Zespół Szkół Mechanicznych
 
jesteś tu: strona główna
szukaj:
Powiadom znajomego
Jeżeli znasz kogoś, kogo może zainteresować ta strona, powiadom go o niej.

Twoje imię/nazwisko/pseudonimAdres e-mail znajomego 
 

SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE

 
 
 
 
 

POŻEGNANIE KLAS MATURALNYCH

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">POŻEGNANIE KLAS MATURALNYCH</font></h3>
  W piątek 26 kwietnia 2019r. w auli szkolnej odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów klas czwartych technikum. W obecności wychowawców, nauczycieli i rodziców dyrektor Szkoły Piotr Kruk wręczył świadectwa ukończenia Szkoły, listy pochwalne, podziękowania oraz nagrody książkowe. Wychowawcami klas maturalnych byli: klasa IV A - p. Edyta Łuszczewska, IV K - p. Barbara Teodziecka, kl. IV T p. Ewa Golińczak Bogdan. Wszystkim absolwentom życzymy powodzenia na maturze oraz wszelkiej pomyślności. 

ZAJĘCIA INTEGRACYJNE W GOT

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">ZAJĘCIA INTEGRACYJNE W GOT</font></h3>
       Grupa uczniów Zespołu Szkół Mechanicznych w Gorzowie Wielkopolskim uczestniczyła w dniach 05 – 07 kwietnia w integracyjnych warsztatach zorganizowanych w Gorzowskim Ośrodku Technologicznym w Stanowicach. Uczestnicy wyjazdu w ramach kursu „Weekend treningu interpersonalnego w GOT” brali udział w szkoleniu realizowanym w ramach projektu „Zawodowcy 2.0”.

HAZARD? - NIE, DZIĘKUJĘ

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">HAZARD? - NIE, DZIĘKUJĘ</font></h3>
  Nie bądź naiwny, nie daj się oszukać i wciągnąć w gry hazardowe. Z takim przesłaniem 28.03.2019 r. odwiedzili nas pracownicy Krajowej Administracji Skarbowej w Gorzowie Wlkp. i przeprowadzili warsztaty profilaktyczne. 
W warsztatach wzięły udział wszystkie klasy I. Uczniowie dowiedzieli się, że uzależnienie od hazardu jest chorobą, a jej skutki dotykają nie tylko graczy, ale także ich rodziny. Pewna wygrana w grach w sieci Internet jest mitem. 

MECHANIK PRZYWITAŁ WIOSNĘ

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">MECHANIK PRZYWITAŁ WIOSNĘ</font></h3>
  W czwartek 21 marca w naszej Szkole było kolorowo i wesoło. Tak witaliśmy WIOSNĘ. Klasy rywalizowały ze sobą w kilku konkursowych konkurencjach. Można było zdobyć punkty za: wiosenne przybranie drzwi swojego gabinetu, za klasowy strój w określonym kolorze, przebranie pani Marzanny, frekwencję klasy i wykonanie Marzanny. 

ZDROWY CZWARTEK DLA OKTAWIANA

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">ZDROWY CZWARTEK DLA OKTAWIANA</font></h3>
  W tłusty czwartek, 28.02, Samorząd Uczniowski zorganizował kiermasz śniadaniowy "Zdrowy czwartek dla Oktawiana" Śniowskiego. Podczas przerw uczniowie i pracownicy Mechanika mogli spróbować pysznych i zdrowych kanapek (dziękujemy za wsparcie Piekarni Kopańscy w Wawrowie w postaci świeżych bułek), sałatek, tortilli i ciasta.  Zebrane środki zostaną przekazane na rzecz wsparcia leczenia Oktawiana Śniowskiego, który walczy z nowotworem.

