Zespół Szkół Mechanicznych
 
jesteś tu: strona główna
szukaj:
Powiadom znajomego
Jeżeli znasz kogoś, kogo może zainteresować ta strona, powiadom go o niej.

Twoje imię/nazwisko/pseudonimAdres e-mail znajomego 
 

WYCIECZKA DO PLASTINARIUM

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">WYCIECZKA DO PLASTINARIUM</font></h3>
 19 listopada 2018r. odbyła się międzyszkolna wycieczka do Plastinarium w Guben/Niemcy. Uczestnicy zwiedzali wystawę „Świat ciała” przygotowaną przez niemieckiego lekarza, Gintera von Hagena na potrzeby studentów medycyny i zainteresowanych anatomią innych osób. Uczniowie mogli z bliska przyjrzeć się jak wygląda proces plastynacji. W zespole pracowników było 4 Polaków, którzy opowiedzieli nam o pracy w tym miejscu. 

DZIEŃ JĘZYKA ANGIELSKIEGO

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">DZIEŃ JĘZYKA ANGIELSKIEGO</font></h3>
 Dnia 19 listopada w naszej szkole odbył się Dzień Języka Angielskiego. Wybrani uczniowie z klas 1-3 przygotowali symbole krajów anglojęzycznych. Kolejną konkurencją był quiz wiedzy na temat krajów anglojęzycznych. Z dużym entuzjazmem spotkała się konkurencja polegająca na uzupełnianiu słów piosenki. Wszyscy uczniowie brali aktywny udział w zabawie. Grupy, które zdobyły największą ilość punktów zostały nagrodzone upominkami sponsorowanymi przez wydawnictwo Pearson.
 
Tekst i foto: Edyta Kamińska

Z WIZYTA W AKADEMII MORSKIEJ W SZCZECINIE

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">Z WIZYTA W AKADEMII MORSKIEJ W SZCZECINIE</font></h3>
  Uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych im. Zesłańców Sybiru w Gorzowie Wielkopolskim 19 listopada 2018r. odwiedzili Akademię Morską w Szczecinie. Pierwszy punkt wizyty to spotkanie z prorektorem Akademii Panią Agnieszką Deją. Spotkanie odbyło się w sali senatu, która jest jedną z niewielu takich zabytkowych wnętrz w Polsce. Po spotkaniu z Panią prorektor udaliśmy się na pokład statku Nawigator. Tam mogliśmy się zapoznać z budową i obsługą statku oraz dowiedzieć się ciekawych rzeczy dotyczących nawigacji. 

III FESTIWAL PIOSENKI I PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">III FESTIWAL PIOSENKI I PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ</font></h3>
     Sandra Malec uczennica Zespołu Szkół Mechanicznych im. Zesłańców Sybiru w Gorzowie Wlkp., zajęła II miejsce na Festiwalu Piosenki i Pieśni Patriotycznej, który odbył się 17 listopada 2018r. w Zespole Szkół nr 12. Festiwal został objęty patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty oraz Prezydenta Miasta Gorzowa Wlkp. Serdecznie gratulujemy Sandrze i opiekunowi p. Katarzynie Łubniewskiej.

III EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY SPEDYCYJNO-LOGISTYCZNEJ

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">III EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY SPEDYCYJNO-LOGISTYCZNEJ</font></h3>
      16 listopada  o godz. 11:00 w murach Zespołu Szkół Mechanicznych im. Zesłańców Sybiru odbyła się III Edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej zorganizowanej przez Uniwersytet Gdański. Celem olimpiady jest zainteresowanie uczniów szkół ponadgimnazjalnych problematyką spedycyjną i logistyczną, z perspektywą kontynuacji tych zainteresowań w charakterze studentów Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego, upowszechnienie wiedzy i umiejętności oraz wykształcenie kompetencji społecznych w zakresie spedycji i logistyki, poszerzanie nauczanych treści ponad podstawy programowe kształcenia w zawodzie technika spedytora i technika logistyka.

ŚWIATOWY DZIEŃ RZUCANIA PALENIA 2018

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">ŚWIATOWY DZIEŃ RZUCANIA PALENIA 2018</font></h3>
 15 listtopada 2018r. przypada ŚWIATOWY DZIEŃ RZUCANIA PALENIA. W tym dniu promujemy zdrowy i wolny od dymu tytoniowego styl życia, a wszyscy palacze zachęcani są do tego, aby przynajmniej na jeden dzień podjęli próbę zaprzestania palenia. W naszej szkole po raz kolejny podjęliśmy walkę z nałogiem tytoniowym, w której to walce miały pomóc rumiane i słodkie jabłka.

TYDZIEŃ NIEPODLEGŁEJ W MECHANIKU

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">TYDZIEŃ NIEPODLEGŁEJ W MECHANIKU</font></h3>
 W czwartek 15 listopada uczniowie klas pierwszych spotkali się na uroczystym apelu. Dyrektor Zespołu Szkół Mechanicznych im. Zesłańców Sybiru podsumował TYDZIEŃ NIEPODLEGŁEJ W MECHANIKU. Podziękował wszystkim uczniom i nauczycielom za włączenie się do wspólnego świętowania odzyskanej w 1918 roku przez Polskę niepodległości. Szczególne podziękowania skierował do dawców krwi, zwycięzców konkursów literackich, historycznych, matematycznych, plastycznych i sportowych. 

