Zespół Szkół Mechanicznych
 
jesteś tu: strona główna
szukaj:
Powiadom znajomego
Jeżeli znasz kogoś, kogo może zainteresować ta strona, powiadom go o niej.

Twoje imię/nazwisko/pseudonimAdres e-mail znajomego 
 

ROK SZKOLNY 2020-2021

SPOTKANIE Z MIEJSKIM RZECZNIKIEM KONSUMENTÓW

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">SPOTKANIE Z MIEJSKIM RZECZNIKIEM KONSUMENTÓW</h3
 17 czerwca odwiedził naszą Szkołę Miejski Rzecznik Konsumentów, Pan Tomasz Gierczak. W spotkaniu udział wzięli uczniowie klas logistycznych- 1K oraz 2Kg. W trakcie wykładu uczniowie zapoznali się z zasadami bezpiecznych zakupów w sieci. Mogli również wziąć udział w interaktywnych ćwiczeniach dotyczących praw konsumenta w akcjach przed i potransakcyjnych. Pan Dyrektor, Piotr Kruk podziękował prelegentowi, za cały cykl spotkań w roku szkolnym 2020/2021 w Zespole Szkół Mechanicznych. Nad szczegółami spotkania czuwała p. Wioleta Wangryn – Borucka, nauczyciel przedmiotów logistycznych. Dziękujemy Panu Rzecznikowi za poświęcony nam czas.

BEZPIECZNE WAKACJE 2021

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">BEZPIECZNE WAKACJE 2021</h3
     W poniedziałek 14 czerwca 2021r. uczniowie klasy IA wraz z wychowawczynią p.Katarzyną Łubniewską uczestniczyli w IX KONFERENCJI BEZPIECZNE WAKACJE. Konferencja zorganizowana była przez Fundację CZYSTA WODA.

KONSULTACJE W SPRAWIE STYPENDIUM PREMIERA

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">KONSULTACJE W SPRAWIE STYPENDIUM PREMIERA</h3
 "To właśnie głos młodych ludzi powinien zdecydować, jakie rozwiązania zostaną wprowadzone" w nowym Stypendium Prezesa Rady Ministrów, powiedział dziś Piotr Mazurek, Pełnomocnik Rządu ds. Polityki Młodzieżowej. W poniedziałek 14 czerwca odbyły się Konsultacje w sprawie Stypendium Prezesa Rady Ministrów to kolejny dowód na to, że młodzi Polacy potrafią wspaniale współpracować, pomimo niekiedy odmiennych poglądów i tworzyć rozwiązania ważne dla przyszłości Polski. Brawo #NoweStypendiumPremiera!
Naszą Szkołę w Konsultacjach reprezentawali: Nikola Kubiak, Gabriela Maciejewska i Wiktor Sinkowski.

GRATULACJE DLA UCZNIÓW I OPIEKUNA

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">GRATULACJE DLA UCZNIÓW I OPIEKUNA</h3
       Dotarły do Szkoły DYPLOMY dla Laureata Olimpiady Inowacji Technicznych i Wynalazczości - Mateusza Tymka oraz finalistów Kacpra Jacykowskiego i Jakuba Wilka. Szkoła otrzymała Dyplom za zajęcie drużynowo II miejsca. Organizatorzy Olimpiady nie zapomnieli o opiekunie naszej dryżyny Pani mgr inż. Danuty Kołodzińskiej , która również otrzymała podziękowanie i gratulacje.

DZIEŃ OTWARTY WYDZIAŁU MECHANICZNEGO AKADEMII MORSKIEJ W SZCZECINIE

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">DZIEŃ OTWARTY WYDZIAŁU MECHANICZNEGO AKADEMII MORSKIEJ W SZCZECINIE</h3
      W czwartek 10 czerwca 2021r. przedstawiciele naszej Szkoły (uczniowie klasy II Ap,IIAg) oraz opiekun p. Marta Sarwa na zaproszenie Akademii Morskiej w Szczecinie, uczestniczyli w Dniu Otwartym Wydziału Mechanicznego. Zwiedziliśmy budynek wydziału na Wałach Chrobrego, odwiedziliśmy laboratorium siłowni okrętowych oraz laboratorium symulacji wykorzystywane do kształcenia studentów nawigacji. Podczas całego wydarzenia byliśmy oprowadzani przez włodarzy, pracowników AM oraz studentów.
Serdecznie dziękujemy za zaproszenie, zorganizowanie przewozu naszych uczniów i możliwość udziału w tak dużym wydarzeniu.

SPAWACZE Z MECHANIKA

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">SPAWACZE Z MECHANIKA</h3
 Egzamin spawalniczy to potwierdzenie dodatkowych kwalifikacji jakie uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych im. Zesłańców Sybiru w Gorzowie Wielkopolskim z Branżowej Szkoły I stopnia, mogą uzyskać dzięki wieloletniej współpracy z Firmą ZREMB Holding w Gorzowie Wielkopolskim. Firma pokrywa koszty egzaminu naszym uczniom. W tym roku uczniowie klasy IIIa Branżowej Szkoły I stopnia nr 5, przystępujący do egzaminu osiągnęli 100% zdawalności. 

INNOWATOR BRANŻOWEJ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">INNOWATOR BRANŻOWEJ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI</h3
 Zespół Szkół Mechanicznych wdrożył w roku szkolnym 2020-2021 innowację pedagogiczną, za którą otrzymał tytuł „INNOWTORA BRANŻOWEJ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI”. Branżowa Symulacja Biznesowa “Firma transportowa” dała naszym uczniom – realizującym praktyki zawodowe możliwość wcielenia się w rolę współwłaściciela firmy zajmującej się przewozem osób oraz towarów. Uczestnicy praktyk podejmowali szereg decyzji, z którymi mierzą się codziennie właściciele młodych firm transportowych świadczących usługi przewozu osób i mienia. 

MŁODY INŻYNIER

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">MŁODY INŻYNIER </h3
 W Dniu Dziecka przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego Mechanika wraz z Opiekunem Samorządu p. Martą Sarwa odwiedziły przedszkolaków z Miejskiego Przedszkola Integracyjnego nr 9 -"Na Zielonym Wzgórzu". Przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach, które nasza Szkoła prowadzi cyklicznie od wielu lat w ramach projektu "Młody Inżynier". Projekt Zespołu Szkół Mechanicznych kierowany jest do przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych. Zajęcia mają na celu wzbudzenie zainteresowań politechnicznych u młodszych dzieci. 

ZBIÓRKA NA RZECZ KOŁA GORZOWSKIEGO TOWARZYSTWA POMOCY IM. ŚW. BRATA ALBERTA

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">ZBIÓRKA NA RZECZ KOŁA GORZOWSKIEGO TOWARZYSTWA POMOCY IM. ŚW. BRATA ALBERTA</h3
      W maju 2021r. uczniowie z klasy III T, przy wsparciu klasy III ae oraz tegorocznych maturzystów, zorganizowali zbiórkę środków czystości na rzecz Koła Gorzowskiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta.
            Zebrane dary, w tym środki higieniczne oraz chemia gospodarcza, zostały następnie przekazane na ręce pracowników Towarzystwa.
            Zbiórkę darów koordynowała pani Barbara Teodziecka przy pomocy pani Ewy Jankowskiej. 

DZIEŃ DZIECKA 2021r.

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">DZIEŃ DZIECKA 2021r.</h3
     W tym roku Dzień Dziecka był szczególną okazją do spotkań integracyjnych uczniów, wychowawców i nauczycieli Zespołu Szkół Mechanicznych. Dzięki kraetywności swoich wychowawców uczniowie spotkali się poza Szkołą. Były spacery po Gorzowie, po bulwarze, wędrówki szlakiem gorzowskich artystów, wizyty w muzeum, spacery z czworonożnymi przyjaciółmi ze schroniska Azorki, wspólne ognisko na Gorzowskich Murawach, akrobatyczne skoki w parku trampolin, śniadanie integracyjne w restauracji, seans filmowy w kinie Helios. Pogoda i humor dopisały. 

ŚWIATOWY DZIEŃ BEZ TYTONIU 2021

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">ŚWIATOWY DZIEŃ BEZ TYTONIU 2021</h3
      Światowy Dzień bez Tytoniu obchodzony jest tradycyjnie 31 maja. W bieżącym roku dzień ten przebiega pod hasłem: „Zobowiązuj się zakończyć. Obiecaj, że rzucisz dzisiaj!”. Niestety, zerwanie z nałogiem jest dużo trudniejsze niż rozpoczęcie palenia tytoniu. Potrzebna jest silna wola, determinacja, a w wielu przypadkach pomoc specjalisty. Dlatego ważne są działania edukacyjne, które mają na celu zachęcić osoby palące do rzucenia uzależnienia. W naszej szkole również zachęcaliśmy do tego, aby zrezygnować z palenia papierosów, także tych elektronicznych.

