30 pytań testowych. Każdy uczestnik otrzymał książkę „Zarządzanie kapitałem ludzkim”, która z pewnością przybliży tajniki zarządzania właśnie tymi zasobami. Wyniki niebawem…
 
Tekst: : mgr Sylwia Pawlaczyk

OLIMPIADA STATYSTYCZNA

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">OLIMPIADA STATYSTYCZNA</font></h3>
       W dniu 9 stycznia 2018 roku odbyły się zawody okręgowe drugiej edycji Olimpiady Statystycznej na Wydziale Matematyki, Informatyki i Ekonometrii Uniwersytetu Zielonogórskiego, której organizatorami są Główny Urząd Statystyczny oraz Polskie Towarzystwo Statystyczne. Głównym celem Olimpiady było upowszechnianie wiedzy i rozwijanie umiejętności z zakresu statystyki oraz stymulowanie aktywności w zakresie kompetencji interpersonalnych młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych.
 

DBAMY O INFORMACJE Z PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO STYCZEŃ 2018

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">DBAMY O INFORMACJE Z PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO STYCZEŃ 2018</font></h3>
      Dnia 08 stycznia 2018r. przedstawiciele uczniów klasy III K sporządzili w gablocie na II piętrze wystawkę dotyczącą Parlamentu Europejskiego. Uczniowie: Sara Łukomska i Dawid Lipiński,   przedstawili sylwetkę polityka  i ekonomisty z Czech Petera Mach – posła do Parlamentu Europejskiego VII kadencji.

WIGILIA W DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">WIGILIA W DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ</font></h3>
      22 grudnia po raz kolejny młodzież z Mechanika odwiedziła mieszkańców Domu Pomocy Społecznej przy ul. Podmiejskiej Bocznej w Gorzowie Wlkp. W corocznym kolędowaniu uczestniczyli tym razem uczniowie klasy 1 T wraz z wychowawcą Ewą Pasierbowicz. Muzycznie wspierała nas Basia Miśkiewicz, której serdecznie dziękujemy, a w rolę Mikołaja wcielił się jak zawsze niezawodny nasz absolwent Michał Pietrzak. 

PACZKA DLA SCHRONIACZKA

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">PACZKA DLA SCHRONIACZKA</font></h3>
  Przez cały grudzień nasza szkoła uczestniczyła w akcji Świąteczna Paczka dla Schroniaczka. Każda klasa wraz z wychowawcą przygotowała paczkę dla wylosowanego pieska ze schroniska Azorki w Gorzowie Wlkp. Również pozostali nauczyciele oraz dyrekcja włączyli się w akcję przygotowując paczkę. Zaangażowanie wszystkich przeszło nasze wszelkie oczekiwania- Mechanik uzbierał tyle darów, że trzeba było jechać trzema samochodami do Azorków!
 
 

WYSTAWA ŚWIĄTECZNYCH STROIKÓW

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">WYSTAWA ŚWIĄTECZNYCH STROIKÓW</font></h3>

Zobacz zdjęcia w galerii

WYSTAWA ŚWIĄTECZNYCH STROIKÓW

TALENTY MECHANIKA

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">TALENTY MECHANIKA</font></h3>
      Od 13 grudnia 2017r. w holu Mechanika można podziwiać wystawę prac naszych uczniów. Chcemy pokazać, że młodzież naszej szkoły to również artyści, posiadający przeróżne talenty (choć często się niepotrzebnie ukrywają).
Pomysł zaprezentowania prac naszych uczniów zrodził się już w ubiegłym roku szkolnym z potrzeby pokazania oryginalnej twórczości młodzieży oraz ich sposobu postrzegania świata. Wystawa ta jest obrazem bogactwa wnętrza osobowości tak mniejszych jak i większych artystów – uczniów naszej szkoły. Zapraszamy do oglądania!
 
Tekst: Łukasz Aniśkiewicz
Foto: Krystyna Płaczek

PROJEKT E-TWINNING

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">PROJEKT E-TWINNING</font></h3>
      W naszej szkole realizowany jest projekt e-Twinning. Szkołami partnerskimi są: szkoła hiszpańska, szkoła ze Słowacji oraz polska szkoła Zespół Szkół Ekonomicznych. Tematem głównym projektu jest zdrowy styl życia. Projekt podzielony jest na części:
1)Zdrowe i niezdrowe nawyki żywieniowe
2)Uzależnienia młodych ludzi
3)Sport i aktywność fizyczna
4)Wolny czas oraz hobby
5)Produkty lokalne

SPOTKANIE Z SYBIRAKAMI

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">SPOTKANIE Z SYBIRAKAMI</font></h3>
   11 grudnia w auli szkolnej odbyło się kolejne spotkanie z Sybirakami. Tym razem uczestniczyły w nim klasy pierwsze technikum. Szanownych gości powitał Dyrektor ZSM Pan Piotr Kruk. O swoich przeżyciach na nieludzkiej ziemi opowiadali: Pani Maria Dratwińska – Prezes Koła Związku Sybiraków, Pani Wanda Skarżyńska, Pani Józefa Szczerbak oraz Pan Wiesław Szlachciuk. 

