Zespół Szkół Mechanicznych
 
jesteś tu: strona główna
szukaj:
Powiadom znajomego
Jeżeli znasz kogoś, kogo może zainteresować ta strona, powiadom go o niej.

Twoje imię/nazwisko/pseudonimAdres e-mail znajomego 
 

ROK SZKOLNY 2020-2021

POLSCY POSŁOWIE DO PE - POZNAJEMY PARLAMET EUROPEJSKI

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">POLSCY POSŁOWIE DO PE - POZNAJEMY PARLAMET EUROPEJSKI</h3>
      W bieżącej kadencji Parlament Europejski składa się 705 posłów z 27 krajów, w tym 52 eurodeputowanych z Polski. Kadencja europosła trwa 5 lat, a ostatnie wybory odbyły się w 2019 r. i były to czwarte wybory od czasu przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.
O formie przeprowadzenia wyborów każdy kraj decyduje samodzielnie, natomiast mandaty są przydzielane na podstawie liczny ludności poszczególnych państw członkowskich; w Polsce regulacje prawne dotyczące wyborów posłów od PE zawarte są w Kodeksie wyborczym.
Zachęcamy do poznania polskich eurodeputowanych!
 

GRUDZIEŃ 2020 W PARLEMANCIE EUROPEJSKIM

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">GRUDZIEŃ 2020 W PARLEMANCIE EUROPEJSKIM</h3>
     W grudniu 2020 r. posłowie do Parlamentu Europejskiego zajmowali się postępami w zatwierdzaniu szczepionki na koronawirusa, przeciwdziałaniem przemocy wobec dzieci oraz sztuczną inteligencją.
     Od 14 do 18 grudnia odbyła się sesja plenarna PE, w trakcie której m.in. zatwierdzono budżet na lata 2021 – 2027 oraz wręczono Nagrodę im. Sacharowa liderom białoruskiej opozycji. Eurodeputowani podejmowali również tematy związane z walką z pandemią 
covid-19, zmianami klimatu oraz bezpieczeństwem i stosunkami zewnętrznymi.
 

FERIE ZIMOWE 2021

  

ŚWIĄTECZNE AKCENTY W MECHANIKU

 
 
 
  
 

Z WIZYTĄ W DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ 2020

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">Z WIZYTĄ W DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ 2020</h3>
     Ponad trzydziestoletnią tradycją są świąteczne odwiedziny uczniów Zespołu Szkół Mechanicznych w Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Podmiejskiej. W tym roku z uwagi na pandemię nie kolędowaliśmy i nie uczestniczyliśmy we wręczaniu prezentów mieszkańcom DPS. Jednak Samorząd Uczniowski zadbał o podtrzymanie szkolnej tradycji. 

NAGRODY DLA UCZNIÓW ZA UDZIAŁ W KONKURSIE "ZNAKI PAMIĘCI O SYBIRAKACH W WOJEWÓDZTWIE LUBUSKIM"

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">NAGRODY DLA UCZNIÓW ZA UDZIAŁ W KONKURSIE "ZNAKI PAMIĘCI O SYBIRAKACH W WOJEWÓDZTWIE LUBUSKIM"</h3>
      W gabinecie dyrektora Zespołu Szkół Mechanicznych zostały wręczone uczennicom nagrody przekazane przez Lubuskiego Kuratora Oświaty p. Ewę Rawę. Konkurs miał na celu popularyzację wiedzy o Sybirakach, a jednocześnie pokazanie współczesnych znaków świadczących o tych okrutnych faktach historycznych. Drugie miejsce w Konkursie ogłoszonym przez Lubuskiego Kuratora Oświaty i Prezesa Związku Sybiraków w Gorzowie p. Marię Dratwińską zajęła Weronika Olszewska, a wyróżnienia otrzymały Kamila Kałwa i Daria Rojek. Opiekę nad uczniami sprawowała p. Ewa Pasierbowicz. Nagrodzonym uczennicom serdecznie gratulujemy.

