Zespół Szkół Mechanicznych
 
jesteś tu: strona główna
szukaj:
Powiadom znajomego
Jeżeli znasz kogoś, kogo może zainteresować ta strona, powiadom go o niej.

Twoje imię/nazwisko/pseudonimAdres e-mail znajomego 
 

WYSTAWA PLENEROWA – OJCOWIE NIEPODLEGŁOŚCI

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">WYSTAWA PLENEROWA – OJCOWIE NIEPODLEGŁOŚCI</font></h3>
      W rocznicę urodzin marszałka Józefa Piłsudskiego – 5 grudnia 2018 r. – uczniowie z klasy 2 ae razem z panem dyrektorem Piotrem Krukiem oraz wychowawczynią panią Ewą Jankowską zwiedzili plenerową wystawę zatytułowaną Ojcowie Niepodległości.
 

PRZEGLĄD FILMÓW PATRIOTYCZNYCH

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">PRZEGLĄD FILMÓW PATRIOTYCZNYCH</font></h3>
  W dniach 14-16 w ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, odbył się w naszej szkole Przegląd filmów patriotycznych, który przygotował i poprowadził pp. Tomasz Podolski. W czasie przeglądu uczniowie zobaczyli fragmenty i kadry z najważniejszych polskich filmów patriotycznych, opowiadających o chlubnych i traumatycznych momentach w naszej historii. W czasie trzydniowych pokazów, odbywających się na długich przerwach, uczniowie mieli okazję usłyszeć i zobaczyć takie filmy jak „Krzyżacy”, „Potop”, „Pan Wołodyjowski”, „Zakazane piosenki” czy „Czarny czwartek”. 
 
Tekst: Tomasz Podolski

III FESTIWAL PIOSENKI I PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">III FESTIWAL PIOSENKI I PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ</font></h3>
      Sandra Malec uczennica Zespołu Szkół Mechanicznych im. Zesłańców Sybiru w Gorzowie Wlkp., zajęła II miejsce na Festiwalu Piosenki i Pieśni Patriotycznej, który odbył się 17 listopada 2018r. w Zespole Szkół nr 12. Festiwal został objęty patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty oraz Prezydenta Miasta Gorzowa Wlkp. Serdecznie gratulujemy Sandrze i opiekunowi p. Katarzynie Łubniewskiej.

TYDZIEŃ NIEPODLEGŁEJ W MECHANIKU

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">TYDZIEŃ NIEPODLEGŁEJ W MECHANIKU</font></h3>
  W czwartek 15 listopada uczniowie klas pierwszych spotkali się na uroczystym apelu. Dyrektor Zespołu Szkół Mechanicznych im. Zesłańców Sybiru podsumował TYDZIEŃ NIEPODLEGŁEJ W MECHANIKU. Podziękował wszystkim uczniom i nauczycielom za włączenie się do wspólnego świętowania odzyskanej w 1918 roku przez Polskę niepodległości. Szczególne podziękowania skierował do dawców krwi, zwycięzców konkursów literackich, historycznych, matematycznych, plastycznych i sportowych. 

ROCZNICOWE UROCZYSTOŚCI

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">ROCZNICOWE UROCZYSTOŚCI</font></h3>
  11 listopada 2018 roku, dokładnie w 100 lat od odzyskania przez Polskę Niepodległości odbyły się w Gorzowie Wielkopolskim rocznicowe uroczystości. 
O godzinie 9:30 w kościele przy ulicy Żeromskiego odprawiona została uroczysta Msza św. Następnie uczestnicy uroczystości przeszli na Plac Grunwaldzki, gdzie odbyły się oficjalne uroczystości, a o godzinie 12:00 wspólnie odspiewano hymn państwowy.

REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ</font></h3>
  REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ, pod tym hasłem w nietypowych okolicznościach uczniowie, nauczyciele Zespołu Szkół Mechanicznych im. Zesłańców Sybiru odśpiewali hymn państwowy. Odbyło się to punktualnie o 11:11 w auli szkolnej. Komendę do odśpiewania hymnu wydał komandor porucznik Marynarki Wojennej dr Mirosław Franciszek Chmieliński. 

XI KONFERENCJA BRANŻY METALOWEJ - "PRZEMYSŁ ZBROJENIOWY W NIEPODLEGŁEJ"

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">XI KONFERENCJA BRANŻY METALOWEJ - "PRZEMYSŁ ZBROJENIOWY W NIEPODLEGŁEJ"</font></h3>
       W piątek 9 listopada odbyła się XI Konferencja branży metalowej. W tym roku wpisała się ona w obchody 100 lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Tematem konferencji był PRZEMYSŁ ZBROJENIOWY W NIEPODLEGŁEJ. W imieniu Prezydenta Miasta konferencję otworzyła p. Jolanta Andrysiak - Walas - zastępca dyrektora Wydziału Edukacji Urzędu Miasta, która wręczyła uczniom nagrody za udział w konkursach zorganizowanych w Szkole w ramach TYGODNIA NIEPODLEGŁEJ W MECHANIKU.