REJESTRACJA DAWCÓW SZPIKU

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">REJESTRACJA DAWCÓW SZPIKU</font></h3>
  Zespół Szkół Mechanicznych im. Zesłańców Sybiru włączył się w akcję rejestracji Dawców szpiku. Nasz absolwent Michał Dera - pracownik autoryzowanego serwisu samochodowego, strażak z OSP w Różankach - zachorował na białaczkę. W środę 27 lutego 2019r. w naszej szkole odbyła się akcja rejestracji potencjalnych Dawców szpiku. 

POMÓŻMY NASZEMU ABSOLWENTOWI

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">POMÓŻMY NASZEMU ABSOLWENTOWI</font></h3>
Zespół Szkół Mechanicznych im. Zesłańców Sybiru włącza się w akcję rejestracji Dawców szpiku. Nasz absolwent Michał Dera - pracownik autoryzowanego serwisu samochodowego, strażak z OSP w Różankach- zachorował na białaczkę.
W naszej Szkole odbędzie się w środę 27 lutego 2019r. akcja rejestracji potencjalnych Dawców szpiku.
Pełnoletni uczniowie i pracownicy Szkoły mogą się zarejestrować. 
Koordynatorem akcji w ZSM jest pani Ewa Pasierbowicz.
 

Z WIZYTĄ W DPS 2018

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">Z WIZYTĄ W DPS 2018</font></h3>
     21 grudnia, jak co roku z okazji Świąt Bożego Narodzenia uczniowie z klasy II T, Zespołu Szkół Mechanicznych im. Zesłańców Sybiru wraz z opiekunem p. Ewą Pasierbowicz odwiedzili Dom Pomocy Społecznej przy ulicy Podmiejskiej Bocznej. W kolędowaniu brali udział uczniowie z klasy 2 T, wspierani przez Basię Miśkiewicz, której za pomoc serdecznie dziękujemy. 

POMAGAMY - DZIEŃ DLA JASIA

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">POMAGAMY - DZIEŃ DLA JASIA</font></h3>
  W środę 12.12.2018r. w Mechaniku odbył się Dzień dla Jasia Koszyka, chorującego na rdzeniowy zanik mięśni (SMA typu pierwszego). Samorząd z opiekunem oraz nauczycielką Wioletą Wangryn- Borucką zorganizowali kiermasz ciast przygotowanych przez uczniów i ich rodziców oraz pokaz sztuk walki klubu sportowego Dragon. Na kiermaszu było 22 rodzajów ciast, babeczek oraz galaretki, które cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Dzięki zaangażowaniu sprzedających: Julii i Dominice z klasy 2K oraz Patrycji z klasy 3K udało się zebrać blisko 1000 złotych na leczenie Jasia. 

MIKOŁAJ W MECHANIKU 2018

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">MIKOŁAJ W MECHANIKU 2018</font></h3>
  6 grudnia to tradycyjne dzień św. Mikołaja. W tym roku w rolę pomocników św. Mikołaja wcielili się uczniowie klasy III A wraz z wychowawcą p. Łukaszem Aniśkiewiczem. Słodyczami obdarowali dyrekcję Szkoły, nauczycieli oraz uczniów ze wszystkich klas. Dużym zaskoczeniem była ich wizyta w Centrum Kształcenia Zawodowego, gdzie nasi uczniowie odbywają zajęcia praktyczne. Jeżeli każdy coś dostał od Mikołaja, to znaczy, że byliśmy grzeczni.  Mikołaju dziękujemy.

ANDRZEJKI 2018 W MECHANIKU

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">ANDRZEJKI 2018 W MECHANIKU</font></h3>
  W dniu 30.11.2018 klasa III ae zorganizowała zabawy Andrzejkowe:
• Wystrzałowe balony,
• Miłość w sercu,
• Jabłko prawdę ci powie,
• Andrzejkowa numerologia.
Wróżby cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczennic i uczniów naszej szkoły, a głośna, rytmiczna muzyka ożywiła czas odpoczynku między lekcjami.

