Zespół Szkół Mechanicznych
 
jesteś tu: strona główna    

holendrzy w gorzowie 06-11-05.2012r.

szukaj:
Powiadom znajomego
Jeżeli znasz kogoś, kogo może zainteresować ta strona, powiadom go o niej.

Twoje imię/nazwisko/pseudonimAdres e-mail znajomego 
 

HOLENDRZY W GORZOWIE 06-11-05.2012R.

Kolejna lekcja to chemia. W ćwiczenie 1 „Jaki to miód” polegało na badaniu organoleptycznym (smak, zapach, barwa) oraz badaniu % zawartości wody w czterech rodzajach miodu za pomocą refraktometru. Wszyscy uczestnicy wykonali ćwiczenia bezbłędnie. W ramach relaksu w świetlicy szkolnej odbyły się zawody w tenisa stołowego. Po śniadaniu uczniowie topili wosk pszczeli, montowali silikonowe formy i odlewali świece. Gotowe świece dekorowali używając mazaków, lakierów do paznokci itp. Po zajęciach w szkole wybraliśmy się na spacer po Gorzowie a zwiedzanie zakończyliśmy w Nova Parku.
                We wtorek 8 maja wybraliśmy się na wycieczkę do Ogrodu Dendrologicznego w Przelewicach. Na łonie natury odpoczywaliśmy. Przy ognisku piekliśmy kiełbaski i uczestniczyliśmy w zajęciach sportowych. Zwiedzaliśmy też oranżerię i pałac. Widzieliśmy wiele egzotycznych roślin. Największe wrażenie robi jednak Ogród Japoński i kwitnące w nim drzewo chusteczkowe.
                Środę 9 maja spędziliśmy w Berlinie, spacerowaliśmy po mieście w 67 rocznicę zakończenia II Wojny Światowej. Podziwialiśmy Bramę Brandenburską, miejsce po murze berlińskim, Uniwersytet Humbolta, który w gronie swoich absolwentów posiada 29 Noblistów. Wiele wrażeń dostarczyła nam wizyta w ZOO. Obserwowaliśmy popisy fok i hipopotamy pływające w oszklonym akwarium. Naszą uwagę absorbowały też małpy i drapieżne koty.
                10 maja (czwartek) spędziliśmy na lubuskich mazurach. Spływ kajakowy rozpoczęliśmy w miejscowości Długie na jeziorze Lipie. Wąskie, malownicze przesmyki zaprowadziły nas na jezioro Długie i Osiek. To była wspaniała wyprawa. Pogoda piękna, słońce opalało nam twarze. Po przepłynięciu kilkunastu kilometrów kiełbaski z grilla smakowały znakomicie.
                W piątek 11 maja o godzinie 9:45 nasi goście odjechali szynobusem z dworca PKP w Gorzowie do Kostrzyna, stamtąd do Berlina a później do Holandii. Na pożegnanie były prezenty, uściski wiele łez.
                              
Do zobaczenia w przyszłym roku.
 
Tekst: Helena Niczyj
 

Zobacz zdjęcia w galerii

HOLENDRZY W GORZOWIE