SZKOLNY KONKURS CZYTANIA LITERATURY W JĘZYKU ANGIELSKIM

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">SZKOLNY KONKURS CZYTANIA LITERATURY W JĘZYKU ANGIELSKIM</font></h3>
      Dnia 13 listopada w naszej szkole odbył się kolejny konkurs czytania literatury w języku angielskim. Celem konkursu jest rozbudzenie wśród uczniów zainteresowań językami obcymi oraz zainteresowanie młodzieży europejską literaturą obcą. Do konkursu przystąpiło 15 uczniów różnych klas. Komisja zwracała uwagę na wyrazistość i płynność czytania, intonację oraz poprawność wymowy. 

OLIMPIADA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">OLIMPIADA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO</font></h3>
      Dnia 13 listopada 2018r. o godz. 9.00 w naszej szkole odbyła się Olimpiada Języka Angielskiego - etap szkolny. Jak co roku organizatorami olimpiady jest Wyższa Szkoła Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego w Poznaniu. Uczniowie napisali test składający się z ośmiu zadań. Dziękujemy uczniom za zaangażowanie i życzymy powodzenia.
 
Tekst i foto: Edyta Kamińska

Z WIZYTĄ W PKS

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">Z WIZYTĄ W PKS</font></h3>
      13 listopada 2018 roku uczniowie klasy drugiej technik spedytor wraz z nauczycielami przedmiotów zawodowych odbyli wizytę studyjną w zakładzie Przedsiębiorstwa  Komunikacji Samochodowej w Gorzowie Wlkp.
Uczniowie mieli możliwość zobaczenia jak funkcjonuje stacja kontroli pojazdów, a w tym jakie parametry są sprawdzane podczas przeglądu ciągnika siodłowego i naczepy. 

ROCZNICOWE UROCZYSTOŚCI

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">ROCZNICOWE UROCZYSTOŚCI</font></h3>
 11 listopada 2018 roku, dokładnie w 100 lat od odzyskania przez Polskę Niepodległości odbyły się w Gorzowie Wielkopolskim rocznicowe uroczystości. 
O godzinie 9:30 w kościele przy ulicy Żeromskiego odprawiona została uroczysta Msza św. Następnie uczestnicy uroczystości przeszli na Plac Grunwaldzki, gdzie odbyły się oficjalne uroczystości, a o godzinie 12:00 wspólnie odspiewano hymn państwowy.

REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ</font></h3>
 REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ, pod tym hasłem w nietypowych okolicznościach uczniowie, nauczyciele Zespołu Szkół Mechanicznych im. Zesłańców Sybiru odśpiewali hymn państwowy. Odbyło się to punktualnie o 11:11 w auli szkolnej. Komendę do odśpiewania hymnu wydał komandor porucznik  Marynarki Wojennej dr Mirosław Franciszek Chmieliński. 

XI KONFERENCJA BRANŻY METALOWEJ - "PRZEMYSŁ ZBROJENIOWY W NIEPODLEGŁEJ"

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">XI KONFERENCJA BRANŻY METALOWEJ - "PRZEMYSŁ ZBROJENIOWY W NIEPODLEGŁEJ"</font></h3>
      W piątek 9 listopada odbyła się XI Konferencja branży metalowej. W tym roku wpisała się ona w obchody 100 lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Tematem konferencji był PRZEMYSŁ ZBROJENIOWY W NIEPODLEGŁEJ. W imieniu Prezydenta Miasta konferencję otworzyła p. Jolanta Andrysiak - Walas - zastępca dyrektora Wydziału Edukacji Urzędu Miasta, która wręczyła uczniom nagrody za udział w konkursach zorganizowanych w Szkole w ramach TYGODNIA NIEPODLEGŁEJ W MECHANIKU.

KARTKA IMIENINOWA LUB URODZINOWA ,,KU PAMIĘCI MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO”

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">KARTKA IMIENINOWA LUB URODZINOWA ,,KU PAMIĘCI MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO”</font></h3>
 W związku z 100-rocznicą Odzyskania Niepodległości uczniowie ZSM uczestniczyli w konkursie plastycznym na najciekawszą kartkę imieninową lub urodzinową ,,Ku pamięci Marszałka Józefa Piłsudskiego”.
Józef Piłsudski od 1918r. jest symbolem niepodległości Polski. Gdy w 1935r. kondukt z trumną Marszałka Piłsudskiego przemierzał drogę z Warszawy do Krakowa, a jego serce wieziono do Wilna, by spoczęło obok matki, Polacy stali wzdłuż torów oddając mu należyty hołd.
 
 
 

KONFERENCJI CARITAS Z OKAZJI 100-LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">KONFERENCJI CARITAS Z OKAZJI 100-LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI</font></h3>
     8 listopada 2018r. uczennice kl. 3K Daria Leder i Natalia Tarczyńska wraz z p. Aleksandrą Smutnicką wzięła udział w Diecezjalnej Konferencji Caritas z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości pt. „Wkład Kościoła katolickiego w proces odzyskiwania niepodległości przez Polskę na terenach późniejszej diecezji zielonogórsko-gorzowskiej w latach 1918-2018”. Konferencję zorganizowali: Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej, Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego, Archiwum Państwowe w Zielonej Górze oraz Akademia im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wlkp. Patronat nad konferencją objął biskup diecezjalny ks. Tadeusz Lityński.

ZŁOŻENIE KWIATÓW POD POMNIKIEM JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">ZŁOŻENIE KWIATÓW POD POMNIKIEM JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO</font></h3>
 8 listopada 2018 r. w ramach obchodów Tygodnia Niepodległej w Zespole Szkół Mechanicznych im. Zesłańców Sybiru w Gorzowie Wlkp. przedstawiciele samorządów z klas pierwszych i drugich technikum oraz branżowej szkoły I stopnia – razem z panem dyrektorem Piotrem Krukiem oraz nauczycielkami panią Katarzyną Łubniewską i panią Ewą Jankowska – dokonali uroczystego złożenia wiązanki kwiatów pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego.
 

TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI</font></h3>
      W związku z 100-rocznicą Odzyskania Niepodległości w dniu 8 listopada w ZSM odbył się finał turnieju piłkarskiego. Od 15 października reprezentacje 10 klas rywalizowały w trzech grupach. Do finału awansowały klasy IVK, IIT i IK. Po zaciętej walce zwycięzcą okazała się klasa IVK w składzie: Łukasz Klimczak, Wojciech Hałuja, Stanisław Bartczak, Adam Kłaczkiewicz. Gratulujemy!
 
Tekst: Maciej Suchocki
Foto: Ewa Jankowska

NIEZWYKŁY ROK 2018

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">NIEZWYKŁY ROK 2018</font></h3>
 7 listopada 2018r. w auli Zespołu Szkół Mechanicznych pan Jarosław Palicki z Delegatury IPN w Gorzowie Wlkp. wygłosił wykład pt. „Niezwykły rok 1918”. Uczniowie z klas 1 K i 3 K mieli możliwość zapoznania się z informacjami na temat I wojny światowej, jak również poznali sylwetki tzw. Ojców Niepodległej, a w szczególności przyswoili sobie dokonania Józefa Piłsudskiego i wydarzenia z roku 1918.

KONKURS MATEMATYCZNY - "ZABAWA CYFROWA Z LICZBĄ 100"

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">KONKURS MATEMATYCZNY - "ZABAWA CYFROWA Z LICZBĄ 100"</font></h3>
      7 listopada 2018 roku w związku z akcją zorganizowaną w Zespole Szkół Mechanicznych „Tydzień dla Niepodległej „ odbył się szkolny konkurs matematyczny ZABAWA CYFROWA  z liczbą 100” przygotowany przez panie Beatę Majewską-Kubera oraz Barbarę Teodziecką.
W konkursie udział wzięły 3-osobowe zespoły złożone z uczniów klas technikum. Zadaniem zespołów było ułożenie z dziewięciu cyfr: 1,2,3,…,9 takich liczb, aby ich suma wynosiła 100. 

APEL NA 100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">APEL NA 100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ</font></h3>
 7 listopada 2018r. w Zespole Szkół Mechanicznych im. Zesłańców Sybiru w Gorzowie Wlkp. uczniowie z klasy 2 T – Daria, Kamila, Karolina, Sandra, Weronika, Wiktoria, Adam, Jan, Krzysztof, Łukasz, Marcel i Adam - zorganizowali apel z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
W tym roku apel miał szczególnie uroczysty charakter, a do udziału w krótkiej scence rodzajowej młodzież z naszej szkoły zaprosiła pana dyrektora Piotra Kruka. Pan dyrektor – podejmując się niewątpliwie bardzo trudnego zadania – z wielkim zaangażowaniem wcielił się w postać Józefa Piłsudskiego, z dumą prezentując również historyczny strój Marszałka.

KREW DLA NIEPODLEGŁEJ

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">KREW DLA NIEPODLEGŁEJ</font></h3>
      Dla uczczenia 100 rocznicy odzyskania Niepodległości klub ekologiczny „Zielona Szkoła” zorganizował 6 listopada zbiórkę krwi. Pracownicy punktu krwiodawstwa gorzowskiego szpitala pod przewodnictwem pani dr Romy Thomas przyjmowali honorowych dawców w świetlicy szkolnej od godz. 8.15 do 12.30.
 

"DYKTANDO NIEPODLEGŁOŚCIOWE” I „QUIZIZZ LITERACKO-HISTORYCZNY”

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">"DYKTANDO NIEPODLEGŁOŚCIOWE” I „QUIZIZZ LITERACKO-HISTORYCZNY”</font></h3>
 W związku z 100-rocznicą Odzyskania Niepodległości w dniach od 5 do 16 listopada w ZSM realizowana jest akcja „Tydzień dla Niepodległej”, w ramach której odbywa się szereg imprez.
Na początek - w dniu 5 listopada odbyły się turnieje polonistyczne przygotowane przez Panie Edytę Łuszczewską i Katarzynę Łubniewską.
Uczniowie zmierzyli się z Dyktandem Niepodległościowym, a następnie 3-osobowe drużyny ze wszystkich klas rozwiązywały on-line test literacko- historyczny Quizizz.

WYNIKI - XI OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY LOGISTYCZNEJ - ETAP SZKOLNY

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">WYNIKI - XI OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY LOGISTYCZNEJ - ETAP SZKOLNY</font></h3>
     Znamy już wyniki etapu szkolnego XI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu. Naszymi reprezentantami w okręgu są: Grzegorz Jaślanek, Dawid Lipiński i Maciej Przystajko. Nad pytaniami 1 etapu pochyliło się blisko 8,3 tysiąca uczniów reprezentujących 314 szkół z całej Polski. Naszym uczniom GRATULUJEMY i trzymamy kciuki za etap okręgowy, który odbędzie się 7 grudnia 2018 roku.

AKCJA 1 ZŁOTY NA PSY I KOTY - 2018

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">AKCJA 1 ZŁOTY NA PSY I KOTY - 2018</font></h3>
 W październiku obchodzi się Dzień Kundelka, w związku z tym Mechanik, jak co roku, nie zapomniał o podopiecznych z gorzowskiego schroniska Azorki.
Akcję zorganizowała klasa 3K wraz z wychowawcą, ale cała szkoła, zarówno uczniowie, jak i nauczyciele i pracownicy zaangażowali się w nią całym sercem. Za uzbierane pieniądze zakupiono wysokiej jakości karmę, żeby choć trochę umilić życie schroniskowym pieskom.
 
 

HALLOWEEN 2018

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">HALLOWEEN 2018</font></h3>
     Dnia 31 października w naszej szkole odbył się konkurs na najlepiej wyciętą dynię.  Każda klasa mogła przygotować dynię w dowolny sposób. Uczniowie wycinali oraz malowali dynie.Komisja w składzie: dyrektor szkoły Piotr Kruk, vice dyrektor Iwona Żuk, organizator Edyta Kamińska oraz uczniowie klasy IA ustalili następujący werdykt:
 

DZIEŃ Z JĘZYKIEM NIEMIECKIM 2018

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">DZIEŃ Z JĘZYKIEM NIEMIECKIM 2018</font></h3>
 Dnia 26 października 2018r. w Zespole Szkół Mechanicznych odbył się konkurs z okazji Dnia Języka Niemieckiego. Organizatorem była nauczycielka języka niemieckiego Małgorzata Miśkiewicz wraz z uczniami klasy III K Technikum. W konkursie wzięły udział klasy pierwsze, drugie oraz trzecie technikum. Trzecie miejsce zajęła klasa II T, drugie klasa III K a zwycięzcami została klasa I K. Dyrektor zorganizował również upominki dla uczniów, którzy zajęli IV miejsce czyli dla klasy II A. 

WIZYTA UCZNIÓW W FIRMIE „HOLDING – ZREMB – GORZÓW S.A.”

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">WIZYTA UCZNIÓW W FIRMIE „HOLDING – ZREMB – GORZÓW S.A.”</font></h3>
 25 października 2018r. uczniowie klasy drugiej technik mechanik zwiedzili zakład „HOLDING – ZREMB – Gorzów S.A.”. Podczas wycieczki poznali strukturę zakładu, park maszynowy, wyroby i ogólny proces produkcji.
Dowiedzieli się, że konstrukcje stalowe suwnic, korpusy maszyn, przepustnice, elementy wyposażenia hut, konstrukcje dla sektora energii odnawialnej, chwytaki, konstrukcje nośne maszyn i urządzeń, które widzieli sprzedawane są w kraju i za granicą. Zakład wykonuje wiele prac w zakresie obróbki skrawaniem oraz prace spawalnicze bardzo dużych i odpowiedzialnych elementów konstrukcji.

SPOTKANIE Z SYBIRAKAMI

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">SPOTKANIE Z SYBIRAKAMI</font></h3>
      25 października w Zespole Szkół Mechanicznych im. Zesłańców Sybiru odbyło się kolejne spotkanie z przedstawicielami Sybiraków. W spotkaniu, które miało miejsce w auli szkolnej  uczestniczyli uczniowie klas pierwszych technikum wraz z wychowawcami. Naszymi gośćmi byli: Pani Maria Dratwińska, Pani Władysława Skarżyńska i Pan Wiesław Szlachciuk.  Spotkanie rozpoczął Dyrektor szkoły witając przybyłych gości i podkreślając, że szkoła nosząca zaszczytne imię „Zesłańców Sybiru” podtrzymuje kontakt z Sybirakami, by przekazywać następnym pokoleniom prawdę o Zesłańcach. 

KONKURS WIELCY POLACY - TWÓRCY NIEPODLEGŁOŚCI

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">KONKURS WIELCY POLACY - TWÓRCY NIEPODLEGŁOŚCI</font></h3>
      25 października 2018r. w Szkole Podstawowej nr 10 w Gorzowie Wlkp. odbył się etap rejonowy tematycznego konkursu „WIELCY POLACY – TWÓRCY NIEPODLEGŁOŚCI”, którego organizatorem jest Lubuski Kurator Oświaty.
      W konkursie udział wzięło prawie 500 uczniów z całego województwa lubuskiego, a naszą szkołę reprezentowali: Kinga, Adrian i Kacper z klasy 1 K oraz Dominik i Paweł z klasy 1 T. Z pytaniami konkursowymi najlepiej poradził sobie Adrian, który już 6 listopada 2018r. weźmie udział w etapie wojewódzkim!
           
Tekst: Ewa Jankowska

KOLEJNE WYRÓŻNIENIE W PROJEKCIE eTWINNING

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">KOLEJNE WYRÓŻNIENIE W PROJEKCIE eTWINNING</font></h3>
  

GRATULACJE!!! Nasza szkoła otrzymała Europejską Odznakę Jakości eTwinning za wspaniałą pracę w projekcie  "We are what we eat"". Kolejny już raz zaangażowanie i ciężka praca w projekcie nauczycieli i uczniów została doceniona. Projekt został oceniony jako reprezentujący najwyższy europejski poziom. 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KRAJOBRAZU

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KRAJOBRAZU</font></h3>
      Z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Krajobrazu, które odbyły się 19 października 2018 roku uczniowie klasy 2K uczestniczyli w spacerze edukacyjnym wewnątrz rezerwatu przyrody "Gorzowskie Murawy" oraz ostoi siedliskowej Natura 2000. Młodzież wysłuchała opowieści o powstaniu cennych siedlisk i stanowisk chronionych gatunków roślin i grzybów, funkcji pełnionej dawniej (wojskowej) i dziś (przyrodniczo-edukacyjnej).

WYBORY NA PRZEWODNICZĄCEGO SAMORZĄDU SZKOLNEGO

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">WYBORY NA PRZEWODNICZĄCEGO SAMORZĄDU SZKOLNEGO</font></h3>
     W czwartek 18.10 w naszej Szkole odbyły się wybory na Przewodniczącego Samorządu Szkolnego na rok szkolny 2018/ 2019. W tym roku zgłosiło się trzech kandydatów, którzy konkurowali o stanowisko Przewodniczącego.
W głosowaniu wzięło udział 304 uczniów.
Wyniki wyborów poznamy w piątek na zebraniu Samorządu Szkolnego. 
Kandydatom życzymy powodzenia!
 