WARSZTATY „MÓZG GIMNASTYKUJESZ – DOBRZE INWESTUJESZ”

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">WARSZTATY „MÓZG GIMNASTYKUJESZ – DOBRZE INWESTUJESZ”</font></h3>
  W dniach 29 października oraz 19 i 26 listopada 2018r. uczniowie kl. 4T wraz z p. Aleksandrą Smutnicką uczestniczyli w warsztatach „Mózg gimnastykujesz – dobrze inwestujesz” w Bibliotece Pedagogicznej przy u. Łokietka w Gorzowie.
W cyklu trzech spotkań rozwijaliśmy umiejętności myślenia pytajnego, kombinacyjnego oraz transformacyjnego jako elementy treningu twórczości. 
 

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI W MECHANIKU

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI W MECHANIKU</font></h3>
      Dziś, 21 listopada 2018r. w Mechaniku obchodziliśmy Dzień Życzliwości. Przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego Maja i Ala z klasy 2K rozdawały całej społeczności szkolnej drobne upominki przygotowane przez Samorząd Szkolny. Każdy otrzymał coś słodkiego oraz miłą sentencje, która miała wywołać uśmiech na twarzach.
Kilka dni przed tym świętem, w szkole pojawiły się również plakaty dodające koloru na korytarzach szkolnych. Akcja bardzo miło wszystkich zaskoczyła :) 

ŚWIATOWY DZIEŃ RZUCANIA PALENIA 2018

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">ŚWIATOWY DZIEŃ RZUCANIA PALENIA 2018</font></h3>
  15 listtopada 2018r. przypada ŚWIATOWY DZIEŃ RZUCANIA PALENIA. W tym dniu promujemy zdrowy i wolny od dymu tytoniowego styl życia, a wszyscy palacze zachęcani są do tego, aby przynajmniej na jeden dzień podjęli próbę zaprzestania palenia. W naszej szkole po raz kolejny podjęliśmy walkę z nałogiem tytoniowym, w której to walce miały pomóc rumiane i słodkie jabłka.

TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI</font></h3>
       W związku z 100-rocznicą Odzyskania Niepodległości w dniu 8 listopada w ZSM odbył się finał turnieju piłkarskiego. Od 15 października reprezentacje 10 klas rywalizowały w trzech grupach. Do finału awansowały klasy IVK, IIT i IK. Po zaciętej walce zwycięzcą okazała się klasa IVK w składzie: Łukasz Klimczak, Wojciech Hałuja, Stanisław Bartczak, Adam Kłaczkiewicz. Gratulujemy!
 
Tekst: Maciej Suchocki
Foto: Ewa Jankowska

KREW DLA NIEPODLEGŁEJ

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">KREW DLA NIEPODLEGŁEJ</font></h3>
       Dla uczczenia 100 rocznicy odzyskania Niepodległości klub ekologiczny „Zielona Szkoła” zorganizował 6 listopada zbiórkę krwi. Pracownicy punktu krwiodawstwa gorzowskiego szpitala pod przewodnictwem pani dr Romy Thomas przyjmowali honorowych dawców w świetlicy szkolnej od godz. 8.15 do 12.30.
 

TENIS STOŁOWY GORZOWSKA SPARTAKIADA MŁODZIEŻY

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">TENIS STOŁOWY GORZOWSKA SPARTAKIADA MŁODZIEŻY</font></h3>
  II MIEJSCE W TURNIEJU CHŁOPCÓW I IV MIEJSCE DZIEWCZĄT.
   
W dniu 17.10.2018 w GKS „GORZOVIA” przy ul. Jagiełły 11 odbył się turniej w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców w ramach Gorzowskiej Spartakiady Młodzieży.
     W kategorii chłopców nasza drużyna w składzie :
                            1.Cisakowski Filip   III A
                            2. Banaszkiewicz Michał   III A
zajęła II miejsce, w finale uległa tylko ZS Gastronomicznych.
Klasyfikacja końcowa (startowało 10 szkół ponadgimnazjalnych) :
                                        I miejsce – ZS Gastronomicznych
 
                                 II miejsce – ZS Mechanicznych
                                       III miejsce – IV LO

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2018

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2018</font></h3>
  W auli szkolnej 11 października odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Klasa II K pod kierunkiem p. Katarzyny Łubniewskiej, przygotowała program artystyczny, który został nagrodzony brawami nauczycieli i pracowników administracji i obsługi. Życzenia złożyła p. Maria Dratwińska - Prezes Związku Sybiraków w Gorzowie Wlkp. oraz p. Anna Kobus - Przewodnicząca Rady Rodziców. Dyrektor p. Piotr Kruk - złożył wszystkim życzenia oraz uroczyście wręczył nagrody dyrektora szkoły.

OTRZĘSINY KLAS PIERWSZYCH

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">OTRZĘSINY KLAS PIERWSZYCH</font></h3>
         27 września w naszej szkole klasa IIA zorganizowała i przeprowadziła zabawę dla pierwszoroczniaków Mechanika. W otrzęsinach wzięły udział klasy pierwsze z wychowawcami i zaproszonymi rodzicami. Konkurencje oceniało jury w składzie: dyrektor szkoły, v-ce dyrektor, przedstawiciel uczniów i nauczycieli. Zabawa była bardzo udana i przebiegła w miłej i sympatycznej atmosferze. Najlepiej zaprezentowała i okazała się najlepsza w grach i zabawach klasa Iae. GRATULUJEMY!
 
Tekst i foto: Maciej Suchocki
 

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2018

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">SPRZĄTANIE ŚWIATA 2018</font></h3>
       21 września kolejny raz uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji „Sprzątanie Świata”. Mieliśmy piękną pogodę, było ciepło i świeciło słońce, dlatego praca przebiegała sprawnie. Zebrane odpady, zostały wstępnie posegregowane. Najwięcej zebraliśmy opon ale były też fotele, dywany, lodówka, kuchenka, deski podłogowe, kartony, styropian i inne. Firma odbierająca odpady oceniła, że było ich 4000kg. Organizatorzy i Dyrekcja Szkoły dziękują uczniom klas IA, IIA, IIIA i IVA za aktywny udział.
 
Tekst: Helena Niczyj
Foto: Mariusz Grusza

INTEGRACJA W MECHANIKU

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">INTEGRACJA W MECHANIKU</font></h3>
       Rozpoczynając naukę w szkole uczniowie spotykają się po raz pierwszy z nowymi kolegami, nauczycielami, często znajdują się w nowym, nieznanym otoczeniu. Dlatego odpowiadając na potrzeby naszych uczniów 11, 12 i 13 września 2018 roku w naszej szkole odbyły się warsztaty integracyjne. Uczniowie poznawali się wzajemnie. W zajęciach czynny udział brali wszyscy wychowawcy klas I. Zajęcia prowadziły psycholog szkolny Monika Wysocka oraz pedagog szkolny Aneta Krzemińska-Przystajko. 
 
Tekst: Monika Wysocka
Foto : Krystyna Płaczek

TU I TERAZ NARODOWE CZYTANIE W MECHANIKU

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">TU I TERAZ NARODOWE CZYTANIE W MECHANIKU</font></h3>
       MECHANIK po raz kolejny włączył się w ogólnopolską akcję narodowego czytania wybitnych polskich dzieł literackich. W sobotę, 8 września, czytane były fragmenty powieści Stefana Żeromskiego "Przedwiośnie". Zobaczcie zdjęcia. Tegoroczna edycja miała za zadanie promocję nie tylko czytelnictwa, ale również uczczenie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wspólne czytanie w wykonaniu dyrekcji, przedstawicieli grona pedagogiczneg i uczniów wysłuchała z zainteresowaniem tłumnie zgomadzona młodzież w auli szkolnej.
 
Szkolną akcję „Narodowego Czytania” przygotowały p. Edyta Łuszczewska i p. Katarzyna Łubniewska.

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018-2019

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018-2019</font></h3>
        3 września w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Mechanicznych im. Zesłańców Sybiru o godzinie 9:00 odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019.
Dyrektor szkoły Piotr Kruk powitał gości, nauczycieli, pracowników szkoły, przedstawicieli Rady Rodziców i uczniów, kierując szczególnie ciepłe słowa do klas pierwszych.
      Uczniom pierwszych klas życzymy szybkiego nawiązania trwałych przyjaźni i adaptacji w nowym środowisku, wszystkim życzymy wielu sukcesów i osiągnięć w nowym roku szkolnym.

WAKACJE BEZ ZAGROŻEŃ

<h3 style="background-color: orange"><font color="blue">WAKACJE BEZ ZAGROŻEŃ</font></h3>
        7 czerwca klasa 1T wraz z wychowawcą uczestniczyła w VI Konferencji Młodzieżowej pod hasłem „Wakacje bez zagrożeń”, przygotowanej przez Fundację „Czysta Woda”, która odbyła się w Filharmonii Gorzowskiej. Wydarzenie miało pokazać młodym ludziom, jak uchronić się przed zagrożeniami w czasie letnim. 

PROFILAKTYKA NOWOTWORÓW

<h3 style="background-color: orange"><font color="blue">PROFILAKTYKA NOWOTWORÓW</font></h3>
      Wojewódzka Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Gorzowie Wlkp. rozpoczęła cykl zajęć warsztatowych na temat profilaktyki raka jąder i raka piersi, adresowany do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych z terenu miasta Gorzowa. Celem przedsięwzięcia jest budowanie świadomości istnienia nowotworów, przełamywanie tabu, nauka samobadania, a przede wszystkim zwrócenie uwagi na profilaktykę, która może uratować życie. 

DOPALAM SIĘ SOBĄ

<h3 style="background-color: orange"><font color="blue">DOPALAM SIĘ SOBĄ</font></h3>
     10.04.2018r. w naszej szkole odbyły się zajęcia profilaktyczne na temat uzależnień. W trakcie spotkań młodzież biorąca w nich udział uzyskała wyczerpująca wiedzę na temat szkodliwości zażywania dopalaczy. Przygotowane w tym celu i wykorzystane w trakcie zajęć filmy oraz prezentacja w sposób obrazowy przedstawiły ten problem. Uczniowie wzięli udział w dyskusji. Program zrealizowany był przy współpracy z funkcjonariuszami Wydziału Prewencji KMP w Gorzowie Wlkp. W zajęciach udział wzięła klasa Ia, IK , IA, IT.
 
Tekst: pedagog : Aneta Krzemińska-Przystajko.

ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA

<h3 style="background-color: orange"><font color="blue">ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA</font></h3>
          7 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia. W naszej szkole organizowany był on w tym roku przy okazji Dnia Otwartego, na który zaprosiliśmy gimnazjalistów z miasta i regionu. Goście oprócz poznawania budynku szkoły, jej oferty edukacyjnej i zdobywania informacji o interesujących zawodach, mogli posilić się zdrowymi kanapkami, pysznym miodem oraz posłuchać jak ten miód powstaje. 

WIOSNA, WIOSNA, WIOSNA ACH TO TY

 <h3 style="background-color: orange"><font color="blue">WIOSNA, WIOSNA, WIOSNA ACH TO TY</font></h3>
  21marca tradycyjnie powitaliśmy wiosnę. Z tej okazji pięknie przystroiliśmy szkołę i przewidzieliśmy na ten dzień mnóstwo atrakcji. Na pierwszych lekcjach uczniowie wcielili się w rolę nauczycieli i prowadzili zajęcia. Następnie wszystkie klasy spotkały się w sali gimnastycznej, gdzie odbył się wiosenny turniej. Do jury zaproszeni zostali: Pani Wicedyrektor Iwona Żuk, Pani Pedagog Aneta Krzemińska – Przystajko, Pan Łukasz Aniśkiewicz, Pani Marta Sarwa i przedstawicielka klasy organizującej - Weronika Olszewska. 