ZNAKI PAMIĘCI O SYBIRAKACH

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">ZNAKI PAMIĘCI O SYBIRAKACH</h3>
 18 grudnia 2020 roku, dyrektor ZSM- Piotr Kruk wraz ze szkolnym koordynatorem Konkursu "Znaki pamięci o Sybirakach" - p. Ewą Pasierbowicz odebrali z rąk p. Ewy Rawy - Lubuskiego Kuratora Oświaty nagrody dla uczniów oraz podziękowania za udział w konkursie ogłoszonym przez Kuratora Oświaty. Drugie miejsce w konkursie zajęła Weronika Olszewska, a wyróżnienia otrzymały Kamila Kałwa i Daria Rojek. 

TECHNIK - ABSOLWENT 2020

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">TECHNIK - ABSOLWENT 2020</h3>
     Rozstrzygnięcie Konkursu SIMP "TECHNIK-ABSOLWENT 2020"
OLAF GOŁĘBIOWSKI – absolwent Technikum nr 5 w Gorzowie Wielkopolskim zajął pierwsze miejsce w Konkursie SIMP – TECHNIK ABSOLWENT 2020. Główna Komisja Konkursowa obradująca 13 listopada 2020r. pod przewodnictwem kol. Stanisława Królikowskiego przedstawiła Zarządowi Głównemu SIMP wyniki XIV edycji Konkursu SIMP o Nagrodę i Dyplom Prezesa SIMP dla absolwentów średnich szkół technicznych TECHNIK ABSOLWENT – rok szkolny 2019/2020, które zostały zatwierdzone przez to gremium w dniu 16 grudnia 2020r.
 

OLIMPIADA - WARTO WIEDZIEĆ WIĘCEJ O UBEZPIECZENIACH SPOŁECZNYCH

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">OLIMPIADA - WARTO WIEDZIEĆ WIĘCEJ O UBEZPIECZENIACH SPOŁECZNYCH</h3>
 14 grudnia odbył się szkolny etap Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” – w tym roku inaczej – on-line. Zakres tematyczny obejmował zakres 4 lekcji realizowanych w ramach projektu „Lekcje z ZUS”.
„Lekcje z ZUS” to projekt edukacyjny dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Zawiera on treści z podstawy programowej przedmiotu wiedza o społeczeństwie oraz podstawy programowej kształcenia w zawodach. Z roku na rok projekt cieszy się coraz większą popularnością.
 

Z ŻYCZENIAMI ŚWIĄTECZNYMI W SZPTALU WOJEWÓDZKIM W GORZOWIE

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">Z ŻYCZENIAMI ŚWIĄTECZNYMI W SZPTALU WOJEWÓDZKIM W GORZOWIE</h3>
      Mamy nadzieję, że dzisiaj osłodziliśmy trochę życie pacjentom i pracownikom Wojewódzkiego Szpitala w Gorzowie Wlkp.
Personelowi medycznemu dziękujemy za pracę i życzymy ZDROWIA.
W ramach podziękowań, wraz z świątecznymi życzeniami przekazaliśmy słodkie pierniczki. Inicjatorem słodkiej akcji była klasa II K wraz z wychowawczynią p. Heleną Niczyj. Do akcji włączyły się klasy IIAp i IITp.

OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA SPEDYCYJNO-LOGISTYCZNA

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA SPEDYCYJNO-LOGISTYCZNA</h3>
 

Z WIRTUALNĄ WIZYTĄ W WYŻSZEJ SZKOLE LOGISTYKI W POZNANIU

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">Z WIRTUALNĄ WIZYTĄ W WYŻSZEJ SZKOLE LOGISTYKI W POZNANIU</h3>
 11 grudnia 2020r. o godz. 10:00 uczniowie klasy III K wzięli udział w wydarzeniu „Wirtualne WSL”. Z uwagi na sytuację związaną z panującą pandemią wizyta odbyła się on-line, a nie jak dotychczas w murach Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu. Spotkanie poprowadził pan Artur Olejniczak zastępca Kierownika Działu Marketingu. Uczniowie wysłuchali wykład on-line na temat: „Trendy w logistyce” oraz zostali zapoznani z ofertą dydaktyczną uczelni logistycznej.
Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach współpracy z WSL.
Panie Arturze, DZIĘKUJEMY

TRENDY I WIZJE ROZWOJOWE MORSKICH ELEKTROWNI WIATROWYCH

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">TRENDY I WIZJE ROZWOJOWE MORSKICH ELEKTROWNI WIATROWYCH</h3>
    Nasz uczeń Bartłomiej Jurczak - zajął II miejsce w „Konkursie Trendy i wizje rozwojowe morskich elektrowni wiatrowych”,
organizowanym przez Akademię Morską w Szczecinie oraz Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Energetyki Wiatrowej.
 
 

1 GRUDNIA - ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z AIDS

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">1 GRUDNIA - ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z AIDS</h3>
       Światowy Dzień AIDS (zwany także Światowym Dniem Walki z AIDS) obchodzimy od 1988 roku, dzięki inicjatywie Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Jest on jedną z ośmiu najważniejszych kampanii na rzecz zdrowia publicznego prowadzonych przez tę międzynarodową organizację.
 
 
Symbolem tego dnia jest czerwona wstążka.

LISTOPAD 2020 W PARLEMANCIE EUROPEJSKIM

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">LISTOPAD 2020 W PARLEMANCIE EUROPEJSKIM</h3>
      Listopad 2020r. w Parlamencie Europejskim upłynął przede wszystkim na burzliwych dyskusjach dotyczących budżetu na lata 2021 – 2027. Europosłowie zajmowali się także prawami konsumenta, bezdomnością, wolnością mediów oraz poruszali kwestie zrównoważonego leśnictwa i walki z wylesieniem.
     W listopadzie 2020r. został przedstawiony plan 10 działań UE dla ożywienia gospodarczego po upływie pandemii Covid – 19.

POZNAJEMY PARLAMENT EUROPEJSKI – PREZYDIUM PE

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">POZNAJEMY PARLAMENT EUROPEJSKI – PREZYDIUM PE</h3>
     Prezydium Parlamentu Europejskiego jest ważnym, ustawowym organem zarządzającym Parlamentem Europejskim i usprawniającym jego działanie. Prezydium tworzy przewodniczący, 14 wiceprzewodniczących i pięciu kwestorów, do których należą m.in. sprawy komunikacji, finansów czy warunków pracy posłów do PE.
     Zapraszamy do zapoznania z infografiką, która przedstawia skład oraz obowiązki Prezydium Parlamentu Europejskiego!
 

LIGA MŁODYCH LOGISTYKÓW

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">LIGA MŁODYCH LOGISTYKÓW</font></h3>
      W poniedziałek, 7.12.2020r. trzy uczennice z klasy IV K: Julia Drozd, Klaudia Głuchy i Ewelina Majorowicz, wzięły udział w zmaganiach związanych z Ligą Młodych Logistyków. Był to pierwszy etap konkursu organizowanego przez Koło Naukowe Logistyki DIALOG działające przy Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach.
Opiekę nad szkolnym etapem sprawowała p. Marta Sarwa. Trzymamy kciuki za nasze reprezentantki!

TECHNIK ABSOLEWNT ROKU

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">TECHNIK ABSOLEWNT ROKU</font></h3>
Gratulacje dla naszych ZAWODOWCÓW!
Właśnie otrzymaliśmy wyniki etapu I XIV EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU o dyplom i nagrodę Prezesa SIMP dla absolwentów szkół prowadzących kształcenie zawodowe.
Nasz Absolwent - Olaf Gołębiowski - technik mechanik zajął III miejscu - GRATULUJEMY
Wnioski laureatów zostały przekazane głównej komisji konkursowej do etapu II, finałowego.
Trzymamy za Was kciuki i życzymy powodzenia na etapie centralnym.
 
