Zespół Szkół Mechanicznych
 
jesteś tu: strona główna
szukaj:
Powiadom znajomego
Jeżeli znasz kogoś, kogo może zainteresować ta strona, powiadom go o niej.

Twoje imię/nazwisko/pseudonimAdres e-mail znajomego 
 

Koniec Roku Szkolnego 2011-2012. Początek wakacji:)

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">Koniec Roku Szkolnego 2011-2012. Początek wakacji:)</font></h3>
Dziś zabrzmi ostatni dzwonek roku szkolnego 2011/2012. Na tę chwilę długo czekała młodzież. Po uroczystościach związanych z zakończeniem roku w obecności kadry pedagogicznej wręczono aż 35 wyróżnień za bardzo dobre wyniki w nauce. Następnie uczniowie udali się do swoich klas po odbiór świadectw. Od dziś uczniowie mają dwa miesiące wakacji.
Z tej okazji życzymy Wam samych słonecznych dni.
 
 
Nowy rok szkolny 2012/2013 rozpocznie się w poniedziałek, 3 września 2012 r.
 
 
Tekst: Tomasz Walorski
Foto: Ewelina Piątek
 

Zobacz zdjęcia w galerii

Koniec Roku Szkolnego 2011-2012

Egzamin zawodowy już za nami

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">Egzamin zawodowy już za nami</font></h3>
      Dnia 18 i 19 czerwca 2012r. w szkole odbyły się egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe do których przystąpiło 72 uczniów. To już ostatni etap ich zmagań, a wyniki egzaminów uczniowie poznają pod koniec sierpnia.
 
Tekst i foto: Krystyna Płaczek

Zobacz zdjęcia w galerii

Egzamin zawodowy już za nami

WYSPA ŻYCIA - 2012 w Gorzowie Wlkp.

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue"> WYSPA ŻYCIA - 2012 w Gorzowie Wlkp.</font></h3>
Grupa wolontariuszy z naszej szkoły pod opieką pana Piotra Kruka wzięła udział w akcji promującej ideę transplantacji. Aby wyjść na ulice Gorzowa, a dokładniej na plac przy Katedrze wolontariusze wzięli udział w szkoleniu zorganizowanym przez przedstawicieli stowarzyszenia „Życie po przeszczepie”. Szkolenie przeprowadzili panowie Mariusz Półrolniczak z Gorzowa Wlkp.i Arkadiusz Bojarun Zubek ze Szczecina. 
 

Zobacz zdjęcia w galerii

WYSPA ŻYCIA - 2012 w Gorzowie Wlkp.

Uroczystość Zakończenia Roku Szkolnego ZSZ

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">Uroczystość Zakończenia Roku Szkolnego ZSZ</font></h3>
     Uroczyste zakończenie roku szkolnego dla uczniów III klasy Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Zespole Szkół Mechanicznych odbyło się w dniu 15 czerwca 2012 r. o godz. 11:00. 
Zanim jednak nasi absolwenci otrzymali upragnione i długo oczekiwane świadectwa, mieli okazję wysłuchać przemówienia Dyrektora Szkoły, Pani Janiny Grzecznowskiej, oraz przewodniczącej Samorządu Szkolnego Magdaleny Rybackiej, po czym nastąpiło uroczyste wręczenie Świadectw Ukończenia Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Najlepszym absolwentem został Krzysztof Sadowski. Serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników i uczestnictwa w dodatkowych zajęciach dających kwalifikacje w zawodzie spawacz. Trzymamy kciuki za egzamin zawodowy.
 
Tekst i foto: Tomasz Walorski

Zobacz zdjęcia w galerii

Uroczystość Zakończenia Roku Szkolnego ZSZ

Konkurs "Bezpiecznie nad wodą"

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">Konkurs "Bezpiecznie nad wodą"</font></h3>
      Najlepsi młodzi reżyserzy i aktorzy z lubuskich szkół odebrali dzisiaj nagrody za spoty przygotowane na konkurs „Bezpiecznie nad wodą”. Uczniom pogratulował wojewoda Marcin Jabłoński i przedstawiciele lubuskich mediów, którzy byli członkami jury. Główną nagrodą był bon o wartości 1 500 PLN. Najbardziej cieszy nas fakt, że biorąca udział w konkursie nasza koleżanka z ZSM  Ewelina Piątek z opiekunem Piotrem Krukiem zajęła III miejsce. Gratulujemy!!!  

Stypendia dla najlepszych

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">Stypendia dla najlepszych</font></h3>
 W poniedziałek 18 czerwca w Filharmonii Gorzowskiej odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów artystycznych i naukowych uczniom gorzowskich szkół. Wśród zaszczytnego grona stypendystów znalazł się również uczeń naszej szkoły – Łukasz Trojnar z klasy IIA. Gratulujemy!


 

Uczniowie z Niemiec na zajęciach w Mechaniku

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">Uczniowie z Niemiec na zajęciach w Mechaniku</font></h3>
      Od poniedziałku 11 czerwca uczniowie z bbw Centrum Kształcenia we Frankfurcie n. Odrą wraz z kolegami z polskiej strony uczestniczą w zajęciach teoretycznych w Zespole Szkół Mechanicznych. W ramach projektu  INT-Lernen "Ponadgraniczny rozwój kompetencji kadr kształcących z zakresu mechaniki oraz elektryki na przykładzie regionu przygranicznego Wschodnia Brandenburgia – Polska Zachodnia" przez cały tydzień nabywają wiedzę z zakresu konwencjonalnej obróbki maszynowej. Zajęcia prowadzone są przez nauczycieli z ZSM na bazie wypracowanego wcześniej ze stroną niemiecką Curriculum.
 
Tekst: Tomasz Walorski
Foto: Ewelina Piątek, Tomasz Walorski

Zobacz zdjęcia w galerii

Uczniowie z Niemiec na zajęciach w Mechaniku

Inauguracja projektu INT Lernen

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">Inauguracja projektu INT Lernen </font></h3>
      11 czerwca 2012 roku w Urzędzie Miasta zainaugurowano uroczyście projekt polsko-niemiecki dotyczący transgranicznych praktyk zawodowych na poziomie szkolnictwa zawodowego. W trakcie powitania przez Panią wiceprezydent Gorzowa Wlkp. Alinę Nowak i kierownika projektu ze strony niemieckiej Philippa Eckharda z Centrum Kształcenia bbw z Frankfurtu nad Odrą przedstawiono główne cele projektu "INT Lernen"  oraz rozwój kompetencji interkulturowych pomiędzy naszymi krajami. Projekt ten pozwoli zacieśnić współpracę pomiędzy szkołami zawodowymi a sektorem pracodawców – tłumaczył Philipp Eckhard z bbw.
 
W mediach: >>TUTAJ<<   >>TUTAJ<<  >>TUTAJ<<
 

Zobacz zdjęcia w galerii

Inauguracja projektu INT Lernen

Szkolny Dzień Sportu

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">Szkolny Dzień Sportu</font></h3>
      Dnia 01.06.2012 odbył się Szkolny Dzień Sportu. Z okazji zbliżających się mistrzostw „Euro 2012” wszystkie klasy były podzielone na państwa biorące w nich udział. Drużyny odpowiadały na pytania dotyczące Mistrzostw Europy i rywalizowały w konkursie przeciągania liny. Turniej odbywał się w trzech etapach: faza grupowa, półfinał i finał.       