BEZPIECZNE FERIE

 <h3 style="background-color: orange"><font color="blue">BEZPIECZNE FERIE</font></h3>
       W ostatnim tygodniu przed feriami zimowymi w Zespole Szkół Mechanicznych odbył się cykl spotkań z funkcjonariuszami Straży Miejskiej. Na spotkaniach w klasach przedstawiciele Straży poinformowali uczniów o konsekwencjach za zachowanie, które jest niezgodne z przepisami regulującymi sprawy porządku publicznego.
 

SPOTKANIE ZE STRAŻAKAMI

 <h3 style="background-color: orange"><font color="blue">SPOTKANIE ZE STRAŻAKAMI</font></h3>
  W dniu 25.01.2018r. uczniowie klasy 2K wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielem Straży Pożarnej, st. kpt. Panem Andrzejem Węsierskim. Uczniowie poznali charakterystykę pracy strażaków, dowiedzieli się jak wygląda akcja gaśnicza od strony organizacyjnej-logistycznej oraz wysłuchali wielu ciekawych historii związanych z akcjami gaśniczymi z naszego miasta. Ważnym elementem wizyty było przedstawienie działania czujników gazy i czadu jakie można zamontować w naszych domach, by podnieść bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich.
 
Tekst i foto: Marta Sarwa

WIGILIA W DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ

 <h3 style="background-color: orange"><font color="blue">WIGILIA W DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ</font></h3>
       22 grudnia po raz kolejny młodzież z Mechanika odwiedziła mieszkańców Domu Pomocy Społecznej przy ul. Podmiejskiej Bocznej w Gorzowie Wlkp. W corocznym kolędowaniu uczestniczyli tym razem uczniowie klasy 1 T wraz z wychowawcą Ewą Pasierbowicz. Muzycznie wspierała nas Basia Miśkiewicz, której serdecznie dziękujemy, a w rolę Mikołaja wcielił się jak zawsze niezawodny nasz absolwent Michał Pietrzak. 

PROJEKT E-TWINNING

 <h3 style="background-color: orange"><font color="blue">PROJEKT E-TWINNING</font></h3>
       W naszej szkole realizowany jest projekt e-Twinning. Szkołami partnerskimi są: szkoła hiszpańska, szkoła ze Słowacji oraz polska szkoła Zespół Szkół Ekonomicznych. Tematem głównym projektu jest zdrowy styl życia. Projekt podzielony jest na części:
1)Zdrowe i niezdrowe nawyki żywieniowe
2)Uzależnienia młodych ludzi
3)Sport i aktywność fizyczna
4)Wolny czas oraz hobby
5)Produkty lokalne

MIKOŁAJ W MECHANIKU

 <h3 style="background-color: orange"><font color="blue">MIKOŁAJ W MECHANIKU</font></h3>
 Jak co roku 6 grudnia 2017 r. naszą szkołę odwiedził Mikołaj z koszem pełnym słodyczy. Spotkał się z wszystkimi uczniami i pracownikami Mechanika. Grzecznych częstował cukierkami, niesfornym pogroził rózgą.
Wszyscy się bardzo ucieszyli się  z tej wizyty, mając nadzieję na spotkanie w przyszłym roku.

WARSZTATY Z TOLERANCJI

 <h3 style="background-color: orange"><font color="blue">WARSZTATY Z TOLERANCJI</font></h3>
       Uczniowie klas II i Iae Zespołu Szkół Mechanicznych im. Zesłańców Sybiru w Gorzowie Wlkp. aktywnie uczestniczyli  w październiku i listopadzie 2017r.  w zajęciach warsztatowych na temat: „Tolerancja” prowadzonych przez pracowników Zespołu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych.  
 
 

MEDIACJE RÓWIEŚNICZE C.D.

