Zespół Szkół Mechanicznych
 
jesteś tu: strona główna
szukaj:
Powiadom znajomego
Jeżeli znasz kogoś, kogo może zainteresować ta strona, powiadom go o niej.

Twoje imię/nazwisko/pseudonimAdres e-mail znajomego 
 

ZAKOŃCZENIE SEZONU MOTOCYKLOWEGO 2017

 <h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">ZAKOŃCZENIE SEZONU MOTOCYKLOWEGO 2017</font></h3>
  W sobotę 14.10.2017 roku odbyło się zakończenie sezonu motocyklowego. Miłośnicy motocykli (m.in. KMM) spotkali się o godz.12.30 na terenie targowiska przy ul. Targowej. Chwilę po godzinie 13:30 wszyscy ruszyli w paradzie motocyklowej ulicami Gorzowa Wlkp. kierując się na Wał Okrężny gdzie jest meta parady oraz miejsce zbiórki uczestników. 

JANCZEWO 2016

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">JANCZEWO 2016</font></h3>
       23 kwietnia 2016 roku po „Dniu Otwartych Drzwi” w ZSM udaliśmy się do Janczewa, gdzie odbyła się kolejna edycja imprezy offroadowej. Głównym jej celem było promowanie sportowego trybu życia wśród młodzieży i dorosłych, jak i całych rodzin, oraz nauczanie i wspólne poznawanie zasad zdrowej rywalizacji. Startowało w niej kilka profesjonalnych ekip, reprezentujących regionalne kluby offroadowe i motocyklowe. Impreza miała charakter otwarty i przyciągnęła wielu miłośników motoryzacji. Maniacy kurzu i błota mogli startować w trzech kategoriach: samochody terenowe, quady i motocykle. Jak co roku impreza trwała do późnego wieczora.
 
Tekst i zdjęcia: Mariusz Kaput
Zdjęcia edy portal www.http://gorzowwielkopolski.naszemiasto.pl/

Rozpoczęcie sezonu motocyklowego 2016

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">Rozpoczęcie sezonu motocyklowego 2016</font></h3>
      W sobotę 16.04.2016r. odbyło się długo wyczekiwane rozpoczęcie sezonu motocyklowego. Miłośnicy motocykli (m.in. KMM) spotkali się o godzinie 12.00 na terenie stacji paliw przy ul. Walczaka. Na miejscu mogliśmy wspólnie porozmawiać o nadchodzącym sezonie. Trzy kwadranse później udaliśmy się na Bulwar by zebrać się przed oficjalną „Paradą”. Nie przejmując się deszczową pogodą, chwilę po godzinie 13:30 wszyscy ruszyliśmy w paradzie motocyklowej ulicami Gorzowa Wlkp. kierując się na Błonie Nad Wartą przy ul. Wał Okrężny, gdzie odbyła się oficjalna część imprezy. 

Tekst i zdjęcia: Mariusz Kaput

„ABC przyszłego kierowcy”

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">„ABC przyszłego kierowcy”</font></h3>
      W piątek 8 stycznia 2016 roku uczniowie klas IIA, IIK oraz IIT wzięli udział w spotkaniu pt. „ABC przyszłego kierowcy”, zorganizowanym przez pana Mariusza Kaput w porozumieniu z właścicielem Ośrodka Szkolenia Kierowców "Kierowca" – inż. Damianem Badurą.
Spotkanie miało na celu przekazanie przyszłym kierowcom niezbędnych informacji dotyczących otrzymania wymarzonego „prawka”. 

TEST WIEDZY MOTORYZACYJNEJ

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">TEST WIEDZY MOTORYZACYJNEJ</font></h3>
       Koło Miłośników Motoryzacji 18 grudnia 2015r. zorganizowało „Test Wiedzy Motoryzacyjnej 2015” przez p. Mariusza Kaputa. Test kierowany był do uczniów klas I oraz II ZSM i dotyczył znajomości zasad i przepisów ruchu drogowego, obsługi pojazdu oraz ogólnej wiedzy motoryzacyjnej a także wiedzy z zakresu ratownictwa i pomocy przedmedycznej.
 

Zakończenie sezonu motocyklowego 2014

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">Zakończenie sezonu motocyklowego 2014</font></h3>
       W sobotę 18.10.2014 roku odbyło się zakończenie sezonu motocyklowego. Miłośnicy motocykli (m.in. KMM) spotkali się o godz.13.00 na terenie targowiska przy ul. Targowej. Chwilę po godzinie 14:00 wszyscy ruszyli w paradzie motocyklowej ulicami Gorzowa Wlkp. kierując się do Santoka, by przy Przystani Rzecznej uczestniczyć w oficjalnym zakończeniu sezonu motocyklowego 2014. Na miejscu mogliśmy wspólnie podsumować szczęśliwy dla nas sezon i uczestniczyć w wielu atrakcjach m. in. w losowaniu nagród oraz licytacji kevlaru i kasku K. Kasprzaka. Do późnych godzin nocnych rozbrzmiewała muzyka m.in. zespołu Podbródka i RWA.
 