SZANUJ MOJE PRAWA

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">SZANUJ MOJE PRAWA</font></h3>
      W dniu 8 grudnia 2017r.  uczennica klasy I K – Klaudia Głuchy została laureatką II miejsca w ogólnopolskim konkursie na przygotowanie prezentacji multimedialnej pt.: „Szanuj Moje Prawa”. Celem konkursu było przede wszystkim uświadamianie dzieciom ich praw oraz propagowanie znajomości praw dzieci wśród dorosłych. Klaudia wykazała się kreatywnością, a jej prezentacja spełniła kryteria oceny tj.: prezentowała wysoki poziom artystyczny, oryginalność, a także została wykonana w estetyczny sposób. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów J Koordynator konkursu: mgr Sylwia Pawlaczyk
 
Tekst i foto: Sylwia Pawlaczyk

KONKURS EUROSCOLA

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">KONKURS EUROSCOLA</font></h3>
    W ramach projektu „Szkoła- Ambasador Parlamentu Europejskiego „ (EPAS) 07 grudnia 2017r. odbył się konkurs internetowy dotyczący znajomości prawa, gospodarki, kultury, geografii krajów Unii Europejskiej. Udział w nim wzięła grupa uczniów z kl. II K- Ola, Basia, Nikola i Olaf – mali ambasadorzy Parlamentu Europejskiego.
Z 30 pytań konkursowych poprawnie odpowiedzieli na 25. Jest to bardzo dobry wynik- pytania konkursowe były o zróżnicowanym stopniu trudności, a czas odpowiedzi ograniczony.
 
Tekst i foto: Ewa Jankowska

MIKOŁAJ W MECHANIKU

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">MIKOŁAJ W MECHANIKU</font></h3>
Jak co roku 6 grudnia 2017 r. naszą szkołę odwiedził Mikołaj z koszem pełnym słodyczy. Spotkał się z wszystkimi uczniami i pracownikami Mechanika. Grzecznych częstował cukierkami, niesfornym pogroził rózgą.
Wszyscy się bardzo ucieszyli się  z tej wizyty, mając nadzieję na spotkanie w przyszłym roku.

POLSKO-AMERYKAŃSKIE "100 LAT RAZEM!"

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">POLSKO-AMERYKAŃSKIE "100 LAT RAZEM!"</font></h3>
      Ambasada Stanów Zjednoczonych Ameryki w Warszawie oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie  zaprosili chętnych Gorzowian na uroczystą inaugurację obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz nawiązania polsko-amerykańskich stosunków dyplomatycznych. "100 lat razem!" 6 grudnia 2017 r. odbyły się spotkania w kilkunastu miastach w Polsce, w tym także w Gorzowie. Chętni uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych również uczestniczyli w tym spotkaniu.

SZKOLNY ETAP OLIMPIADY STATYSTYCZNEJ

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">SZKOLNY ETAP OLIMPIADY STATYSTYCZNEJ</font></h3>
      1 grudnia (piątek) 2017r. odbył się szkolny etap Olimpiady Statystycznej. W zmaganiach (z wykorzystaniem aplikacji) udział wzięło dwoje uczniów z klasy 4T, którzy zakwalifikowali się II etapu okręgowego. Etap II odbędzie się 9 stycznia 2018 r. w Urzędzie Statystycznym (Zielona Góra). Wiktorowi Grzyckiemu i Patrycji Kondras – gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie.
 
Dla chętnych link dot. innego konkursu związanego ze statystyką: https://eks.stat.gov.pl/
Organizator etapu szkolnego olimpiady statystycznej była pani mgr Sylwia Pawlaczyk.
 
Tekst: Sylwia Pawlaczyk

ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z AIDS

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z AIDS</font></h3>
 1 grudnia to Światowy Dzień Walki z AIDS. Został ustanowiony przez ONZ w 1988 roku. Według statystyk na świecie żyje prawie 37 milionów osób zakażonych wirusem HIV. To epidemia, o której wciąż ciężko rozmawiać - chorzy cały czas spotykają się z niezrozumieniem, brakiem tolerancji i strachem. Co druga chora osoba nie wie, że jest nosicielem wirusa. HIV ma około 37 tysięcy mieszkańców Polski.  

WIZYTA STUDYJNA W FIRMIE HACON

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">WIZYTA STUDYJNA W FIRMIE HACON</font></h3>
 30 listopada 2017 roku uczniowie klasy drugiej technik mechanik wraz z nauczycielami przedmiotów zawodowych odbyli kolejną wizytę studyjną w ramach projektu 8.4.2 w zakładzie produkcyjnym branży metalowej. Tym razem udaliśmy się do Zakładu HaCon w Barlinku.
 
Jest to firma niemiecka, która w 1996 roku przejęła istniejącą od 1859 roku odlewnię. Obecnie jest w niej zatrudnionych 130 pracowników. Rocznie produkowane jest 20.000 ton odlewów żeliwnych do wagi jednostkowej 6,5 tony.

ANDRZEJKI 2017

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">ANDRZEJKI 2017</font></h3>

Zobacz zdjęcia w galerii

ANDRZEJKI 2017

WYCIECZKA EDUKACYJNA DO FABRYCZKI CZEKOLADY "FELICITAS" W HORNOW

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">WYCIECZKA EDUKACYJNA DO FABRYCZKI CZEKOLADY "FELICITAS" W HORNOW</font></h3>
 Dnia 29 listopada 2017r. odbyła się wycieczka edukacyjna do fabryczki czekolady "Felicitas" w Hornow oraz Planetarium w Cottbus. Uczniowie obejrzeli seans w Planetarium oraz proces produkcji czekolady w fabryczce. Mieli również okazję pokazać swoje umiejętności artystyczne i cukiernicze tworząc własny czekoladowy smakołyk. Dodatkową atrakcją były figurki czekoladowe, które można było zakupić w sklepie firmowym " Felicitas". Wycieczka zakończyła się wizytą we Frankfurcie nad Odrą na jarmarku Bożonarodzeniowym.
 
