WYSPA ŻYCIA - 2012 w Gorzowie Wlkp.

W trakcie zajęć wolontariusze z Mechanika dowiedzieli się czym jest transplantacja, jakie organy można przeszczepiać oraz na jakich warunkach może być dokonane pobranie organów do przeszczepów. Uzbrojeni w niezbędną wiedzę, ulotki oraz druki deklaracji woli uczniowie z klas IK, II T, III K i III A udali się w okolice Katedry, gdzie ustawiona została „Wyspa życia”. Jest to projekt realizowany przez stowarzyszenie „ Życie po przeszczepie”, którego głównym założeniem jest edukacja naszego społeczeństwa na temat przeszczepów. Podczas akcji rozdawane są oświadczenia woli.
Swoje dyżury wolontariusze z Mechanika  pełnili od poniedziałku 18 czerwca do piątku 22 czerwca br. w godzinach od 15:00 do 17:00. W trakcie rozmów z przechodniami przybliżali zagadnienia dotyczące przeszczepu, rozmowy kończyły się bardzo często wręczeniem ulotek oraz deklaracji woli. Niejednokrotnie osoby prosiły o kilka druków deklaracji, które jak twierdziły przekazane zostaną członkom rodziny lub znajomym. 
Idea przeszczepów jest w Zespole Szkół Mechanicznych propagowana od wielu lat. Dzieje się to przez program „Transplantacja jestem na TAK”, który w naszej szkole z powodzeniem realizowany jest od 2005 roku. W ramach programu lekcje poświęcone temu zagadnieniu prowadzone są przez pedagoga szkolnego, nauczycieli biologii oraz katechetów.
 
W mediach: >>>TUTAJ<<<
 
Tekst i foto: Piotr Kruk, Ewelina Piątek - ZSM.

Zobacz zdjęcia w galerii

WYSPA ŻYCIA - 2012 w Gorzowie Wlkp.


Adresy innych stron zawarte w tekście: