Zespół Szkół Mechanicznych
 
jesteś tu: strona główna    

weekendowy szlak naukowy

szukaj:
Powiadom znajomego
Jeżeli znasz kogoś, kogo może zainteresować ta strona, powiadom go o niej.

Twoje imię/nazwisko/pseudonimAdres e-mail znajomego 
 

WEEKENDOWY SZLAK NAUKOWY

     Fabryka Maszyn do Drewna „GOMAD”  w roku 2017 obchodzi  65 lat istnienia!  Utworzony 2 stycznia 1952 roku Gorzowski Zakład Przemysłu Maszynowego Leśnictwa w 1982 roku przekształcono w Fabrykę Maszyn do Drewna GOMAD. W latach 80. i 90. GOMAD był potentatem na krajowym rynku produkcji maszyn do obróbki drewna, a wytwarzane obrabiarki do dziś mają znaczący wpływ dla rozwoju przemysłu meblarskiego w Polsce.
W GOMADZIE powstają najwyższej jakości obrabiarki spełniające światowe standardy. Na rynku jest absolutnym liderem, zarówno w Polsce, jak i w Europie. Wizerunek fabryki odzwierciedla innowacyjność produktów, przy jednoczesnym zachowaniu w centrum tego, co stanowi ich przeznaczenie – drewna.
Zakład Mechaniczny "MESTIL" Sp. z o.o. jest przedsiębiorstwem utworzonym w 1996 roku z Wydziału Mechanicznego Z.W.CH. "STILON" S.A. Firma zatrudnia 160 osób, posiada własne biuro konstrukcyjne, które wspomagane jest komputerowymi systemami CAD/CAM: AUTOCAD, CREO, NX CAM, AUTOSKETCH, MASTERCAM.
System MASTERCAM posiada również moduł CAM, który wykorzystywany jest w biurze technologicznym do programowania obrabiarek sterowanych numerycznie. Dzięki pełnej integracji zakład może wykonywać różne skomplikowane kształty w 3D. Wśród głównych zadań zakładu wymienić można:
projektowanie i produkcję części zamiennych oraz podzespołów do maszyn przemysłowych, form wtryskowych, wyrobów z tworzyw sztucznych, wałów pneumatycznych i konstrukcji przemysłowych.
kompleksowe przenoszenie fabryk
prace naprawczo - remontowe 
 
Tekst i foto: Iwona Żuk
 
Wypowiedź uczniów:
„Dnia 20 października 2017 roku byliśmy na wycieczce zawodoznawczej w zakładach MESTIL Sp. z o.o. mieszczącym się na terenie dawnego STILONU. Gdy dotarliśmy do zakładu udaliśmy się do sali konferencyjnej, gdzie przywitał nas Dyrektor. Przedstawił nam prezentację na temat historii firmy, tego czym się zajmuje i jak wygląda dzisiaj. Następnie zaprowadzono nas do działu konstrukcyjnego im technologicznego, gdzie pokazano nam jak wygląda praca konstruktora i technologa. Następnie oprowadzono nas po zakładzie. Obejrzeliśmy działy produkcyjne, montażowe oraz  kontrolę jakości. Podczas wycieczki spotkaliśmy byłego ucznia naszej szkoły, który jest zadowolony ze swojej pracy oraz wykonywanych zadań. Podsumowując wycieczka była ciekawa i pouczająca.”
 
Ucz. kl. 2A - Marek, Olaf, Paweł 

Zobacz zdjęcia w galerii

WEEKENDOWY SZLAK NAUKOWY