Tekst i foto: Małgorzata Miśkiewicz

X KONFERENCJA BRANŻY METALOWEJ - "POMIARY W BRANŻY METALOWEJ"

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">X KONFERENCJA BRANŻY METALOWEJ - "POMIARY W BRANŻY METALOWEJ"</font></h3>
      29 listopada 2017 roku w auli Zespołu Szkół Mechanicznych w Gorzowie zebrała się młodzież klas technik mechanik, mechanik monter maszyn i urządzeń oraz mechanik pojazdów samochodowych. Przybyli też zaproszeni goście w osobach: Janina Grzecznowska – Dyrektor Wydziału Nadzoru Pedagogicznego Lubuskiego Kuratorium Oświaty, dr Arkadiusz Wołoszyn – Prodziekan ds. Organizacji i Rozwoju Akademi im. Jakuba z Paradyża, dr Wojciech Sysło – wykładowca AJP w Gorzowie, Andrzej Kasztelan – wiceprezes SIMP oddział w Gorzowie,  Stanisław Jodko – dyr ZS Elektrycznych, Jarosław Pawlaczyk – dyr CKZ w Gorzowie.

STYPENDIUM PREZESA RADY MINISTRÓW

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">STYPENDIUM PREZESA RADY MINISTRÓW</font></h3>
      Nasza uczennica Klaudia Kubiak z klasy III K jest wśród 107 uczniów w województwie lubuskim, którzy otrzymali stypendium Prezesa Rady Ministrów. 27 listopada 2017 roku  w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorzowie Wielkopolskim, odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów z województwa lubuskiego. 

GRY PLANSZOWE

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">GRY PLANSZOWE</font></h3>
      Dnia 27 listopada 2017 uczniowie z klas 2K i 3K wzięli udział w wydarzeniu przygotowanym przez Stowarzyszenie na rzecz Innowacji Społecznych NOVUM, finansowanym z budżetu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Było to jedno z całej serii spotkań z uczniami szkół ponadgimnazjalnych, w czasie których wykorzystywano niekonwencjonalne metody do uczenia rzeczy ważnych. 

KONKURS „POZNAJ SWOJE PRAWA W PRACY”

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">KONKURS „POZNAJ SWOJE PRAWA W PRACY”</font></h3>
      Dnia 25 listopada odbył się szkolny etap konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy” organizowany  przez   Państwową Inspekcję Pracy w Zielonej  Górze.
Do etapu regionalnego dostały się dwie uczennice Daria Czyżak z klasy 3T i Natalia Tarczyńska z klasy 2K, opiekun Ewa Golińczak-Bogdan. Serdeczne gratulacje  i powodzenia na dalszym etapie konkursu.
 
Tekst i foto: Ewa Golińczak-Bogdan

WIZYTA STUDYJNA W ELEKTROCIEPŁOWNI

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">WIZYTA STUDYJNA W ELEKTROCIEPŁOWNI </font></h3>
 PROJEKT „ZAWODOWCY W GORZOWIE”.
Wizyta studyjna w zakładzie PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna SA
Oddział Elektrociepłownia Gorzów
w ramach projektu 8.4.2.
-
Doskonalenie jakości kształcenia zawodowego.
 
Dnia 22 listopada 2017 roku uczniowie klasy trzeciej Zespołu Szkół Mechanicznych im. Zesłańców Sybiru mieli niepowtarzalną okazje do zwiedzenia i zapoznania się z możliwościami nowo otwartego bloku gazowo-parowego elektrociepłowni PGE w Gorzowie.

PRÓBNA MATURA Z OPERONEM 2017

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">PRÓBNA MATURA Z OPERONEM 2017</font></h3>
     Począwszy od 21 listopada przez kolejne trzy dni w całej Polsce uczniowie ze szkół, które zgłosiły swój akces, pisać będą próbne egzaminy maturalne z wydawnictwem Operon. Jak co roku uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych uczestniczą w tych zmaganiach. 
Nadchodząca próbna matura jest świetnym sprawdzianem przed prawdziwym egzaminem dojrzałości, który odbędzie się w przyszłym roku w maju. 

FESTIWAL PIEŚNI I PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">FESTIWAL PIEŚNI I PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ</font></h3>
 17 listopada w Zespole Szkół nr 12 im. Jana III Sobieskiego odbył się II Festiwal pieśni i piosenki patriotycznej. Naszą szkołę reprezentowała Daria Rojek z klasy 1T oraz Edyta Wysocka z klasy 3K. Dziewczęta wykonały utwór „Ojczyzna”, którego autorką jest Pani Katarzyna Łubniewska – nauczycielka języka polskiego. Poziom festiwalu był bardzo wysoki i choć nasze artystki nie stanęły na podium to dostarczyły swym wykonaniem mnóstwo patriotycznych emocji.
 
Tekst i foto: Ewa Pasierbowicz

ŚWIATOWY DZIEŃ RZUCANIA PALENIA TYTONIU

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">ŚWIATOWY DZIEŃ RZUCANIA PALENIA TYTONIU</font></h3>
      Po raz kolejny młodzież z naszej szkoły zaangażowała się w akcję „Jabłko zamiast papierosa” organizowaną w ramach Światowego dnia rzucania palenia tytoniu. Dzień ten w bieżącym roku przypadł 16 listopada (tradycyjnie w trzeci czwartek tego miesiąca). 