Zobacz zdjęcia w galerii

Dzień sportu 2012

DZIEŃ JĘZYKA POLSKIEGO

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue"> DZIEŃ JĘZYKA POLSKIEGO </font></h3>
O tym, że język polski do najłatwiejszych nie należy mogli się przekonać uczestnicy Szkolnego Konkursu Ortograficznego pt. „I Ty możesz zostać mistrzem ortografii” oraz Szkolnego Konkursu Językowego „Z polszczyzną za pan brat”, które odbyły się 31 maja w ramach Dnia Języka Polskiego.
 

Turniej piłki nożnej „Euro 2012”

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">Turniej piłki nożnej „Euro 2012”</font></h3>
      Dnia 29.05.2012 zakończył się wewnątrzszkolny turniej piłki nożnej „Euro 2012”. Wszystkie klasy rywalizowały ze sobą w grupach na wzór zbliżających się Mistrzostw Europy . Do finałowej fazy turnieju awansowały zespoły: I a, III a, III e, I T i III T, zwycięstwo odniosła klasa II T. Dnia 1.06.2012 przy okazji Dnia Sportu zorganizowano mini galę mistrzostw, na której nagrodzono drużyny, które zajęły miejsca na podium. Rozdano puchary, medale oraz pamiątkowe koszulki i smycze z logo szkoły.
 
Wyniki turnieju piłki nożnej „Euro 2012”:
I miejsce - klasa II T
II miejsce - klasa I a
III miejsce - klasa III a
 
Tekst: Adam Zieliński
 

Wycieczka edukacyjna do firm AE i Spartherm w Strzelcach Krajeńskich

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">Wycieczka edukacyjna do firm AE i Spartherm w Strzelcach Krajeńskich </font></h3>
      W czwartek 24 maja  klasa IIA pod opieką  p. Edyty Łuszczewskiej, p. Stanisława Skryckiego oraz p. Jana Rusina pojechała na wycieczkę zawodową do firm: AE Group oraz Spartherm w Strzelcach Krajeńskich.
  

HOLENDRZY W GORZOWIE 06-11-05.2012R.

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue"> HOLENDRZY W GORZOWIE 06-11-05.2012R.</font></h3>
W poniedziałek pani Janina Grzecznowska powitała przybyłych gości. W gabniecie 306 odbyła się lekcja angielsko-polsko-holenderska. Pani Edyta Kamińska przygotowała prezentację w języku angielskim a uczniowie uzupełniali ją o brakujące elementy w języku polskim i holenderskim. W ramach ćwiczeń uczniowie słuchając polskiej wersji piosenki układali w kolejności pociętą wersję tekstu.

Zobacz zdjęcia w galerii

HOLENDRZY W GORZOWIE

Matury 2012

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">Matury 2012</font></h3>
      Maturzyści skończyli już rok szkolny, jednak największe wyzwania dopiero przed nimi. Dzisiaj 4 maja czeka ich pisemny egzamin maturalny z języka polskiego na poziomie podstawowym. Punktualnie o godz. 9.00 maturzyści rozpoczną egzamin, który potrwa 170 minut. W tym czasie będą musieli odpowiedzieć na pytania do tekstu oraz napisać wypracowanie na jeden z dwóch podanych tematów. Jakich? – pozostaje to jeszcze wielką tajemnicą.
 

Obchody Święta Konstytucji 3Maja

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">Obchody Święta Konstytucji 3Maja</font></h3>
      3 maja 1791 roku Sejm Czteroletni uchwalił ustawę zasadniczą ustalającą podstawy ustroju I Rzeczpospolitej, znaną jako Konstytucja 3 Maja.
 W tym roku mija 221 lat od tego wydarzenia. Konstytucja 3 Maja, będąca skutkiem dążeń do naprawy stosunków wewnętrznych w Polsce po I rozbiorze (1772), pozostawiała w Polsce ustrój stanowy, wprowadzając jednak pewne zmiany. Zmniejszono wpływy magnaterii na wybór króla, Senat i zarząd kraju, poprzez wykluczenie z sejmików szlachty nieposiadającej ziemi, będącej warstwą najbardziej podatną na wpływy i przekupstwo. W prawie wyborczym feudalny cenzus urodzenia szlacheckiego zastąpiono burżuazyjnym cenzusem posiadania. 

Pożegnanie klas czwartych

Po czterech latach wytężonej pracy nareszcie nadszedł upragniony dzień dla abiturientów naszej szkoły – 27 kwietnia odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego klas czwartych technikum. Uczniowie po raz ostatni wysłuchali słów pani dyrektor Janiny Grzecznowskiej oraz swoich młodszych kolegów, których godnie reprezentowała Magdalena Rybacka. Tradycyjnie podczas uroczystości nagrodzono wyróżniających się uczniów, gratulując im wyników w nauce i sporcie oraz dziękując za działalność na rzecz szkoły. Najlepszym tegorocznym absolwentem został Maciej Kowalski z klasy 4 K.

Zobacz zdjęcia w galerii

Pożegnanie klas czwartych

XII KONKURS EKOLOGICZNY „PSZCZELARSTWO W POLSCE”

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue"> XII KONKURS EKOLOGICZNY „PSZCZELARSTWO W POLSCE”</font></h3>
      26 kwietnia 2012 roku o godzinie 13:00 w świetlicy Zespołu Szkół Mechanicznych podsumowano wyniki XII Konkursu Pszczelarskiego. Przybyłych gości powitała pani wicedyrektor Teresa Paszkowska. Nagrody laureatom wręczyli organizatorzy – pani Helena Niczyj i przedstawiciel władz pszczelarskich, pan Kazimierz Piniewski. W tym roku nagrodzeni otrzymali oprócz dyplomów, książki „Co może miód”, po kilogramie miodu, świecę z wosku i porcję pyłku.

Zobacz zdjęcia w galerii

XII KONKURS EKOLOGICZNY „PSZCZELARSTWO W POLSCE”

Rola pracodawców w świetle zreformowanego kształcenia zawodowego

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">Rola pracodawców w świetle zreformowanego kształcenia zawodowego</font></h3>
      17 kwietnia w Zespole Szkół Mechanicznych w Gorzowie odbyła się konferencja pod honorowym patronatem Posła na Sejm RP pani Krystyny Sibińskiej. W konferencji wzięła udział Ewa Konikowska – Kruk – dyrektor Wydziału Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Ministerstwa Edukacji Narodowej. Przedstawiła ona główne założenia reformy szkolnictwa zawodowego, które obowiązywać będą już od września 2012 r. 
 
 
 

Zobacz zdjęcia w galerii

Rola pracodawców w świetle zreformowanego kształcenia zawodowego

GIMNAZJALIŚCI W MECHANIKU NA DNIACH OTWARTYCH

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">GIMNAZJALIŚCI W MECHANIKU NA DNIACH OTWARTYCH</font></h3>
      Na przełomie marca i kwietnia w gorzowskich szkołach średnich odbywają się Dni otwarte. Gimnazjaliści mogą przekonać się  jak wyglądają i co oferują  szkoły, w których od września chcieliby kontynuować naukę.