Tekst i foto: Marta Sarwa

GORZOWSKI FESTIWAL NAUKI Z AWF

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">GORZOWSKI FESTIWAL NAUKI Z AWF</font></h3>
 18 października w godz. od 9.00 do 17.00 na terenie kampusu AWF dzieci, młodzież oraz dorośli mogli uczestniczyć w II edycji Gorzowskiego Festiwalu Nauki z AWF. Przygotowane zostały interesujące wykłady i warsztaty w laboratoriach, między innymi: biochemii, anatomii, fizjologii, fizjoterapii, warsztaty dietetyczne oraz wystawę fotograficzną. Na Festiwalu swoje miejsce mieli również Zawodowcy w Gorzowie. 
 

STYPENDIUM PREZESA RADY MINISTRÓW NA ROK SZKOLNY 2018/2019

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">STYPENDIUM PREZESA RADY MINISTRÓW NA ROK SZKOLNY 2018/2019</font></h3>
      Lubuski Kurator Oświaty uprzejmie informuje, że Pan Mateusz Morawiecki – Prezes Rady Ministrów zatwierdził listę stypendystów na rok szkolny 2018/2019. 

     Biorąc pod uwagę wyniki, pracę i postawę Rada Pedagogiczna Zespołu Szkół Mechanicznych im. Zesłańców Sybiru w Gorzowie Wielkopolskim wytypowała uczennicę klasy drugiej technik logistyk Julię Szulc, która została stypendystką Prezesa Rady Ministrów. Stypendium przyznawane jest uczniowi, który osiągnął najwyższą średnią w szkole. Gratulujemy Julii wyniku i życzymy dalszych sukcesów.
 

TENIS STOŁOWY GORZOWSKA SPARTAKIADA MŁODZIEŻY

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">TENIS STOŁOWY GORZOWSKA SPARTAKIADA MŁODZIEŻY</font></h3>
 II MIEJSCE W TURNIEJU CHŁOPCÓW I IV MIEJSCE DZIEWCZĄT.
   
W dniu 17.10.2018 w GKS „GORZOVIA” przy ul. Jagiełły 11 odbył się turniej w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców w ramach Gorzowskiej Spartakiady Młodzieży.
     W kategorii chłopców nasza drużyna w składzie :
                            1.Cisakowski Filip   III A
                            2. Banaszkiewicz Michał   III A
zajęła II miejsce, w finale uległa tylko ZS Gastronomicznych.
Klasyfikacja końcowa (startowało 10 szkół ponadgimnazjalnych) :
                                        I miejsce – ZS Gastronomicznych
 
                                 II miejsce – ZS Mechanicznych
                                       III miejsce – IV LO

CZUJNIKI TPMS

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">CZUJNIKI TPMS</font></h3>
       W środę 17 października 2018r. odbyło się w auli Zespołu Szkół Mechanicznych spotkanie uczniów klas Branżowej Szkoły Zawodowej uczących się w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych z Panem Robertem Różalskim z firmy FELGEO. Jest to efekt podpisanego w czerwcu 2018 roku porozumienia z Firmą. W ramach podpisanej umowy Szkoła otrzymała sprzęt do diagnostyki ciśnienia w kołach, którego tajniki obsługi będą poznawali uczniowie podczas kolejnych spotkań z fachowcami z FELGEO. 

PIELGRZYM NIEPODLEGŁOŚCI 1940-2015

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">PIELGRZYM NIEPODLEGŁOŚCI 1940-2015</font></h3>
 W dniach 15-17 października 2018r. kl. 4A, 4K i 4T uczestniczyły w wycieczce, podczas której zwiedzaliśmy wystawę przygotowaną przez Instytut Pamięci Narodowej "Pielgrzym Niepodległości 1940-2015". Bohaterem wystawy był ks. Witold Andrzejewski, człowiek nietuzinkowy, odważny kapłan, duszpasterz młodzieży, znany i ceniony przez Gorzowian - Honorowy Obywatel Gorzowa Wlkp., Świadek Pamięci IPN, który całe kapłańskie życie związał z naszym miastem.
 
 
 

FESTIWAL FILMOWY „BAZA TOŻSAMOŚCI REGIONALNEJ”

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">FESTIWAL FILMOWY „BAZA TOŻSAMOŚCI REGIONALNEJ”</font></h3>
      17 października uczniowie z klasy 2T wraz z wychowawczynią panią Ewą Pasierbowicz oraz nauczycielką języka polskiego panią Bożeną Kaczmarek uczestniczyli w Festiwalu Filmowym pt. „Baza tożsamości regionalnej”, który odbył się w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej. Tegoroczna ósma edycja festiwalu odbywała się pod hasłem „Ziemia Lubuska pełna tajemnic”.

DZIEŃ PAPIESKI

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">DZIEŃ PAPIESKI</font></h3>
      W ramach obchodów XVIII Dnia Papieskiego uczniowie kl. 3K i 3T uczestniczyli 16 października 2018r. w grze przestrzennej poświęconej osobie św. Jana Pawła II i pontyfikatowi tego papieża.
Mieli za zadanie odnaleźć kody QR rozwieszone  w budynku szkoły, odczytać za pomocą aplikacji informacje zakodowane w kodach i przy ich pomocy odczytać hasło z krzyżówki.
Większość uczestników wykonała zadanie bezbłędnie!
 