Więcej >>>TUTAJ<<<

JESZCZE JUBILEUSZOWE AKCENTY

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">JESZCZE JUBILEUSZOWE AKCENTY </font></h3>
       W ramach Jubileuszu 75 lecia naszej Szkoły, zostały zorganiozawne akcje chartyatywne. Uczniowie i nauczyciele zebrali 75 kilogramów nakrętek z tworzywa sztucznego, które przekazaliśmy dla Wiktorii. W podziękowaniu za nakrętki Wiktoria przekazała na ręce dyrektora, własnoręcznie namalowane logo jubileuszu. Bardzo DZIĘKUJEMY.
 

NOWE KOMUTERY DO PRACOWNI DLA MECHANIKA

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">NOWE KOMUTERY DO PRACOWNI DLA MECHANIKA</font></h3>
  Dzięki udziałowi w projekcie Zawodowcy w Gorzowie 2.0, Zespół Szkół Mechanicznych wzbogacił się o 30 komputerów stacjonarnych z pełnym oprogramowaniem wraz z 22- calowymi monitorami. Komputery pozwolą na jeszcze lepsze kształcenie zawodwe młodych mechaników, logistyków, spedytorów i spawaczy.
DZIĘKUJEMY:)

WIZYTA STUDYJNA ON-LINE

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">WIZYTA STUDYJNA ON-LINE</h3>
 W piątek 26.11.2020r. dyrekcja Zespołu Szkół Mechanicznych oraz przedstawiciele nauczycieli przedmiotów zawodowych wzięli udział w wizycie studyjnej w ramach projektu INTERREG VA „ViVA4.0”. Z uwagi na sytuację związaną z pandemią wizyta odbyła się on-line. Jej tematem była prezentacja modułów szkoleniowych i Małych i Średnich Przedsiębiorstw, które wprowadziły „ViVA 4,0”

V OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA SPEDYCYJNO-LOGISTYCZNA

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">V OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA SPEDYCYJNO-LOGISTYCZNA</h3>
      Pierwszy etap V Edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej odbył się inaczej niż poprzednie cztery edycje, ponieważ w sposób zdalny. W piątek o godzinie 11:00 uczniowie w swoich domach przestąpili do Olimpiady. W zmaganiach wzięło udział 38 uczniów z klas: 2Kp, 2Kg, 3K oraz 4K. Olimpiada organizowana jest przez Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego.
 

"KARDYNAŁ STEFAN WYSZYŃSKI - DROGA DO BEATYFIKACJI"

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">"KARDYNAŁ STEFAN WYSZYŃSKI - DROGA DO BEATYFIKACJI"</h3>
 18 listopada uczniowie ZSM z kl. 2 Tp Aleksandra Wyderska i Mateusz Dekiert wzięli udział w finale ogólnopolskiego konkursu "Kardynał Stefan Wyszyński - droga do beatyfikacji". Organizatorem było Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży z naszej diecezji. W rywalizacji między zespołami z ponad 40 szkół a terenu diecezji zielonogórsko-gorzowskiej oraz płockiej, dotarliśmy do grona trzydziestki finalistów. Decydująca rozgrywka odbyła się online. Szkolny etap konkursu nadzorowała Pani Aleksandra Smutnicka.

ŚWIATOWY DZIEŃ RZUCANIA PALENIA TYTONIU

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">ŚWIATOWY DZIEŃ RZUCANIA PALENIA TYTONIU</h3>
      Tradycyjnie w naszej szkole od kilku lat dzień ten jest obchodzony pod hasłem ,,Jabłko zamiast papierosa''. Uczniom przychodzącym na długą przerwę rozdawanie są jabłka, które mają zastąpić zapalenie papierosa. W tym dniu wręczane są również ulotki, a na lekcjach wychowawczych omawiana jest szkodliwość palenia papierosów.
Niestety stan pandemii oraz związane z nim nauczanie zdalne wyklucza przeprowadzenie takiej akcji w szkole. Zachęcamy jednak, aby przynajmniej w tym dniu zrezygnować z papierosa i zastąpić go zdrową przekąską.
Jest to tym bardziej ważne i aktualne, gdyż Wirus SARS-CoV-2 atakuje nasze płuca, które u palących są i tak JUŻ osłabione.