Zobacz zdjęcia w galerii

Drzwi otwarte 2012

REGULAMIN WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU EKOLOGICZNEGO „PSZCZELARSTWO W POLSCE"

Załączniki:

Życzenia Wielkanocne


 
 
Wszystkiego dobrego,
jajka wielkiego malowanego
zielonej łączki, na której zajączki
jedzą makowce i pasą owce,
szalonego i wyjątkowo mokrego Śmigusa Dyngusa
 oraz samych słonecznych i cudownych dni
Życzą
Dyrektor i Pracownicy ZSM.
 

Wielkanocna zbiórka żywności

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">Wielkanocna zbiórka żywności</font></h3>
      Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych młodzież Zespołu Szkół Mechanicznych po raz drugi włączyła się w zbiórkę żywności dla ubogich rodzin. Akcja zakończyła się ogromnym sukcesem, ponieważ uczniowie chętnie odpowiedzieli na apel i zebrali prawie 100kg produktów dla potrzebujących.
      Przekazanie żywności Stowarzyszeniu Brata Krystyna odbyło się 4 kwietnia 2012. Uczestniczyli w nim: dyrektor Stowarzyszenia Iwona Filon-Król, opiekunka świetlicy środowiskowej Justyna Grzywna, wice dyrektor Zespołu Szkół Mechanicznych Teresa Paszkowska oraz przedstawiciele uczniów ZSM. 
Tegoroczna akcja daje nadzieję na to, że tego typu działania będą odbywały się w szkole cyklicznie. 
 
Tekst i foto: Renata Kaput

Zobacz zdjęcia w galerii

Wielkanocna zbiórka żywności

IV KONFERENCJA LOGISTYCZNA

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">IV KONFERENCJA LOGISTYCZNA</font></h3>

 
30 marca 2011 w Zespole Szkół Mechanicznych odbyła się już IV Konferencja Logistyczna.
Jej tematem była LOGISTYKA W BRANŻY METALOWEJ. Organizatorzy Konferencji zwrócili w ten sposób między innymi uwagę na kluczową rolę jaka odgrywa branża metalowa w rozwoju Gorzowa Wielkopolskiego.
W Konferencji wzięli udział przedstawiciele władz miasta, Wydziału Edukacji, Lubuskiego Kuratorium Oświaty, przedstawiciele szkół wyższych z Gorzowa, przedstawiciele zakładów pracy branży metalowej, uczniowie z Sulęcina, Kostrzyna nad Odrą oraz Gorzowa.  Koordynatorem działań związanych z przygotowaniem konferencji był nauczyciel logistyki – pan Piotr Kruk.
 
W mediach: >>tvgorzow<<
 

 

Program konferencji i tematy referatów

>>Tutaj:<<

 

 

 

 

 

 

Zobacz zdjęcia w galerii

IV KONFERENCJA LOGISTYCZNA

Wymiana z Holandią

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">Wymiana z Holandią</font></h3>
      W dniach 25-30 marca 2012 młodzież ZSM przebywała w Holandii. To już drugi raz nasi uczniowie gościli w zaprzyjaźnionej szkole Elde College w Schijndel.   W wymianie brało udział 12 uczniów z klas IK, IT, IIK, IIIT, a opiekę sprawowały p. Edyta Kamińska i p. H. Niczyj.
 

Zobacz zdjęcia w galerii

Wymiana z Holandią

TARGI EDUKACYJNE W DĘBNIE

      22 marca 2012 roku w Publicznym Gimnazjum im. Arkadego Fiedlera w Dębnie odbyły się targi edukacyjne, skierowane do gimnazjalistów z Dębna i okolic. W imprezie targowej wzięła udział nasza szkoła. W targach uczestniczyło udział 12 szkół ponadgimnazjalnych. Były szkoły ze Szczecina, Rzepina, Skwierzyny.  Stoisko na którym prezentowaliśmy swoją ofertę edukacyjną przyciągało swoim wyglądem uczniów gimnazjum. Nauczyciele: Jan Rusin, Piotr Kruk i Tomasz Walorski odpowiadali na pytania zadawane przez odwiedzających nasze stoisko gimnazjalistów. Przygotowane przez nasz dział marketingu ulotki i informatory o szkole rozchodziły się jak ciepłe bułeczki. Młodych ludzi interesowały kierunki kształcenia jakie oferuje nasza szkoła, za co można uzyskać punkty podczas rekrutacji oraz jak zorganizowane są praktyki uczniowskie.  Uczniowie z dużym zainteresowaniem oglądali szkolne kroniki oraz podręczniki do nauki przedmiotów zawodowych. Wszystkich odwiedzających nasze stoisko zapraszaliśmy na Dzień Otwarty, który odbędzie się w naszej szkole 14 kwietnia 2012 roku o godzinie 10:00.
 
Tekst: Piotr Kruk

Zobacz zdjęcia w galerii

TARGI EDUKACYJNE W DĘBNIE

DZIEŃ KOBIET

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue"> DZIEŃ KOBIET </font></h3>
     Z okazji Dnia Kobiet odbyły się w naszej szkole wybory Mistera Mechanika 2012.
Pomysłodawcą i organizatorem imprezy byli uczniowie z klasy IIIe.
Przed szanowanym, żeńskim jury, podczas czterech konkurencji, roztaczało swój urok, wdzięk i niezaprzeczalny humor 11 kandydatów. Całość oceniała publiczność składająca się z piękniejszej, bo żeńskiej części uczniów naszej szkoły.
      W wyniku ostrej rywalizacji i bardzo trudnego wyboru tytuł Mister Mechanika 2012 otrzymał Rafał Tolak z klasy IIIK. Oprócz dyplomu i symbolicznego orderu Mister wygrał również wyjątkową sesję zdjęciową.
Następne tytuły otrzymali:
I v-ce Mister – Maciek Butrym z klasy III a
II v- ce Mister - Bartosz Ogrodnik z klasy IIK
Mister Publiczności – Bartek Niewiadomski z klasy IIIT
 
Całość imprezy uświetniły występy mistrzów tańca towarzyskiego: Marleny Świrko i Tomasza Kaczałko, którzy zatańczyli sambę, rumbę i cha-chę.
Całej zabawie towarzyszyła wspaniała atmosfera, co pozwala sądzić, że tego typu impreza zagości na stałe w naszej szkole.
 
Tekst: Bożena Kaczmarek

Zobacz zdjęcia w galerii

Dzień Kobiet

Test Wiedzy Motoryzacyjnej 2012

      Dnia 7 marca 2012r. w Zespole Szkół Mechanicznych odbył się „Test Wiedzy Motoryzacyjnej 2012” zorganizowany przez opiekunów Klubu Miłośników Motoryzacji oraz Automobilklub Gorzowski.
Test kierowany był do uczniów klas I oraz II ZSM i dotyczył
znajomości zasad,
przepisów ruchu drogowego, obsługi pojazdu oraz ratownictwa i pomocy przedmedycznej.
Trzydzieścioro uczniów miało przed sobą 30 pytań, na które musieli odpowiedzieć w określonym czasie bez możliwości powrotu do poprzednich pytań. Uczestnicy testu mogli otrzymać maksymalnie 30 punktów.
Najlepiej z Testem poradzili sobie:
1.    Daria Kujawa         2K – 25 punktów
2.    Aleks Górski           2K – 24 punkty
3.    Michał Pietrzak      1K – 23 punkty
Uczniowie za zajęcie trzech pierwszych miejsc otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane
przez opiekunów KMM. Gratulacje dla Zwycięzców !!!
 