Tekst i foto: Mariusz Kaput

Zobacz zdjęcia w galerii

Zakończenie sezonu motocyklowego 2014

I spotkanie integracyjne miłośników dwóch kółek

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">I spotkanie integracyjne miłośników dwóch kółek</font></h3>
     W piątek 03.10.2014 roku odbyło się pierwsze spotkanie integracyjne miłośników dwóch kółek zorganizowane przez opiekuna KMM – Pana Mariusza Kaput. Uczestniczyły w nim osoby, których pasją są motocykle, skutery i motorowery. Podczas spotkania mogliśmy zobaczyć trening Stuntu motocyklowego m.in. ucznia ZSM. Każdy z nas mógł się przypatrywać technikom jazdy na specjalnie do tego przygotowanym motocyklu. Wheelie, stoppie, bornout i drifting odpowiednio podnosiły temperaturę przy towarzyszącej nam wspaniałej pogodzie. Przy okazji mogliśmy popatrzeć z bliska na paralotnię, która wylądowała niedaleko placu wzbudzając duże zainteresowanie. 
Wiemy już na pewno, że na jednym zlocie się nie skończy.
 
Tekst i zdjęcia: Mariusz Kaput

Zobacz zdjęcia w galerii

I spotkanie integracyjne miłośników dwóch kółek

Moto Pasje z Automobilklubem Gorzowskim

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">Moto Pasje z Automobilklubem Gorzowskim</font></h3>
      W poniedziałek 17 marca 2014 roku uczniowie klas IIT, IIIK oraz IIIe wzięli udział w spotkaniu pt. „Moto Pasje z Automobilklubem Gorzowskim”, zorganizowanym przez Pana Mariusza Kaput.
Prezes Zarządu Pani Monika Budnik opowiedziała m.in. o działalności Automobilklubu Gorzowskiego oraz o tym, w jaki sposób można popularyzować  motorsport, dzięki czemu uczniowie będą mogli aktywnie wspomagać AG.
Pani Prezes przypomniała również o celach Klubu, w tym m.in. o:
  • Krzewieniu wiedzy i kultury motoryzacyjnej.
  • Działaniu na rzecz podnoszenia bezpieczeństwa na drogach.
  • Popularyzacji i rozwijaniu zawodów i rajdów w sportach motorowych masowych oraz wyczynowych:
- w sporcie samochodowym,
w sporcie motocyklowym,
w sporcie kartingowym.
  • Popularyzacji i rozwijaniu turystyki motorowej.
  • Rehabilitacji osób niepełnosprawnych przez organizację imprez sportowo-rekreacyjnych i turystyki motorowej.
  • Ochronie zabytków i tradycji motoryzacji.
  • Ochronie praw i interesów zmotoryzowanych.
  • Integrowaniu środowiska automobilistów.
 
Tekst: Mariusz Kaput
Zdjęcia: Renata Kaput

Zobacz zdjęcia w galerii

Moto Pasje z Automobilklubem Gorzowskim

TEST WIEDZY MOTORYZACYJNEJ

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">TEST WIEDZY MOTORYZACYJNEJ</font></h3>
       Dnia 27 marca 2013r. w Zespole Szkół Mechanicznych odbył się „Test Wiedzy Motoryzacyjnej 2013” zorganizowany przez p. Mariusza Kaput. Test kierowany był do uczniów klas I oraz II ZSM  i dotyczył znajomości zasad i przepisów ruchu drogowego, obsługi pojazdów oraz ogólnej wiedzy motoryzacyjnej, a także wiedzy z zakresu ratownictwa i pomocy przedmedycznej.
21 uczniów miało przed sobą 40 pytań, na które musieli odpowiedzieć w określonym czasie (45 sekund) bez możliwości powrotu do poprzednich pytań. Uczestnicy testu mogli otrzymać maksymalnie 40 punktów.
 
 Najlepiej z testem poradzili sobie:
1. Pietrzak Michał                2K – 32 punkty
1. Blatkiewicz Arkadiusz     1e – 32 punkty
3. Kowalski Dominik            2K – 31 punktów
Uczniowie za zajęcie trzech pierwszych miejsc otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Lubomira i Sebastiana Kasperek z warsztatu samochodowego „TIP – TOP Kasperek” z Gorzowa Wlkp.
Gratulacje dla Zwycięzców !!!
 
Tekst: Mariusz Kaput
Zdjęcia: Angelika Tomczyk
 
 
 