WIZYTY STUDYJNE W RAMACH ZAWODOWCÓW W GORZOWIE

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">WIZYTY STUDYJNE W RAMACH ZAWODOWCÓW W GORZOWIE</font></h3>
      Wizyta studyjna w zakładzie I.M.C. Engineering Sp. z o. o. w Gorzowie Wielkopolskim w ramach projektu 8.4.2. - Doskonalenie jakości kształcenia zawodowego.
Dnia 15 listopada 2017 r. uczniowie klasy 2A technik mechanik Zespołu Szkół Mechanicznych w Gorzowie Wielkopolskim wraz z opiekunami p.Iwoną Żuk, p.Stanisławem Skryckim oraz Dyrektorem Piotrem Krukiem zwiedzili zakład I.M.C. Engineering Sp. z o. o. w Gorzowie Wielkopolskim. Jest to wizyta w kolejnym zakładzie produkcyjnym.

WYCIECZKA ZAWODOZNAWCZA - IMC ENGINEERING

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">WYCIECZKA ZAWODOZNAWCZA - IMC ENGINEERING</font></h3>
    Wycieczka zawodoznawcza do IMC Engineering Sp. z o. o. w Gorzowie Wielkopolskim. Dnia 15 listopada klasa 4A wraz z wychowawcą p. Mariuszem Gruszą oraz nauczycielem przedmiotów zawodowych p. Ryszardem Burdzym, odbyła wycieczkę zawodoznawczą do IMC Engineering Sp. z o. o. w Gorzowie Wielkopolskim. 
 

XII EDYCJA KONKURSU INFORMATYCZNEGO BÓBR

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">XII EDYCJA KONKURSU INFORMATYCZNEGO BÓBR</font></h3>
      Dnia 13 listopada 2017r. w naszej szkole odbył się szkolny etap XII edycji Międzynarodowego Konkursu Informatycznego BÓBR. W Konkursie wystartowali uczniowie klasy II A technik mechanik pod opieką pana Mariusza Gruszy.
Konkurs Bóbr jest adresowany do uczniów we wszystkich typach szkół. Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych.
 
Tekst i foto: Mariusz Grusza
 

OLIMPIADA JĘZYK ANGIELSKIEGO

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">OLIMPIADA JĘZYK ANGIELSKIEGO</font></h3>
 
    Dnia 13 listopada o godz. 9.00 w Zespole Szkół Mechanicznych odbyła się Olimpiada Języka Angielskiego Etap Szkolny organizowana przez Wyższą Szkołę Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego. Do Olimpiady podeszło ośmiu wybranych uczniów. Egzamin trwał 60 minut. Maksymalna ilość punktów do zdobycia to 60. Uczniowie, którzy uzyskają minimum 30 punktów kwalifikują się do kolejnego etapu. ŻYCZYMY WSZYSTKIM
 UCZNIOM POWODZENIA!!!
 
Tekst i  foto: Edyta Kamińska      
 

OBCHODY 99 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">OBCHODY 99 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ</font></h3>
      11 listopada 2017r. jak co roku poczet sztandarowy Zespołu Szkół Mechanicznych wraz z delegacją uczniówuczestniczył w wojewódzkich uroczystościach z okazji  99 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W tym roku Święto Niepodległości jest wyjątkowe, bo wprowadza w klimat setnej rocznicy odzyskania przez Polskę wolności w 1918 roku. W Gorzowie Wielkopolskim  uroczystości z okazji święta, współorganizowane były przez Prezydenta Miasta i Wojewodę Lubuskiego.

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI</font></h3>
       W piątek 10 listopada 2017 roku w Zespole Szkół Mechanicznych im. Zesłańców Sybiru w Gorzowie Wlkp. odbyły się tradycyjne i uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości. Uczniowie branżowej szkoły I stopnia  - razem z wychowawcą panią E. Jankowską - przygotowali dekoracje i pełen wzniosłości apel nawiązującą do 99. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

XXXI OLIMPIADA WIEDZY EKONOMICZNEJ

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">XXXI OLIMPIADA WIEDZY EKONOMICZNEJ</font></h3>
 Dnia 8 listopada 2017r. o godzinie 9:00 w szkołach ponadgimnazjalnych w całej Polsce odbyły się zawody I stopnia (szkolne) XXXI Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej pod hasłem
„Wyzwania współczesnego rynku pracy”. Etap szkolny miał pisemny charakter i składał się z trzech elementów:
- trzydziestu pytań testowych jednokrotnego wyboru,
- zadania z podstaw ekonomii
- pytania o charakterze ogólnym nawiązującym do myśli przewodniej XXXI.

TARGI EDUKACYJNE NAD ODRĄ

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">TARGI EDUKACYJNE NAD ODRĄ</font></h3>
      08 listopada 2017r. z ofertą edukacyjną dotarliśmy do Kostrzyna nad Odrą. W sali ECS ,,Kręgielnia" odbyły się Targi Edukacyjne „Edukacja – Praca - Kariera" których organizatorem była Lubuska Wojewódzka Komenda OHP przy współpracy z miastem Kostrzyn nad Odrą. Zaprezentowaliśmy naszą ofertę uczniom klas trzecich gimnazjów z Kostrzyna i Górzycy. Szkołę reprezentowali uczniowie klas czwartych wraz z opiekunem p. Mariuszem Gruszą.
 