Tekst: Mariusz Kaput
Foto: Kamil Rutkowski
 

II etap konkursu z Przedsiębiorczości w PWSZ

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue"> II etap konkursu z Przedsiębiorczości w PWSZ </font></h3>
      Dnia 7 marca 2012 roku uczniowie ZSM uczestniczyli w II etapie konkursu pt. "Przedsiębiorczość" w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Gorzowie Wielkopolskim. 
Spośród 30 uczniów naszej szkoły do drugiego etapu zakwalifikowali się:
 
1. Natalia Przeździecka      IV K
2. Grzegorz Girczyc           IV K
3. Damian Szoppe              IV K
4. Bartosz Rój                    IV A
 
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.
 
Tekst i foto: Ewa Golińczak-Bogdan

Zobacz zdjęcia w galerii

II etap konkursu z Przedsiębiorczości w PWSZ

X jubileuszowe Targi Absolwent 2012

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue"> X jubileuszowe Targi Absolwent 2012 </font></h3>
      W dniach 6-7 marca 2012r. (wtorek – środa) odbyły się już X jubileuszowe Targi Edukacyjne Absolwent 2012. Jak w latach poprzednich i w tym roku nie mogło zabraknąć na nich Mechanika.
Zespół Szkół Mechanicznych przedstawił bogatą ofertę dydaktyczno-edukacyjną, obejmującą nauczanie w zakresie zawodów:
 
 TECHNIKUM 4 – letnie
- technik mechanik,
- technik spedytor,
- technik logistyk,
 
 
ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA - 3 letnia
- mechanik pojazdów samochodowych,
- monter maszyn i urządzeń, z możliwością uzyskania uprawnień spawacza.
 
      Mechanik to szkoła z wieloletnią tradycją. W swej ponad 67-letniej historii szkoła wykształciła wielu znanych i cenionych absolwentów, którzy obecnie pracują na wysokich stanowiskach w firmach i instytucjach publicznych. Świadczy to więc o wysokim poziomie kształcenia w naszej placówce. Szkoła kładzie nacisk na dostosowywanie nowych kierunków do zapotrzebowania rynku pracy, oraz na rozwijanie i poszerzanie bazy dydaktycznej o nowe technologie i oprogramowanie.
Zespół Szkół Mechanicznych szczyci się szeroką współpracą z pracodawcami - obecnie mamy ich ponad 30, w tym również z Witnickiej Strefy Ekonomicznej, co pozwala szkole dynamicznie się rozwijać. Kooperujemy również ze szkołami wyższymi, mamy podpisane liczne umowy partnerskie m. in. z WSB, PWSZ i WSL z Poznania, jak również ze szkołami zagranicznymi Kaufmännisches Berufskolleg Walther Rathenau w Duisburgu oraz Elde College z Holandii
 
 
Wszystkich zainteresowanych nauką w naszej szkole zapraszamy na
 
DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI,
 14 kwietnia (sobota) o godz. 10:00.
 
Tekst: Tomasz Walorski

Zobacz zdjęcia w galerii

X Targi Absolwent 2012

Płka ręczna

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue"> Płka ręczna </font></h3>
     Dnia 01.03.2012r. rozpoczęły się rozgrywki piłki ręcznej chłopców. W inauguracyjnym spotkaniu  szczypiorniści Mechanika rozgromili naszych sąsiadów, czyli Zespół Szkół Elektrycznych 29 : 12. W następnym pojedynku, który odbędzie się 08 marca, naszym rywalem będzie Zespół Szkół Gastronomicznych. Początek meczu o godzinie 12:40.
 
Skład "Mechanika":
 
Banasiak Damian IIa
Butrym Maciej IIIa
Dąbrowski Jarosław Ia
Domagała Kamil IT
Gąsiorowski Dawid Ia
Kondracki Marcin IIIT
Kozdrowski Marcin IIIT
Niewiadomski Marcin IVA
Pisarewicz Bartosz IIa
Purol Kamil IIa
Rynkiewicz Dawid IIIK
Traczyk Dawid IVA
 
Tekst: Adam Zieliński

Projekt "Partnerska Szkoła"

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">Projekt "Partnerska Szkoła"</font></h3>
W czwartek 09 lutego 2012 roku uczniowie naszej szkoły pod opieką Pana Piotra Kruka wzięli udział w podsumowaniu projektu badawczego PARTNERSKA SZKOŁA realizowanego przez Wyższą Szkołę Biznesu w Gorzowie Wlkp. Zgromadzonych gości powitała Pani Rektor Wyższej Szkoły Biznesu dr inż. Maja Kiba - Janiak.  Następnie odbyły się prezentacje wyników badań, jakie zostały przeprowadzone przez szkoły uczestniczące w projekcie.
Współpraca szkoły z rodzicami, a szczególnie przyczyny niskiej frekwencji na zebraniach to temat ankiety, której wyniki przedstawiali uczniowie naszej szkoły. 
Prezentację z opracowanymi wynikami ankiety przedstawiły uczennice: Małgorzata Beer z klasy II K oraz Joanna Nowacka z klasy I K.
W pracach przy opracowywaniu ankiet uczestniczyli uczniowie:
- Franciszek Dziedzic – kl. III A
- Adam Zieliński – kl. III A
- Michał Owczarski – kl. III A
- Aleks Górski – II K
- Patryk Binkiewicz kl. II K
- Małgorzata Beer – kl. II K
- Paulina Suchecka – kl. II K
- Dominik Kowalski – kl. I K
- Joanna Nowacka – kl. I K
- Jakub Ryglewicz kl. I K.
 
 
 Tekst: Piotr Kruk

Zobacz zdjęcia w galerii

Projekt "Partnerska Szkoła"

KOSZYKÓWKA - podsumowanie Gorzowskiej Spartakiady Młodzieży

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">KOSZYKÓWKA - podsumowanie Gorzowskiej Spartakiady Młodzieży</font></h3>
    9 lutego 2012 roku to ostatni dzień zmagań naszych zawodników w koszykówce. Ostatecznie w Gorzowskiej Spartakiadzie Młodzieży zajęliśmy IV miejsce. Mimo porażki w półfinale ze ZSTiO 32:62 mieliśmy jeszcze szanse na brązowy medal. Niestety również w walce o trzecie miejsce naszym zawodnikom zabrakło szczęścia i porażka z I LO 29:45 dała nam pozycję tuż za przysłowiowym "pudłem". Mimo wszystko naszym zawodnikom należą się wilekie brawa, gdyż w każdym meczu wykazali się wielką wolą walki i z dumą reprezentowali "Mechanika".
 
 
Reprezentacja „Mechanika”:
Dawidowicz Michał III T
Majewski Bartosz IV T
Owczarski Michał III A
Perz Dawid III K
Szczepka Michał IV T
Tobiasz Hubert II A
Wajwod Daniel III a
Wojciechowski Wojciech IV T
Zabiegałowski Mateusz IV T
Zieliński Adam III A
 

Zobacz zdjęcia w galerii

Koszykówka

WSPARCIE DLA HOSPICJUM

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue"> WSPARCIE DLA HOSPICJUM </font></h3>
      11 lutego to Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji już 9 lutego w Gorzowie Wlkp. odbyły się kwesty. Wolontariusze kwestowali w 150 punktach miasta. Cel – to pomoc dla Gorzowskiego Stowarzyszenia Hospicjum Św. Kamila, zajmującego się ludźmi nieuleczalnie chorymi, którym współczesna medycyna nie jest w stanie pomóc. Uczniowie naszej szkoły również włączyli się do tej akcji. Chłopcy z klasy III A zbierali datki do skarbonek, licząc na dobre serce Gorzowian. Opiekunami całej akcji w Zespole Szkół Mechanicznych byli pani Aneta Krzemińska-Przystajko i pan Jan Rusin.
 