NAJLEPSZE ŻYCZENIA DLA WSZYSTKICH MAM

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">NAJLEPSZE ŻYCZENIA DLA WSZYSTKICH MAM</h3
 W środę 26 maja 2021roku z okazji Dnia Matki w naszej Szkole zorganizowane zostało spotkanie z Matkami Sybiraczkami. Dyrektor p. Piotr Kruk przywitał serdecznie przybyłe na spotkanie Panie. Po wystąpieniu dyrektora uczniowie z koła teatralnego, pod kierunkiem p. Kingi Taisner zaprezentowali krótki program artystyczny z okazji Święta Matki. Swój wokalny talent zaprezentował uczeń klasy II K - Wiktor Sinkowski. 
 

WYDZIAŁ TECHNICZNY im. JAKUBA Z PARADYŻA

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">WYDZIAŁ TECHNICZNY im. JAKUBA Z PARADYŻA</h3>
      We wtorek 25 maja 2021r. odbyły się kolejne zajęcia w ramach współpracy z Wydziałem Technicznym Akademii im. Jakuba z Paradyża. Tym razem uczniowie klasy III technikum uczestniczyli w zajęciach z przedmiotu podstawy konstrukcji maszyn. Zajęcia prowadził Pan mgr inż. Rafał Samulski wykładowca akademicki.
 
 

REINTEGRACJA W MECHANIKU

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">REINTEGRACJA W MECHANIKU</h3>
       Zajęcia z podstaw logistyki nie muszą być wcale nudne. Przekonali się o tym w piątek 20 maja 2021r. uczniowie klasy IIKp - przyszli technicy logistycy. Lekcję dotyczącą "zielonej infrastruktury miasta" przedstawił p. Piotr Kruk - w trakcie wyjścia integracyjnego do Parku im. Henryka Siemieradzkiego w Gorzowie. Sposób w jaki postrzegana jest obecnie funkcja zieleni miejskiej diametralnie się zmienia. Zaczynamy postrzegać tereny zielone jako integralną część miasta, która niesie za sobą bardzo wiele korzyści. 
 

STACJONARNIE nie oznacza "NUDNO"

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">STACJONARNIE nie oznacza "NUDNO"</h3>
 Uczniowie MECHANIKA wrócili do formy stacjonarnego nauczania. Przyszli technicy mechanicy pracowali dziś w pracowniach Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim. Zajęcia z rysunku technicznego i projektowania CNC, poprowadził Pan Rafał Samulski, na codzień pracownik Akademii. Uczniowie mogli skorzystać z profesjonalnego oprogramowania oraz poczuć klimat akademickiego nauczania.

XXI KONKURS WIEDZY O PSZCZELARSTWIE

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">XXI KONKURS WIEDZY O PSZCZELARSTWIE</h3>
 20 maja obchodzimy Światowy Dzień Pszczół ustanowiony przez ONZ z inicjatywy Słowenii. Celem jest podkreślenie znaczenia pszczół dla pozyskiwania żywności i zwrócenie uwagi na zagrożenia dla tych owadów. Nieprzypadkowo w Zespole Szkół Mechanicznych im. Zesłańców Sybiru odbył się finał XXI Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Pszczelarstwie, który honorowym patronem objęła Pani Elżbieta Anna Polak - Marszałek województwa lubuskiego. Uczestnicy konkursu odpowiadali na pytania przygotowane przez eksperta Pana Krzysztofa Łukasiewicza. Wiele miast Europy, także Polska dba o te pożyteczne stworzenia poprzez zakładanie miejskich pasiek.

MATURA 2021

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">MATURA 2021</h3>
We wtorek 4 maja, punktualnie o godzinie 9:00 nasi maturzyści rozpoczęli zmagania z egzaminem maturalnym. Odbywa się on w tym roku w warunkach reżimu sanitarnego w dwóch salach. Na początek język polski,
- środa - 05 maja - matematyka,
- czwartek - 06 maja - język angielski,
- piątek - 07 maja - język angielski (PR),
- poniedziałek - 10 maja - język polski (PR),
- wtorek - 11 maja - matematyka (PR) i wos (PR),
- środa - 12 maja -biologia (PR),
- czwartek - 13 maja - język niemiecki, geografia (PR),
- piątek -14 maja - język niemiecki (PR),
- poniedziałek - 17 maja - historia (PR).
Maturzystom życzymy powodzenia i TRZYMAMY KCIUKI.

OBCHODY ŚWIĘTA KONSTYTUCJI 3 MAJA

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">OBCHODY ŚWIĘTA KONSTYTUCJI 3 MAJA</h3>
 230 lat temu uchwalono konstytucję 3 maja. Było to wielkie osiągnięcie świadczące o naszym patriotyzmie i jedności. Konstytucja 3 maja 1791 roku była pierwszą w Europie i drugą na świecie ustawą zasadniczą, a jednocześnie największym dziełem Sejmu Czteroletniego obradującego w latach 1788 - 1792.

W świetle postanowień Ustawy Rządowej, władza ustawodawcza należała do Sejmu o dwuletniej kadencji, który podejmował uchwały większością głosów. Zniesiono liberum veto i konfederacje. Prawa wyborcze przysługiwały tylko posesjonatom, czyli szlachcie posiadającej ziemie. Władzę wykonawczą sprawował król ze Strażą Praw mianowaną przez króla, a odpowiedzialną przed sejmem. W jej skład wchodziło 5 mianowanych przez monarchę ministrów, którzy zajmowali się sprawami wewnętrznymi, edukacją, wojskiem, dyplomacją oraz skarbem. Władza sądownicza miała być niezależna od innych organów władzy, a sądy zachowywały charakter stanowy - osobne były sądy dla mieszczan i szlachty.
 
 

ŚWIĘTO FLAGI

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">ŚWIĘTO FLAGI</h3>
     Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej to święto ustanowione przez Sejm w 2004 roku na mocy nowelizacji ustawy o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej. Ma ono propagować szacunek do polskiej flagi, wzmacniać wiedzę o polskich symbolach narodowych, a także promować postawy patriotyczne. Dzień Flagi ustanowiony został w samym środku tak zwanej majówki – pomiędzy Świętem Pracy oraz Świętem Konstytucji 3 Maja. Przypada więc 2 maja.

POŻEGNANIE MATURZYSTÓW 2021

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">POŻEGNANIE MATURZYSTÓW 2021</h3>
 W piątek 30 kwietnia 2021 roku, uczniowie trzech klas maturalnych otrzymali świadectwa ukończenia technikum, które są jednocześnie przepustką do egzaminu maturalnego. Uroczystość inna niż wszystkie dotychczasowe pożegnania absolwentów, bez udziału grona pedagogicznego, bez rodziców. Były świadectwa z wyróznieniem, listy pochwalne, podziękowania, statuetki za osiągnięcia sportowe. Nagrody książkowe dla najlepszych uczniów ufundowała Radę Rodziców. Drukarkę wielofunkcyjną oraz zestaw glośników komputerowych dla najlepszych uczniów ufundował sponsor, który jest naszym absolwentem. Dziękujemy w imieniu uczniów Panie Pawle.

WIRTUALNY DZIEŃ OTWARTY

WIRTUALNY  DZIEŃ  OTWARTY

 
W sobotę 24 kwietnia 2021r. Szkoła prezentowała swoją ofertę edukacyjną na nowy rok szkolny 2021 - 2022.
Wszystkim, którzy odwiedzili wirtualnie naszą Szkołę serdecznie dziękujemy. Mamy nadzieję, że spotkamy się we wrześniu. 
  
 
 
 
 
 
 

DZIEŃ ZIEMI 2021

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">DZIEŃ ZIEMI 2021</h3>
 Dzień Ziemi obchodzony jest w tym roku w środę 22 kwietnia.
W obchodach od wielu lat biorą udział różne organizacje oraz stowarzyszenia ekologiczne. W tym roku ze względu na epidemię koronawirusa już po raz drugi celebracja tego dnia została przeniesiona głównie do internetu.
Tegoroczne hasło Dnia Ziemi brzmi ′′Przywróć naszą ziemię′′. Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię.
 
 

OLIMPIADA INNOWACJI TECHNICZNYCH I WYNALAZCZOŚCI

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">OLIMPIADA INNOWACJI TECHNICZNYCH I WYNALAZCZOŚCI</h3>
 MATEUSZ TYMEK uczeń klasy II Ag Technikum nr 5 - FINALISTĄ Ogólnopolskiej Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości.
Zmamy już wyniki etapu eliminacji okręgowych Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości organizowanej przez Lubuskie Centrum Techniki i Innowacji w Zielonej Górze.
Nasza drużyna w składzie:
- Kacper Jacykowski ,
- Mateusz Tymek,
- Jakub Wilk 
zajęła II miejsce, a Mateusz Tymek zakwalifikował się do etapu ogólnopolskiego.
Serdecznie gratulujemy uczniom i ich opiekunowi p. mgr inż. Danucie Kołodzińskiej. 