Tekst i foto: Mariusz Grusza

WARSZTATY Z TOLERANCJI

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">WARSZTATY Z TOLERANCJI</font></h3>
      Uczniowie klas II i Iae Zespołu Szkół Mechanicznych im. Zesłańców Sybiru w Gorzowie Wlkp. aktywnie uczestniczyli  w październiku i listopadzie 2017r.  w zajęciach warsztatowych na temat: „Tolerancja” prowadzonych przez pracowników Zespołu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych.  
 
 

TYDZIEŃ KONSTYTUCYJNY

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">TYDZIEŃ KONSTYTUCYJNY</font></h3>
 6 listopada 2017 r. młodzież z klasy 1 K brała udział w IV edycji Tygodnia Konstytucyjnego - projektu realizowanego przez Stowarzyszenie im. prof. Zbigniewa Hołdy.
      Głównym celem Tygodnia Konstytucyjnego jest zwrócenie uwagi uczniów na praktyczny wymiar obowiązywania ustawy zasadniczej i promowanie świadomego obywatelstwa.

DEBATA - ZIELEŃ vs BETON

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">DEBATA - ZIELEŃ vs BETON</font></h3>
      Od niedawna w Gorzowie funkcjonuje Stowarzyszenie Zielone Miasto Gorzów. To miłośnicy przyrody chcą m.in. zwrócić uwagę na to, że wiele miejskich inwestycji wiąże się z wycinką drzew i zieleni, a ich zdaniem nie zawsze jest to konieczne.
W związku z tym w Gorzowie ruszył jeden z największych projektów w ramach Budżetu Inicjatyw Obywatelskich - Lubuskie Inicjatywy Młodzieżowe. Kampania "Zieleń vs. beton" to cykl spotkań z uczniami gorzowskich szkół ponadgimnazjalnych na temat roli terenów zielonych w miejskich przestrzeniach oraz zebranie ich opinii i głosów.

PAMIĘTAMY O ZMARŁYCH

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">PAMIĘTAMY O ZMARŁYCH</font></h3>
 We wtorek 31 października delegacja uczniów wraz z dyrektorem Piotrem Krukiem odwiedziła na Cmentarzu Komunalnym przy ulicy Żwirowej groby zmarłych nauczycieli, pracowników oraz uczniów naszej Szkoły.  Z okazji Święta Zmarłych na grobach zapalono znicze.  

HALLOWEEN

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">HALLOWEEN</font></h3>
      Dnia 31 października 2017 r. w naszej szkole odbyła się zabawa z okazji "Halloween". Uczniowie, którzy tego dnia przebrali się w zabawne kostiumy zostali zwolnieni z odpowiedzi. Grupa przebranych uczniów z klasy IK odwiedzała wszystkie klasy w szkole i zbierała wcześniej przygotowane cukierki. Dla tych, którzy nie przygotowali słodyczy czekał "psikus". Podczas zabawy "Halloween" wszyscy uczniowie bardzo dobrze się bawili. 
 
Tekst i foto: Edyta Kamińska

DZIEŃ Z JĘZYKIEM ANGIELSKIM

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">DZIEŃ Z JĘZYKIEM ANGIELSKIM</font></h3>
      Dnia 30 października w naszej szkole odbył się Dzień Języka Angielskiego. Tego dnia uczniowie klas 1-3 brali udział w zajęciach związanych z tradycjami ròżnych krajów anglojęzycznych. Reprezentanci klas przygotowali prezentację wybranego kraju. Dużym zainteresowaniem cieszyło się uzupełnianie słòw piosenki.Uroczystości towarzyszyła bardzo miła i twòrcza atmosfera.
 

DZIEŃ Z JĘZYKIEM NIEMIECKIM 2017

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">DZIEŃ Z JĘZYKIEM NIEMIECKIM 2017</font></h3>
      Dnia 26.10.2017r. w Zespole Szkół Mechanicznych jak co roku odbył się konkurs z okazji Dnia Języka Niemieckiego. W konkursie brały udział I, II oraz III klasy Technikum. Konkurs składał się z 3 etapów:
 • Foto-quiz dotyczący muzyki niemieckiej,
 • zilustrowanie wylosowanego przysłowia,
 • zaprezentowanie go oraz przedstawienie dowolnego skeczu w języku niemieckim.
 

PIŁKA NOŻNA 4 MIEJSCE W ROZGRYWKACH LICEALIADY

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">PIŁKA NOŻNA 4 MIEJSCE W ROZGRYWKACH LICEALIADY</font></h3>
 Na boisku I LO w Gorzowie zakończyły się rozgrywki Licealiady chłopców w piłce nożnej. Reprezentanci  Zespołu Szkół Mechanicznych ukończyli zmagania na 4 miejscu. Gratulujemy!
W zespole wystąpili: Krystian Malinowski, Eryk Roszak, Przemysław Kudlaszyk, Kamil Telec, Radosław Marchewka, Eryk Tarkowski, Kacper  Tkaczyk, Michał Maciejewski, Dawid Dworak, Mateusz Wiernicki, Bartosz Adamocha.

MEDIACJE RÓWIEŚNICZE C.D.

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">MEDIACJE RÓWIEŚNICZE C.D.</font></h3>
 Dogadajcie się!
 Ale jak ?
Poprzez mediacje.
    Ruszyły warsztaty mediacji rówieśniczych  zorganizowane przez WSB w Gorzowie Wlkp. 24.10.2017 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z panią Anną Starzyńską – mediatorem sądowym. 