Tekst i foto: Krystyna Płaczek

Zobacz zdjęcia w galerii

WSPARCIE DLA HOSPICJUM

Współpracujemy z bbW we Frankfurcie

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">Współpracujemy z bbW we Frankfurcie</font></h3>
W środę 8 lutego 2012 roku Dyrektor Zespołu Szkół Mechanicznych Janina Grzecznowska oraz nauczyciele przedmiotów zawodowych Zbigniew Skiba, Mariusz Grusza, Tomasz Walorski reprezentujący ZSM w projekcie - „Ponadgraniczny rozwój kompetencji kadr kształcących z zakresu mechaniki oraz elektryki na przykładzie regionu przygranicznego Wschodnia Brandenburgia – Polska Zachodnia” wzięli udział w pierwszym z kilku zaplanowanych spotkań w siedzibie bbw Bildungszentrum Frankfurt (Oder) GmbH.
 

Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu

07 lutego 2012r. ponad 70 państw z pięciu kontynentów obchodziło ten dzień!


WIELKI TEST WIEDZY EKONOMICZNEJ

 
 
 

Zobacz zdjęcia w galerii

Wielki test wiedzy ekonomicznej 2012

Mikołaj z Mechanika w DPS

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">Mikołaj z Mechanika w DPS</font></h3>
      W piątek 23 grudnia 2011 roku uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych z Gorzowa Wielkopolskiego odwiedzili z kolędą mieszkańców Domu Pomocy Społecznej im. Marie Juchacz przy ulicy Podmiejskiej.
Wśród kolędników był św. Mikołaj, który wraz ze śnieżynkami wręczał pensjonariuszom przygotowane przez pracowników DPS paczki z drobnymi prezentami oraz składał świąteczne życzenia.

Zobacz zdjęcia w galerii

Mikołaj z Mechanika w DPS

SPOTKANIE WIGILIJNE

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">SPOTKANIE WIGILIJNE</font></h3>
      Tradycyjnie już ostatniego dnia przed przerwą świąteczną w szkole organizowane są spotkania wigilijne.
Dzień rozpoczęliśmy jak zwykle zajęciami, by następnie spotkać się w "swoich" klasach, połamać opłatkiem, złożyć sobie życzenia i we wspólnocie klasowej spędzić razem kilka chwil. Punktualnie o godzinie 13:00 wszyscy nauczyciele spotkali się w dużej, pięknie przystrojonej auli. Ks. Dariusz odczytał fragment Pisma św. wprowadzając nas w atmosferę świąteczną. O tym czym są Święta i jakie są ich zwyczaje przypomnieli nam w programie artystycznym uczniowie klasy 1 T pod patronatem wychowawczymi Ewy Golińczak-Bogdan.
 
Tekst: Tomasz Walorski
Foto: Krystyna Płaczek

Zobacz zdjęcia w galerii

SPOTKANIE WIGILIJNE 2011

KONFERENCJA W WYŻSZEJ SZKOLE LOGISTYKI w POZNANIU 14 grudnia 2011r.

      14 grudnia 2011 roku uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych w Gorzowie pod opieką nauczyciela logistyki p. Piotra Kruka wzięli udział w konferencji organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu. Podczas konferencji poświęconej logistyce w wojsku uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy, między innymi; 
            Ile ton paliwa dziennie spala się w samolotach F-16? Kto ma 152-milimetrowe działo o nazwie „Lady Gaga”? Jaka jest różnica między pułkownikiem a porucznikiem. 
 

Zobacz zdjęcia w galerii

KONFERENCJA W WYŻSZEJ SZKOLE LOGISTYKI w POZNANIU 14 grudnia 2011r

Przekazanie kredek fundacji Asante

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">Przekazanie kredek fundacji Asante</font></h3>

Zobacz zdjęcia w galerii

Przekazanie kredek fundacji Asante

II etap IV Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">II etap IV Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej</font></h3>
Podobne artykuły:

Zobacz zdjęcia w galerii

II etap IV Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

Wycieczka do Berlina

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">Wycieczka do Berlina</font></h3>
      Dnia 08.12.2011 młodzież Zespołu Szkół Mechanicznych wraz z  nauczycielami brała udział w wycieczce do Berlina. Organizatorem  wycieczki było biuro turystyczne Project a współorganizatorem  nauczycielka języka niemieckiego Małgorzata Miśkiewicz. Program  wycieczki był bardzo atrakcyjny. Młodzież zwiedziła główne zabytki  stolicy Niemiec, przespacerowała sie głównymi ulicami miasta, odwiedziła Muzeum Techniki i świetnie bawiła się na Jarmarku  Bożonarodzeniowym. Atmosfera była bardzo miła i  sympatyczna, a pobyt w Berlinie pozostawił wiele niezapomnianych wrażeń.
 
Tekst: Małgorzata Miśkiewicz
Foto: Tomasz Walorski

Zobacz zdjęcia w galerii

Wycieczka do Berlina 2011

Stypendium Prezesa Rady Ministrów 2011/2012

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue"> Stypendium Prezesa Rady Ministrów 2011/2012</font></h3>
      30 listopada 2011 roku o godzinie 10.30 w auli wydziału Matematyki Uniwersytetu Zielonogórskiego, Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wlkp. w Zielonej Górze Pan Remigiusz Majewski rozpoczął  tegoroczną uroczystość wręczenia Stypendiów Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji. 108 uczniów naszego województwa otrzymało z rąk Wicewojewody Lubuskiego Pana Jana Świrepo oraz Lubuskiego Wicekuratora Oświaty Pana Radosława Wróblewskiego stypendia  na rok szkolny 2011/2012. Wśród nagrodzonych był  nasz uczeń: Mateusz Lemański. Gratulujemy,  życząc dalszych sukcesów.

Tekst:  Tomasz Walorski

Zobacz zdjęcia w galerii

Stypendium Prezesa Rady Ministrów 2011/2012

Moto pasje

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">Moto pasje</font></h3>
      W środę 30 listopada 2011 roku uczniowie klas 1K, 1T, 1e pod opieką Pani Heleny Niczyj, Pani Ewy Jankowskiej oraz Pani Danuty Kołodzińskiej brali udział w spotkaniu pt. „Moto Pasje”. Celem spotkania było przekazanie informacji o działalności Automobilklubu Gorzowskiego oraz popularyzowanie motorsportu, dzięki czemu uczniowie mogą aktywnie uczestniczyć w różnych sekcjach sportowych prowadzonych przez AG. Spotkanie zostało zorganizowane przez Pana Mariusza Kaput, Pana Mariusza Gruszę, Pana Jarosława Ozimka oraz Automobilklub Gorzowski reprezentowany przez Pana Zbigniewa Tełowskiego - prezesa Automobilklubu.
 
