Zespół Szkół Mechanicznych
 
jesteś tu: strona główna
szukaj:
Powiadom znajomego
Jeżeli znasz kogoś, kogo może zainteresować ta strona, powiadom go o niej.

Twoje imię/nazwisko/pseudonimAdres e-mail znajomego 
 

SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE

 
 
 
 
 

POŻEGNANIE KLAS MATURALNYCH

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">POŻEGNANIE KLAS MATURALNYCH</font></h3>
  W piątek 26 kwietnia 2019r. w auli szkolnej odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów klas czwartych technikum. W obecności wychowawców, nauczycieli i rodziców dyrektor Szkoły Piotr Kruk wręczył świadectwa ukończenia Szkoły, listy pochwalne, podziękowania oraz nagrody książkowe. Wychowawcami klas maturalnych byli: klasa IV A - p. Edyta Łuszczewska, IV K - p. Barbara Teodziecka, kl. IV T p. Ewa Golińczak Bogdan. Wszystkim absolwentom życzymy powodzenia na maturze oraz wszelkiej pomyślności. 

ZAJĘCIA INTEGRACYJNE W GOT

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">ZAJĘCIA INTEGRACYJNE W GOT</font></h3>
       Grupa uczniów Zespołu Szkół Mechanicznych w Gorzowie Wielkopolskim uczestniczyła w dniach 05 – 07 kwietnia w integracyjnych warsztatach zorganizowanych w Gorzowskim Ośrodku Technologicznym w Stanowicach. Uczestnicy wyjazdu w ramach kursu „Weekend treningu interpersonalnego w GOT” brali udział w szkoleniu realizowanym w ramach projektu „Zawodowcy 2.0”.

HAZARD? - NIE, DZIĘKUJĘ

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">HAZARD? - NIE, DZIĘKUJĘ</font></h3>
  Nie bądź naiwny, nie daj się oszukać i wciągnąć w gry hazardowe. Z takim przesłaniem 28.03.2019 r. odwiedzili nas pracownicy Krajowej Administracji Skarbowej w Gorzowie Wlkp. i przeprowadzili warsztaty profilaktyczne. 
W warsztatach wzięły udział wszystkie klasy I. Uczniowie dowiedzieli się, że uzależnienie od hazardu jest chorobą, a jej skutki dotykają nie tylko graczy, ale także ich rodziny. Pewna wygrana w grach w sieci Internet jest mitem. 

MECHANIK PRZYWITAŁ WIOSNĘ

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">MECHANIK PRZYWITAŁ WIOSNĘ</font></h3>
  W czwartek 21 marca w naszej Szkole było kolorowo i wesoło. Tak witaliśmy WIOSNĘ. Klasy rywalizowały ze sobą w kilku konkursowych konkurencjach. Można było zdobyć punkty za: wiosenne przybranie drzwi swojego gabinetu, za klasowy strój w określonym kolorze, przebranie pani Marzanny, frekwencję klasy i wykonanie Marzanny. 

ZDROWY CZWARTEK DLA OKTAWIANA

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">ZDROWY CZWARTEK DLA OKTAWIANA</font></h3>
  W tłusty czwartek, 28.02, Samorząd Uczniowski zorganizował kiermasz śniadaniowy "Zdrowy czwartek dla Oktawiana" Śniowskiego. Podczas przerw uczniowie i pracownicy Mechanika mogli spróbować pysznych i zdrowych kanapek (dziękujemy za wsparcie Piekarni Kopańscy w Wawrowie w postaci świeżych bułek), sałatek, tortilli i ciasta.  Zebrane środki zostaną przekazane na rzecz wsparcia leczenia Oktawiana Śniowskiego, który walczy z nowotworem.