KARTKA IMIENINOWA LUB URODZINOWA ,,KU PAMIĘCI MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO”

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">KARTKA IMIENINOWA LUB URODZINOWA ,,KU PAMIĘCI MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO”</font></h3>
  W związku z 100-rocznicą Odzyskania Niepodległości uczniowie ZSM uczestniczyli w konkursie plastycznym na najciekawszą kartkę imieninową lub urodzinową ,,Ku pamięci Marszałka Józefa Piłsudskiego”.
Józef Piłsudski od 1918r. jest symbolem niepodległości Polski. Gdy w 1935r. kondukt z trumną Marszałka Piłsudskiego przemierzał drogę z Warszawy do Krakowa, a jego serce wieziono do Wilna, by spoczęło obok matki, Polacy stali wzdłuż torów oddając mu należyty hołd.

KONFERENCJI CARITAS Z OKAZJI 100-LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">KONFERENCJI CARITAS Z OKAZJI 100-LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI</font></h3>
      8 listopada 2018r. uczennice kl. 3K Daria Leder i Natalia Tarczyńska wraz z p. Aleksandrą Smutnicką wzięła udział w Diecezjalnej Konferencji Caritas z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości pt. „Wkład Kościoła katolickiego w proces odzyskiwania niepodległości przez Polskę na terenach późniejszej diecezji zielonogórsko-gorzowskiej w latach 1918-2018”. Konferencję zorganizowali: Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej, Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego, Archiwum Państwowe w Zielonej Górze oraz Akademia im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wlkp. Patronat nad konferencją objął biskup diecezjalny ks. Tadeusz Lityński.

ZŁOŻENIE KWIATÓW POD POMNIKIEM JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">ZŁOŻENIE KWIATÓW POD POMNIKIEM JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO</font></h3>
  8 listopada 2018r. w ramach obchodów Tygodnia Niepodległej w Zespole Szkół Mechanicznych im. Zesłańców Sybiru w Gorzowie Wlkp. przedstawiciele samorządów z klas pierwszych i drugich technikum oraz branżowej szkoły I stopnia – razem z panem dyrektorem Piotrem Krukiem oraz nauczycielkami panią Katarzyną Łubniewską i panią Ewą Jankowska – dokonali uroczystego złożenia wiązanki kwiatów pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego.
 

TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI</font></h3>
       W związku z 100-rocznicą Odzyskania Niepodległości w dniu 8 listopada w ZSM odbył się finał turnieju piłkarskiego. Od 15 października reprezentacje 10 klas rywalizowały w trzech grupach. Do finału awansowały klasy IVK, IIT i IK. Po zaciętej walce zwycięzcą okazała się klasa IVK w składzie: Łukasz Klimczak, Wojciech Hałuja, Stanisław Bartczak, Adam Kłaczkiewicz. Gratulujemy!
 
Tekst: Maciej Suchocki
Foto: Ewa Jankowska

KONKURS MATEMATYCZNY - "ZABAWA CYFROWA Z LICZBĄ 100"

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">KONKURS MATEMATYCZNY - "ZABAWA CYFROWA Z LICZBĄ 100"</font></h3>
       7 listopada 2018 roku w związku z akcją zorganizowaną w Zespole Szkół Mechanicznych „Tydzień dla Niepodległej „ odbył się szkolny konkurs matematyczny ZABAWA CYFROWA  z liczbą 100” przygotowany przez panie Beatę Majewską-Kubera oraz Barbarę Teodziecką.
W konkursie udział wzięły 3-osobowe zespoły złożone z uczniów klas technikum. Zadaniem zespołów było ułożenie z dziewięciu cyfr: 1,2,3,…,9 takich liczb, aby ich suma wynosiła 100. 

NIEZWYKŁY ROK 2018

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">NIEZWYKŁY ROK 2018</font></h3>
  7 listopada 2018r. w auli Zespołu Szkół Mechanicznych pan Jarosław Palicki z Delegatury IPN w Gorzowie Wlkp. wygłosił wykład pt. „Niezwykły rok 1918”. Uczniowie z klas 1 K i 3 K mieli możliwość zapoznania się z informacjami na temat I wojny światowej, jak również poznali sylwetki tzw. Ojców Niepodległej, a w szczególności przyswoili sobie dokonania Józefa Piłsudskiego i wydarzenia z roku 1918.