Tekst i foto: Mariusz Kaput

III miejsce w KONKURSIE MOJA OBYWATELSKA AKTYWNOŚĆ

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue"> III miejsce w KONKURSIE MOJA OBYWATELSKA AKTYWNOŚĆ </font></h3>
      Uczeń Zespołu Szkół Mechanicznych Maciej Kowalski z klasy IV K odebrał w środę 30 listopada 2011 roku z rąk Pana Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego nagrodę za zajęcie III miejsca w Konkursie „Moja obywatelska aktywność”. W zaprezentowanej pracy - prezentacji multimedialnej Maciej przedstawił działania, jakie zostały przeprowadzone przez Zespół Szkół Mechanicznych w Gorzowie Wielkopolskim. Uczeń Mechanika był w większości z nich pomysłodawcą i aktywnie uczestniczył w ich realizacji. 

Zobacz zdjęcia w galerii

III miejsce w KONKURSIE MOJA OBYWATELSKA AKTYWNOŚĆ

Seminarium „Podstawy napędu i sterowania pneumatycznego” na bazie wyrobów CPP Prema – Kielce

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue"> Seminarium „Podstawy napędu i sterowania pneumatycznego” na bazie wyrobów CPP Prema – Kielce</font></h3>
     W piatek 25 listopada uczniowie klasy II A naszej szkoły pod opieką Pani Danuty Kołodzińskiej i Pana Mariusza Gruszy wzięli udział w seminarium zorganizowanym przez SIMP oddział w Gorzowie Wlkp., CPP Prema Kielce i ZSE na temat „Podstawy napędu i sterowania pneumatycznego” na bazie  wyrobów CPP Prema – Kielce, które odbyło się w ZSE w Gorzowie Wlkp.
Program seminarium zawierał takie pozycje jak:
 
1. Podstawowe właściwości powietrza (gazów), umożliwiające wykorzystanie go do przekazywania energii mechanicznej.przygotowanie powietrza do wykorzystania w napędach i sterowaniu (usuwanie zanieczyszczeń stałych, wody, smarowanie), zespoły przygotowania powietrza.
2. Siłowniki pneumatyczne o ruchu liniowym i obrotowym (szczególnie rozwiązania nietypowe i funkcje dodatkowe): siłowniki obrotowe, beztłoczyskowe, przykłady siłowników specjalnych, pozycjonowanie i blokada tłoczyska.
3. Zawory sterujące (czynniki stosowane w sterowaniu)
4. Nowości w programie CPP Prema.
6. Prezentacja stanowiska edukacyjnego produkcji CPP Prema.
 
Tekst: Mariusz Grusza

Projekt "Partnerska Szkoła"

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">Projekt "Partnerska Szkoła"</font></h3>
W czwartek 24 listopada 2011 roku uczniowie naszej szkoły pod opieką Pana Piotra Kruka wzięli udział w pierwszym ze spotkań, jakie zostały zaplanowane w ramach projektu PARTNERSKA SZKOŁA realizowanego przez Wyższą Szkołę Biznesu w Gorzowie Wlkp. Zgromadzonych gości powitała Pani Rektor Wyższej Szkoły Biznesu dr inż. Maja Kiba - Janiak. Następnie odbył się wykład i warsztaty na temat prowadzenia badań społecznych. W ten sposób Wyższa Szkoła Biznesu zainaugurowała nowy projekt, który jest skierowany do uczniów wybranych szkół ponadgimnazjalnych Gorzowa i ościennych miejscowości.

Zobacz zdjęcia w galerii

Projekt "Partnerska Szkoła"

Konferencja "Odnawialne źródła energii - przyszłość nowoczesnej gospodarki"

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue"> Konferencja "Odnawialne źródła energii - przyszłość nowoczesnej gospodarki"</font></h3>
      W środę 23 listopada 2011 roku uczniowie klasy I A naszej szkoły pod opieką Pani Heleny Niczyj i Pana Mariusza Gruszy wzięli udział w Konferencji "Odnawialne źródła energii - przyszłość nowoczesnej gospodarki" realizowanej przez Wyższą Szkołę Biznesu w Gorzowie Wlkp. Konferencję otworzyła Rektor dr inż. Maja Kiba - Janiak, która podkreśliła jak aktualny i ważny jest ten temat dla wszystkich, którym zależy na ekologii. Następnie głos zabrała dziekan dr Anna Sobczak, która postawiła szereg pytań problemowych zachęcając do dyskusji nad aspektami wprowadzenia odnawialnych źródeł energii.

V Konferencja "Logistyka w sporcie" na żywo w Internecie z WSL

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">V Konferencja "Logistyka w sporcie" na żywo w Internecie z WSL</font></h3>
      W czwartek 17 listopada 2011 roku uczniowie klas technik logistyk I K, II K, i III K zgromadzeni w szkolnej auli mogli  uczestniczyć w V Ogólnopolskiej Konferencji „Logistyka
w sporcie”, organizowanej przez Uczelniany Klub Kibica, działający przy Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu. Za organizację spotkania w naszej szkole byli odpowiedzialni pan Piotr Kruk i pan Tomasz Walorski. Dzięki technice mediów strumieniowych (streaming media) i aplikacji Online Training transmisja z konferencji dostępna była na żywo w Internecie.
 

Zobacz zdjęcia w galerii

V Konferencja "Logistyka w sporcie" na żywo w Internecie z WSL

Lekcje europejskie

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">Lekcje europejskie</font></h3>
      W dniach 4 i 16 listopada odbyły się w naszej szkole "Lekcje europejskie", w których uczestniczyły klasy: IIIK, IIIT i IVK. W tym czasie gościliśmy asystentkę europosła w Parlamencie Europejskim Artura Zasady - panią Monikę Ziębę.
      Pani Zięba opowiedziała uczniom o pracy Parlamentu, pracy europosła w Brukseli i w Polsce. Spotkania miały za zadanie pogłębienie wiedzy uczniów na temat funkcjonowania Parlamentu jak i Wspólnoty Europejskiej.
 
Tekst: Krystyna Płaczek

Zobacz zdjęcia w galerii

Lekcje europejskie

Halloween

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">Halloween</font></h3>
      Dnia 2 listopada w naszej szkole odbyła się uroczystość „Halloween”, którą połączono ze zbiórką pieniędzy na rehabilitację jednego z naszych uczniów. Tego dnia grupa przebierańców odwiedziła każdą klasę, zbierając cukierki, organizując sprzedaż ciasta i napoi oraz zapraszając wszystkich do szkolnego kina na filmy grozy.
Organizatorami imprezy byli nauczyciele języka angielskiego: Edyta Kamińska, Magdalena Dul oraz Łukasz Aniśkiewicz.

Tekst i foto: Edyta Kamińska

Zobacz zdjęcia w galerii

Halloween 2011

Dzień z językiem angielskim

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">Dzień z językiem angielskim</font></h3>
      Dnia 25 listopada 2011 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość „Dzień Języka Angielskiego”, podczas której uczniowie klas I-III demonstrowali swoją wiedzę w zakresie kultury krajów anglojęzycznego obszaru. Podczas uroczystości przywitaliśmy naszych gości z partnerskiej szkoły z Holandii.
Organizatorami uroczystości jak co roku byli nauczyciele języka angielskiego: Edyta Kamińska, Magdalena Dul oraz Łukasz Aniśkiewicz.
 