REJESTRACJA DAWCÓW SZPIKU

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">REJESTRACJA DAWCÓW SZPIKU</font></h3>
  Zespół Szkół Mechanicznych im. Zesłańców Sybiru włączył się w akcję rejestracji Dawców szpiku. Nasz absolwent Michał Dera - pracownik autoryzowanego serwisu samochodowego, strażak z OSP w Różankach - zachorował na białaczkę. W środę 27 lutego 2019r. w naszej szkole odbyła się akcja rejestracji potencjalnych Dawców szpiku. 

POMÓŻMY NASZEMU ABSOLWENTOWI

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">POMÓŻMY NASZEMU ABSOLWENTOWI</font></h3>
Zespół Szkół Mechanicznych im. Zesłańców Sybiru włącza się w akcję rejestracji Dawców szpiku. Nasz absolwent Michał Dera - pracownik autoryzowanego serwisu samochodowego, strażak z OSP w Różankach- zachorował na białaczkę.
W naszej Szkole odbędzie się w środę 27 lutego 2019r. akcja rejestracji potencjalnych Dawców szpiku.
Pełnoletni uczniowie i pracownicy Szkoły mogą się zarejestrować. 
Koordynatorem akcji w ZSM jest pani Ewa Pasierbowicz.
 

Z WIZYTĄ W DPS 2018

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">Z WIZYTĄ W DPS 2018</font></h3>
     21 grudnia, jak co roku z okazji Świąt Bożego Narodzenia uczniowie z klasy II T, Zespołu Szkół Mechanicznych im. Zesłańców Sybiru wraz z opiekunem p. Ewą Pasierbowicz odwiedzili Dom Pomocy Społecznej przy ulicy Podmiejskiej Bocznej. W kolędowaniu brali udział uczniowie z klasy 2 T, wspierani przez Basię Miśkiewicz, której za pomoc serdecznie dziękujemy. 

POMAGAMY - DZIEŃ DLA JASIA

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">POMAGAMY - DZIEŃ DLA JASIA</font></h3>
  W środę 12.12.2018r. w Mechaniku odbył się Dzień dla Jasia Koszyka, chorującego na rdzeniowy zanik mięśni (SMA typu pierwszego). Samorząd z opiekunem oraz nauczycielką Wioletą Wangryn- Borucką zorganizowali kiermasz ciast przygotowanych przez uczniów i ich rodziców oraz pokaz sztuk walki klubu sportowego Dragon. Na kiermaszu było 22 rodzajów ciast, babeczek oraz galaretki, które cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Dzięki zaangażowaniu sprzedających: Julii i Dominice z klasy 2K oraz Patrycji z klasy 3K udało się zebrać blisko 1000 złotych na leczenie Jasia. 

MIKOŁAJ W MECHANIKU 2018

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">MIKOŁAJ W MECHANIKU 2018</font></h3>
  6 grudnia to tradycyjne dzień św. Mikołaja. W tym roku w rolę pomocników św. Mikołaja wcielili się uczniowie klasy III A wraz z wychowawcą p. Łukaszem Aniśkiewiczem. Słodyczami obdarowali dyrekcję Szkoły, nauczycieli oraz uczniów ze wszystkich klas. Dużym zaskoczeniem była ich wizyta w Centrum Kształcenia Zawodowego, gdzie nasi uczniowie odbywają zajęcia praktyczne. Jeżeli każdy coś dostał od Mikołaja, to znaczy, że byliśmy grzeczni.  Mikołaju dziękujemy.

ANDRZEJKI 2018 W MECHANIKU

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">ANDRZEJKI 2018 W MECHANIKU</font></h3>
  W dniu 30.11.2018 klasa III ae zorganizowała zabawy Andrzejkowe:
• Wystrzałowe balony,
• Miłość w sercu,
• Jabłko prawdę ci powie,
• Andrzejkowa numerologia.
Wróżby cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczennic i uczniów naszej szkoły, a głośna, rytmiczna muzyka ożywiła czas odpoczynku między lekcjami.

