X jubileuszowe Targi Absolwent 2012

      W dniach 6-7 marca 2012r. (wtorek – środa) odbyły się już X jubileuszowe Targi Edukacyjne Absolwent 2012. Jak w latach poprzednich i w tym roku nie mogło zabraknąć na nich Mechanika.
Zespół Szkół Mechanicznych przedstawił bogatą ofertę dydaktyczno-edukacyjną, obejmującą nauczanie w zakresie zawodów:
 
 TECHNIKUM 4 – letnie
- technik mechanik,
- technik spedytor,
- technik logistyk,
 
 
ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA - 3 letnia
- mechanik pojazdów samochodowych,
- monter maszyn i urządzeń, z możliwością uzyskania uprawnień spawacza.
 
      Mechanik to szkoła z wieloletnią tradycją. W swej ponad 67-letniej historii szkoła wykształciła wielu znanych i cenionych absolwentów, którzy obecnie pracują na wysokich stanowiskach w firmach i instytucjach publicznych. Świadczy to więc o wysokim poziomie kształcenia w naszej placówce. Szkoła kładzie nacisk na dostosowywanie nowych kierunków do zapotrzebowania rynku pracy, oraz na rozwijanie i poszerzanie bazy dydaktycznej o nowe technologie i oprogramowanie.
Zespół Szkół Mechanicznych szczyci się szeroką współpracą z pracodawcami - obecnie mamy ich ponad 30, w tym również z Witnickiej Strefy Ekonomicznej, co pozwala szkole dynamicznie się rozwijać. Kooperujemy również ze szkołami wyższymi, mamy podpisane liczne umowy partnerskie m. in. z WSB, PWSZ i WSL z Poznania, jak również ze szkołami zagranicznymi Kaufmännisches Berufskolleg Walther Rathenau w Duisburgu oraz Elde College z Holandii
 
 
Wszystkich zainteresowanych nauką w naszej szkole zapraszamy na
 
DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI,
 14 kwietnia (sobota) o godz. 10:00.
 
Tekst: Tomasz Walorski

Zobacz zdjęcia w galerii

X Targi Absolwent 2012