Tekst i foto: Edyta Kamińska

Zobacz zdjęcia w galerii

Dzień z językiem angielskim 2011

Konferencja - Techniki wytwarzania - spawanie

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">Konferencja - Techniki wytwarzania - spawanie</font></h3>
 
Projekt wspófinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


Projekt realizowany w ramach Działania 9.2
Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego
Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013
 
 
 

Zobacz zdjęcia w galerii

Konferencja - Techniki wytwarzania - spawanie 2011

Dzień z językiem niemieckim

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">Dzień z językiem niemieckim</font></h3>
      Dnia 21.10. 2011 roku  w Zespole Szkół Mechanicznych odbyły się konkursy w  ramach obchodów DNIA JĘZYKA NIEMIECKIEGO. W konkursie brały udział  klasy 1-3 technikum. Impreza składała się z 4 części:
  • Fotoquiz- wiadomości o Niemczech,
  • Konkurs krzyżówkowy, gry i zabawy po niemiecku,
  • Scenki w języku niemieckim przedstawiające reklamę dowolnego produktu,
  • Praca plastyczna pt. "Meine Stadt Gorzów Wlkp."
 
W czasie trwania konkursów panowała miła, wesoła i sympatyczna atmosfera. Uczniowie ucząc się jezyka niemieckiego dobrze się bawili. Na koniec jury podsumowało punktację wszystkich klas, a organizatorzy wręczyli zwycięskim klasom atrakcyjne nagrody i dyplomy.
 
Miejsce I zdobyła klasa IT
Miejsce II zdobyła klasa IIK
Miejsce III zdobyła klasa IK
 
Imprezę przygotowały Panie Małgorzata Miśkiewicz i Elżbieta Trafas.
 
Tekst i foto.
Małgotrzata Miśkiewicz

Zobacz zdjęcia w galerii

Dzień z językiem niemieckim 2011

XXXVIII Olimpiada Wiedzy Technicznej - etap szkolny

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">XXXVIII Olimpiada Wiedzy Technicznej - etap szkolny</font></h3>
      W dniu 21 października 2011 o godzinie 11:00 odbył  się I etap (szkolny) XXXVIII Olimpiady Wiedzy Technicznej. W zawodach szkolnych uczestniczy blisko 10 tysięcy uczniów z prawie 500 szkół ponadgimnazjalnych (średnich) licealnych i zawodowych. W naszej szkole do etapu I przystąpiło 20 uczniów. OWT jest olimpiadą ogólnej wiedzy o technice rozgrywaną trzystopniowo w dwóch grupach tematycznych: mechaniczno-budowlanej i elektryczno-elektronicznej. Obejmuje zagadnienia związane z przedmiotami podstawowymi: matematyką, fizyką, chemią oraz przedmiotami dotyczącymi budownictwa lądowego i wodnego, mechaniki, elektryki, elektroniki i energetyki, automatyki, informatyki itd.
Patronem OWT jest Minister Gospodarki.
Autorzy najlepszych prac pierwszego etapu przechodzą do etapu drugiego – okręgowego. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i czekamy na wyniki.
 
Terminy kolejnych etapów:
  • zawody II stopnia (eliminacje okręgowe) - 19 stycznia 2012 r. (czwartek) – (w salach szkoleniowych NOT Opole)
  • zawody III stopnia (finały ogólnopolskie)  - 13-15 kwietnia 2012 r. (weekend) w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Tekst: Tomasz Walorski

I etap IV Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">I etap IV Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej</font></h3>
      W czwartekk 20 października 2011 roku odbyła się już IV Oólnopolska Olimpiada Logistyczna.  Za przeprowadzenie szkolnego etapu odpowiedzialny był pan mgr Piotr Kruk - nauczyciel logistyki. W Szkolnej Komisji Olimpiady Wiedzy Logistycznej zasiadali pani mgr Renata Kaput, pani mgr Ewa Golińczak-Bogdan i inż Tomasz Walorski.
Uczestników szkolnego etapu przywitała pani dyrektor mgr Janina Grzecznowska, życząc im powodzenia, a punktualnie o godzinie 9:00 odbyło się otwarcie koperty z testami oraz kartami odpowiedzi. Do szkolnego etapu w Zespole Szkół Mechanicznych w Gorzowie Wielkopolskim przystąpiło 34 uczniów z klas I, II i IV uczących się w technikum na kierunku technik logistyk i technik spedytor.
 

Zobacz zdjęcia w galerii

I etap IV Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej 2011

Otrzęsiny klas pierwszych

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">Otrzęsiny klas pierwszych</font></h3>
     17 października uczniowie klas pierwszych wzięli udział w otrzęsinach, by stać się pełnoprawnymi członkami społeczności uczniowskiej Zespołu Szkół Mechanicznych w Gorzowie. Tak zwane "otrzęsiny" klas pierwszych, czyli popularnie "chrzest kotów", były zabawą połączoną z rywalizacją uczniów klas I i ich wychowawców o palmę pierwszeństwa. Zabawę zorganizowała klasa II K pod opieką pani Renaty Kaput. Program otrzęsin przygotowany został w konwencji konkursu, a pierwszoklasiści mieli do pokonania kilka konkurencji.

Zobacz zdjęcia w galerii

Otrzęsiny klas pierwszych 2011

Dzień Komisji Edukacji Narodowej

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">Dzień Komisji Edukacji Narodowej</font></h3>
      14 października to Dzień Komisji Edukacji Narodowej – święto wszystkich nauczycieli. Z tej okazji 13 października odbyła się uroczysta akademia, w której uczestniczyli: Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz pracownicy administracji i obsługi.
Spotkanie rozpoczęła pani dyrektor Janina Grzecznowska, która złożyła wszystkim nauczycielom serdeczne życzenia z okazji ich święta, podziękowała za zapał, energię oraz wysiłek , jaki wkładają w żmudny proces wychowania młodzieży. Szczególnie podziękowała tym członkom Rady Pedagogicznej, którzy wyróżnieni zostali nagrodami – w tym roku nagrody otrzymali nauczyciele z najdłuższym stażem w ZSM. W imieniu wszystkich uczniów przedstawiciele klasy IK  złożyli  na ręce pani Dyrektor symboliczny bukiet kwiatów dla całego Grona Pedagogicznego.
Spotkanie uświetnił występ uczniów klasy IK pod kierunkiem p. P. Kruka i p. K. Grygiela, którzy w zabawny i humorystyczny sposób przedstawili scenki, skecze i aforyzmy z życia szkoły.

Zobacz zdjęcia w galerii

Dzień Komisji Edukacji Narodowej 2011

Pola nadziei

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">Pola nadziei</font></h3>
     Jak co roku Zespół Szkół Mechanicznych brał udział w kampanii zbierania pieniędzy na rzecz Hospicjum. Znakiem rozpoznawczym akcji jest żonkil, który jest międzynarodowym symbolem nadziei. Przypomina nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie choroby i odchodzenia z tego świata.
Akcja rozpoczęła się spotkaniem w Hospicjum Św. Kamila, które odbyło się dnia 03.10.2011r. W spotkaniu brała udział pani Renata Kaput - opiekun samorządu uczniowskiego. Po zakończeniu zebrania pobrano 200 sztuk cebulek żonkili, które zostały sprzedane już następnego dnia.
Akcja nie byłaby tak efektywna gdyby nie uczennice: Magdalena Rybacka (klasa IIK) – przewodnicząca samorządu uczniowskiego oraz Aleksandra Melerowicz (klasa IK), które rozprowadzały cebulki w klasach, a także Magdalena Szubka, Justyna Pankiewicz i Angelika Juszkiewicz (klasa IIT), które obsługiwały specjalne „Stoisko nadziei” w szkole.
Za symboliczną złotówkę można było kupić 1 cebulkę żonkila i tym samym wspomóc gorzowskie Hospicjum. Uczniowie i pracownicy ZSM stanęli na wysokości zadania i w tym roku sprzedano w szkole rekordową ilość - 400 sztuk cebulek.
 