POZNAJEMY PARALMENT EUROPEJSKI – PRZEWODNICZĄCY PE

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">POZNAJEMY PARALMENT EUROPEJSKI – PRZEWODNICZĄCY PE</h3>
       Rozpoczynamy nowy cykl postów informujących o działalności różnych organów Parlamentu Europejskiego! W pierwszym z nich przedstawimy sylwetkę Przewodniczącego PE, którym w 2019r. został włoski polityk i dziennikarz – David Maria Sassoli.
Krótką prezentację na temat Przewodniczącego PE przygotowały uczennice klasy II Kg: Ola i Wiktoria.

ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI W MECHANIKU - WIRTUALNIE

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI W MECHANIKU - WIRTUALNIE</font></h3>
      Pandemia koronawirusa uniemożliwiła w roku szkolnym 2020/2012 uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości na terenie Mechanika, w tym uczestnictwo uczniów w tradycyjnym apelu i scence rodzajowej. W związku z zaistniałą sytuacją młodzież z klas pierwszych technikum – aby uczcić 102. rocznicę odzyskana niepodległości przez Polskę – przygotowała okolicznościowe kartki, tematycznie nawiązujące do tej ważnej dla wszystkich Polaków rocznicy. Organizatorem akcji była Pani Ewa Jankowska - nauczyciel historii.
Zapraszamy do obejrzenia kartek w naszej galerii!

OLIMPIADA STATYSTYCZNA 2020

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">OLIMPIADA STATYSTYCZNA 2020</font></h3>
 05.11.2020r. odbył się pierwszy etap V edycji olimpiady statystycznej. Celem Olimpiady jest upowszechnianie wiedzy i rozwijanie umiejętności z zakresu statystyki w obszarze analiz społeczno-gospodarczych. W ramach trójstopniowej rywalizacji spośród uczestników zostanie wyłonione grono finalistów i laureatów. Olimpiada Statystyczna jest olimpiadą o zasięgu ogólnopolskim, obejmuje dziedzinę nauk ekonomicznych w następujących dyscyplinach naukowych: ekonomia, administracja oraz handel. 

QUIZ NA TEMAT PRAW CZŁOWIEKA W UE!

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">QUIZ NA TEMAT PRAW CZŁOWIEKA W UE!</h3>
      Co wiesz o prawach człowieka w Unii Europejskiej? Czy wiesz, jakie działania podejmują poszczególne organy UE w tej ważnej dla każdego z nas kwestii? Sprawdź swoją wiedzę w specjalnym quizie!
 
 
 

Z WIZYTĄ U MAGAZYNIERÓW LOGISTYKÓW

 Dzisiaj dyrektor Piotr Kruk wraz z kierownikiem szkolenia praktycznego - Stanisławem Skryckim, odwiedzili uczniów klasy II, Branżowej Szkoły I stopnia, którzy uczą się w klasie magazynier - logistyk. Odbywają oni zajęcia praktyczne w firmie PHU Krawczyk. Tam właśnie poznają tajniki pracy magazynu, sposoby inwentaryzacji, uczą się posługiwać skanerami kodów kreskowych. 
 