 <h3 style="background-color: orange"><font color="blue">MEDIACJE RÓWIEŚNICZE C.D.</font></h3>
  Dogadajcie się!
 Ale jak ?
Poprzez mediacje.
    Ruszyły warsztaty mediacji rówieśniczych  zorganizowane przez WSB w Gorzowie Wlkp. 24.10.2017 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z panią Anną Starzyńską – mediatorem sądowym. 

MEDIACJE RÓWIEŚNICZE

 <h3 style="background-color: orange"><font color="blue">MEDIACJE RÓWIEŚNICZE</font></h3>
      Zespół Szkół Mechanicznych im. Zesłańców Sybiru w Gorzowie przystąpił do projektu realizowanego przez  Wyższą Szkołę Biznesu w Gorzowie Wielkopolskim.
Projekt MEDIACJE W GRUPIE RÓWIEŚNICZEJ  zakłada przeszkolenie uczniów, którzy będą pełnili funkcje mediatora szkolnego.

ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z AIDS

<h3 style="background-color: orange"><font color="blue">ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z AIDS</font></h3>
  1 grudnia to Światowy Dzień Walki z AIDS. Został ustanowiony przez ONZ w 1988 roku. Według statystyk na świecie żyje prawie 37 milionów osób zakażonych wirusem HIV. To epidemia, o której wciąż ciężko rozmawiać - chorzy cały czas spotykają się z niezrozumieniem, brakiem tolerancji i strachem. Co druga chora osoba nie wie, że jest nosicielem wirusa. HIV ma około 37 tysięcy mieszkańców Polski.  

ŚWIATOWY DZIEŃ RZUCANIA PALENIA TYTONIU

<h3 style="background-color: orange"><font color="blue">ŚWIATOWY DZIEŃ RZUCANIA PALENIA TYTONIU</font></h3>
       Po raz kolejny młodzież z naszej szkoły zaangażowała się w akcję „Jabłko zamiast papierosa” organizowaną w ramach Światowego dnia rzucania palenia tytoniu. Dzień ten w bieżącym roku przypadł 16 listopada (tradycyjnie w trzeci czwartek tego miesiąca). 

SZKOLENIE RADY PEDAGOGICZNEJ

<h3 style="background-color: orange"><font color="blue">SZKOLENIE RADY PEDAGOGICZNEJ</font></h3>
 9 listopada 2017 r. w auli Zespołu Szkół Mechanicznych im. Zesłańców Sybiru odbyło się szkolenie Rady Pedagogicznej pod tytułem „Interwencja wobec uczniów sięgających po substancje psychoaktywne jako element szkolnego programu profilaktyki”. Szkolenie przeprowadził psycholog, terapeuta i trener Pan Bartłomiej Piotrowski z Fundacji Centrum Działań Profilaktycznych w Wieliczce. 

OTRZĘSINY KLAS PIERWSZYCH

<h3 style="background-color: orange"><font color="blue">OTRZĘSINY KLAS PIERWSZYCH</font></h3>
 18 października 2017r. o godz. 16.15 w świetlicy szkolnej odbyły się „Otrzęsiny”. Uczniowie czterech klas pierwszych rywalizowali ze sobą w różnych konkurencjach. Na imprezę byli zaproszeni również rodzice. Konkurencje oceniało jury w składzie: dyrektor szkoły, przedstawiciel uczniów, pedagog i wychowawca klasy II T i III e. Zabawa była bardzo udana i służyła między innymi budowaniu atmosfery zdrowej rywalizacji oraz wspólnego spędzania wolnego czasu.

WYBORY MISTERA SZKOŁY

<h3 style="background-color: orange"><font color="blue">WYBORY MISTERA SZKOŁY</font></h3>
 W dniu 02.10.2017r. z okazji Dnia Chłopaka w Zespole Szkół Mechanicznych odbyły się wybory Mistera Szkoły 2017. Do konkursu przystąpiło 10 kandydatów, którzy musieli sprostać  konkurencjom sportowym, tanecznym i  intelektualnym. Wszyscy kandydaci sprawili, że społeczność uczniowska ZSM oraz obecni nauczyciele wspaniale się bawili. Tego rodzaju imprezy służą poprawie atmosfery wśród uczniów i nauczycieli.