WEEKENDOWY SZLAK NAUKOWY

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">WEEKENDOWY SZLAK NAUKOWY</font></h3>
     Dnia 20 października 2017 roku uczniowie klas pierwszej i drugiej technik mechanik wzięli udział w organizowanym przez Marszałka Województwa Lubuskiego „Weekendowym Szlaku Naukowym”. Dzięki temu mogli zwiedzić jedne z nowocześniejszych zakładów przemysłowych Gorzowa. 
     Uczniowie klasy pierwszej udali się wraz z opiekunami do Fabryki Maszyn do Drewna „GOMAD” Sp. z o.o., a drugoklasiści zwiedzali Zakłady Mechaniczne „MESTIL” Sp. z o.o. Na miejscu mogli poznać krótką historię zakładu, poznać strukturę oraz produkty firmy.

GRA MIEJSKA „MŁODZIEŻ NA START”

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">GRA MIEJSKA „MŁODZIEŻ NA START”</font></h3>
       W ramach  Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery Zawodowej  pod hasłem „Ja na rynku pracy: moje talenty i moje kompetencje" 19 października  uczniowie klasy 2k Olaf Bednarz, Aleksandra Matuszek, Kacper Waszak  i Natalia Tarczyńska wzięli  udział w grze „MŁODZIEŻ NA START” zorganizowanej przez Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Gorzowie Wlkp.  

WIZYTY STUDYJNE W RAMACH ZAWODOWCÓW W GORZOWIE

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">WIZYTY STUDYJNE W RAMACH ZAWODOWCÓW W GORZOWIE</font></h3>
      Wizyty studyjne i odwiedziny Gorzowskich firm przez młodzież Zespołu Szkół Mechanicznych  to już norma od wielu lat. 26 września i 18 października  2017 roku uczniowie klasy 1A i 2A o profilu technik mechanik mieli kolejną okazję do wizyty w zakładzie HOLDING-ZREMB Gorzów S.A. Na wstępie zaprezentowano może mniej praktyczną stronę firmy w postaci prezentacji multimedialnej czyli historię, strukturę i działanie firmy oraz przepisy  BHP przed wejściem na zakład.

OTRZĘSINY KLAS PIERWSZYCH 2017

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">OTRZĘSINY KLAS PIERWSZYCH 2017</font></h3>
      18 października 2017r. o godz. 16.15 w świetlicy szkolnej odbyły się „Otrzęsiny”. Uczniowie czterech klas pierwszych rywalizowali ze sobą w różnych konkurencjach. „Kotki” z tych klas piły mleko na czas, były karmione jogurtem przez kolegę z klasy, któremu zasłonięto oczy. 

SPEKTAKL „WESELE”

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">SPEKTAKL „WESELE”</font></h3>
      We wtorek 17 października klasy II K oraz III technikum mogły zobaczyć w gorzowskim teatrze spektakl pt. „Wesele”. Utwór ten został napisany przez Stanisława Wyspiańskiego ponad 100 lat temu, ale do tej pory pozostaje jednym z najczęściej inscenizowanych dramatów.

MEDIACJE RÓWIEŚNICZE

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">MEDIACJE RÓWIEŚNICZE</font></h3>
      Zespół Szkół Mechanicznych im. Zesłańców Sybiru w Gorzowie przystąpił do projektu realizowanego przez  Wyższą Szkołę Biznesu w Gorzowie Wielkopolskim.
Projekt MEDIACJE W GRUPIE RÓWIEŚNICZEJ  zakłada przeszkolenie uczniów, którzy będą pełnili funkcje mediatora szkolnego.

ZAKOŃCZENIE SEZONU MOTOCYKLOWEGO 2017

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">ZAKOŃCZENIE SEZONU MOTOCYKLOWEGO 2017</font></h3>
 W sobotę 14.10.2017 roku odbyło się zakończenie sezonu motocyklowego. Miłośnicy motocykli (m.in. KMM) spotkali się o godz.12.30 na terenie targowiska przy ul. Targowej. Chwilę po godzinie 13:30 wszyscy ruszyli w paradzie motocyklowej ulicami Gorzowa Wlkp. kierując się na Wał Okrężny gdzie jest meta parady oraz miejsce zbiórki uczestników. 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2017

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2017</font></h3>
    Dzień Komisji Edukacji Narodowej popularnie zwany Dniem Nauczyciela to święto wszystkich pracowników oświaty. Z tej okazji w piątek 13 października odbyła się w naszej szkole akademia, w której uczestniczyli: Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, pracownicy administracji i obsługi oraz wiceprzewodniczący Rady Miasta pan Jan Kaczanowski.

ŚLUBOWANIE KLAS I

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">ŚLUBOWANIE KLAS I</font></h3>
      W  piątek  13 października  2017 roku  w  auli  szkolnej  odbyło  się  uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych.
Ślubowanie na sztandar Szkoły przyjął  dyrektor  Piotr  Kruk.  W swoim przemówieniu zwrócił uwagę, że ślubowanie w Zespole Szkół Mechanicznych odbywa się  już po raz siedemdziesiąty drugi. 
 

SZACH ALBO MAT - IV MIEJSCE W ZAWODACH GSM

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">SZACH ALBO MAT - IV MIEJSCE W ZAWODACH GSM</font></h3>
      Szachowa drużyna ZSM zajęła IV miejsce w zawodach Gorzowskiej Spartakiady Młodzieży.
Turniej odbył się w czwartek 12.10.2017r. w klubie szachowym „ Stilon”, uczestniczyło w nim osiem szkół ponadgimnazjalnych.
W zespole wystąpili: Żaneta Kantarek IV K, Patryk Żukowicz IV T, Patryk Znamirowski IV T, Cezary Tetych II A, OlaF Gołębiowski II A. Gratulujemy !
 