75 KILOGRAMÓW KARMY DLA PSIAKÓW Z OKAZJI 75 LECIA GORZOWSKIEGO MECHANIKA

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">75 KILOGRAMÓW KARMY DLA PSIAKÓW Z OKAZJI 75 LECIA GORZOWSKIEGO MECHANIKA</font></h3>
     Z okazji Jubileuszu 75-lecia Mechanika, uczniowie włączyli się do akcji zorganizowanej przez p. Wioletę Wangryn-Borucką oraz p. Martę Sarwa, której celem była zbiórka pieniędzy na zakup dobrej jakości puszek z pokarmem dla psów ze schroniska Azorki. Akcja nosiła pierwotnie nazwę "75 puszek dla Azorków na 75-lecie Mechanika", jednak dzięki hojności społeczności szkolnej, udało się zakupić aż 75 kilogramów dobrej jakości karmy!
 
 

SZKOLNE PAKIETY MULTIMEDIALNE OSE

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">SZKOLNE PAKIETY MULTIMEDIALNE OSE</font></h3>
Informację otrzymaliśmy 20 października, a dzisiaj kurier dostarczył przesyłkę.
Szanowni Państwo, z przyjemnością informujemy, że Państwa szkoła znalazła się wśród placówek, do których Państwowy Instytut Badawczy NASK – operator Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej – przekaże tablety wraz z usługą dostępu do internetu w formie „Szkolnych Pakietów Multimedialnych OSE”. 

PAŹDZIERNIK 2020 W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">PAŹDZIERNIK 2020 W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM</h3>
      Październik 2020 r. w Parlamencie Europejskim to dalszy ciąg pracy nad strategią walki z covid-19 oraz aktualizacja, opracowanej jeszcze w kwietniu 2020 r., osi czasu działań UE w kwestii zminimalizowania skutków pandemii koronawirusa.
     W daniach 19 – 23 października odbyła się sesja plenarna PE, podczas której ustalono także priorytety związane z usługami cyfrowymi, polityką rolną oraz sprawami na Białorusi.

WDRAŻAMY SIĘ DO OBSŁUGI MICROSOFT TEAMS

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">WDRAŻAMY SIĘ DO OBSŁUGI MICROSOFT TEAMS</font></h3>
 Powstały już pierwsze grupy klasowe. Zajęcia zdalne ruszyły pełną parą. Loginy dostępowe i hasła są do odbioru u szkolnego administratora p. T. Walorskiego.
Szczegóły na naszej stronie www w zakładce Kształcenie na odległość - MIRSOSOFT 365 TEAMS.
 

W ODWIEDZINACH U AZORKÓW

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">W ODWIEDZINACH U AZORKÓW</font></h3>
 16 października z wizytą do schroniska „Azorki” udali się uczniowie klasy II Kg oraz III A pod opieką pani Wiolety Wangryn-Boruckiej, pani Renaty Rzeminieckiej-Pióro oraz pani Ewy Golińczak-Bogdan. Wizyta była niecodzienną lekcją wrażliwości i znajomości potrzeb czworonożnych przyjaciół. Ogromna praca i miłość do zwierząt, jaką każdego dnia kierują się pracownicy schroniska jest widoczna i przynosi wspaniałe efekty, gdyż schronisko rozbudowuje się. 

ZDALNIE Z UNIWERSYTETEM EKONOMICZNYM WE WROCŁAWIU

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">ZDALNIE Z UNIWERSYTETEM EKONOMICZNYM WE WROCŁAWIU</font></h3>
 Dzisiaj 16.10.2020r. klasa 3K uczestniczyła w zdalnym wykładzie prowadzonym przez dr hab. inż. Maję Kibę-Janiak oraz dr Tomasza Kołakowskiego, wykładowców Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Uczniowie mogli posłuchać ciekawych informacji na temat: Innowacyjnych rozwiązań i technologii stosowanych w logistyce. Niestety ograniczony czas nie pozwolił na wyczerpanie tematu, ale liczymy na kolejne e-spotkania i owocną współpracę z Katedrą Zarządzania Strategicznego i Logistyki Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