WARSZTATY „MÓZG GIMNASTYKUJESZ – DOBRZE INWESTUJESZ”

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">WARSZTATY „MÓZG GIMNASTYKUJESZ – DOBRZE INWESTUJESZ”</font></h3>
  W dniach 29 października oraz 19 i 26 listopada 2018r. uczniowie kl. 4T wraz z p. Aleksandrą Smutnicką uczestniczyli w warsztatach „Mózg gimnastykujesz – dobrze inwestujesz” w Bibliotece Pedagogicznej przy u. Łokietka w Gorzowie.
W cyklu trzech spotkań rozwijaliśmy umiejętności myślenia pytajnego, kombinacyjnego oraz transformacyjnego jako elementy treningu twórczości. 
 

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI W MECHANIKU

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI W MECHANIKU</font></h3>
      Dziś, 21 listopada 2018r. w Mechaniku obchodziliśmy Dzień Życzliwości. Przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego Maja i Ala z klasy 2K rozdawały całej społeczności szkolnej drobne upominki przygotowane przez Samorząd Szkolny. Każdy otrzymał coś słodkiego oraz miłą sentencje, która miała wywołać uśmiech na twarzach.
Kilka dni przed tym świętem, w szkole pojawiły się również plakaty dodające koloru na korytarzach szkolnych. Akcja bardzo miło wszystkich zaskoczyła :) 

ŚWIATOWY DZIEŃ RZUCANIA PALENIA 2018

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">ŚWIATOWY DZIEŃ RZUCANIA PALENIA 2018</font></h3>
  15 listtopada 2018r. przypada ŚWIATOWY DZIEŃ RZUCANIA PALENIA. W tym dniu promujemy zdrowy i wolny od dymu tytoniowego styl życia, a wszyscy palacze zachęcani są do tego, aby przynajmniej na jeden dzień podjęli próbę zaprzestania palenia. W naszej szkole po raz kolejny podjęliśmy walkę z nałogiem tytoniowym, w której to walce miały pomóc rumiane i słodkie jabłka.

TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI</font></h3>
       W związku z 100-rocznicą Odzyskania Niepodległości w dniu 8 listopada w ZSM odbył się finał turnieju piłkarskiego. Od 15 października reprezentacje 10 klas rywalizowały w trzech grupach. Do finału awansowały klasy IVK, IIT i IK. Po zaciętej walce zwycięzcą okazała się klasa IVK w składzie: Łukasz Klimczak, Wojciech Hałuja, Stanisław Bartczak, Adam Kłaczkiewicz. Gratulujemy!
 
Tekst: Maciej Suchocki
Foto: Ewa Jankowska

KREW DLA NIEPODLEGŁEJ

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">KREW DLA NIEPODLEGŁEJ</font></h3>
       Dla uczczenia 100 rocznicy odzyskania Niepodległości klub ekologiczny „Zielona Szkoła” zorganizował 6 listopada zbiórkę krwi. Pracownicy punktu krwiodawstwa gorzowskiego szpitala pod przewodnictwem pani dr Romy Thomas przyjmowali honorowych dawców w świetlicy szkolnej od godz. 8.15 do 12.30.
 

TENIS STOŁOWY GORZOWSKA SPARTAKIADA MŁODZIEŻY

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">TENIS STOŁOWY GORZOWSKA SPARTAKIADA MŁODZIEŻY</font></h3>
  II MIEJSCE W TURNIEJU CHŁOPCÓW I IV MIEJSCE DZIEWCZĄT.
   
W dniu 17.10.2018 w GKS „GORZOVIA” przy ul. Jagiełły 11 odbył się turniej w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców w ramach Gorzowskiej Spartakiady Młodzieży.
     W kategorii chłopców nasza drużyna w składzie :
                            1.Cisakowski Filip   III A
                            2. Banaszkiewicz Michał   III A
zajęła II miejsce, w finale uległa tylko ZS Gastronomicznych.
Klasyfikacja końcowa (startowało 10 szkół ponadgimnazjalnych) :
                                        I miejsce – ZS Gastronomicznych
 
                                 II miejsce – ZS Mechanicznych
                                       III miejsce – IV LO

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2018

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2018</font></h3>
  W auli szkolnej 11 października odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Klasa II K pod kierunkiem p. Katarzyny Łubniewskiej, przygotowała program artystyczny, który został nagrodzony brawami nauczycieli i pracowników administracji i obsługi. Życzenia złożyła p. Maria Dratwińska - Prezes Związku Sybiraków w Gorzowie Wlkp. oraz p. Anna Kobus - Przewodnicząca Rady Rodziców. Dyrektor p. Piotr Kruk - złożył wszystkim życzenia oraz uroczyście wręczył nagrody dyrektora szkoły.

OTRZĘSINY KLAS PIERWSZYCH

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">OTRZĘSINY KLAS PIERWSZYCH</font></h3>
         27 września w naszej szkole klasa IIA zorganizowała i przeprowadziła zabawę dla pierwszoroczniaków Mechanika. W otrzęsinach wzięły udział klasy pierwsze z wychowawcami i zaproszonymi rodzicami. Konkurencje oceniało jury w składzie: dyrektor szkoły, v-ce dyrektor, przedstawiciel uczniów i nauczycieli. Zabawa była bardzo udana i przebiegła w miłej i sympatycznej atmosferze. Najlepiej zaprezentowała i okazała się najlepsza w grach i zabawach klasa Iae. GRATULUJEMY!
 
Tekst i foto: Maciej Suchocki
 

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2018

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">SPRZĄTANIE ŚWIATA 2018</font></h3>
       21 września kolejny raz uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji „Sprzątanie Świata”. Mieliśmy piękną pogodę, było ciepło i świeciło słońce, dlatego praca przebiegała sprawnie. Zebrane odpady, zostały wstępnie posegregowane. Najwięcej zebraliśmy opon ale były też fotele, dywany, lodówka, kuchenka, deski podłogowe, kartony, styropian i inne. Firma odbierająca odpady oceniła, że było ich 4000kg. Organizatorzy i Dyrekcja Szkoły dziękują uczniom klas IA, IIA, IIIA i IVA za aktywny udział.
 
Tekst: Helena Niczyj
Foto: Mariusz Grusza

INTEGRACJA W MECHANIKU

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">INTEGRACJA W MECHANIKU</font></h3>
       Rozpoczynając naukę w szkole uczniowie spotykają się po raz pierwszy z nowymi kolegami, nauczycielami, często znajdują się w nowym, nieznanym otoczeniu. Dlatego odpowiadając na potrzeby naszych uczniów 11, 12 i 13 września 2018 roku w naszej szkole odbyły się warsztaty integracyjne. Uczniowie poznawali się wzajemnie. W zajęciach czynny udział brali wszyscy wychowawcy klas I. Zajęcia prowadziły psycholog szkolny Monika Wysocka oraz pedagog szkolny Aneta Krzemińska-Przystajko. 
 
Tekst: Monika Wysocka
Foto : Krystyna Płaczek

TU I TERAZ NARODOWE CZYTANIE W MECHANIKU

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">TU I TERAZ NARODOWE CZYTANIE W MECHANIKU</font></h3>
       MECHANIK po raz kolejny włączył się w ogólnopolską akcję narodowego czytania wybitnych polskich dzieł literackich. W sobotę, 8 września, czytane były fragmenty powieści Stefana Żeromskiego "Przedwiośnie". Zobaczcie zdjęcia. Tegoroczna edycja miała za zadanie promocję nie tylko czytelnictwa, ale również uczczenie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wspólne czytanie w wykonaniu dyrekcji, przedstawicieli grona pedagogiczneg i uczniów wysłuchała z zainteresowaniem tłumnie zgomadzona młodzież w auli szkolnej.
 
Szkolną akcję „Narodowego Czytania” przygotowały p. Edyta Łuszczewska i p. Katarzyna Łubniewska.

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018-2019

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018-2019</font></h3>
        3 września w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Mechanicznych im. Zesłańców Sybiru o godzinie 9:00 odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019.
Dyrektor szkoły Piotr Kruk powitał gości, nauczycieli, pracowników szkoły, przedstawicieli Rady Rodziców i uczniów, kierując szczególnie ciepłe słowa do klas pierwszych.
      Uczniom pierwszych klas życzymy szybkiego nawiązania trwałych przyjaźni i adaptacji w nowym środowisku, wszystkim życzymy wielu sukcesów i osiągnięć w nowym roku szkolnym.

WAKACJE BEZ ZAGROŻEŃ

<h3 style="background-color: orange"><font color="blue">WAKACJE BEZ ZAGROŻEŃ</font></h3>
        7 czerwca klasa 1T wraz z wychowawcą uczestniczyła w VI Konferencji Młodzieżowej pod hasłem „Wakacje bez zagrożeń”, przygotowanej przez Fundację „Czysta Woda”, która odbyła się w Filharmonii Gorzowskiej. Wydarzenie miało pokazać młodym ludziom, jak uchronić się przed zagrożeniami w czasie letnim. 

PROFILAKTYKA NOWOTWORÓW

<h3 style="background-color: orange"><font color="blue">PROFILAKTYKA NOWOTWORÓW</font></h3>
      Wojewódzka Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Gorzowie Wlkp. rozpoczęła cykl zajęć warsztatowych na temat profilaktyki raka jąder i raka piersi, adresowany do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych z terenu miasta Gorzowa. Celem przedsięwzięcia jest budowanie świadomości istnienia nowotworów, przełamywanie tabu, nauka samobadania, a przede wszystkim zwrócenie uwagi na profilaktykę, która może uratować życie. 

DOPALAM SIĘ SOBĄ

<h3 style="background-color: orange"><font color="blue">DOPALAM SIĘ SOBĄ</font></h3>
     10.04.2018r. w naszej szkole odbyły się zajęcia profilaktyczne na temat uzależnień. W trakcie spotkań młodzież biorąca w nich udział uzyskała wyczerpująca wiedzę na temat szkodliwości zażywania dopalaczy. Przygotowane w tym celu i wykorzystane w trakcie zajęć filmy oraz prezentacja w sposób obrazowy przedstawiły ten problem. Uczniowie wzięli udział w dyskusji. Program zrealizowany był przy współpracy z funkcjonariuszami Wydziału Prewencji KMP w Gorzowie Wlkp. W zajęciach udział wzięła klasa Ia, IK , IA, IT.
 
Tekst: pedagog : Aneta Krzemińska-Przystajko.

ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA

<h3 style="background-color: orange"><font color="blue">ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA</font></h3>
          7 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia. W naszej szkole organizowany był on w tym roku przy okazji Dnia Otwartego, na który zaprosiliśmy gimnazjalistów z miasta i regionu. Goście oprócz poznawania budynku szkoły, jej oferty edukacyjnej i zdobywania informacji o interesujących zawodach, mogli posilić się zdrowymi kanapkami, pysznym miodem oraz posłuchać jak ten miód powstaje. 

WIOSNA, WIOSNA, WIOSNA ACH TO TY

 <h3 style="background-color: orange"><font color="blue">WIOSNA, WIOSNA, WIOSNA ACH TO TY</font></h3>
  21marca tradycyjnie powitaliśmy wiosnę. Z tej okazji pięknie przystroiliśmy szkołę i przewidzieliśmy na ten dzień mnóstwo atrakcji. Na pierwszych lekcjach uczniowie wcielili się w rolę nauczycieli i prowadzili zajęcia. Następnie wszystkie klasy spotkały się w sali gimnastycznej, gdzie odbył się wiosenny turniej. Do jury zaproszeni zostali: Pani Wicedyrektor Iwona Żuk, Pani Pedagog Aneta Krzemińska – Przystajko, Pan Łukasz Aniśkiewicz, Pani Marta Sarwa i przedstawicielka klasy organizującej - Weronika Olszewska. 