Tekst: Aleksandra Smutnicka

JUBILEUSZ 10-LECIA ISTNIENIA LUBUSKIEGO KLASTRA METALOWEGO

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">JUBILEUSZ 10-LECIA ISTNIENIA LUBUSKIEGO KLASTRA METALOWEGO</font></h3>
 10 LAT KLASTRA METALOWEGO - świętowano w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorzowie Wielkopolskim. Podczas uroczystej gali Prezes Klastra p. Andrzej Graczykowski mówił o historii Klastra o współpracy z podmiotami z województwa lubuskiego. Pośród wymienionych członków Klastra wymieniono również Zespół Szkół Mechanicznych w Gorzowie Wielkopolskim. Za współpracę z Lubuskim Klastrem Metalowym dyrektor Piotr Kruk odebrał pamiątkowy medal - przyznany naszej Szkole. DZIĘKUJEMY.

FABRYKA OBRABIAREK DO METALU FAMOT PLESZEW

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">FABRYKA OBRABIAREK DO METALU FAMOT PLESZEW</font></h3>
      W dniach 11 – 12 października 2018r. na zaproszenie Lubuskiego Klastra Metalowego nauczyciele Zespołu Szkół Mechanicznych im. Zesłańców Sybiru w Gorzowie Wielkopolskim, Centrum Kształcenia Praktycznego oraz przedstawiciele pracodawców uczestniczyli w uroczystym zakończeniu I etapu inwestycji fabryki obrabiarek do metalu FAMOT PLESZEW.
Dzięki nowym inwestycjom, o wartości ponad 60 mln EUR, powierzchnia zabudowy FAMOT wzrosła do 50.000 m². 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2018

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2018</font></h3>
 W auli szkolnej 11 października odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Klasa II K pod kierunkiem p. Katarzyny Łubniewskiej, przygotowała program artystyczny, który został nagrodzony brawami nauczycieli i pracowników administracji i obsługi. Życzenia złożyła p. Maria Dratwińska - Prezes Związku Sybiraków w Gorzowie Wlkp. oraz p. Anna Kobus - Przewodnicząca Rady Rodziców. Dyrektor p. Piotr Kruk - złożył wszystkim życzenia oraz uroczyście wręczył nagrody dyrektora szkoły

Z WIZYTĄ U SĄSIADÓW

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">Z WIZYTĄ U SĄSIADÓW</font></h3>
      W dniach 01.10.2018r.- 06.10.2018r. młodzież z Zespołu Szkół Mechanicznych: Daria Leder (III K), Natalia Tarczyńska (III K) oraz Wiktoria Drużyńska (III T) wzięła udział w  wymianie polsko- niemieckiej w Herfordzie w ramach projektu "Spotkania pokoleń 2018" wraz z nauczycielem języka niemieckiego Małgorzatą Miśkiewicz.

XI OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA LOGISTYCZNA - ETAP SZKOLNY

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">XI OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA LOGISTYCZNA - ETAP SZKOLNY</font></h3>
 4 października o godzinie 11:00 w auli szkolnej odbył się pierwszy szkolny etap XI Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Głównym organizatorem olimpiady jest Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu.
Uczniowie w czasie 40 minut udzielali odpowiedzi na 25 pytań z zakresu podstaw logistyki, zapasów i magazynowania oraz transportu i spedycji. Za każdą poprawną odpowiedź uczniowie mogli uzyskać 2 pkt., za niepoprawną odpowiedź -1 pkt., za brak odpowiedzi 0 pkt., a skreślona lub poprawiona również -1 pkt. Łącznie uczniowie mogli uzyskać 50 pkt.
 
 

KONKURS HISTORYCZNY „WIELCY POLACY – TWÓRCY NIEPODLEGŁOŚCI”

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">KONKURS HISTORYCZNY „WIELCY POLACY – TWÓRCY NIEPODLEGŁOŚCI”</font></h3>
      4 października 2018 r. w naszej szkole odbył się I etap konkursu historycznego „WIELCY POLACY – TWÓRCY NIEPODLEGŁOŚCI”, którego organizatorem jest Lubuski Kurator Oświaty.
            Grupa uczniów z klas 1 K i 1 T zmierzyła się z pisemnym testem opracowanym przez Wojewódzką Komisję Konkursową. Do zawodów rejonowych Szkolna Komisja Konkursowa, powołana przez dyrektora ZSM pana Piotra Kruka, zakwalifikowała ostatecznie pięć osób: trzech uczniów z klasy 1 K i dwóch – z klasy 1 T.
            Wyróżnionym uczniom gratulujemy i życzymy powodzenia na dalszym etapie konkursu!
 
Tekst i foto: E. Jankowska

INAUGURACJA ROKU AKADEMICKIEGO AKADEMII MORSKIEJ W SZCZECINIE

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">INAUGURACJA ROKU AKADEMICKIEGO AKADEMII MORSKIEJ W SZCZECINIE</font></h3>
       W sobotę 29 września 2018 roku odbyła się inauguracja roku akademickiego Akademii Morskiej w Szczecinie. Przemarsz orkiestry, pocztu sztandarowego i kompanii honorowej oraz pododdziałów studenckich, uroczysta immatrykulacja, przemówienia inauguracyjne zaproszonych gości u stóp Wałów Chrobrego to najbardziej spektakularna część inauguracji, którą tradycyjnie podziwiali mieszkańcy Szczecina oraz rodziny nowych studentów AM. 

OTRZĘSINY KLAS PIERWSZYCH

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">OTRZĘSINY KLAS PIERWSZYCH</font></h3>
        27 września w naszej szkole klasa IIA zorganizowała i przeprowadziła zabawę dla pierwszoroczniaków Mechanika. W otrzęsinach wzięły udział klasy pierwsze z wychowawcami i zaproszonymi rodzicami. Konkurencje oceniało jury w składzie: dyrektor szkoły, v-ce dyrektor, przedstawiciel uczniów i nauczycieli. Zabawa była bardzo udana i przebiegła w miłej i sympatycznej atmosferze. Najlepiej zaprezentowała i okazała się najlepsza w grach i zabawach klasa Iae. GRATULUJEMY!
 