APEL NA 100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">APEL NA 100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ</font></h3>
  7 listopada 2018r. w Zespole Szkół Mechanicznych im. Zesłańców Sybiru w Gorzowie Wlkp. uczniowie z klasy 2 T – Daria, Kamila, Karolina, Sandra, Weronika, Wiktoria, Adam, Jan, Krzysztof, Łukasz, Marcel i Adam - zorganizowali apel z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
W tym roku apel miał szczególnie uroczysty charakter, a do udziału w krótkiej scence rodzajowej młodzież z naszej szkoły zaprosiła pana dyrektora Piotra Kruka. Pan dyrektor – podejmując się niewątpliwie bardzo trudnego zadania – z wielkim zaangażowaniem wcielił się w postać Józefa Piłsudskiego, z dumą prezentując również historyczny strój Marszałka.

KREW DLA NIEPODLEGŁEJ

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">KREW DLA NIEPODLEGŁEJ</font></h3>
    Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem społeczności szkolnej. Krew oddało 41 osób- uczniowie, nauczyciele, pracownicy obsługi. Wielu robiło to po raz pierwszy.
 
 
JESTEŚMY Z WAS DUMNI !!!
DZIĘKUJEMY W IMIENIU TYCH, KTÓRYM POMOGLIŚCIE
 
Tekst: Helena Niczyj
Foto: Mariusz Grusza

Zobacz zdjęcia w galerii

KREW DLA NIEPODLEGŁEJ

"DYKTANDO NIEPODLEGŁOŚCIOWE” I „QUIZIZZ LITERACKO-HISTORYCZNY”

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">"DYKTANDO NIEPODLEGŁOŚCIOWE” I „QUIZIZZ LITERACKO-HISTORYCZNY”</font></h3>
  W związku z 100-rocznicą Odzyskania Niepodległości w dniach od 5 do 16 listopada w ZSM realizowana jest akcja „Tydzień dla Niepodległej”, w ramach której odbywa się szereg imprez.
Na początek - w dniu 5 listopada odbyły się turnieje polonistyczne przygotowane przez Panie Edytę Łuszczewską i Katarzynę Łubniewską.
Uczniowie zmierzyli się z Dyktandem Niepodległościowym, a następnie 3-osobowe drużyny ze wszystkich klas rozwiązywały on-line test literacko- historyczny Quizizz.

KONKURS WIELCY POLACY - TWÓRCY NIEPODLEGŁOŚCI

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">KONKURS WIELCY POLACY - TWÓRCY NIEPODLEGŁOŚCI</font></h3>
       25 października 2018r. w Szkole Podstawowej nr 10 w Gorzowie Wlkp. odbył się etap rejonowy tematycznego konkursu „WIELCY POLACY – TWÓRCY NIEPODLEGŁOŚCI”, którego organizatorem jest Lubuski Kurator Oświaty.
      W konkursie udział wzięło prawie 500 uczniów z całego województwa lubuskiego, a naszą szkołę reprezentowali: Kinga, Adrian i Kacper z klasy 1 K oraz Dominik i Paweł z klasy 1 T. Z pytaniami konkursowymi najlepiej poradził sobie Adrian, który już 6 listopada 2018r. weźmie udział w etapie wojewódzkim!
           
Tekst: Ewa Jankowska

PIELGRZYM NIEPODLEGŁOŚCI 1940-2015

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">PIELGRZYM NIEPODLEGŁOŚCI 1940-2015</font></h3>
  W dniach 15-17 października 2018r. kl. 4A, 4K i 4T uczestniczyły w wycieczce, podczas której zwiedzaliśmy wystawę przygotowaną przez Instytut Pamięci Narodowej "PIELGRZYM NIEPODLEGŁOŚCI 1940-2015". Bohaterem wystawy był ks. Witold Andrzejewski, człowiek nietuzinkowy, odważny kapłan, duszpasterz młodzieży, znany i ceniony przez Gorzowian - Honorowy Obywatel Gorzowa Wlkp., Świadek Pamięci IPN, który całe kapłańskie życie związał z naszym miastem.

KONKURS HISTORYCZNY „WIELCY POLACY – TWÓRCY NIEPODLEGŁOŚCI”

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">KONKURS HISTORYCZNY „WIELCY POLACY – TWÓRCY NIEPODLEGŁOŚCI”</font></h3>
       4 października 2018 r. w naszej szkole odbył się I etap konkursu historycznego „WIELCY POLACY – TWÓRCY NIEPODLEGŁOŚCI”, którego organizatorem jest Lubuski Kurator Oświaty.
            Grupa uczniów z klas 1 K i 1 T zmierzyła się z pisemnym testem opracowanym przez Wojewódzką Komisję Konkursową. Do zawodów rejonowych Szkolna Komisja Konkursowa, powołana przez dyrektora ZSM pana Piotra Kruka, zakwalifikowała ostatecznie pięć osób: trzech uczniów z klasy 1 K i dwóch – z klasy 1 T.
            Wyróżnionym uczniom gratulujemy i życzymy powodzenia na dalszym etapie konkursu!
 