Zobacz zdjęcia w galerii

Test wiedzy motoryzacyjnej

MOTOR SHOW 2012

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">MOTOR SHOW 2012 </font></h3>
Dnia 15.04.2012 roku (niedziela) uczestniczyliśmy (Adrian Boła i Marek Gawinowski) w wydarzeniu pod nazwą „Poznańskie Międzynarodowe Targi Motoryzacyjne – Motor Show 2012”. Impreza miała na celu ukazać wszystkim osobom odwiedzającym nowości ze „świata motoryzacyjnego. Zwiedzający mogli zobaczyć luksusowe limuzyny jak i wygodę połączoną ze sportową stylistyką, gdzie przez chwilę mogli sami poczuć się jak właściciele nowych sportowych aut tj. np. Ford Mustang, Ferrari, Porsche, Lamborghini czy Caterham.
Moim zdaniem każdy mógł cos dla siebie znaleźć, od samochodów sportowych po limuzyny, auta terenowe, motory crossowe, turystyczne, ścigacze i oczywiście choppery, auta kempingowe jak i też części do swoich czterech lub dwóch kółek.
Moją uwagę przykuł jeden pojazd z wielu i to nie był samochód produkcji 2012 roku lecz z 1967 roku - Ford Mustang Shelby GT 500. Była to wierna replika samochodu 
z filmu „60 – sekund”.
Tego typu imprezy motoryzacyjne powinny odbywać się częściej w naszym regionie.
Myślę ze nie tylko ja tak bym chciał lecz wielu innych fanów motoryzacji.
 To co tam się dzieje nie jest do opisania trzeba to zobaczyć samemu na własne oczy i przekonać się jak wyglądają Poznańskie Międzynarodowe Targi Motoryzacyjne. 
 
Tekst i foto: Adrian Boła
 

Zobacz zdjęcia w galerii

MOTOR SHOW 2012

JANCZEWO 2011

     Nasi uczniowie i nauczyciele z Klubu Miłośników Motoryzacji dnia 16 kwietnia br. uczestniczyli w 4. już edycji imprezyoffroadowej zorganizowanej w Janczewie
przez
Dirt-Racers i Automobilklub Gorzowski. Głównym jej celem było promowanie sportowego trybu życia wśród młodzieży i dorosłych, jak i całych rodzin, oraz nauczanie i wspólne poznawanie zasad zdrowej rywalizacji. Startowało w niej kilka profesjonalnych ekip, reprezentujących regionalne kluby offroadowe i motocyklowe. Impreza miała charakter otwarty i przyciągnęła wielu miłośników motoryzacji. Maniacy kurzu i błota mogli startować w trzech kategoriach: samochody terenowe, quady i motocykle, zaś widzowie delektując się szaszłykiem lub kiełbaską z grilla obserwowali zmagania startujących. Impreza trwała do późnego wieczora…
 
  
 
 

Spotkanie z kierowcami rajdowymi

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">Spotkanie z kierowcami rajdowymi</font></h3>
W dniu 06 listopada 2009r. na boisku szkolnym odbyło się spotkanie uczniów Mechanika z kierowcami rajdów terenowych Rafałem Kołodziejczykiem i Pawłem Fórmaniakiem. Podczas spotkania kierowcy zaprezentowali auto, którym się obecnie ścigają. Przedstawili zasady obecnie rozgrywanych rajdów samochodów terenowych i odpowiadali na niezliczone pytania młodzieży.
 
Nawet młodzież wraz z dyrektorem S. Jodko z sąsiedniej szkoły przyszli zaciekawieni takim sposobem prezentacji.
 
Organizatorem spotkania była pani dyrektor Janina Grzecznowska.
 
Serdeczne podziękowania dla gorzowskiego Automobilklubu za pomoc w zorganizowaniu spotkania.
 

Zobacz zdjęcia w galerii

Spotkanie z kierowcami rajdowymi

Zebranie założycielskie szkolnego Klubu Miłośników Motoryzacji

<H3>Zebranie założycielskie szkolnego Klubu Miłośników Motoryzacji</h3>
Dnia 08 października 2009r. w naszej szkole odbyło się spotkanie założycielskie Szkolnego Koła Miłośników Motoryzacji.

W spotkaniu brał udział prezes Automobilklubu Gorzowskiego p. Zbigniew Tełowski.

Na początku spotkania pani Dyrektor Janina Grzecznowska przywitała wszystkich zebranych entuzjastów motoryzacji i przedstawiła naszego gościa, który w kilku słowach opowiedział o działalności Gorzowskiego Automobilklubu (uczestnictwo w rajdach, ratownictwo drogowe, prace na rzecz osób niepełnosprawnych).
Następnie krótko zaproponował warunki współpracy ze szkolnym kołem.
Po tym krótko została omówiona działalność Polskiego Związku Motorowego, etapy zdawania na licencje sędziowskie, zabezpieczenie i organizacja rajdów.

Podczas spotkania uczniowie zadawali wiele pytań, na które prezes starał się udzielić jak najbardziej wyczerpujących odpowiedzi.

Na koniec uzgodnione zostało następne spotkanie w listopadzie, podczas którego będzie można spotkać się z gorzowskimi rajdowcami.

 
Ostatnio dodane zdjęciawięcej ...
Losowe zdjęcia z galeriiwięcej ...
Halloween 2011
Halloween 2011
Piłka ręczna
JABŁKO ZAMIAST PAPIEROSA
Wymiana międzynarodowa - Holandia
Wycieczka do centrum logistyczno-dystrybucyjnego BMW
Prawybory europejskie
Wielki test wiedzy ekonomicznej 2012
Dzień sportu 2012
Dzień z językiem angielskim 2011
Piłka ręczna
65 lat ZSM - bieg uliczny o puchar Dyrektora ZSM