Zobacz zdjęcia w galerii

Pola nadziei 2011

Prawybory parlamentarne

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">Prawybory parlamentarne</font></h3>
     W ramach akcji MŁODZI GŁOSUJĄ zorganizowanej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, w naszej szkole odbyły się prawybory parlamentarne. Akcja „Prawybory w Mechaniku” odbyła się 30 września 2011 roku. Miała ona na celu pokazanie  uczniom mechanizmów wyborczych, zdobycie wiedzy na temat uczestnictwa obywatelskiego, zdobycia doświadczenia związanego  aktywnością obywatelską i organizowaniem się dla dobra publicznego. Akcję prowadzono wg zasad neutralności politycznej.
Komisja Wyborcza składająca się z młodzieży klasy IV K i pani Krystyny Płaczek udostępniła urnę wyborczą , przeprowadziła wybory i podliczyła głosy. Udział w głosowaniu wzięło 318 uczniów (czyli 70%). Młodzież z powagą uczestniczyła w wyborach o czym świadczy frekwencja i liczba głosów nieważnych.
 
Tekst i foto: Krystyna Płaczek

Zobacz zdjęcia w galerii

Prawybory parlamentarne w ZSM

Wycieczka do HTM POLAND

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">Wycieczka do HTM POLAND</font></h3>
      W piątek 30 września 2011r. uczniowie klasy IV A Zespołu Szkół Mechanicznych w Gorzowie Wielkopolskim wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Firmy HTM Poland mającej swoją siedzibę przy ulicy Fieldorfa Nila w Gorzowie Wlkp.
HTMP to skrót od High Tech Mechatronics Poland, spółki powołanej w 2006 r. przez holenderską firmę. HTMP należy do L&P Group, która zajmuje się produkcją precyzyjnych części i całych urządzeń dla takich potentatów jak Heineken, Nestle, Bosch czy Philips,. Asortyment produkcji jest bardzo duży, od niewielkich precyzyjnych elementów do automatycznych skrzyń biegów po kompletne urządzenia, np. pakowaczki czy zwijalnie przędzy.

KONFERENCJA - TECHNOLOGIA CNC TECHNOLOGIĄ PRZYSZŁOŚCI

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">KONFERENCJA - TECHNOLOGIA CNC TECHNOLOGIĄ PRZYSZŁOŚCI</font></h3>
     W czwartek 29 września 2011 roku w sali konferencyjnej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gorzowie Wielkopolskim odbyła się II KONFERENCJA BRANŻY METALOWEJ zorganizowana przez Zespół Szkół Mechanicznych w Gorzowie Wlkp. Patronatem wydarzenie to objęła pani Helena Hatka - Wojewoda Lubuski.
Dyrektor Zespołu Szkół Mechanicznych pani Janina Grzecznowska, z inicjatywy której została zorganizowana konferencja, przywitała zaproszonych gości i przedstawiła jej program.

Zobacz zdjęcia w galerii

KONFERENCJA - TECHNOLOGIA CNC TECHNOLOGIĄ PRZYSZŁOŚCI

Wycieczka edukacyjna do Świnoujścia

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">Wycieczka edukacyjna do Świnoujścia</font></h3>
      Wycieczka do Świnoujścia odbyła się w poniedziałek 26 września 2011 roku.
W wycieczce wzięli udział uczniowie klasy I K - technik logistyk i uczniowie klasy I T - technik spedytor. Nad prawidłowym przebiegiem wycieczki czuwał jej kierownik p. Piotr Kruk, który wraz z wychowawczynią klasy I T - p. Ewą Golińczak - Bogdan oraz panami Stanisławem Skryckim i p. Tomaszem Walorskim sprawowali opiekę nad uczestnikami wycieczki.
 
Projekt wspófinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


Projekt realizowany w ramach Działania 9.2
Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego
Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013

Zobacz zdjęcia w galerii

Wycieczka edukacyjna do Świnoujścia

Technik Absolwent Roku

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">Technik Absolwent Roku</font></h3>
      Nasz absolwent Mariusz Brzytwa został laureatem V edycji konkursu "Technik Absolwent Roku" organizowanego przez Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników SIMP Oddział w Gorzowie Wlkp. dla najlepszych uczniów szkół zawodowych kształcących w zawodzie technik mechanik i zawodach pokrewnych.
Celem konkursu „Technik Absolwent Roku” jest promowanie najlepszych uczniów oraz szkół zawodowych w środowisku szkolnym, w środowisku technicznym, uczelniach oraz w społeczeństwie.

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2011 pod hasłem „Lasy to życie – chrońmy je”

<h3 style="background-color: lightgrey"><font color="blue">SPRZĄTANIE ŚWIATA 2011 pod hasłem „Lasy to życie – chrońmy je”</font></h3>
     Podobnie jak w latach ubiegłych Zespół Szkół Mechanicznych przyłącza się do polskiej edycji międzynarodowej kampanii "Sprzątanie świata". W/w akcja odbywa się  na terenie Gorzowa Wielkopolskiego, a dokładniej w okolicy ulicy Dobrej w piątek 16 września br. Tegoroczne wielkie sprzątanie odbędzie się pod hasłem „Lasy to życie – chrońmy je”. W ten sposób Fundacja „Sprzątanie Świata-Polska” i Fundacja Nasza Ziemia włączają się w obchody Międzynarodowego Roku Lasów, ogłoszonego przez ONZ. Akcja objęta jest honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego.

Zobacz zdjęcia w galerii

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2011 pod hasłem „Lasy to życie – chrońmy je”

GORZOWSKI KLASTER EDUKACJI ZAWODOWEJ

      6 wrześna 2011 roku w murach Zespołu Szkół Mechanicznych odbyło się spotkanie dyrektorów gorzowskich szkół ponadgimnazjalnych w ramach Gorzowskiego Klastra Edukacji Zawodowej. Więcej na temat w reportażu Agnieszki Wiśniewskiej.
 
 
 

Zobacz zdjęcia w galerii

GORZOWSKI KLASTER EDUKACJI ZAWODOWEJ

Rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012

      W tym roku uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012 odbyło się w auli. Dyrektor szkoły mgr Janina Grzecznowska powitała nauczycieli, pracowników szkoły i uczniów, kierując szczególnie ciepłe słowa do klas pierwszych.


 

Zobacz zdjęcia w galerii

Rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012

 
Ostatnio dodane zdjęciawięcej ...
Losowe zdjęcia z galeriiwięcej ...
Studniówka Gorzowskiego Mechanika
Dzień z językiem Angielskim 2012
XI Targi Absolwent 2013
DZIEŃ SYBIRAKA
XXXIX Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Wynalazczości
Rozpoczęcie roku szkolnego 2012-2013