Zespół Szkół Mechanicznych
 
jesteś tu: strona główna
szukaj:
Powiadom znajomego
Jeżeli znasz kogoś, kogo może zainteresować ta strona, powiadom go o niej.

Twoje imię/nazwisko/pseudonim



Adres e-mail znajomego



 
 

ODSŁONIĘCIE POMNIKA PŁK. WITOLDA PILECKIEGO

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">ODSŁONIĘCIE POMNIKA PŁK. WITOLDA PILECKIEGO</font></h3>
 W poniedziałek 17 września odsłonięto pomnik upamiętniający płk. Witolda Pileckiego. Na pomniku umieszczono napis: „Dobrowolny więzień Auschwitz, uczestnik wojny z bolszewikami, żołnierz walczący z okupacją niemiecką i sowiecką, zamordowany przez komunistów, uznany za jednego z sześciu najodważniejszych ludzi II wojny światowej”. Klasy I T i II T wraz z pocztem sztandarowym i dyrekcją Szkoły wzięły udział w tym wydarzeniu. Po uroczystości z naszą delegacją spotkała się pani wicepremier Beata Szydło oraz pani minister Elżbieta Rafalska.

DZIEŃ SYBIRAKA 2018

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">DZIEŃ SYBIRAKA 2018</font></h3>
      W poniedziałek 17 września na cmentarzu komunalnym przy ulicy Żwirowej oddano hołd wszystkim Polakom zesłanym na Syberię oraz inne tereny Rosji i Związku Sowieckiego. Naszą Szkołę reprezentował dyrektor Piotr Kruk, opiekun pocztu sztandarowego - Włodzimierz Pęczak, nauczyciel - Jan Rusin oraz poczet sztandarowy. 17 września to rocznica sowieckiej agresji na Polskę w 1939 r., która zapoczątkowała masowe wywózki obywateli polskich z Kresów do ZSRR.

INTEGRACJA W MECHANIKU

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">INTEGRACJA W MECHANIKU</font></h3>
      Rozpoczynając naukę w szkole uczniowie spotykają się po raz pierwszy z nowymi kolegami, nauczycielami, często znajdują się w nowym, nieznanym otoczeniu. Dlatego odpowiadając na potrzeby naszych uczniów 11, 12 i 13 września 2018 roku w naszej szkole odbyły się warsztaty integracyjne. Uczniowie poznawali się wzajemnie. W zajęciach czynny udział brali wszyscy wychowawcy klas I. Zajęcia prowadziły psycholog szkolny Monika Wysocka oraz pedagog szkolny Aneta Krzemińska-Przystajko. 
 
Tekst: Monika Wysocka
Foto : Krystyna Płaczek

TU I TERAZ NARODOWE CZYTANIE W MECHANIKU

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">TU I TERAZ NARODOWE CZYTANIE W MECHANIKU</font></h3>
      MECHANIK po raz kolejny włączył się w ogólnopolską akcję narodowego czytania wybitnych polskich dzieł literackich. W sobotę, 8 września, czytane były fragmenty powieści Stefana Żeromskiego "Przedwiośnie". Zobaczcie zdjęcia. Tegoroczna edycja miała za zadanie promocję nie tylko czytelnictwa, ale również uczczenie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wspólne czytanie w wykonaniu dyrekcji, przedstawicieli grona pedagogiczneg i uczniów wysłuchała z zainteresowaniem tłumnie zgomadzona młodzież w auli szkolnej.
 
Szkolną akcję „Narodowego Czytania” przygotowały p. Edyta Łuszczewska i p. Katarzyna Łubniewska.

GIEŁDA PODRĘCZNIKÓW

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">GIEŁDA PODRĘCZNIKÓW</font></h3>
      Jak co roku w pierwszym tygodniu września odbyła się w naszej szkole GIEŁDA PODRĘCZNIKÓW UŻYWANYCH. Uczniowie ze starszych klas przynieśli podręczniki, z których już niw skorzystają. Ci, którzy nie zdążyli zakupić potrzebnych im podręczników, mogli  nabyć je od starszych kolegów.

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018-2019

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018-2019</font></h3>
       3 września w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Mechanicznych im. Zesłańców Sybiru o godzinie 9:00 odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019.
Dyrektor szkoły Piotr Kruk powitał gości, nauczycieli, pracowników szkoły, przedstawicieli Rady Rodziców i uczniów, kierując szczególnie ciepłe słowa do klas pierwszych.
      Uczniom pierwszych klas życzymy szybkiego nawiązania trwałych przyjaźni i adaptacji w nowym środowisku, wszystkim życzymy wielu sukcesów i osiągnięć w nowym roku szkolnym.

SPOTKANIE ROBOCZE NA TEMAT WSPÓŁPRACY Z WYŻSZĄ SZKOŁĄ BEZPIECZEŃSTWA Z POZNANIA

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">SPOTKANIE ROBOCZE NA TEMAT WSPÓŁPRACY Z WYŻSZĄ SZKOŁĄ BEZPIECZEŃSTWA Z POZNANIA</font></h3>
      Przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego w naszej Szkole odbyło się spotkanie robocze na temat współpracy Wyższej Szkoly Bezpieczeństwa z Poznania z Zespołem Szkół Mechanicznych. Prorektor WSB prof. nadzw. Ilona Walkowska zaproponowała kilka działań, które zostaną włączone do przygotowywanej umowy o współpracy. Rozmowy dotyczyły rozwoju specjalności logistyki w służbach mundurowych. Być może będzie to otwarcie się na kształcenie mechaników dla bezpieczeństwa w logistyce.
 
Ostatnio dodane zdjęciawięcej ...
Losowe zdjęcia z galeriiwięcej ...
Pożegnanie klas maturalnych
Święto Europy – Parada Schumana
SPRZĄTANIE ŚWIATA 2011 pod hasłem „Lasy to życie – chrońmy je”
Europatag w Duisburgu
Rozpoczęcie roku szkolnego 2012-2013
Dzień Edukacji Narodowej 2010
XXXIX eliminacje okręgowe Olimpiady Wiedzy o Wynalazczości
Europatag w Duisburgu
Piłka ręczna
POŻEGNANIE KLAS MATURALNYCH 2014
DPS
Rola pracodawców w świetle zreformowanego kształcenia zawodowego