Tekst i foto: E. Jankowska

GRA EDUKACYJNA – BOHATEROWIE DYWIZJONU 303

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">GRA EDUKACYJNA – BOHATEROWIE DYWIZJONU 303</font></h3>
     25 września 2018 r. gościliśmy w naszej szkole pana Jarosława Palickiego z Gorzowskiej Delegatury Instytutu Pamięci Narodowej. Tym razem spotkanie poświęcone było historii polskich lotników walczących w bitwie o Anglię.
      Po krótkim wykładzie i prezentacji multimedialnej, dotyczącej m.in. losów Dywizjonu 303, grupa uczniów z klas 1 A i 1 T zmierzyła się w edukacyjnej grze planszowej. Zaskoczenia nie było. Trzykrotnie grupa uczniów reprezentująca Królewskie Siły Zbrojne, w których – jako pododdział lotnictwa myśliwskiego Polskich Sił Zbrojnych w Wielkiej Brytanii – walczyli piloci Dywizjonu 303, wygrała z grupą reprezentującą niemieckich lotników z Luftwaffe.

WYJŚCIE DO KINA NA DYWIZJON 303

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">WYJŚCIE DO KINA NA DYWIZJON 303</font></h3>
      21 września  2018r. uczniowie klasy IK i IT uczestniczyli w seansie filmowym ,,Dywizjon 303. Historia prawdziwa”. Film w reżyserii Denisa Delicia powstał na podstawie kultowej książki Arkadego Fiedlera i ukazał losy polskich oficerów: Jana Zumbacha, Witolda Łokuciewskiego, Leopolda Pamuły i Witolda Urbanowicza.
W kontekście setnej rocznicy odzyskania niepodległości ekranizacja ukazuje postawę polskich pilotów - ich patriotyzm, przyjaźń i doskonałe wyszkolenie.

ODSŁONIĘCIE POMNIKA PŁK. WITOLDA PILECKIEGO

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">ODSŁONIĘCIE POMNIKA PŁK. WITOLDA PILECKIEGO</font></h3>
  W poniedziałek 17 września odsłonięto pomnik upamiętniający płk. Witolda Pileckiego. Na pomniku umieszczono napis: „Dobrowolny więzień Auschwitz, uczestnik wojny z bolszewikami, żołnierz walczący z okupacją niemiecką i sowiecką, zamordowany przez komunistów, uznany za jednego z sześciu najodważniejszych ludzi II wojny światowej”. Klasy I T i II T wraz z pocztem sztandarowym i dyrekcją Szkoły wzięły udział w tym wydarzeniu. Po uroczystości z naszą delegacją spotkała się pani wicepremier Beata Szydło oraz pani minister Elżbieta Rafalska.

TU I TERAZ NARODOWE CZYTANIE W MECHANIKU

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="red">TU I TERAZ NARODOWE CZYTANIE W MECHANIKU</font></h3>
       MECHANIK po raz kolejny włączył się w ogólnopolską akcję narodowego czytania wybitnych polskich dzieł literackich. W sobotę, 8 września, czytane były fragmenty powieści Stefana Żeromskiego "Przedwiośnie". Zobaczcie zdjęcia. Tegoroczna edycja miała za zadanie promocję nie tylko czytelnictwa, ale również uczczenie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wspólne czytanie w wykonaniu dyrekcji, przedstawicieli grona pedagogiczneg i uczniów wysłuchała z zainteresowaniem tłumnie zgomadzona młodzież w auli szkolnej.
 
Szkolną akcję „Narodowego Czytania” przygotowały p. Edyta Łuszczewska i p. Katarzyna Łubniewska.
 
Losowe zdjęcia z galeriiwięcej ...
VI konferencja branży metalowej - Droga do kariery zawodowej
Pożegnanie klas maturalnych
MISTRZOWIE GORZOWA 2010/2011 W UNIHOKEJU
Projekt młody inżynier - szkoła podstawowa nr 15
2010.10.01 65-lecie Zespołu Szkół Mechanicznych
Uroczystość Zakończenia Roku Szkolnego ZSZ
Piłka ręczna
Sprzątanie świata 2009
Pożegnanie klas maturalnych
Konkurs wiedzy o grach zespołowych
Pożegnanie klas maturalnych
POŻEGNANIE KLAS MATURALNYCH 2014
Przyszłość Lubuskiego: Stypendia dla najzdolniejszych
XIV KONKURS EKOLOGICZNY „PSZCZELARSTWO W POLSCE”
Prawybory europejskie
Kaufmännisches Berufskolleg Walther Rathenau
II Konferencja Logistyczna - EKOLOGISTYKA
Wycieczka do BFC i Akademii Morskiej w Szczecinie
Układy hamulcowe ATE
Studniówka Gorzowskiego Mechanika
MOTOR SHOW 2012