Tekst i foto: Maciej Suchocki
 

ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH</font></h3>
     W dniu 27 wrześmia 2018 roku uczniowie klas pierwszych wraz ze swoimi wychowawcami uczestniczyli w uroczystym ślubowaniu. Przedstawiciele klas: 1ae, 1A, 1K oraz 1T złożyli ślubowanie na sztandar Szkoły. Od dziś oficjalnie pierwszoklasiści są  już częścią społeczności Zespołu Szkół Mechanicznych im. Zesłańców Sybiru.
 
Teksti foto: Marta Sarwa

GRA EDUKACYJNA – BOHATEROWIE DYWIZJONU 303

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">GRA EDUKACYJNA – BOHATEROWIE DYWIZJONU 303</font></h3>
    25 września 2018 r. gościliśmy w naszej szkole pana Jarosława Palickiego z Gorzowskiej Delegatury Instytutu Pamięci Narodowej. Tym razem spotkanie poświęcone było historii polskich lotników walczących w bitwie o Anglię.
      Po krótkim wykładzie i prezentacji multimedialnej, dotyczącej m.in. losów Dywizjonu 303, grupa uczniów z klas 1 A i 1 T zmierzyła się w edukacyjnej grze planszowej. Zaskoczenia nie było. Trzykrotnie grupa uczniów reprezentująca Królewskie Siły Zbrojne, w których – jako pododdział lotnictwa myśliwskiego Polskich Sił Zbrojnych w Wielkiej Brytanii – walczyli piloci Dywizjonu 303, wygrała z grupą reprezentującą niemieckich lotników z Luftwaffe.

GORZOWSKI ARCHIPELAG ROZWOJU

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">GORZOWSKI ARCHIPELAG ROZWOJU</font></h3>
     W dniu 21.09.2018r klasa 3K wraz z dyrektorem Panem Piotrem Krukiem i nauczycielką Martą Sarwa uczestniczyli w Forum GORZOWSKI ARCHIPELAG ROZWOJU, które miało miejsce w gorzowskiej Filharmonii. Forum było poświęcone kierunkom i możliwościom rozwojowym Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Gorzowa Wielkopolskiego. W jednym miejscu spotkali się zainteresowani: władze, przedsiębiorcy, mieszkańcy, działacze społeczni, jak i eksperci z całej Polski.

,,DYWIZJON 303. HISTORIA PRAWDZIWA”

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">,,DYWIZJON 303. HISTORIA PRAWDZIWA”</font></h3>
      21 września  2018r. uczniowie klasy IK i IT uczestniczyli w seansie filmowym ,,Dywizjon 303. Historia prawdziwa”. Film w reżyserii Denisa Delicia powstał na podstawie kultowej książki Arkadego Fiedlera i ukazał losy polskich oficerów: Jana Zumbacha, Witolda Łokuciewskiego, Leopolda Pamuły i Witolda Urbanowicza.
W kontekście setnej rocznicy odzyskania niepodległości ekranizacja ukazuje postawę polskich pilotów - ich patriotyzm, przyjaźń i doskonałe wyszkolenie.

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2018

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">SPRZĄTANIE ŚWIATA 2018</font></h3>
      21 września kolejny raz uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji „Sprzątanie Świata”. Mieliśmy piękną pogodę, było ciepło i świeciło słońce, dlatego praca przebiegała sprawnie. Zebrane odpady, zostały wstępnie posegregowane. Najwięcej zebraliśmy opon ale były też fotele, dywany, lodówka, kuchenka, deski podłogowe, kartony, styropian i inne. Firma odbierająca odpady oceniła, że było ich 4000kg. Organizatorzy i Dyrekcja Szkoły dziękują uczniom klas IA, IIA, IIIA i IVA za aktywny udział.
 
Tekst: Helena Niczyj
Foto: Mariusz Grusza

SPEKTAKL „KOCHAJ I TAŃCZ. 20 LAT WCZEŚNIEJ”

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">SPEKTAKL „KOCHAJ I TAŃCZ. 20 LAT WCZEŚNIEJ”</font></h3>
       Jak co roku, również tym razem tj. 19 września, uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych mogli bezpłatnie zobaczyć spektakl w gorzowskim teatrze w ramach Miejskiej Kampanii Edukacyjno-Informacyjnej „Obudź się”, która ma na celu przeciwdziałanie uzależnieniom i wszelkim przejawom wykluczenia społecznego. W tegorocznej kampanii aktorzy Teatru im. J. Osterwy zaprezentowali widzom spektakl muzyczny pt. „Kochaj i tańcz. 20 lat wcześniej”.

ODSŁONIĘCIE POMNIKA PŁK. WITOLDA PILECKIEGO

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">ODSŁONIĘCIE POMNIKA PŁK. WITOLDA PILECKIEGO</font></h3>
 W poniedziałek 17 września odsłonięto pomnik upamiętniający płk. Witolda Pileckiego. Na pomniku umieszczono napis: „Dobrowolny więzień Auschwitz, uczestnik wojny z bolszewikami, żołnierz walczący z okupacją niemiecką i sowiecką, zamordowany przez komunistów, uznany za jednego z sześciu najodważniejszych ludzi II wojny światowej”. Klasy I T i II T wraz z pocztem sztandarowym i dyrekcją Szkoły wzięły udział w tym wydarzeniu. Po uroczystości z naszą delegacją spotkała się pani wicepremier Beata Szydło oraz pani minister Elżbieta Rafalska.