SPRZĄTANIE ŚWIATA

<h3 style="background-color: orange"><font color="blue">SPRZĄTANIE ŚWIATA</font></h3>
 15 września 2017r. uczniowie klas I A, II A, IV A i I ae sprzątali pobocza i las przy ulicy Dobrej w Gorzowie Wlkp. Kolejny raz znaleźliśmy w lesie i okolicach ogromne ilości odpadów. Akcja służyła porządkowaniu naszego miasta, ochronie środowiska, ale była też wspaniałą lekcją współpracy między uczniami i budowaniu relacji koleżeńskich.

ZAJĘCIA INTEGRACYJNE KLAS PIERWSZYCH

<h3 style="background-color: orange"><font color="blue">ZAJĘCIA INTEGRACYJNE KLAS PIERWSZYCH</font></h3>
 W drugim tygodniu września w klasach pierwszych odbyły się zajęcia integracyjne zorganizowane przez pedagoga i psychologa szkolnego. W  spotkaniach uczestniczyli też wychowawcy klas. Spotkanie pozwoliło na bliższe poznanie się uczniów oraz na określenie wzajemnych oczekiwań podczas nauki w szkole. Zajęcia służyły budowaniu atmosfery zaufania i szacunku do siebie nawzajem oraz sprzyjało nawiązaniu wzajemnych pozytywnych relacji.

OPRACOWANIE PLANU DZIAŁAŃ SZKOŁY PROMUJĄCEJ ZDROWIE

<h3 style="background-color: orange"><font color="blue">OPRACOWANIE PLANU DZIAŁAŃ SZKOŁY PROMUJĄCEJ ZDROWIE</font></h3>
 2 października 2017r. Szkolny zespół ds. promocji zdrowia opracował plan działań Szkoły Promującej Zdrowie na rok 2017/2018. Plan został poprzedzony diagnozą potrzeb przeprowadzoną wśród uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły. Podczas spotkania określono standardy i wybrano priorytety do realizacji w bieżącym roku szkolnym.
Diagnoza stanu wyjściowego wskazała dwa standardy, w których należy prowadzić działania: 

PRZYSTĄPIENIE DO PROJEKTU SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE

<h3 style="background-color: orange"><font color="blue">PRZYSTĄPIENIE DO PROJEKTU SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE</font></h3>
 19 czerwca 2017 r. podjęto uchwałę Rady Pedagogicznej o przystąpieniu do realizacji projektu ,,Szkoła Promująca Zdrowie".
Przeprowadzone zostało szkolenie Rady Pedagogicznej w zakresie zasad tworzenia Szkoły Promującej Zdrowie oraz powołany został koordynator i Szkolny zespół ds. promocji zdrowia. 
 
Losowe zdjęcia z galeriiwięcej ...
POŻEGNANIE KLAS MATURALNYCH 2014
Dzień sportu 2012
WF z klasą - okragły stół
Pożegnanie klas maturalnych
Otrzęsiny klas pierwszych 2011
Wybory przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego
96 ROCZNICA DNIA NIEPODLEGŁOŚCI
Dzień sportu 2012
SPORT W MECHANIKU 2013/2014
65 lat ZSM - bieg uliczny o puchar Dyrektora ZSM
Spotkanie Wigilijne 2011
Pożegnanie klas maturalnych
2010.10.01 65-lecie Zespołu Szkół Mechanicznych
POŻEGNANIE KLAS MATURALNYCH 2014
Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości
Projekt młody inżynier
Prawybory parlamentarne w ZSM
Wielkanocna zbiórka żywności
Rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014
Sprzątanie świata 2012
VI konferencja branży metalowej - Droga do kariery zawodowej
II Konferencja Logistyczna - EKOLOGISTYKA
Uczniowie z Niemiec na zajęciach w Mechaniku
Zakończenie roku szkolnego 2012-2013