CYBERBEZPIECZEŃSTWO

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">CYBERBEZPIECZEŃSTWO</h3>
   Dzisiaj na zaproszenie Pani Dziekan Wydziału Technicznego Aleksandry Radomskiej - Zalas z Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim, uczniowie klas maturalnych uczestniczyli w wykładzie ON - LINE dotyczącym niebezpiecznych zachowań w Internecie. Niezwykle interesujący wykład przedstawił pan dr inż Łukasz Lemieszewski - wykładowaca wydziału technicznego AJP oraz stydent p. Patryk Kupis.
SERDECZNIE DZIĘKUJEMY za zaproszenie.

81. ROCZNICA DRUGIEJ DEPORTACJI POLAKÓW NA SYBIR

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">81. ROCZNICA DRUGIEJ DEPORTACJI POLAKÓW NA SYBIR </h3>
Druga wywózka miała miejsce w kwietniu 1940 r. Na szczęście na drugą siłową wywózkę Polacy byli lepiej przygotowani, po doświadczeniach pierwszej deportacji starali się w miarę możliwości gromadzić zapasy suchego pieczywa oraz innych produktów „na czarną godzinę”. Wielu miało przygotowany w kącie tobołek z najniezbędniejszymi rzeczami. Tym razem wywózka objęła przede wszystkim rodziny osób poprzednio wywiezionych, a także przede wszystkim kobiety i dzieci, oraz krewnych polskich oficerów i policjantów zamordowanych w katyńskich lasach.
 

WIZYTA STUDYJNA W ZREMB HOLDING

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">WIZYTA STUDYJNA W ZREMB HOLDING</h3>
 To już kolejne spotkanie z Firmą, która zainteresowana jest zatrudnieniem naszych absolwentów. W poniedziałek 12 kwietnia 2021r. uczniowie z technikum i branżowej szkoły I stopnia rozmawiali z p. Sylwestrem Kubałą i p. Dawidem Moglinem dyrektorami ZREMB Holding w Gorzowie Wlkp. Po części oficjalnej w sali konferencyjnej, uczniowie zostali zapoznani z parkiem maszynowym zakładu. 

TAKĄ WIADOMOŚĆ OTRZYMALIŚMY

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">TAKĄ WIADOMOŚĆ OTRZYMALIŚMY</h3>
 Dzień dobry, miło mi poinformować, że Państwa placówka zajęła pierwsze miejsce w plebiscycie "Szkoła Roku 2021", który został zorganizowany w Państwa mieście. W związku z powyższym otrzymują Państwo od nas dyplom, który może być używany między innymi w broszurach informacyjnych, na stronie internetowej szkoły oraz na fanpage’u.
DZIĘKUJEMY ZA ODDANE GŁOSY

DZIEŃ OTWARTY ON-LINE W MECHANIKU sobota 24 kwietnia 2021r. SAMORZĄD UCZNIOWSKI ZAPRASZA

 

UNIA EUROPEJSKA A PORBLEM UCHODŹCÓW – DEBATA

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">UNIA EUROPEJSKA A PORBLEM UCHODŹCÓW – DEBATA</h3>
      7 kwietnia 2021 r. uczniowie klasy II Kp wzięli udział w debacie – realizowanej w ramach programu EPAS – dotyczącej problemów uchodźców w krajach Unii Europejskiej.
      Debata została przeprowadzona on-line na platformie Temas. Uczniowie mieli możliwość wyrażenia własnych opinii m.in. w kwestii polityki azylowej UE, szans i zagrożeń wynikających z przyjmowania uchodźców, jak również poruszali ważne problemy dotyczące ruchów migracyjnych i roli Polski w migracyjnej polityce UE. Najaktywniejszym uczestnikom debaty gratulujemy odwagi wyrażania własnych poglądów! 

ŻYCZENIA WIELKANOCNE

  
 

XIV KONFERENCJA BRANŻY LOGISTYCZNEJ - LOGISTYKA W CZASIE PANDEMII

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">XIV KONFERENCJA BRANŻY LOGISTYCZNEJ - LOGISTYKA W CZASIE PANDEMII</h3>
      30 marca 2021r. - punktualnie o godzinie 10:00 dyrektor ZSM p. Piotr Kruk na platformie MICROSOFT TEAMS przywitał zaproszonych gości i prelegentów Konferencji, której tematem była - "LOGISTYKA W CZASIE PANDEMII".
Swoje przezentacje przedstawili: Pani Izabela Kamińska z Akademii Morskiej w Szczecinie oraz Pan Artur Olejniczak z Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu.
Słuchając Pani Kamińskiej dowiedzieliśmy się jak pandemia wpływa na transport morski, który poniosi w tym czasie duże straty. Są one związane z brakiem kontenerów, brakiem załóg gotowych do pracy, czy też z brakiem portów, a co za tym idzie podróżą do innych wolnych portów.
 
 

MARZEC 2021 W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">MARZEC 2021 W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM</h3>
     Marzec 2021 r. w Parlamencie Europejskim upłynął poda hasłami: inwestycje, zdrowie i przyszłość Unii Europejskiej!
     10 marca w sali plenarnej PE w Brukseli Przewodniczący Parlamentu Europejskiego David Sassoli, premier Portugalii António Costa w imieniu Rady UE i Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen podpisali wspólną deklarację w sprawie Konferencji o Przyszłości Europy. Konferencja ma dać obywatelom UE okazję do odegrania aktywnej roli w kształtowaniu przyszłej polityki Wspólnoty. Mieszkańcy UE będą mogli m.in. wziąć udział w wielu wydarzeniach i debatach, również w wersji on-line.
             
           

SPOTKANIE Z REKTOREM WSB W GORZOWIE WLKP. PANIĄ ANNĄ CZEKIRDĄ

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">SPOTKANIE Z REKTOREM WSB W GORZOWIE WLKP. PANIĄ ANNĄ CZEKIRDĄ</h3>
     W poniedziałek 29 marca br. uczniowie klas czwartych mogli spotkać się wirtualnie z Panią dr Anną Czekirdą - Rektorem Wyższej Szkoły Biznesu w Gorzowie Wielkopolskim. Spotkanie on-line pozwoliło maturzystom na przybliżenie zagadnienia związanego z akademickim trybem życia. Pani Rektor przedstawiła rodzaje studiów, które funkcjonują w systemie szkolnictwa wyższego w Polsce.

SPOTKANIE Z MIEJSKIM RZECZNIKIEM PRAW KONSUMENTA

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">SPOTKANIE Z MIEJSKIM RZECZNIKIEM PRAW KONSUMENTA</h3>
      Uczniowie klasy I K uczestniczyli w lekcji, w której wziął udział Pan Tomasz Gierczak. Miejski Rzecznik Praw Konsumenta. W trakcie lekcji dowiedzieli się jak bezpiecznie robić zakupy, za pośrednictwem stron internetowych. Jak można dokonać zwrotu zakupionego towaru, jakie są warunki gwarancji i reklamacji.

SPOTKANIE Z DZIELNICOWYM

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">SPOTKANIE Z DZIELNICOWYM</h3>
      W poniedziałkowy poranek 22 marca 2021 roku, uczniowie klas maturalnych spotkali się za pośrednictwem platformy MICROSOFT TEAMS z sierżantem Mateuszem Leśnickim - dzielnicowym Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim. W trakcie spotkania maturzyści zostali zapoznani z zakresem obowiązków dzielnicowego oraz mogli poznać warunkni pracy w Policji.
Panu dzielnicowemu dziękujemy za spotkanie.

DRUGI ETAP OLIMPIADY „WARTO WIEDZIEĆ WIĘCEJ O UBEZPIECZENIACH SPOŁECZNYCH”

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">DRUGI ETAP OLIMPIADY „WARTO WIEDZIEĆ WIĘCEJ O UBEZPIECZENIACH SPOŁECZNYCH”</h3>
      W piątek 19.03.2021r .odbył się zdalnie z wykorzystaniem platformy internetowej drugi etap Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Naszą szkołę reprezentowało 3 uczniów: Daria Rojek, Jan Jacykowski i Dawid Dworak. Uczniowie rozwiązywali test, który składał się z 25 pytań wielokrotnego wyboru. II etap miał charakter współzawodnictwa zespołowego i był przeprowadzony w oparciu o wiadomości zawarte w materiałach dla Ucznia Lekcje z ZUS oraz zakres wiedzy w materiałach dla Nauczyciela Lekcje z ZUS. 
 

OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA INNOWACJI TECHNICZNYCH I WYNALAZCZOŚCI

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA INNOWACJI TECHNICZNYCH I WYNALAZCZOŚCI</h3>
      Jest nam niezmiernie miło poinformować, że trójka naszych uczniów: Tymek Mateusz, Jacykowski Kacper, Wilk Jakub zakwalifikowała się do etapu eliminacji okręgowych Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości organizowanej przez Lubuskie Centrum Techniki i Innowacji w Zielonej Górze. Nasi uczniowie w dniu 30 marca 2021 roku wezmą udział w eliminacjach okręgowych, które odbędą się w II Liceum Ogólnokształcącym w Gorzowie Wielkopolskim. Eiminacje będą tylko pisemne.
 
 

SPOTKANIE Z AKADEMIĄ MORSKĄ W SZCZECINIE - WYDZIAŁ MECHATRONIKI

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">SPOTKANIE Z AKADEMIĄ MORSKĄ W SZCZECINIE - WYDZIAŁ MECHATRONIKI</h3>
 15 marca nasi Maturzyści odbyli ostatnie z serii Spotkanie z Akademią Morska w Szczecinie. Dziś odwiedziliśmy Wydział Mechatroniki, a oprowadzał nas p. mgr inż. Andrzej Dreas oraz p. mgr Rafał Zaweracz zajmujący się promocją Uczelni. Przedstawiono nam Laboratorium High Voltage, możliwości pracy po ukończeniu Wydziału. Spotkanie było również chwilą na podsumowanie cyklu naszych spotkań.
W imieniu Maturzystów bardzo serdecznie dziękujemy Akademii Morskiej w Szczecinie, p. Rafałowi Zaweraczowi, było bardzo ciekawie i nowatorsko. Oby do zobaczenia ′w realu"!
 

XXV OGÓLNOPOLSKI KONKURS WIEDZY BIBLIJNEJ

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">XXV OGÓLNOPOLSKI KONKURS WIEDZY BIBLIJNEJ</h3>
      W dniach 10.03.21 - 12.03.21, odbył się I etap XXV Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Zakres merytoryczny tegorocznej edycji obejmuje Księgę Ezechiela oraz Ewangelię wg św. Jana.
Ze względu na pandemię test konkursowy został przeprowadzony zdalnie. Z naszej szkoły udział w konkursie wzięły trzy osoby. Po sprawdzeniu wyników prac do dalszego etapu dostało się dwóch uczniów, Wiktor Sinkowski (II Kp) i Mateusz Dekiert (II Tp).
Kolejny etap konkursu - diecezjalny, ma składać się z dwóch części i zaplanowany jest następująco:
- pisemny online - 21 kwietnia 2021 (środa), godzina 12:00,
- ustny stacjonarny na terenie diecezji - 29 kwietnia 2021 r. (czwartek),
Bardzo dziękujemy uczniom za prace włożone w przygotowania do konkursu i życzymy sukcesów na dalszych etapach.

AKCJA DONACJA

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">AKCJA DONACJA</h3>
 Nasza Szkoła wzięła udział w akcji w skierowanej do uczennic Mechanika- w ramach #AkcjaDonacja. Akcja ta ma na celu walkę z tzw. ubóstwem menstruacyjnym.
Prawie 1 na 6 dziewcząt w Polsce opuściła lekcje podczas miesiączki z powodu braku dostępu do artykułów higienicznych – wynika z najnowszych badań P&G. W związku z tym rozdaliśmy uczennicom pakiety przygotowane z produktów Always.

SUKCES NA BANK

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">SUKCES NA BANK</h3>
      9 marca 2021 uczniowie klasy III K Natalia Gałązka, Jagoda Sokalska, Adrian Burek i Nikodem Tiuchtiej wzięli udział w eliminacjach szkolnych turnieju wiedzy o finansach i ekonomii „SUKCES NA BANK”. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą z bardzo wielu różnych dziedzin ekonomii, a także podejmować dobre decyzje strategiczne, które umożliwiły im zdobywanie jak największej ilości punktów. Nasza szkolna drużyna zdobyła 30 punktów z 40 możliwych. Gratulacje!
Organizatorem turnieju jest Fundacja BIT MASTERS. Projekt realizowany jest z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

ŻYCZENIA OD PANÓW Z ZESPOŁU SZKÓŁ MECHANICZNYCH DLA WSZYSTKICH PAŃ

 

DZIŚ WIZYTA W AKADEMII MORSKIEJ W SZCZECINIE - WYDZIAŁ INŻYNIERYJNO-EKONOMICZNY TRANSPORTU

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">DZIŚ WIZYTA W AKADEMII MORSKIEJ W SZCZECINIE - WYDZIAŁ INŻYNIERYJNO-EKONOMICZNY TRANSPORTU</h3>
      Dzisiaj mieliśmy bardzo sympatyczne spotkanie z uczniami Zespołu Szkół Mechanicznych w Gorzowie Wielkopolskim ( ).  Nie tylko przedstawiliśmy ofertę Wydziału, ale również Prodziekan ds. Kształcenia dr inż. Tomasz Dudek opowiedział o zastosowaniu i możliwościach Laboratorium Automatyzacji Procesów Logistyczno-Produkcyjnych  Zdecydowaną "wisienką" było spotkanie z naszym absolwentem obecnie pracującym jako spedytor w 
Galan Logistics
 Bardzo dziękujmy za owocne spotkanie i mamy nadzieję, że zobaczymy się niedługo na WIET.

V OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA SPEDYCYJNO - LOGISTYCZNA

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">V OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA SPEDYCYJNO - LOGISTYCZNA</h3>
 Dzisiaj, tj. 5 marca br., o godz. 15:00 odbyły się zawody II stopnia V Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno- Logistycznej.
Ze względu na trwający stan epidemii oraz w trosce o zdrowie wszystkich uczestników i opiekunów, Komitet Główny Olimpiady podjął decyzje o przeprowadzenie dzisiejszych zawodów w formie zdalnej i za pomocą aplikacji MS Teams. Uczniowie zmagali się z 30 pytaniami wielokrotnego wyboru z zakresu transportu i logistyki.
 
 

PRÓBNE MATURY 2021

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">PRÓBNE MATURY 2021</h3>
 Dzisiaj tj. 5 marca 2021r. w trzecim dniu próbnych egzaminów maturalnych, uczniowie klas maturalnych zmierzyli się z arkuszami z języka angielskiego. Po wysłuchaniu nagrania i udzieleniu odpowiedzi na pytania, pisali w formie email wiadomość do swojej koleżanki mieszkającej w Edynburgu.

PIĄTA ROCZNICA NADANIA SZKOLE IMIENIA ZESŁAŃCÓW SYBIRU

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">PIĄTA ROCZNICA NADANIA SZKOLE IMIENIA ZESŁAŃCÓW SYBIRU</h3>
     Dokładnie 5 lat temu – 4 marca 2016 roku Zespół Szkół Mechanicznych przyjął zaszczytne imię Zesłańców Sybiru, a tym samym obowiązek przekazania kolejnym pokoleniom młodych Polaków prawdy o odwadze, cierpieniach i ofiarności zesłańców, o ich tragicznych kolejach losu. W tym dniu Szkoła otrzymała nowy sztandar, który poświęcił Ks. Biskup Paweł Socha.
Sztandar Szkoły dla społeczności szkolnej jest symbolem Polski, symbolem Małej Ojczyzny, jaką jest Szkoła i jej najbliższe środowisko. Dla środowiska lokalnego jest znakiem rozpoznawczym Szkoły.

STYPENDIA PREZESA RADY MINISTRÓW DLA UCZNIÓW MECHANIKA

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">STYPENDIA PREZESA RADY MINISTRÓW DLA UCZNIÓW MECHANIKA</h3>
      Jest nam niezmiernie miło poinformować o przyznaniu naszym uczniom Stypendium Prezesa Rady Ministrów.
Kamila Kałwa uczennica klasy IV i Jakub Tomczak uczeń klasy II odebrali z rąk dyrektora Szkoły listy potwierdzające przyznanie Stypendium dla najzdolniejszych uczniów, ufundowanego przez Prezesa Rady Ministrów Pana Mateusza Morawieckiego.
Uczniom i ich rodzicom serdecznie gratulujemy.

KOLEJNA WIZYTA W AKADEMII MORSKIEJ W SZCZECINIE - WYDZIAŁ NAWIGACYJNY

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">KOLEJNA WIZYTA W AKADEMII MORSKIEJ W SZCZECINIE - WYDZIAŁ NAWIGACYJNY</h3>
      W poniedziałek (01.03.2021r.) nasi Maturzyści uczestniczyli w kolejnym Spotkaniu z Akademią Morska w Szczecinie. Tym razem odwiedzonym przez nas wydziałem był Wydział Nawigacyjny. Prowadzącym zajęcia był Pan Prodziekan ds. Kształcenia mgr inż. kpt ż. w. Remigiusz Dzikowski i przedstawił nam najnowsze laboratorium z nowoczesnymi stołami nawigacyjnymi. Pozwalają one na naukę praktyczną przyszłych nawigatorów na możliwie najnowocześniejszych sprzętach i najwyższym poziomie.
Za tydzień Maturzyści odwiedzą Wydział Inżynieryjno- Ekonomiczny Transportu.
Dziękujemy prelegentom, za wprowadzenie nas w tajniki nawigacji.