DZIEŃ SYBIRAKA 2018

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">DZIEŃ SYBIRAKA 2018</font></h3>
      W poniedziałek 17 września na cmentarzu komunalnym przy ulicy Żwirowej oddano hołd wszystkim Polakom zesłanym na Syberię oraz inne tereny Rosji i Związku Sowieckiego. Naszą Szkołę reprezentował dyrektor Piotr Kruk, opiekun pocztu sztandarowego - Włodzimierz Pęczak, nauczyciel - Jan Rusin oraz poczet sztandarowy. 17 września to rocznica sowieckiej agresji na Polskę w 1939 r., która zapoczątkowała masowe wywózki obywateli polskich z Kresów do ZSRR.

INTEGRACJA W MECHANIKU

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">INTEGRACJA W MECHANIKU</font></h3>
      Rozpoczynając naukę w szkole uczniowie spotykają się po raz pierwszy z nowymi kolegami, nauczycielami, często znajdują się w nowym, nieznanym otoczeniu. Dlatego odpowiadając na potrzeby naszych uczniów 11, 12 i 13 września 2018 roku w naszej szkole odbyły się warsztaty integracyjne. Uczniowie poznawali się wzajemnie. W zajęciach czynny udział brali wszyscy wychowawcy klas I. Zajęcia prowadziły psycholog szkolny Monika Wysocka oraz pedagog szkolny Aneta Krzemińska-Przystajko. 
 
Tekst: Monika Wysocka
Foto : Krystyna Płaczek

TU I TERAZ NARODOWE CZYTANIE W MECHANIKU

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">TU I TERAZ NARODOWE CZYTANIE W MECHANIKU</font></h3>
      MECHANIK po raz kolejny włączył się w ogólnopolską akcję narodowego czytania wybitnych polskich dzieł literackich. W sobotę, 8 września, czytane były fragmenty powieści Stefana Żeromskiego "Przedwiośnie". Zobaczcie zdjęcia. Tegoroczna edycja miała za zadanie promocję nie tylko czytelnictwa, ale również uczczenie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wspólne czytanie w wykonaniu dyrekcji, przedstawicieli grona pedagogiczneg i uczniów wysłuchała z zainteresowaniem tłumnie zgomadzona młodzież w auli szkolnej.
 
Szkolną akcję „Narodowego Czytania” przygotowały p. Edyta Łuszczewska i p. Katarzyna Łubniewska.

XVIII MIĘDZYNARODOWY MARSZ PAMIĘCI ZESŁAŃCÓW SYBIRU W BIAŁYMSTOKU

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">XVIII MIĘDZYNARODOWY MARSZ PAMIĘCI ZESŁAŃCÓW SYBIRU W BIAŁYMSTOKU</font></h3>
 W dniach 6-7 września 2018 r. Poczet Sztandarowy (A. Bandelak, P. Matuszczak oraz M. Tarnawski) Zespołu Szkół Mechanicznych im. Zesłańców Sybiru z opiekunem Janem Rusinem wzięli udział w XVIII Międzynarodowym Marszu Pamięci Zesłańców Sybiru w Białymstoku. Hasłem spotkania było "Przez Sybir do Niepodległej". Celem przesłania do uczestników Marszu było podkreślenie znaczenia tworzonej przez środowisko Sybiraków "koalicji pamięci", której ideą jest dbałość o upamiętnienie tragedii Polaków poległych oraz pomordowanych na Wschodzie.

GIEŁDA PODRĘCZNIKÓW

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">GIEŁDA PODRĘCZNIKÓW</font></h3>
      Jak co roku w pierwszym tygodniu września odbyła się w naszej szkole GIEŁDA PODRĘCZNIKÓW UŻYWANYCH. Uczniowie ze starszych klas przynieśli podręczniki, z których już niw skorzystają. Ci, którzy nie zdążyli zakupić potrzebnych im podręczników, mogli  nabyć je od starszych kolegów.

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018-2019

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018-2019</font></h3>
       3 września w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Mechanicznych im. Zesłańców Sybiru o godzinie 9:00 odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019.
Dyrektor szkoły Piotr Kruk powitał gości, nauczycieli, pracowników szkoły, przedstawicieli Rady Rodziców i uczniów, kierując szczególnie ciepłe słowa do klas pierwszych.
      Uczniom pierwszych klas życzymy szybkiego nawiązania trwałych przyjaźni i adaptacji w nowym środowisku, wszystkim życzymy wielu sukcesów i osiągnięć w nowym roku szkolnym.

SPOTKANIE ROBOCZE NA TEMAT WSPÓŁPRACY Z WYŻSZĄ SZKOŁĄ BEZPIECZEŃSTWA Z POZNANIA

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">SPOTKANIE ROBOCZE NA TEMAT WSPÓŁPRACY Z WYŻSZĄ SZKOŁĄ BEZPIECZEŃSTWA Z POZNANIA</font></h3>
      Przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego w naszej Szkole odbyło się spotkanie robocze na temat współpracy Wyższej Szkoly Bezpieczeństwa z Poznania z Zespołem Szkół Mechanicznych. Prorektor WSB prof. nadzw. Ilona Walkowska zaproponowała kilka działań, które zostaną włączone do przygotowywanej umowy o współpracy. Rozmowy dotyczyły rozwoju specjalności logistyki w służbach mundurowych. Być może będzie to otwarcie się na kształcenie mechaników dla bezpieczeństwa w logistyce.
 
Ostatnio dodane zdjęciawięcej ...
Losowe zdjęcia z galeriiwięcej ...
Pożegnanie absolwentów 2009
8 Marca
Pożegnanie klas maturalnych
Uroczystość Zakończenia Roku Szkolnego ZSZ 2013