BEZPIECZNE FERIE

 <h3 style="background-color: orange"><font color="blue">BEZPIECZNE FERIE</font></h3>
       W ostatnim tygodniu przed feriami zimowymi w Zespole Szkół Mechanicznych odbył się cykl spotkań z funkcjonariuszami Straży Miejskiej. Na spotkaniach w klasach przedstawiciele Straży poinformowali uczniów o konsekwencjach za zachowanie, które jest niezgodne z przepisami regulującymi sprawy porządku publicznego.
 

SPOTKANIE ZE STRAŻAKAMI

 <h3 style="background-color: orange"><font color="blue">SPOTKANIE ZE STRAŻAKAMI</font></h3>
  W dniu 25.01.2018r. uczniowie klasy 2K wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielem Straży Pożarnej, st. kpt. Panem Andrzejem Węsierskim. Uczniowie poznali charakterystykę pracy strażaków, dowiedzieli się jak wygląda akcja gaśnicza od strony organizacyjnej-logistycznej oraz wysłuchali wielu ciekawych historii związanych z akcjami gaśniczymi z naszego miasta. Ważnym elementem wizyty było przedstawienie działania czujników gazy i czadu jakie można zamontować w naszych domach, by podnieść bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich.
 
Tekst i foto: Marta Sarwa

WIGILIA W DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ

 <h3 style="background-color: orange"><font color="blue">WIGILIA W DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ</font></h3>
       22 grudnia po raz kolejny młodzież z Mechanika odwiedziła mieszkańców Domu Pomocy Społecznej przy ul. Podmiejskiej Bocznej w Gorzowie Wlkp. W corocznym kolędowaniu uczestniczyli tym razem uczniowie klasy 1 T wraz z wychowawcą Ewą Pasierbowicz. Muzycznie wspierała nas Basia Miśkiewicz, której serdecznie dziękujemy, a w rolę Mikołaja wcielił się jak zawsze niezawodny nasz absolwent Michał Pietrzak. 

PROJEKT E-TWINNING

 <h3 style="background-color: orange"><font color="blue">PROJEKT E-TWINNING</font></h3>
       W naszej szkole realizowany jest projekt e-Twinning. Szkołami partnerskimi są: szkoła hiszpańska, szkoła ze Słowacji oraz polska szkoła Zespół Szkół Ekonomicznych. Tematem głównym projektu jest zdrowy styl życia. Projekt podzielony jest na części:
1)Zdrowe i niezdrowe nawyki żywieniowe
2)Uzależnienia młodych ludzi
3)Sport i aktywność fizyczna
4)Wolny czas oraz hobby
5)Produkty lokalne

MIKOŁAJ W MECHANIKU

 <h3 style="background-color: orange"><font color="blue">MIKOŁAJ W MECHANIKU</font></h3>
 Jak co roku 6 grudnia 2017 r. naszą szkołę odwiedził Mikołaj z koszem pełnym słodyczy. Spotkał się z wszystkimi uczniami i pracownikami Mechanika. Grzecznych częstował cukierkami, niesfornym pogroził rózgą.
Wszyscy się bardzo ucieszyli się  z tej wizyty, mając nadzieję na spotkanie w przyszłym roku.

WARSZTATY Z TOLERANCJI

 <h3 style="background-color: orange"><font color="blue">WARSZTATY Z TOLERANCJI</font></h3>
       Uczniowie klas II i Iae Zespołu Szkół Mechanicznych im. Zesłańców Sybiru w Gorzowie Wlkp. aktywnie uczestniczyli  w październiku i listopadzie 2017r.  w zajęciach warsztatowych na temat: „Tolerancja” prowadzonych przez pracowników Zespołu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych.  
 
 

MEDIACJE RÓWIEŚNICZE C.D.

 <h3 style="background-color: orange"><font color="blue">MEDIACJE RÓWIEŚNICZE C.D.</font></h3>
  Dogadajcie się!
 Ale jak ?
Poprzez mediacje.
    Ruszyły warsztaty mediacji rówieśniczych  zorganizowane przez WSB w Gorzowie Wlkp. 24.10.2017 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z panią Anną Starzyńską – mediatorem sądowym. 