DZIEŃ PATRONA

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">DZIEŃ PATRONA</font></h3>
 W związku z sytuacją pandemiczną, zostało odwołane spotkanie on-line z p. Marią Dratwińską - prezesem Związku Sybiraków w Gorzowie Wlkp. Jednak Dzień Patrona "Zesłańców Sybiru" - zobowiązuje - dlatego zostały przeprowadzone lekcje, w trakcie których uczniowie MECHANIKA odśpiewali hymn SYBIRAKÓW i zostali zapoznani z materiałami dotyczącymi naszego patrona. Uczniowie zapalili też znicz pod pomnikiem Sybiraków na cmentarzu przy ul. Żwirowej w Gorzowie Wlkp.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2020

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2020</font></h3>
14 października 2020r w auli Zespołu Szkół Mechanicznych w Gorzowie Wlkp., odbyło się uroczyste posiedzenie Rady Pedagogicznej, na którym uczniowie klas pierwszych złozyli ślubowanie na sztandar Szkoły. Z okazji Dnia Nauczyciela dyrektor Piotr Kruk wręczył nauczycielom i pracownikom niepedagogicznym nagrody, a uczniowie z klasy I A pod kierunkiem p. Katarzyny Łubniewskiej przedstawili przygotowaną część artystyczną. Wszystko odbyło się w nietypowy sposób z zachowaniem reżimu sanitarnego.

WRZESIEŃ 2020 W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">WRZESIEŃ 2020 W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM</h3>
       We wrześniu 2020 r. Parlament Europejski zajmował się przede wszystkim sprawami budżetu UE, prawa o klimacie oraz pandemii koronawirusa.
      Europosłowie podejmowali dyskusję na temat działań UE związanych z pracami nad nowymi lekami i szczepionkami; natomiast 16 września 2020 r. odbyła się debata o stanie UE, podczas której poruszano m.in. kwestie planów dotyczących zmian klimatycznych, rasizmu, zagrożeń dla zdrowia i migracji w Europie. 

SPŁYW KAJAKOWY na 75 urodziny MECHANIKA

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">SPŁYW KAJAKOWY na 75 urodziny MECHANIKA</font></h3>
 19 września 2020 r. uczniowie ZSM rozpoczęli cykl spływów kajakowych, który będzie odbywał się dwa razy w roku szkolnym. Pierwsze spotkanie to wycieczka kajakowa po jeziorze Lipie znajdującym się na Pojezierzu Dobiegniewskim, jednym z najgłębszych jezior w województwie lubuskim (42 m). Liczne zatoczki, ciekawa linia brzegowa (9,7 km) prawie w całości otoczona lasami, jedna wyspa o powierzchni 0,2 ha i możliwość przepłynięcia z tego jeziora na jezioro Słowa (tzw. Szmaragdowe, Głębokie), a dalej na jezioro Osiek sprawia, że jest to akwen stworzony dla kajakarzy.

DZIEŃ SYBIRAKA 2020

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">DZIEŃ SYBIRAKA 2020</font></h3>
 Dzień Sybiraka obchodzony jest od 1991 r. w dniu 17 września w celu upamiętnienia rocznicy napaści radzieckiej na Polskę. Pierwszy Światowy Dzień Sybiraka odbył się w 2004 roku. A od 2013 r. Dzień Sybiraka ma status święta państwowego.
Punktualnie o godzinie 11:00 rozpoczęła uroczysta Msza św., którą odprawił ks. Biskup Tadeusz Lityński, a po niej odbyły się uroczystości pod Pomnikiem Ofiar Terroru Stalinowskiego.

ELIMINACJE DO OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">ELIMINACJE DO OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO</font></h3>
 Nasza uczennica z klasy technik spedytor, Emilia Nawrocka, w ubiegłym tygodniu wzięła udział w Eliminacjach do Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Eliminacje były zorganizowane przez MCK w Gorzowie. Mamy przyjemność ogłosić, że uzyskała w nim tytuł Laureata, co daje jej możliwość wzięcia udziału w kolejnym etapie eliminacyjnym, który odbędzie się już 25-26 września w Żarach. Emilii gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!