LUTY 2021 W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">LUTY 2021 W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM</h3>
       W lutym 2021r. posłowie do Parlamentu Europejskiego debatowali przede wszystkim nad strategią wychodzenia z pandemii koronawirusa oraz strategią odbudowy gospodarczej państw UE po zakończeniu pandemii.
     Ważnym tematem pozostawała produkcja i dystrybucja szczepionek przeciwko COVID-19. Europosłowie zajmowali się także strategią dla turystyki oraz transportu morskiego. W Parlamencie Europejskim przedstawione zostały zmiany w przyznawaniu Europejskiej nagrody publiczności dla najlepszego filmu (Nagroda LUX), z którymi można zapoznać się po kliknięciu w poniższe linki!
  
 

KOLEJNA ODSŁONA AKADEMII MORSKIEJ W SZCZECINIE - WYDZIAŁ MECHANICZNY

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">KOLEJNA ODSŁONA AKADEMII MORSKIEJ W SZCZECINIE - WYDZIAŁ MECHANICZNY</h3>
 W poniedziałek 15 lutego uczniowie klas maturalnych uczestniczyli w drugim już spotkaniu z cyklu Spotkania z Akademią Morską w Szczecinie. Dzisiaj uczestniczyliśmy w zajęciach na Wydziale Mechanicznym (www.facebook.com/Wydzia%C5%82-Mechaniczny-Akademia-Morska-w-Szczecinie-103986591443931/) w trzech różnych miejscach.
Najpierw odwiedziliśmy LSO, czyli Laboratorium Siłowni Okrętowych, tą część zajęć prowadzili: Kierownik LSO p. Janusz Hordyjewicz, adiunkt p. Marcin Kołodziejski. Przedstawione zostały zasady działania silnika diesla i generatora prądu.
 

81 ROCZNICA DEPORTACJI POLAKÓW NA SYBIR

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">81 ROCZNICA DEPORTACJI POLAKÓW NA SYBIR</h3>
      Dzisiaj na Cmentarzu Komunalnym w Gorzowie Wielkopolskim pod pomnikiem Ofiar Stalinizmu odbyła się inna, ze względu na pandemię - skromna uroczystość upamietniająca 81 rocznicę deportacji Polaków na Sybir. Przedstawiciele Urzędu Wojewódzkiego, Lubuski Kurator p. Ewa Rawa, członkowie Związku Sybiraków z p. Marią Dratwińską na czele złożyli wiązanki kwiatów. W imieniu społeczności Mechanika wiązankę kwiatów pd pomnikiem złożył dyr ZSM p. Piotr Kruk. Modlitwą Sybiraków otoczył ks. Henryk Jacuński.
 
 

ROK 2021 - EUROPEJSKIM ROKIEM KOLEI

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">ROK 2021 - EUROPEJSKIM ROKIEM KOLEI</h3>
      W grudniu 2020 r. Parlament Europejski zatwierdził wniosek Komisji Europejskiej dotyczący ustanowienia roku 2021 „Europejskim Rokiem Kolei”.
W związku z powyższym postanowieniem PE zaplanował wiele działań, które mają na celu przybliżenie zalet korzystania z transportu kolejowego, zarówno przez pojedynczych obywateli, jak i przez wielkie przedsiębiorstwa działające na obszarze UE.
      „Europejski Rok Kolei” wpisuje się w ramy Europejskiego Zielonego Ładu, czyli planu działania na rzecz zrównoważonej gospodarki UE.
 

STYCZEŃ 2021 W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">STYCZEŃ 2021 W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM </h3>
  W styczniu 2021 r. Parlament Europejski wyraził zgodę na budżet UE na lata 2021 – 2027 i zajął się stosunkami UE – Wielka Brytania oraz relacjami UE – Stany Zjednoczone, jak również kontynuował prace dotyczące systemu dystrybucji szczepionek przeciwko
covid-19 w krajach Wspólnoty.
Od 1 stycznia 2021 r. półroczne przywództwo Rady UE przejęła Portugalia, co wiąże się z dużymi oczekiwaniami wobec europarlamentarzystów pochodzących z tego kraju. Zapraszamy do odwiedzenia stron internetowych Parlamentu Europejskiego!
  

SPOTKANIE Z AKADEMIĄ MORSKĄ W SZCZECINIE

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">SPOTKANIE Z AKADEMIĄ MORSKĄ W SZCZECINIE </h3>
    W poniedziałek 8 lutego 2021r. odbyło się pierwsze spotkanie online z przedstawicielem Akademii Morskiej w Szczecinie, Panem Rafałem Zaweraczem. Podczas spotkania na platformie Teams uczniowie poznali charakterystykę Uczelni, wydziały i kierunki nauczania oraz oferowane przez Akademię zajęcia dodatkowe dla studentów.  Była również możliwość zadawania pytań, które pomogły rozwiać wątpliwości naszych maturzystów.

POLSCY POSŁOWIE DO PE - POZNAJEMY PARLAMET EUROPEJSKI

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">POLSCY POSŁOWIE DO PE - POZNAJEMY PARLAMET EUROPEJSKI</h3>
      W bieżącej kadencji Parlament Europejski składa się 705 posłów z 27 krajów, w tym 52 eurodeputowanych z Polski. Kadencja europosła trwa 5 lat, a ostatnie wybory odbyły się w 2019 r. i były to czwarte wybory od czasu przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.
O formie przeprowadzenia wyborów każdy kraj decyduje samodzielnie, natomiast mandaty są przydzielane na podstawie liczny ludności poszczególnych państw członkowskich; w Polsce regulacje prawne dotyczące wyborów posłów od PE zawarte są w Kodeksie wyborczym.
Zachęcamy do poznania polskich eurodeputowanych!
 

GRUDZIEŃ 2020 W PARLEMANCIE EUROPEJSKIM

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">GRUDZIEŃ 2020 W PARLEMANCIE EUROPEJSKIM</h3>
     W grudniu 2020 r. posłowie do Parlamentu Europejskiego zajmowali się postępami w zatwierdzaniu szczepionki na koronawirusa, przeciwdziałaniem przemocy wobec dzieci oraz sztuczną inteligencją.
     Od 14 do 18 grudnia odbyła się sesja plenarna PE, w trakcie której m.in. zatwierdzono budżet na lata 2021 – 2027 oraz wręczono Nagrodę im. Sacharowa liderom białoruskiej opozycji. Eurodeputowani podejmowali również tematy związane z walką z pandemią 
covid-19, zmianami klimatu oraz bezpieczeństwem i stosunkami zewnętrznymi.
 

FERIE ZIMOWE 2021

  

ŚWIĄTECZNE AKCENTY W MECHANIKU

 
 
 
  
 

Z WIZYTĄ W DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ 2020

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">Z WIZYTĄ W DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ 2020</h3>
     Ponad trzydziestoletnią tradycją są świąteczne odwiedziny uczniów Zespołu Szkół Mechanicznych w Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Podmiejskiej. W tym roku z uwagi na pandemię nie kolędowaliśmy i nie uczestniczyliśmy we wręczaniu prezentów mieszkańcom DPS. Jednak Samorząd Uczniowski zadbał o podtrzymanie szkolnej tradycji. 

NAGRODY DLA UCZNIÓW ZA UDZIAŁ W KONKURSIE "ZNAKI PAMIĘCI O SYBIRAKACH W WOJEWÓDZTWIE LUBUSKIM"

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">NAGRODY DLA UCZNIÓW ZA UDZIAŁ W KONKURSIE "ZNAKI PAMIĘCI O SYBIRAKACH W WOJEWÓDZTWIE LUBUSKIM"</h3>
      W gabinecie dyrektora Zespołu Szkół Mechanicznych zostały wręczone uczennicom nagrody przekazane przez Lubuskiego Kuratora Oświaty p. Ewę Rawę. Konkurs miał na celu popularyzację wiedzy o Sybirakach, a jednocześnie pokazanie współczesnych znaków świadczących o tych okrutnych faktach historycznych. Drugie miejsce w Konkursie ogłoszonym przez Lubuskiego Kuratora Oświaty i Prezesa Związku Sybiraków w Gorzowie p. Marię Dratwińską zajęła Weronika Olszewska, a wyróżnienia otrzymały Kamila Kałwa i Daria Rojek. Opiekę nad uczniami sprawowała p. Ewa Pasierbowicz. Nagrodzonym uczennicom serdecznie gratulujemy.