 
 

1 ZŁOTY NA PSY I KOTY

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">1 ZŁOTY NA PSY I KOTY</font></h3>
     W dniach 9 i 10 pażdziernika odbyła się w naszej szkole kolejna już edycja akcji 1 ZŁOTY NA PSY I KOTY.
Wszyscy nauczyciele oraz uczniowie zaangażowali się w zbiórkę na rzecz gorzowskiego schroniska Azorki.
Organizatorem akcji była klasa 2K z wychowawcą Dorotą Potaman-Turczyńską.
 
 

Z WIZYTĄ W „BAŚNIOWYM DOMU”

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">Z WIZYTĄ W „BAŚNIOWYM DOMU”</font></h3>
      5 października 2017 r. członkowie „Zielonej Szkoły” z opiekunką panią Heleną Niczyj odwiedzili dzieci z przedszkola „Baśniowy Dom”. Opowiedzieli maluchom o życiu pszczół i ich roli w przyrodzie. Przedszkolaki uważnie słuchały opowieści o roślinach miododajnych i różnych gatunkach miodu. Przymierzały kapelusz, rękawice i bluzę pszczelarską. Z wielkim zainteresowaniem dzieci obejrzały prezentację multimedialną o owadach. Spotkanie zakończyła degustacja miodu akacjowego. Przedszkolaki były zachwycone.

WYBORY SAMORZĄDU SZKOLNEGO

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">WYBORY SAMORZĄDU SZKOLNEGO</font></h3>
 W wyniku wyborów do Samorządu Szkolnego, które odbyły sie w Zespole Szkół Mechanicznych im. Zesłańców Sybiru w Gorzowie 4 października 2017 roku ustalono nowy skład Samorządu w roku szkolonym 2017-2018.
 
 1. Klimczuk Patrycja - kl. IIIT
 2. Hornik Angelika - kl. IT
 3. Dogoda Eryk - kl. Iae
 4. Kulawiak Weronika - kl. IIT
 5. Gerzegorz Krycki - kl. IIIK
 Tekst: Piotr Kruk

WYBORY MISTERA SZKOŁY

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">WYBORY MISTERA SZKOŁY</font></h3>
      W dniu 02.10.2017r. z okazji Dnia Chłopaka w Zespole Szkół Mechanicznych odbyły się wybory Mistera Szkoły 2017r. Do konkursu przystąpiło 10 kandydatów. Zaprezentowali się szanownemu jury w którym zasiadały oprócz p. Dyrektora reprezentantki płci pięknej, w stroju galowym i dowolnym. Musieli sprostać  konkurencjom sportowym, tanecznym i  intelektualnym.  
                                                      

PRZEKAZANIE POCZTU SZTANDAROWEGO

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">PRZEKAZANIE POCZTU SZTANDAROWEGO</font></h3>
 Na początku października 2017 roku w naszej Szkole zgodnie z Regulaminem Pocztu Sztandarowego dokonano wyboru nowego składu pocztu sztandarowego.
Wybrani uczniowie  będą reprezentowali wraz ze sztandarem Zespół Szkół Mechanicznych im. Zesłańców Sybiru w Gorzowie Wielkopolskim na wszystkich uroczystościach szkolnych i państwowych.
 • Maksymilian Tarnawski
 • Adrian Bandelak
 • Paweł Matuszczak
 

BAZA TOŻSAMOŚCI REGIONALNEJ

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">BAZA TOŻSAMOŚCI REGIONALNEJ</font></h3>
 27 września 2017r. Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Zbigniewa Herberta w Gorzowiezaprosiła uczniów z klasy: IK i IIK na siódmą edycję festiwalu pt. "Baza tożsamości regionalnej". Motywem przewodnim był sport, tolerancja i tożsamość regionalna. Po wystąpieniu p. Stanisława Czerczaka ze Stowarzyszenia ,,Nigdy Więcej" uczniowie uczestniczyli w pokazie filmu pt. ,,Droga do Monte Carlo"- przybliżającym  gorzowski epizod słynnego rajdu samochodowego. 
 

MEMORIAŁ IM. WŁODZIMIERZA ĆWIERTNIAKA W KOSZYKÓWCE

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">MEMORIAŁ IM. WŁODZIMIERZA ĆWIERTNIAKA W KOSZYKÓWCE</font></h3>
 Memoriał  im. Włodzimierza Ćwiertniaka w koszykówce
pod honorowym patronatem
Elżbiety Rafalskiej - Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej
Gorzów Wlkp. 22-25 września 2017 r.
 
     W 70 rocznicę urodzin Włodzimierza Ćwiertniaka w dniach 22-25 września 2017 r. na hali sportowej I LO w Gorzowie odbył się  turniej koszykówki chłopców rozgrywany w ramach Memoriału Jego imienia.
W reprezentacji Mechanika wystąpili: Karol Ciężki, Nikodem Lis, Marcin Ogrodowski, Oliwer Matowski, Rafał Kucułyma, Maciej Cybulski, Szymon Księżąk, Kacper Rydzowski

FILHARMONIA/OSTROŻNIE, WCIĄGA!!!

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">FILHARMONIA/OSTROŻNIE, WCIĄGA!!!</font></h3>
      21 września 2017r. maturzyści z naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w inauguracji programu filharmonia/ostrożnie, wciąga!!!. Program organizowany jest przez Instytut Muzyki i Tańca w Warszawie przy współpracy z Filharmonią Gorzowską i ma na celu zachęcenie maturzystów do uczestnictwa w nieodpłatnych koncertach filharmonicznych z repertuarem klasycznym.