MEDIACJE RÓWIEŚNICZE

 <h3 style="background-color: orange"><font color="blue">MEDIACJE RÓWIEŚNICZE</font></h3>
      Zespół Szkół Mechanicznych im. Zesłańców Sybiru w Gorzowie przystąpił do projektu realizowanego przez  Wyższą Szkołę Biznesu w Gorzowie Wielkopolskim.
Projekt MEDIACJE W GRUPIE RÓWIEŚNICZEJ  zakłada przeszkolenie uczniów, którzy będą pełnili funkcje mediatora szkolnego.

ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z AIDS

<h3 style="background-color: orange"><font color="blue">ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z AIDS</font></h3>
  1 grudnia to Światowy Dzień Walki z AIDS. Został ustanowiony przez ONZ w 1988 roku. Według statystyk na świecie żyje prawie 37 milionów osób zakażonych wirusem HIV. To epidemia, o której wciąż ciężko rozmawiać - chorzy cały czas spotykają się z niezrozumieniem, brakiem tolerancji i strachem. Co druga chora osoba nie wie, że jest nosicielem wirusa. HIV ma około 37 tysięcy mieszkańców Polski.  

ŚWIATOWY DZIEŃ RZUCANIA PALENIA TYTONIU

<h3 style="background-color: orange"><font color="blue">ŚWIATOWY DZIEŃ RZUCANIA PALENIA TYTONIU</font></h3>
       Po raz kolejny młodzież z naszej szkoły zaangażowała się w akcję „Jabłko zamiast papierosa” organizowaną w ramach Światowego dnia rzucania palenia tytoniu. Dzień ten w bieżącym roku przypadł 16 listopada (tradycyjnie w trzeci czwartek tego miesiąca). 

SZKOLENIE RADY PEDAGOGICZNEJ

<h3 style="background-color: orange"><font color="blue">SZKOLENIE RADY PEDAGOGICZNEJ</font></h3>
 9 listopada 2017 r. w auli Zespołu Szkół Mechanicznych im. Zesłańców Sybiru odbyło się szkolenie Rady Pedagogicznej pod tytułem „Interwencja wobec uczniów sięgających po substancje psychoaktywne jako element szkolnego programu profilaktyki”. Szkolenie przeprowadził psycholog, terapeuta i trener Pan Bartłomiej Piotrowski z Fundacji Centrum Działań Profilaktycznych w Wieliczce. 

OTRZĘSINY KLAS PIERWSZYCH

<h3 style="background-color: orange"><font color="blue">OTRZĘSINY KLAS PIERWSZYCH</font></h3>
 18 października 2017r. o godz. 16.15 w świetlicy szkolnej odbyły się „Otrzęsiny”. Uczniowie czterech klas pierwszych rywalizowali ze sobą w różnych konkurencjach. Na imprezę byli zaproszeni również rodzice. Konkurencje oceniało jury w składzie: dyrektor szkoły, przedstawiciel uczniów, pedagog i wychowawca klasy II T i III e. Zabawa była bardzo udana i służyła między innymi budowaniu atmosfery zdrowej rywalizacji oraz wspólnego spędzania wolnego czasu.

WYBORY MISTERA SZKOŁY

<h3 style="background-color: orange"><font color="blue">WYBORY MISTERA SZKOŁY</font></h3>
 W dniu 02.10.2017r. z okazji Dnia Chłopaka w Zespole Szkół Mechanicznych odbyły się wybory Mistera Szkoły 2017. Do konkursu przystąpiło 10 kandydatów, którzy musieli sprostać  konkurencjom sportowym, tanecznym i  intelektualnym. Wszyscy kandydaci sprawili, że społeczność uczniowska ZSM oraz obecni nauczyciele wspaniale się bawili. Tego rodzaju imprezy służą poprawie atmosfery wśród uczniów i nauczycieli.