ZNAKI PAMIĘCI O SYBIRAKACH

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">ZNAKI PAMIĘCI O SYBIRAKACH</h3>
 18 grudnia 2020 roku, dyrektor ZSM- Piotr Kruk wraz ze szkolnym koordynatorem Konkursu "Znaki pamięci o Sybirakach" - p. Ewą Pasierbowicz odebrali z rąk p. Ewy Rawy - Lubuskiego Kuratora Oświaty nagrody dla uczniów oraz podziękowania za udział w konkursie ogłoszonym przez Kuratora Oświaty. Drugie miejsce w konkursie zajęła Weronika Olszewska, a wyróżnienia otrzymały Kamila Kałwa i Daria Rojek. 

TECHNIK - ABSOLWENT 2020

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">TECHNIK - ABSOLWENT 2020</h3>
     Rozstrzygnięcie Konkursu SIMP "TECHNIK-ABSOLWENT 2020"
OLAF GOŁĘBIOWSKI – absolwent Technikum nr 5 w Gorzowie Wielkopolskim zajął pierwsze miejsce w Konkursie SIMP – TECHNIK ABSOLWENT 2020. Główna Komisja Konkursowa obradująca 13 listopada 2020r. pod przewodnictwem kol. Stanisława Królikowskiego przedstawiła Zarządowi Głównemu SIMP wyniki XIV edycji Konkursu SIMP o Nagrodę i Dyplom Prezesa SIMP dla absolwentów średnich szkół technicznych TECHNIK ABSOLWENT – rok szkolny 2019/2020, które zostały zatwierdzone przez to gremium w dniu 16 grudnia 2020r.
 

OLIMPIADA - WARTO WIEDZIEĆ WIĘCEJ O UBEZPIECZENIACH SPOŁECZNYCH

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">OLIMPIADA - WARTO WIEDZIEĆ WIĘCEJ O UBEZPIECZENIACH SPOŁECZNYCH</h3>
 14 grudnia odbył się szkolny etap Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” – w tym roku inaczej – on-line. Zakres tematyczny obejmował zakres 4 lekcji realizowanych w ramach projektu „Lekcje z ZUS”.
„Lekcje z ZUS” to projekt edukacyjny dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Zawiera on treści z podstawy programowej przedmiotu wiedza o społeczeństwie oraz podstawy programowej kształcenia w zawodach. Z roku na rok projekt cieszy się coraz większą popularnością.
 

Z ŻYCZENIAMI ŚWIĄTECZNYMI W SZPTALU WOJEWÓDZKIM W GORZOWIE

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">Z ŻYCZENIAMI ŚWIĄTECZNYMI W SZPTALU WOJEWÓDZKIM W GORZOWIE</h3>
      Mamy nadzieję, że dzisiaj osłodziliśmy trochę życie pacjentom i pracownikom Wojewódzkiego Szpitala w Gorzowie Wlkp.
Personelowi medycznemu dziękujemy za pracę i życzymy ZDROWIA.
W ramach podziękowań, wraz z świątecznymi życzeniami przekazaliśmy słodkie pierniczki. Inicjatorem słodkiej akcji była klasa II K wraz z wychowawczynią p. Heleną Niczyj. Do akcji włączyły się klasy IIAp i IITp.

OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA SPEDYCYJNO-LOGISTYCZNA

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA SPEDYCYJNO-LOGISTYCZNA</h3>
 

Z WIRTUALNĄ WIZYTĄ W WYŻSZEJ SZKOLE LOGISTYKI W POZNANIU

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">Z WIRTUALNĄ WIZYTĄ W WYŻSZEJ SZKOLE LOGISTYKI W POZNANIU</h3>
 11 grudnia 2020r. o godz. 10:00 uczniowie klasy III K wzięli udział w wydarzeniu „Wirtualne WSL”. Z uwagi na sytuację związaną z panującą pandemią wizyta odbyła się on-line, a nie jak dotychczas w murach Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu. Spotkanie poprowadził pan Artur Olejniczak zastępca Kierownika Działu Marketingu. Uczniowie wysłuchali wykład on-line na temat: „Trendy w logistyce” oraz zostali zapoznani z ofertą dydaktyczną uczelni logistycznej.
Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach współpracy z WSL.
Panie Arturze, DZIĘKUJEMY

TRENDY I WIZJE ROZWOJOWE MORSKICH ELEKTROWNI WIATROWYCH

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">TRENDY I WIZJE ROZWOJOWE MORSKICH ELEKTROWNI WIATROWYCH</h3>
    Nasz uczeń Bartłomiej Jurczak - zajął II miejsce w „Konkursie Trendy i wizje rozwojowe morskich elektrowni wiatrowych”,
organizowanym przez Akademię Morską w Szczecinie oraz Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Energetyki Wiatrowej.
 
 

1 GRUDNIA - ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z AIDS

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">1 GRUDNIA - ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z AIDS</h3>
       Światowy Dzień AIDS (zwany także Światowym Dniem Walki z AIDS) obchodzimy od 1988 roku, dzięki inicjatywie Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Jest on jedną z ośmiu najważniejszych kampanii na rzecz zdrowia publicznego prowadzonych przez tę międzynarodową organizację.
 
 
Symbolem tego dnia jest czerwona wstążka.

LISTOPAD 2020 W PARLEMANCIE EUROPEJSKIM

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">LISTOPAD 2020 W PARLEMANCIE EUROPEJSKIM</h3>
      Listopad 2020r. w Parlamencie Europejskim upłynął przede wszystkim na burzliwych dyskusjach dotyczących budżetu na lata 2021 – 2027. Europosłowie zajmowali się także prawami konsumenta, bezdomnością, wolnością mediów oraz poruszali kwestie zrównoważonego leśnictwa i walki z wylesieniem.
     W listopadzie 2020r. został przedstawiony plan 10 działań UE dla ożywienia gospodarczego po upływie pandemii Covid – 19.

POZNAJEMY PARLAMENT EUROPEJSKI – PREZYDIUM PE

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">POZNAJEMY PARLAMENT EUROPEJSKI – PREZYDIUM PE</h3>
     Prezydium Parlamentu Europejskiego jest ważnym, ustawowym organem zarządzającym Parlamentem Europejskim i usprawniającym jego działanie. Prezydium tworzy przewodniczący, 14 wiceprzewodniczących i pięciu kwestorów, do których należą m.in. sprawy komunikacji, finansów czy warunków pracy posłów do PE.
     Zapraszamy do zapoznania z infografiką, która przedstawia skład oraz obowiązki Prezydium Parlamentu Europejskiego!
 

LIGA MŁODYCH LOGISTYKÓW

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">LIGA MŁODYCH LOGISTYKÓW</font></h3>
      W poniedziałek, 7.12.2020r. trzy uczennice z klasy IV K: Julia Drozd, Klaudia Głuchy i Ewelina Majorowicz, wzięły udział w zmaganiach związanych z Ligą Młodych Logistyków. Był to pierwszy etap konkursu organizowanego przez Koło Naukowe Logistyki DIALOG działające przy Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach.
Opiekę nad szkolnym etapem sprawowała p. Marta Sarwa. Trzymamy kciuki za nasze reprezentantki!

TECHNIK ABSOLEWNT ROKU

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">TECHNIK ABSOLEWNT ROKU</font></h3>
Gratulacje dla naszych ZAWODOWCÓW!
Właśnie otrzymaliśmy wyniki etapu I XIV EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU o dyplom i nagrodę Prezesa SIMP dla absolwentów szkół prowadzących kształcenie zawodowe.
Nasz Absolwent - Olaf Gołębiowski - technik mechanik zajął III miejscu - GRATULUJEMY
Wnioski laureatów zostały przekazane głównej komisji konkursowej do etapu II, finałowego.
Trzymamy za Was kciuki i życzymy powodzenia na etapie centralnym.
 
Więcej >>>TUTAJ<<<

JESZCZE JUBILEUSZOWE AKCENTY

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">JESZCZE JUBILEUSZOWE AKCENTY </font></h3>
       W ramach Jubileuszu 75 lecia naszej Szkoły, zostały zorganiozawne akcje chartyatywne. Uczniowie i nauczyciele zebrali 75 kilogramów nakrętek z tworzywa sztucznego, które przekazaliśmy dla Wiktorii. W podziękowaniu za nakrętki Wiktoria przekazała na ręce dyrektora, własnoręcznie namalowane logo jubileuszu. Bardzo DZIĘKUJEMY.
 