„KOBIETA - MATKA - SYBIRACZKA"

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">„KOBIETA - MATKA - SYBIRACZKA"</font></h3>
Konferencja zorganizowana przez ZSM wspólnie z ZSTiO - udało się 
Konferencja: „KOBIETA - MATKA - SYBIRACZKA"
20 września 2017 roku w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej odbyła się konferencja „KOBIETA - MATKA - SYBIRACZKA”
Konferencję zorganizowali: Koło Związku Sybiraków w Gorzowie Wlkp., Zespół Szkół Mechanicznych w Gorzowie Wlkp. oraz Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Gorzowie Wlkp.

SPOTKANIE CERTYFIKACYJNE PROGRAMU SZKOŁA – AMBASADOR PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO (EPAS) WE WROCŁAWIU

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">SPOTKANIE CERTYFIKACYJNE PROGRAMU SZKOŁA – AMBASADOR PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO (EPAS) WE WROCŁAWIU</font></h3>
     W poniedziałek 18 września 2017r. pan dyrektor Piotr Kruk, pani Ewa Jankowska oraz uczniowie klasy 2 K – Basia, Nikola, Ola, Olaf i Oliwer – uczestniczyli w spotkaniu certyfikacyjnym programu EPAS, które odbyło się w siedzibie Biura Informacyjnego Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu.
Podczas spotkania opiekun projektu - pani Halina Wysokińska – podsumowała drugi rok funkcjonowanie EPAS, a Zespół Szkół Mechanicznych im. Zesłańców Sybiru otrzymał pamiątkową tabliczkę oraz dyplomy dla nauczycieli i uczniów biorących udział w projekcie.

DZIEŃ SYBIRAKA

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">DZIEŃ SYBIRAKA</font></h3>
 W poniedziałkowe przedpołudnie 18 września 2017 roku delegacja uczniów naszej Szkoły wraz z pocztem sztandarowym wzięła udział w uroczystościach  upamiętniających  78 rocznicę napaści Związku Radzieckiego na walczącą z Niemcami Polskę.
Na Cmentarzu Komunalnym przy ulicy Żwirowej odprawiona została msza święta, potem uczestnicy uroczystości zgromadzili się przy Pomniku Ofiar Stalinizmu. Zgodnie z ceremoniałem wojskowym został odczytany apel poległych, oddana została salwa honorowa, wygłoszone zostały przemówienia przez zaproszonych gości.

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2017

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">SPRZĄTANIE ŚWIATA 2017</font></h3>
       15 września 2017r. uczniowie klas I A, II A, IV A i I ae sprzątali pobocza i las przy ulicy Dobrej w Gorzowie Wlkp. Kolejny raz znaleźliśmy w lesie i okolicach ogromne ilości odpadów (4780 kg). Przeważały opony samochodowe i śmieci gabarytowe (fotele, grile, kanapy itp).
Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom - p. Helenie Niczyj, p. Maciejowi Suchockiemu i p. Mariuszowi Gruszy gratulujemy zaangażowania.
 
Tekst i foto: Mariusz Grusza

INTEGRACJA

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">INTEGRACJA</font></h3>
      Początek roku szkolnego dla uczniów klas pierwszych Zespołu Szkół Mechanicznych im. Zesłańców Sybiru w Gorzowie Wlkp. jest  ważnym i zarazem trudnym momentem. Jednym z trudniejszych zadań jakie stoją przed nimi jest nauka funkcjonowania w nowej grupie.

GIEŁDA PODRĘCZNIKÓW UŻYWANYCH

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">GIEŁDA PODRĘCZNIKÓW UŻYWANYCH</font></h3>
     Jak co roku w pierwszym tygodniu szkoły 08.09.2017r. w świetlicy szkolnej odbyła się giełda podręczników używanych. Uczniowie starszych klas przynieśli podręczniki, z których już nie skorzystają. Ci ,którzy nie zdążyli zakupić potrzebnych im książek, mogli je nabyć od starszych koleżanek i kolegów.
 
Tekst i foto: Krystyna Płaczek

NARODOWE CZYTANIE W MECHANIKU

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">NARODOWE CZYTANIE W MECHANIKU</font></h3>
       W sobotę 2 września w całej Polsce odbyła się już 6 edycja  akcji „Narodowe Czytanie” pod patronatem Prezydenta RP. W tym roku czytelnicy podczas internetowego głosowania spośród czterech propozycji do tegorocznego czytania wybrali „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. 

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017-2018

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017-2018</font></h3>
      4 września w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Mechanicznych o godzinie 9:00 odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018.
Dyrektor szkoły Piotr Kruk powitał gości, nauczycieli, pracowników szkoły, przedstawicieli Rady Rodziców i uczniów, kierując szczególnie ciepłe słowa do klas pierwszych.
Po uroczystości wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas.
Uczniom pierwszych klas życzymy szybkiego nawiązania trwałych przyjaźni i adaptacji w nowym środowisku, wszystkim życzymy wielu sukcesów i osiągnięć w nowym roku szkolnym.

Zobacz zdjęcia w galerii

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017-2018

 
Ostatnio dodane zdjęciawięcej ...
Losowe zdjęcia z galeriiwięcej ...
Studniówka Gorzowskiego Mechanika
Piłka ręczna
X Szkolna Giełda Turystyczna "Przygoda"
Pożegnanie klas maturalnych