INAUGURACJA EPAS W ROKU SZKOLNYM 2020-2021

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">INAUGURACJA EPAS W ROKU SZKOLNYM 2020-2021</h3>
 We wrześniu 2020 r. zainaugurowaliśmy piąty rok udziału Mechanika w programie EPAS – Szkoła Ambasador Parlamentu Europejskiego.
Ze względu na trwającą pandemię koronawirusa będzie to bardzo trudny rok, gdyż nasze działania, związane z udziałem Zespołu Szkół Mechanicznych w Gorzowie Wielkopolskim w EPAS, będą w części realizowane zdalnie. Wiąże się to oczywiście z dużymi utrudnieniami, jednak postaramy się sprostać wszystkim zadaniom programu!
Starszymi ambasadorkami EPAS w roku szkolnym 2020/2021 pozostają pani 
Ewa Jankowska oraz pani Krystyna Płaczek, natomiast rolę młodszych ambasadorów będą pełnić uczniowie z klasy II Kg. 

NARODOWE CZYTANIE W MECHANIKU

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">NARODOWE CZYTANIE W MECHANIKU</font></h3>
     Tegoroczna akcja Narodowego Czytania w naszej szkole odbyła się 16 września. Dotychczas Narodowe Czytanie miało miejsce w auli szkolnej i skupiało wszystkich uczniów i nauczycieli ZSM. W tym roku, choć dzień ten był również doniosły i niosący wiele czytelniczej satysfakcji, to jednak inny, bowiem przeprowadzony w wyjątkowej formie zachowania ostrożności.

DWA DNI GIEŁDY PODRĘCZNIKÓW ZA NAMI

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">DWA DNI GIEŁDY PODRĘCZNIKÓW ZA NAMI</font></h3>
 Od poniedziałku 07 września uczniowie mogą kupić od starszych kolegów używane podręczniki. Jeszcze dzisiaj można podczas długiej przerwy kupić podręczniki. Tym, którym się to nie udało polecamy pisać w komentarzach; jakiej książki szukają lub jaką mają do sprzedania.

ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2020 - 2021 PREZYDENT GORZOWA DOCENIŁ PRACĘ MECHANIKÓW

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2020 - 2021 PREZYDENT GORZOWA DOCENIŁ PRACĘ MECHANIKÓW</font></h3>
 01 września 2020 roku w Zespole Szkół Mechanicznych odbyło się uroczyste, (choć inne od dotychczasowych) rozpoczęcie NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2020 - 2021.
NOWY ROK SZKOLNY 2020 - 2021 MECHANIK rozpoczął od odczytania listu od LUBUSKIEGO KURATORA OŚWIATY oraz LISTU GRATULACYJNEGO od PREZYDENTA MIASTA GORZOWA WIELKOPOLSKIEGO.
 
 
Losowe zdjęcia z galeriiwięcej ...
Dzień Edukacji Narodowej 2010
Konkurs wiedzy o grach zespołowych
Dzień Edukacji Narodowej
Konkurs-Poznaj swoje prawa w pracy - etap ogólnopolski
Koniec Roku Szkolnego 2011-2012
Rozpoczęcie roku szkolnego 2009-2010
SPORT W MECHANIKU 2013/2014
Uroczystość Zakończenia Roku Szkolnego ZSZ 2013
Pola nadziei 2012
Dni przedsiębiorczości w Mechaniku - Raben
Układy hamulcowe ATE
Otrzęsiny klas pierwszych 2011
Flagi wolności
Pożegnanie klas maturalnych
Konkurs wiedzy o grach zespołowych
Zbieraliśmy elektrośmieci
Pożegnanie absolwentów 2009
Dzień z językiem niemieckim
Dzień z językiem niemieckim 2011
Mikołaj z Mechanika w DPS
Mikołajki 2008
WYSPA   ŻYCIA  -  2012  w Gorzowie Wlkp.