NOWE KOMUTERY DO PRACOWNI DLA MECHANIKA

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">NOWE KOMUTERY DO PRACOWNI DLA MECHANIKA</font></h3>
  Dzięki udziałowi w projekcie Zawodowcy w Gorzowie 2.0, Zespół Szkół Mechanicznych wzbogacił się o 30 komputerów stacjonarnych z pełnym oprogramowaniem wraz z 22- calowymi monitorami. Komputery pozwolą na jeszcze lepsze kształcenie zawodwe młodych mechaników, logistyków, spedytorów i spawaczy.
DZIĘKUJEMY:)

WIZYTA STUDYJNA ON-LINE

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">WIZYTA STUDYJNA ON-LINE</h3>
 W piątek 26.11.2020r. dyrekcja Zespołu Szkół Mechanicznych oraz przedstawiciele nauczycieli przedmiotów zawodowych wzięli udział w wizycie studyjnej w ramach projektu INTERREG VA „ViVA4.0”. Z uwagi na sytuację związaną z pandemią wizyta odbyła się on-line. Jej tematem była prezentacja modułów szkoleniowych i Małych i Średnich Przedsiębiorstw, które wprowadziły „ViVA 4,0”

V OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA SPEDYCYJNO-LOGISTYCZNA

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">V OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA SPEDYCYJNO-LOGISTYCZNA</h3>
      Pierwszy etap V Edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej odbył się inaczej niż poprzednie cztery edycje, ponieważ w sposób zdalny. W piątek o godzinie 11:00 uczniowie w swoich domach przestąpili do Olimpiady. W zmaganiach wzięło udział 38 uczniów z klas: 2Kp, 2Kg, 3K oraz 4K. Olimpiada organizowana jest przez Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego.
 

"KARDYNAŁ STEFAN WYSZYŃSKI - DROGA DO BEATYFIKACJI"

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">"KARDYNAŁ STEFAN WYSZYŃSKI - DROGA DO BEATYFIKACJI"</h3>
 18 listopada uczniowie ZSM z kl. 2 Tp Aleksandra Wyderska i Mateusz Dekiert wzięli udział w finale ogólnopolskiego konkursu "Kardynał Stefan Wyszyński - droga do beatyfikacji". Organizatorem było Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży z naszej diecezji. W rywalizacji między zespołami z ponad 40 szkół a terenu diecezji zielonogórsko-gorzowskiej oraz płockiej, dotarliśmy do grona trzydziestki finalistów. Decydująca rozgrywka odbyła się online. Szkolny etap konkursu nadzorowała Pani Aleksandra Smutnicka.

ŚWIATOWY DZIEŃ RZUCANIA PALENIA TYTONIU

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">ŚWIATOWY DZIEŃ RZUCANIA PALENIA TYTONIU</h3>
      Tradycyjnie w naszej szkole od kilku lat dzień ten jest obchodzony pod hasłem ,,Jabłko zamiast papierosa''. Uczniom przychodzącym na długą przerwę rozdawanie są jabłka, które mają zastąpić zapalenie papierosa. W tym dniu wręczane są również ulotki, a na lekcjach wychowawczych omawiana jest szkodliwość palenia papierosów.
Niestety stan pandemii oraz związane z nim nauczanie zdalne wyklucza przeprowadzenie takiej akcji w szkole. Zachęcamy jednak, aby przynajmniej w tym dniu zrezygnować z papierosa i zastąpić go zdrową przekąską.
Jest to tym bardziej ważne i aktualne, gdyż Wirus SARS-CoV-2 atakuje nasze płuca, które u palących są i tak JUŻ osłabione.

POZNAJEMY PARALMENT EUROPEJSKI – PRZEWODNICZĄCY PE

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">POZNAJEMY PARALMENT EUROPEJSKI – PRZEWODNICZĄCY PE</h3>
       Rozpoczynamy nowy cykl postów informujących o działalności różnych organów Parlamentu Europejskiego! W pierwszym z nich przedstawimy sylwetkę Przewodniczącego PE, którym w 2019r. został włoski polityk i dziennikarz – David Maria Sassoli.
Krótką prezentację na temat Przewodniczącego PE przygotowały uczennice klasy II Kg: Ola i Wiktoria.

ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI W MECHANIKU - WIRTUALNIE

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI W MECHANIKU - WIRTUALNIE</font></h3>
      Pandemia koronawirusa uniemożliwiła w roku szkolnym 2020/2012 uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości na terenie Mechanika, w tym uczestnictwo uczniów w tradycyjnym apelu i scence rodzajowej. W związku z zaistniałą sytuacją młodzież z klas pierwszych technikum – aby uczcić 102. rocznicę odzyskana niepodległości przez Polskę – przygotowała okolicznościowe kartki, tematycznie nawiązujące do tej ważnej dla wszystkich Polaków rocznicy. Organizatorem akcji była Pani Ewa Jankowska - nauczyciel historii.
Zapraszamy do obejrzenia kartek w naszej galerii!

OLIMPIADA STATYSTYCZNA 2020

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">OLIMPIADA STATYSTYCZNA 2020</font></h3>
 05.11.2020r. odbył się pierwszy etap V edycji olimpiady statystycznej. Celem Olimpiady jest upowszechnianie wiedzy i rozwijanie umiejętności z zakresu statystyki w obszarze analiz społeczno-gospodarczych. W ramach trójstopniowej rywalizacji spośród uczestników zostanie wyłonione grono finalistów i laureatów. Olimpiada Statystyczna jest olimpiadą o zasięgu ogólnopolskim, obejmuje dziedzinę nauk ekonomicznych w następujących dyscyplinach naukowych: ekonomia, administracja oraz handel. 

QUIZ NA TEMAT PRAW CZŁOWIEKA W UE!

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">QUIZ NA TEMAT PRAW CZŁOWIEKA W UE!</h3>
      Co wiesz o prawach człowieka w Unii Europejskiej? Czy wiesz, jakie działania podejmują poszczególne organy UE w tej ważnej dla każdego z nas kwestii? Sprawdź swoją wiedzę w specjalnym quizie!
 
 
 

Z WIZYTĄ U MAGAZYNIERÓW LOGISTYKÓW

 Dzisiaj dyrektor Piotr Kruk wraz z kierownikiem szkolenia praktycznego - Stanisławem Skryckim, odwiedzili uczniów klasy II, Branżowej Szkoły I stopnia, którzy uczą się w klasie magazynier - logistyk. Odbywają oni zajęcia praktyczne w firmie PHU Krawczyk. Tam właśnie poznają tajniki pracy magazynu, sposoby inwentaryzacji, uczą się posługiwać skanerami kodów kreskowych. 
 

75 KILOGRAMÓW KARMY DLA PSIAKÓW Z OKAZJI 75 LECIA GORZOWSKIEGO MECHANIKA

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">75 KILOGRAMÓW KARMY DLA PSIAKÓW Z OKAZJI 75 LECIA GORZOWSKIEGO MECHANIKA</font></h3>
     Z okazji Jubileuszu 75-lecia Mechanika, uczniowie włączyli się do akcji zorganizowanej przez p. Wioletę Wangryn-Borucką oraz p. Martę Sarwa, której celem była zbiórka pieniędzy na zakup dobrej jakości puszek z pokarmem dla psów ze schroniska Azorki. Akcja nosiła pierwotnie nazwę "75 puszek dla Azorków na 75-lecie Mechanika", jednak dzięki hojności społeczności szkolnej, udało się zakupić aż 75 kilogramów dobrej jakości karmy!
 
 

SZKOLNE PAKIETY MULTIMEDIALNE OSE

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">SZKOLNE PAKIETY MULTIMEDIALNE OSE</font></h3>
Informację otrzymaliśmy 20 października, a dzisiaj kurier dostarczył przesyłkę.
Szanowni Państwo, z przyjemnością informujemy, że Państwa szkoła znalazła się wśród placówek, do których Państwowy Instytut Badawczy NASK – operator Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej – przekaże tablety wraz z usługą dostępu do internetu w formie „Szkolnych Pakietów Multimedialnych OSE”. 

PAŹDZIERNIK 2020 W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">PAŹDZIERNIK 2020 W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM</h3>
      Październik 2020 r. w Parlamencie Europejskim to dalszy ciąg pracy nad strategią walki z covid-19 oraz aktualizacja, opracowanej jeszcze w kwietniu 2020 r., osi czasu działań UE w kwestii zminimalizowania skutków pandemii koronawirusa.
     W daniach 19 – 23 października odbyła się sesja plenarna PE, podczas której ustalono także priorytety związane z usługami cyfrowymi, polityką rolną oraz sprawami na Białorusi.

WDRAŻAMY SIĘ DO OBSŁUGI MICROSOFT TEAMS

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">WDRAŻAMY SIĘ DO OBSŁUGI MICROSOFT TEAMS</font></h3>
 Powstały już pierwsze grupy klasowe. Zajęcia zdalne ruszyły pełną parą. Loginy dostępowe i hasła są do odbioru u szkolnego administratora p. T. Walorskiego.
Szczegóły na naszej stronie www w zakładce Kształcenie na odległość - MIRSOSOFT 365 TEAMS.
 

W ODWIEDZINACH U AZORKÓW

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">W ODWIEDZINACH U AZORKÓW</font></h3>
 16 października z wizytą do schroniska „Azorki” udali się uczniowie klasy II Kg oraz III A pod opieką pani Wiolety Wangryn-Boruckiej, pani Renaty Rzeminieckiej-Pióro oraz pani Ewy Golińczak-Bogdan. Wizyta była niecodzienną lekcją wrażliwości i znajomości potrzeb czworonożnych przyjaciół. Ogromna praca i miłość do zwierząt, jaką każdego dnia kierują się pracownicy schroniska jest widoczna i przynosi wspaniałe efekty, gdyż schronisko rozbudowuje się. 