SPRZĄTANIE ŚWIATA

<h3 style="background-color: orange"><font color="blue">SPRZĄTANIE ŚWIATA</font></h3>
 15 września 2017r. uczniowie klas I A, II A, IV A i I ae sprzątali pobocza i las przy ulicy Dobrej w Gorzowie Wlkp. Kolejny raz znaleźliśmy w lesie i okolicach ogromne ilości odpadów. Akcja służyła porządkowaniu naszego miasta, ochronie środowiska, ale była też wspaniałą lekcją współpracy między uczniami i budowaniu relacji koleżeńskich.

ZAJĘCIA INTEGRACYJNE KLAS PIERWSZYCH

<h3 style="background-color: orange"><font color="blue">ZAJĘCIA INTEGRACYJNE KLAS PIERWSZYCH</font></h3>
 W drugim tygodniu września w klasach pierwszych odbyły się zajęcia integracyjne zorganizowane przez pedagoga i psychologa szkolnego. W  spotkaniach uczestniczyli też wychowawcy klas. Spotkanie pozwoliło na bliższe poznanie się uczniów oraz na określenie wzajemnych oczekiwań podczas nauki w szkole. Zajęcia służyły budowaniu atmosfery zaufania i szacunku do siebie nawzajem oraz sprzyjało nawiązaniu wzajemnych pozytywnych relacji.

OPRACOWANIE PLANU DZIAŁAŃ SZKOŁY PROMUJĄCEJ ZDROWIE

<h3 style="background-color: orange"><font color="blue">OPRACOWANIE PLANU DZIAŁAŃ SZKOŁY PROMUJĄCEJ ZDROWIE</font></h3>
 2 października 2017r. Szkolny zespół ds. promocji zdrowia opracował plan działań Szkoły Promującej Zdrowie na rok 2017/2018. Plan został poprzedzony diagnozą potrzeb przeprowadzoną wśród uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły. Podczas spotkania określono standardy i wybrano priorytety do realizacji w bieżącym roku szkolnym.
Diagnoza stanu wyjściowego wskazała dwa standardy, w których należy prowadzić działania: 

PRZYSTĄPIENIE DO PROJEKTU SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE

<h3 style="background-color: orange"><font color="blue">PRZYSTĄPIENIE DO PROJEKTU SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE</font></h3>
 19 czerwca 2017 r. podjęto uchwałę Rady Pedagogicznej o przystąpieniu do realizacji projektu ,,Szkoła Promująca Zdrowie".
Przeprowadzone zostało szkolenie Rady Pedagogicznej w zakresie zasad tworzenia Szkoły Promującej Zdrowie oraz powołany został koordynator i Szkolny zespół ds. promocji zdrowia. 
 
Losowe zdjęcia z galeriiwięcej ...
Essel Propack - wycieczka
Dni przedsiębiorczości w Mechaniku - Raben
Studniówka Gorzowskiego Mechanika
Wymiana międzynarodowa - Holandia
Pożegnanie klas czwartych
III miejsce w KONKURSIE MOJA OBYWATELSKA AKTYWNOŚĆ
Pożegnanie Maturzystów
Piłka ręczna
Studniówka Gorzowskiego Mechanika
Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości
Układy hamulcowe ATE
Drzwi otwarte 2012
JABŁKO ZAMIAST PAPIEROSA
2010.10.01 65-lecie Zespołu Szkół Mechanicznych
POŻEGNANIE KLAS MATURALNYCH 2014
Wycieczka do Berlina
Odznaczenie medalem Pro patria
Międzynarodowa wymiana logistyków
Dzień Komisji Edukacji Narodowej
Targi Techniki Motoryzacyjnej
Pożegnanie klas czwartych
Jabłko zamiast papierosa
PRZYSZŁOŚĆ TECHNIK WYTWARZANIA
VI konferencja branży metalowej - Droga do kariery zawodowej
Dzień z językiem angielskim