ZDALNIE Z UNIWERSYTETEM EKONOMICZNYM WE WROCŁAWIU

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">ZDALNIE Z UNIWERSYTETEM EKONOMICZNYM WE WROCŁAWIU</font></h3>
 Dzisiaj 16.10.2020r. klasa 3K uczestniczyła w zdalnym wykładzie prowadzonym przez dr hab. inż. Maję Kibę-Janiak oraz dr Tomasza Kołakowskiego, wykładowców Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Uczniowie mogli posłuchać ciekawych informacji na temat: Innowacyjnych rozwiązań i technologii stosowanych w logistyce. Niestety ograniczony czas nie pozwolił na wyczerpanie tematu, ale liczymy na kolejne e-spotkania i owocną współpracę z Katedrą Zarządzania Strategicznego i Logistyki Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

DZIEŃ PATRONA

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">DZIEŃ PATRONA</font></h3>
 W związku z sytuacją pandemiczną, zostało odwołane spotkanie on-line z p. Marią Dratwińską - prezesem Związku Sybiraków w Gorzowie Wlkp. Jednak Dzień Patrona "Zesłańców Sybiru" - zobowiązuje - dlatego zostały przeprowadzone lekcje, w trakcie których uczniowie MECHANIKA odśpiewali hymn SYBIRAKÓW i zostali zapoznani z materiałami dotyczącymi naszego patrona. Uczniowie zapalili też znicz pod pomnikiem Sybiraków na cmentarzu przy ul. Żwirowej w Gorzowie Wlkp.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2020

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2020</font></h3>
14 października 2020r w auli Zespołu Szkół Mechanicznych w Gorzowie Wlkp., odbyło się uroczyste posiedzenie Rady Pedagogicznej, na którym uczniowie klas pierwszych złozyli ślubowanie na sztandar Szkoły. Z okazji Dnia Nauczyciela dyrektor Piotr Kruk wręczył nauczycielom i pracownikom niepedagogicznym nagrody, a uczniowie z klasy I A pod kierunkiem p. Katarzyny Łubniewskiej przedstawili przygotowaną część artystyczną. Wszystko odbyło się w nietypowy sposób z zachowaniem reżimu sanitarnego.

WRZESIEŃ 2020 W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">WRZESIEŃ 2020 W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM</h3>
       We wrześniu 2020 r. Parlament Europejski zajmował się przede wszystkim sprawami budżetu UE, prawa o klimacie oraz pandemii koronawirusa.
      Europosłowie podejmowali dyskusję na temat działań UE związanych z pracami nad nowymi lekami i szczepionkami; natomiast 16 września 2020 r. odbyła się debata o stanie UE, podczas której poruszano m.in. kwestie planów dotyczących zmian klimatycznych, rasizmu, zagrożeń dla zdrowia i migracji w Europie. 

SPŁYW KAJAKOWY na 75 urodziny MECHANIKA

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">SPŁYW KAJAKOWY na 75 urodziny MECHANIKA</font></h3>
 19 września 2020 r. uczniowie ZSM rozpoczęli cykl spływów kajakowych, który będzie odbywał się dwa razy w roku szkolnym. Pierwsze spotkanie to wycieczka kajakowa po jeziorze Lipie znajdującym się na Pojezierzu Dobiegniewskim, jednym z najgłębszych jezior w województwie lubuskim (42 m). Liczne zatoczki, ciekawa linia brzegowa (9,7 km) prawie w całości otoczona lasami, jedna wyspa o powierzchni 0,2 ha i możliwość przepłynięcia z tego jeziora na jezioro Słowa (tzw. Szmaragdowe, Głębokie), a dalej na jezioro Osiek sprawia, że jest to akwen stworzony dla kajakarzy.

DZIEŃ SYBIRAKA 2020

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">DZIEŃ SYBIRAKA 2020</font></h3>
 Dzień Sybiraka obchodzony jest od 1991 r. w dniu 17 września w celu upamiętnienia rocznicy napaści radzieckiej na Polskę. Pierwszy Światowy Dzień Sybiraka odbył się w 2004 roku. A od 2013 r. Dzień Sybiraka ma status święta państwowego.
Punktualnie o godzinie 11:00 rozpoczęła uroczysta Msza św., którą odprawił ks. Biskup Tadeusz Lityński, a po niej odbyły się uroczystości pod Pomnikiem Ofiar Terroru Stalinowskiego.

ELIMINACJE DO OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">ELIMINACJE DO OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO</font></h3>
 Nasza uczennica z klasy technik spedytor, Emilia Nawrocka, w ubiegłym tygodniu wzięła udział w Eliminacjach do Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Eliminacje były zorganizowane przez MCK w Gorzowie. Mamy przyjemność ogłosić, że uzyskała w nim tytuł Laureata, co daje jej możliwość wzięcia udziału w kolejnym etapie eliminacyjnym, który odbędzie się już 25-26 września w Żarach. Emilii gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!

INAUGURACJA EPAS W ROKU SZKOLNYM 2020-2021

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">INAUGURACJA EPAS W ROKU SZKOLNYM 2020-2021</h3>
 We wrześniu 2020 r. zainaugurowaliśmy piąty rok udziału Mechanika w programie EPAS – Szkoła Ambasador Parlamentu Europejskiego.
Ze względu na trwającą pandemię koronawirusa będzie to bardzo trudny rok, gdyż nasze działania, związane z udziałem Zespołu Szkół Mechanicznych w Gorzowie Wielkopolskim w EPAS, będą w części realizowane zdalnie. Wiąże się to oczywiście z dużymi utrudnieniami, jednak postaramy się sprostać wszystkim zadaniom programu!
Starszymi ambasadorkami EPAS w roku szkolnym 2020/2021 pozostają pani 
Ewa Jankowska oraz pani Krystyna Płaczek, natomiast rolę młodszych ambasadorów będą pełnić uczniowie z klasy II Kg. 

NARODOWE CZYTANIE W MECHANIKU

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">NARODOWE CZYTANIE W MECHANIKU</font></h3>
     Tegoroczna akcja Narodowego Czytania w naszej szkole odbyła się 16 września. Dotychczas Narodowe Czytanie miało miejsce w auli szkolnej i skupiało wszystkich uczniów i nauczycieli ZSM. W tym roku, choć dzień ten był również doniosły i niosący wiele czytelniczej satysfakcji, to jednak inny, bowiem przeprowadzony w wyjątkowej formie zachowania ostrożności.

DWA DNI GIEŁDY PODRĘCZNIKÓW ZA NAMI

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">DWA DNI GIEŁDY PODRĘCZNIKÓW ZA NAMI</font></h3>
 Od poniedziałku 07 września uczniowie mogą kupić od starszych kolegów używane podręczniki. Jeszcze dzisiaj można podczas długiej przerwy kupić podręczniki. Tym, którym się to nie udało polecamy pisać w komentarzach; jakiej książki szukają lub jaką mają do sprzedania.

ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2020 - 2021 PREZYDENT GORZOWA DOCENIŁ PRACĘ MECHANIKÓW

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2020 - 2021 PREZYDENT GORZOWA DOCENIŁ PRACĘ MECHANIKÓW</font></h3>
 01 września 2020 roku w Zespole Szkół Mechanicznych odbyło się uroczyste, (choć inne od dotychczasowych) rozpoczęcie NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2020 - 2021.
NOWY ROK SZKOLNY 2020 - 2021 MECHANIK rozpoczął od odczytania listu od LUBUSKIEGO KURATORA OŚWIATY oraz LISTU GRATULACYJNEGO od PREZYDENTA MIASTA GORZOWA WIELKOPOLSKIEGO.
 
 
Losowe zdjęcia z galeriiwięcej ...
Konferencja WSB
 Koniec Roku Szkolnego 2013-2014
Wigilia 2009
65 lat ZSM - bieg uliczny o puchar Dyrektora ZSM
Unihokej
Europa-Aktionstag w Duisburgu juz po raz drugi
Dzień z językiem angielskim 2013
WYCIECZKA DO PRZELEWIC
Pożegnanie klas maturalnych
Wycieczka do Przelewic
Dzień sportu
Essel Propack - wycieczka
Pożegnanie klas czwartych
Wielki test wiedzy ekonomicznej 2012
Dzień sportu
Uroczystość Zakończenia Roku Szkolnego ZSZ 2013
Wycieczka do centrum logistyczno-dystrybucyjnego BMW
V konferencja branży metalowej-Szkoła dla Rynku Pracy
W drogę do PRL-u - wystawa motocykli
Otrzęsiny klas pierwszych
JABŁKO ZAMIAST PAPIEROSA
Uroczystości 70-lecia Zespołu Szkół Mechanicznych
Dzień Sportu w ZSM